|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:13:44   
Hannan
Veseelaaaaa , svaka cast, onaj "prvi " post duzi je odlican, u kratkim crtama, i covjek sebi ovo da odstampa da mu bude gdje na vidinom mjestu, pa svakodnevno da se podsjeca.user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:15:47   
fatimica09
Tema je odlicna i ja ne izdrzah da se ne javim user posted image user posted image user posted image

Moram reci da se divim i pomalo zavidim zenama koje su pokrivene......ja vec dugo imam nijjet.....ali nazalost uvijek postoji ali....
Posao.....kako stisnuti petlju, kako.....i ostati bez posla...a krediti, zivot.....

Znam da dragi Allah dz.s. daje nafaku, bericet.....

Da li ste vi imale takvih iskusenja, kako ste uspjele naci balans neki....ja recimo radim u policiji, i ne postoji mogucnost kompromisa.....a osjecam vec dugo zelju, nekad me tako jako pece savjest....a opet.....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:17:13   
aazra
Ne znam ali cini mi se da ako ne odes da bi uvijek bila u dilemi...To ipak nije obican san. Po meni, ako si nekada razmisljala o tome vrijeme ti je da to sad ucinis, ali ako nisi onda sacekaj jos malo...daj sebi vremena za odluku, moje misljenjeuser posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:17:23   
Lalana
Znas sta mila tumacenje snova je osjetljiva stvar, to stvarno ne moze i ne smije raditi svako mada danas dosta ima laznih tumaca, tako da se ja ne smijem upustiti u to.

Ali svakako ono sto bi ti trebala uraditi, sto ne kazem da vec nisiuser posted image , dase vratis vjeri koliko si god u mogucnosti, i da ako Bog da i hadz obavis kada budes imala mogucnosti.

A naravno najjace oruzje je da dovis Allahu da ti podari potomak, i da ustrajes u dovi, da ne pomislis nedaj Boze, pa ja sam dovila a Allah mi nije uslisao. To nikad nemoj da mislis.
Allah najbolje zna sta je dobro za nas i kada je dobro i kako, tako da ustraj u dovi i ne gubi nadu. A svi znamo da je on Svemoguc


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:23:05   
dana3
hvala na objasnjenju za zem zem vodu.Nisam znala kako je to bilo i bilo bi mi drago da pisete stov ise o tim istorijskim dogajdajima razvoja islama.

Mamine oci-nisu pokrivene zene cudne i nepristupacne(ako je to tako svaceno iz mog posta o onim skroz pokrivenim)samo ne volim crnu boju, pogotovo onako sve u crnom.mislim da vidjeti onako zamotanu zenu a u recimo nekim pastelnim bojama ne bi izgledalo toliko odbojno.
Eto, ako neko malo zna oo tome tj. bojama da pise

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:30:58   
Lalana
dano3 hidzab moze da bude u boji isto tako i nikab to uopste nije zabranjeno, razlog za sto "zamotane zene" preferiraju crnu boju je zbog toga sto tako smatraju da nisu nimalo upadne, hocu reci da se ne ukradavaju za van. Ali koliko ja vidim i znam ne oblace uopste sve samo crno nego kombinuju kao sto ti rece pastelne boje, tako da je to vjerovatno stvar izbora.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:36:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dana3

hvala na objasnjenju za zem zem vodu.Nisam znala kako je to bilo i bilo bi mi drago da pisete stov ise o tim istorijskim dogajdajima razvoja islama.

Mamine oci-nisu pokrivene zene cudne i nepristupacne(ako je to tako svaceno iz mog posta o onim skroz pokrivenim)samo ne volim crnu boju, pogotovo onako sve u crnom.mislim da vidjeti onako zamotanu zenu a u recimo nekim pastelnim bojama ne bi izgledalo toliko odbojno.
Eto, ako neko malo zna oo tome tj. bojama da pise


Asija - žena Ramzesova (faraona) nasljednika
Eto ko nezna


U Kur'āni-kerīmu hazreti Āsija se ne spominje po imenu, već tek kao Faraonova žena, i to na dva mjesta:
...I žena Faraonova reče: „On će biti radost i meni i tebi! Ne ubijte ga, možda će nam od koristi biti, a možemo ga i posiniti.“ A oni ništa ne predosjetiše... (Kur'ān, sura el-Kasas, ajet 9.).
A onima koji vjeruju – Allah kao pouku navodi ženu Faraonovu, kad je rekla: „Gospodaru moj, sagradi mi kod Sebe kuću u Džennetu i spasi me od Faraona i mučenja njegova , i izbavi me od naroda nepravednog!“
Dakako, riječ je o ženi istog onog Faraona koji je progonio hazreti Musa pejgambera (Mojsija), i kojeg je ona, u poznatoj priči, kao bebu uzela iz košarice koja je plovila niz rijeku, i posvojila ga kao svoga sina. Prema biblijskoj verziji istih događaja, hazreti Mūsā'a, a.s., je posvojila Faraonova kći Termutiz, koja nije imala djece, a ne njegova supruga. U tefsīru ili komentaru Kur'āna Ibn 'Āšūra, pak, čitamo kako se, ustvari, radi o dvije različite žene dva različita Faraona. Prva, ona koja je uzela dijete iz rijeke, bijaše ženom Ramzesa II, dok je hazreti Āsija bila žena Ramzesova nasljednika.
vrlo je malo predanja koja o njoj nešto više govore. Uglavnom ih čitamo u komentarima ili tefsīrima na gornja dva ajeta. Prema jednome, ona bijaše potomak jednog od faraona iz vremena Jūsufa pejgambera, a.s., što će reći da bijaše Egipćankom aristokratkinjom, a prema drugome veže se uz pleme Mūsāovo, a.s., tj. bijaše Israelćankom. Prema nekim komentatorima moguće da je bila čak Mūsāovom, a.s., amidžinicom. Ono što se zna jeste da Faraon sa njom nije imao djece.
Nešto više podataka pronalazimo u predanju u kojem se opisuje jedan od događaja kojeg je Alejhisselam doživio na mi’rādžu, a bijaše riječ o izuzetno prijatnom mirisu. Upitavši Džibrīla, a.s., o porijeklu tog mirisa, on mu reče: „To je miris od frizerke (māšita) Faraonove porodice i njegove djece. Jedanput kad je češljala kosu njegove kćeri, iz ruke joj ispade češalj. Pošavši da ga digne, reče: Bismillāh (u Ime Allaha),' na što je Faraonova kćer upita: 'Moga oca, jel' tako?' 'Ne, već moga Gospodara, tvoga Gospodara i Gospodara tvoga oca,' odgovori joj ona. 'E o tome ima da ga obavijestim,' reče joj Faraonova kći. Kad ju je Faraon i njezinu čeljad doveo pred sebe, postavi joj isto pitanje: 'Ko je tvoj Gospodar?' Ona ponovi isto: 'Moj i tvoj Gospodar samo je Allah.' Na to Faraon naredi da se raspali golema lomača, pa je dovede pred nju s njezinom djecom. Ona mu tad reče: 'Imam jednu želju.' 'Koju,' upita Faraon. 'Da moje kosti i kosti moje djece zajedno poslije pokopaš u zemlju.' 'Može, toliko si već zaslužila prava kod nas,' odgovori joj Faraon. Potom naredi da se jedno po jedno njezino dijete bacaju u oganj. Kad je došao red na zadnje dijete, koje još bijaše dojenče, ono progovori: 'Majčice moja, budi strpljiva! Ti si na istini!' Tad je zajedno sa njim baciše u vatru.“ Ta žena zvala se Hizbīl.
Tom užasnom činu prisustvovala je i hazreti Āsija, koja je već bila jedna od rijetkih iskrenih vjernica, koje su svoju vjeru morale kriti. Kad je Hizbīl sa svojim djetetom bačena u vatru, dragi Allah dao je da vidi kako se meleki s njezinom dušom dižu u visine. To joj je još više učvrstilo vjeru. Upravo u tom trenutku ona obznanjuje svoju vjeru Faraonu. Pomislivši da je i nju zahvatilo ludilo, on se obraća svojoj zaovi, njezinoj majci, da je ona opameti, no bezuspješno. I nju će Faraon, u zanosu svoje povrijeđene sujete, kazniti bolnom smrću, razapevši je između četiri kolca da polahko umire na suncuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:39:34   
Lalana
veeseelaa pitam se koliko ti jos imas skrivenih talenata, bas me iznenadjuje da te zanimaju tekstovi oko vjere, da istrazujes i citas i postavljas nam ovdje
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:43:13   
Lalana
gledam nesto evo od jucer kako je otvorila mamine oci temu non stop nas ima najmanje 7-8 na njoj.
Masallahuser posted image user posted image user posted image
A sta mislite bi li bio problem da tekstove i ove zanimljivosti o islamu prebacimo na neku temu drugu koju bismo mogle otvoriti a da ovdje razmjenjujemo iskustva vezano za hidzab, da se sad sve ne smucka.
To je samo prijedlog

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:48:08   
Visnja RR
Neka tema bude "Zene sa Hidzrabom"
Neko je trazo spisak!?
Uz duzno postovanje prema osobi koja vjerovatno nije napisala to s losom namjerom da se djelimo napisacu da ipak ne zaboravimo da smo ovdje samo mame ili buduce mame ...
Postoji vec grupa na FB koju su cini mi se i pokrenule nase forumasice koja govori o zenama sa hidzrabom pa nek vam to posluzi kao "spisak"
I zamolila bih da na temi pisu samo zene koje praktikuju hidzrab i koje se i ponasaju u skladu sa propisima...
Kao sto znamo RR ipak nije vjerski portal i ne bih zeljela da se jos desi neka svadja na ovoj temi, a na osnovu PP koje primam lako se moze desiti...
dakle tema je za "zene sa Hidzrabom" ( iako ja ne volim sto se djelimo)...
Ako nekom nije nesto jasno nek mi se javi na pp jer necu raspravljati na ovoj temi zbog postovanja prema osobi koja ju je otvorila...
Hvala!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:50:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lalana

veeseelaa pitam se koliko ti jos imas skrivenih talenata, bas me iznenadjuje da te zanimaju tekstovi oko vjere, da istrazujes i citas i postavljas nam ovdje
user posted image user posted image user posted image


volim ja čitati i učiti o vjeri, od malena sam to radila, moram se pohvaliti da sam učila arapsko pismo, uz mali podsjetnik mislim da bi se dobro snašlauser posted image , inače u mojoj porodici je vjera jako zastupljena, zbog čega sam jako sretna
NAravno može uvijek bolje, bar kod nas omladine
Kad sam rodila Ajšu od mm došli prijatelji inače veliki vjernici, hadžije, na babine, i tako počeli o vjeri i hadžu, ljudi se zijanili koliko znam, valjda im nisam djelovala kao poznavalac ISlama, sad nas stalno zovu da sjednemo, čak se i mm prijatno iznenadiouser posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:52:09   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Lalana

gledam nesto evo od jucer kako je otvorila mamine oci temu non stop nas ima najmanje 7-8 na njoj.
Masallahuser posted image user posted image user posted image
A sta mislite bi li bio problem da tekstove i ove zanimljivosti o islamu prebacimo na neku temu drugu koju bismo mogle otvoriti a da ovdje razmjenjujemo iskustva vezano za hidzab, da se sad sve ne smucka.
To je samo prijedlog

draga vrlo rado ali ja koliko sam upcena a i dobila sam obavjestenje da teme vezane za vjeru nesmijemo otvarati jer je porodicni forum ,a postoji mogucnost da se nazalost ova tema zakljuca ,ali jos nije donjeta ta odluka jer moderatori prate tok teme i vide da sve dobro funkcionise nema vredjanja svadje eto zao mi je ako se tema zakljuca,ali vas molim kao razumne osobe da nereagujete burno zbog toga jer svako radi svoj posao i mi to moramo postovat,nadam se da svojim primjerom necemo dozvoliti da udjemo u raspravu,blago onom ko bjezi od rasprave...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:53:44   
mamina princeza
Treci put pisem post a nece da ode.. sejtanska posla :!!!!user posted image user posted image

Selam alejkum darge moje :)

Iako ja nisam pokrivena jako mi j edrago da je mamine oci otvorila ovakvu temu!!!
Iako sam rodjena u porodici u kojoj su svi vjernici ipak se do unazad nekoliko godina nisam mnogotoga pridrzavala. Valjda je bilamladost ludost i sejtan. Hvala Allahu dž.š. pa me uputi i evo vec 4-5 godina zivim drugacije. I dalje radim, zivim slicno al u mom zivotu nema alkahola, kafan, dubokih dekoltea....user posted image user posted image i slicnih stvari pa Insalah jednog dana da budem i sa hidzabom. Imam zelju al milion nedoumica milion strahova pa kad to sve dodje na svoje.
Kad bas budem znala da sam ja za to spremna , da je to samo zelja iz mog srca, zelja da budem bliza Allahu dz.š. i da on bude zadovoljniji samnom  a ne zelja nekog drugog ili nesto drugo. Moram biti sigurna jer zasta ne volim ni da vidim ni da cujem za slucaj da se zena pokrila pa kasnije otkrila. to mi je nekako bas......

Sto se tice nikaba tj pokrivanja lica meni licno se to ne svidja , ne smatram da je farz onako kako ja citam Kur`an i onako kako razumijem, smatram da je mozda malo previse al postujem svaciju odluku. Ne znam ni jednu zenu s nikabom u svojoj blizoj okolinom pa ne mogu o tome govoriti nesto ozbiljnije.

Islam nije nesto strasno , islam je vjera koja moze dati odogovre na sva pitanja - to je ustvari zivot koji uopste nije tesko prakticirati , to je nacin zivota koji nas cini boljim ljudima. Jako je ruzno ovo sto se desava po Zapadu sto se zenama koje nose hidzab prave probleme da nadju posao da se skoluju ili slicno. to je zaista jak tuzno i jako me potrese i nadam se da ce se uskoro promjeniti... sve kao neka demokratija a onda.... user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:53:57   
veeseelaa
evo malo o poznatim ženama u islamu

Sve žene Muhammeda, a.s. bavile su se naukom, a medu njima prvo mjesto zauzima hazreti Aiša. Ona je jedna od najucenijih žena,a to svjedoci i njen casni naziv: ",uftu-n-nisa" (žena muftija). Aiša zauzima jedno od najzavidnijih mjesta medu prvim šeri'atskim prvacima. Mnogo se bavila i islamskom tradicijom i veoma veliki broj hadisa prenosi od Božijeg Poslanika, što je sasvim i razumljivo, jer je bila životni drug Muhammeda, a.s. Jedan njen savjetnik kaže: "Nisam vidio nikog da bolje poznaje šeri'atsko pravo i pjesništvo od Aiše."

Osim Aiše historija islama bilježi i druge poznate muslimanke kao što su: Zejneba bintu Ebu-Berekat i Fatimu bintu Samarkandi. Zejneba je u Bagdadu držala predavanja iz šeri'atskog prava i bila veoma poznata. Osim pravnih, bila je verzirana i u drugim naukama. Islamska Španija dala je dosta znamenitih žena. Kordovska Aiša bintu Ahmed, poznata je kao odlican govornik i pjesnik. Poznata je i španska pjesnikinja Esma. Mejrema bintu ebi Jakub el-Ensari, takoder, Španjolka, dobro je poznavala islamsku teološku nauku. Držala je javna predavanja u Sevilji. Na španskim univerzitetima muslimanke žene su studirale zajedno sa muškarcima. Vec u IX i X-tom vijeku bilo je kod Arapa ženskih lijecnika, pa i hirurga svjetskog glasa.

Po ugledu na španske muslimanke, i žene u Italiji poceše pohadati razne univerzitete (Bolonja i Palermo), ali im to uskoro bi sprijeceno i zabranjeno.

Ova velika imena, o kojima se pohvalno izražava historija, proizašla su iz cinjenice da je islam potpuno izmijenio polodaj žene u društvu. Dobijala je ne samo pravo na život, pravo nasljedstva, izbora bracnog druga, slobodno raspolaganje imovinom, pravo na razvod u nužnim okolnostima, vec i nejvece ljudsko dostojanstvo. U svemu, osim u dužnosti, izjednacena je sa muškarcem. Muslimanke su uvijek u historiji svoga postojanja pokazale svoje pravo lice. Muslimani su dali veci broj žena u svim podrucjima nauke i zanimanja u srednjem vijeku, nego svi ostali narodi svijeta.

Žena muslimanka nekada se isticala i radila na svim poljima ljudske djelatnosti. To je bilo vrijeme kada su muslimani bili nosioci kulture i civilizacije, kada se nauka gajila radi nauke i kada mracnjaštvu nije bilo mjesta. Medutim, kasnije kada muslimani pocinju da nazaduju i kao takvi propadaju, a to je period kada su skrenuli s pravog puta, puta koji ih je doveo do te slave, glas islamske žene više se ne cuje ili veoma rijetko. Od tada su ženu muslimanku poceli istiskivati iz društva. Ona se prestala baviti naukom, skoro je prestala da se koristi pravima koja joj islam daje, pa je došlo i do toga da je bila potpuno zanemarena u citavom islamskom svijetu.

Za ovakvo stanje žene-muslimanke, neupuceni najviše krive islam, iako za to ni najmanje nemaju pravo, jer pravi razlog takvom stanju prije svega leži u skretanju sa pravog kur'anskog puta i nepridržavanju osnovnih islamskih principa

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:01:03   
mama_debeljuca
Tema je za 10!!! user posted image user posted image user posted image Hvala vam na ovim lijepim poučnim postovima user posted image user posted image user posted image Ja nisam pokrivena, ali mi je drago vidjeti i biti u društvu pokrivenih žena. Svaka mi je lijepa i zrači nečim lijepim iznutra user posted image . Dok čitam o hidžabu, u meni se javlja neki čudan osjećaj, sreća a i plakala bih , uvijek je to tako. Kad god se pokrila neka žena koju ja znam, ja sam plakala, to je neki neopisiv, ali lijep osjećaj.


_____________________________

:-)

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:02:50   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Neka tema bude "Zene sa Hidzrabom"
Neko je trazo spisak!?
Uz duzno postovanje prema osobi koja vjerovatno nije napisala to s losom namjerom da se djelimo napisacu da ipak ne zaboravimo da smo ovdje samo mame ili buduce mame ...
Postoji vec grupa na FB koju su cini mi se i pokrenule nase forumasice koja govori o zenama sa hidzrabom pa nek vam to posluzi kao "spisak"
I zamolila bih da na temi pisu samo zene koje praktikuju hidzrab i koje se i ponasaju u skladu sa propisima...
Kao sto znamo RR ipak nije vjerski portal i ne bih zeljela da se jos desi neka svadja na ovoj temi, a na osnovu PP koje primam lako se moze desiti...
dakle tema je za "zene sa Hidzrabom" ( iako ja ne volim sto se djelimo)...
Ako nekom nije nesto jasno nek mi se javi na pp jer necu raspravljati na ovoj temi zbog postovanja prema osobi koja ju je otvorila...
Hvala!


da li bi to znacilo da ja npr ne bih trebala pisati na ovu temu ..... ako ne necu obecavam mada mi nije jasno. Nemam hidzab al volim procitati stavove zena koje ga nose i dati svoj komentar pa i iznijeti svoju zelju.

Iskrneo i meni je mlao neobicno sto sad pisemo o svemu i sto ima veze i sto nema vzee s hidzabom naovoj temi pa ce sigurno kasnije izbiti neko nerazumjevanje oko toga zbog toga sam i sama za to da se vratimo temi hizaba , iskustva koja zene imaju s nosenjem hidzaba , savjeti za nas druge. Nadams eda tema nece stvoriti probleme jer zaista ne vidim ruznzu namjeru da cete se lijepo druziti be z obzira pisla ja s vama ovdje ili ne :))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:08:51   
Lalana

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Lalana

gledam nesto evo od jucer kako je otvorila mamine oci temu non stop nas ima najmanje 7-8 na njoj.
Masallahuser posted image user posted image user posted image
A sta mislite bi li bio problem da tekstove i ove zanimljivosti o islamu prebacimo na neku temu drugu koju bismo mogle otvoriti a da ovdje razmjenjujemo iskustva vezano za hidzab, da se sad sve ne smucka.
To je samo prijedlog

draga vrlo rado ali ja koliko sam upcena a i dobila sam obavjestenje da teme vezane za vjeru nesmijemo otvarati jer je porodicni forum ,a postoji mogucnost da se nazalost ova tema zakljuca ,ali jos nije donjeta ta odluka jer moderatori prate tok teme i vide da sve dobro funkcionise nema vredjanja svadje eto zao mi je ako se tema zakljuca,ali vas molim kao razumne osobe da nereagujete burno zbog toga jer svako radi svoj posao i mi to moramo postovat,nadam se da svojim primjerom necemo dozvoliti da udjemo u raspravu,blago onom ko bjezi od rasprave...


ja ne znam zasto bi se zakljucavala tema jer apsolutno nijednu drugu vjeru nijednom rjecju ne vrijedjamo.

Istina da je ovo porodicni forum, ali tu se nadje mnogo drugih tema pa smatram da je i VJERSKA TEMA kao ova nasa o hidzabu, spada u kategoriju porodicnih tema. Posebno za mene koja ne mislim da je vjera samo za srce nego se to za mene prozima kroz cjelokupni zivot.

Niti koga prisiljavamo da stavi hidzabuser posted image niti ista cisto razmijenjujemo iskustva.

Naravno ako se vec zakljuca, sto se nadam da neceuser posted image jer stvarno nijedna forumasica nije povrijedila osjecaje drugih vjeroispovjesti, cak nam je se javila forumasica druge vjere i podrzala nas user posted image

Dok god smo ovako mirne user posted image neka nas, nadam se da nece doci ni do kakve lose rasprave user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:13:57   
mamine oci
mamina princeza i ja tako skontah da treba da pisu na ovu temu iskljucivo zene sa hidzabom,mada otvaranjem ove teme cilj mi je bio iskljuvo druzenje razmjena iskustva ako neko zna vise podjeli savjet bez obzira nosil maramu ili ne,i na kraj krajeva od kud mi znamo dal nego nosi hidzab ako napise nesto lijepo treba to prihvatit nepise pored nika-ja sam sa maramom,ali kazem postujem svacije misljenje...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:14:35   
Visnja RR
Vec sam napisala da forum ne treba previse da se udubljuje u vjerska pitanja ... jer nije vjerski portal... ali ova tema nece biti zakljucana... lijepa je... ali neka takva i ostane... dakle pricati samo o Hidzabu... lijepo je da postavite i svoje fotografije ... ili prijedloge kako se moze prelijepo izgledati sa Hidzabom... neki obicaji...to je uvjek znaimljivo citati svima...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:18:41   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Vec sam napisala da forum ne treba previse da se udubljuje u vjerska pitanja ... jer nije vjerski portal... ali ova tema nece biti zakljucana... lijepa je... ali neka takva i ostane... dakle pricati samo o Hidzabu... lijepo je da postavite i svoje fotografije ... ili prijedloge kako se moze prelijepo izgledati sa Hidzabom... neki obicaji...to je uvjek znaimljivo citati svima...


hvala na razumjevanjuuser posted image ipak smo mi jedna velika porodica i treba podrzavati jedni druge,ja nemam nista protiv i da neko drugi otvori temu o drugoj kao ni sto nisam imal nsta protiv sto se otvorila tema Valentinovo i ako ga neslavim postujem svacije....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:19:21   
veeseelaa
cure uživajte u temi, zaista je divna, po meni pored hidžaba lijepo je istu proširiti na Islamske odredbe vezano za žene kao majke, kćerke, supruge i sl (mislim da sam ja to i uradila sa par postova)
a ja vam odohuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:21:46   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Vec sam napisala da forum ne treba previse da se udubljuje u vjerska pitanja ... jer nije vjerski portal... ali ova tema nece biti zakljucana... lijepa je... ali neka takva i ostane... dakle pricati samo o Hidzabu... lijepo je da postavite i svoje fotografije ... ili prijedloge kako se moze prelijepo izgledati sa Hidzabom... neki obicaji...to je uvjek znaimljivo citati svima...



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:22:15   
BUBAL
Es-selamu alejkum.  Evo da se i ja pritefterim na ovoj temi. Pokrivena sam već osamnaest godina i nisam bila punoljetna kada sam se pokrila, ali mi roditelji nisu "branili" da to uradim niti me je neko odgovarao od pokrivanja. Mada sjećam se jedanput kada sam bila sa ocem bila u gradu sreli smo njegovu rodicu i pitala me je što će mi mahrama, ja sam joj rekla da sam se pokrila, a ona će mom babi "A što si je pustio da se pokrije, pa mlada je". Meni to nije bilo jasno zar mi je trebao zabraniti, ali sam poslije upoznala djevojku kojoj roditelji to nisu dozvolili mada je to njoj bila velika želja. I svaka čast na temi.

_____________________________

"Ljubav pretvara gorko u slatko, zemlju u prašinu, mutno u najčišće, bol u ozdravljenje, tamnicu u bujnu bašču, bolest u blagodat, ugnjetavanje u milost. Ona smekšava željezo, topi stijenu, oživljava umrtvljenog..." Dž. Rumi

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:22:36   
mamina princeza
I da jos samo da dodam da ne mozemo na vjeru gledat samo na nesto sto je potpuno intimnimo vec ipak i dosta porodicno jer npr dosta je vazno za nas koje praktikujemo vjeru da razgovaramo kako djecu odgojiti u tom pravcu, kako ih bez sile nauciti nekim stavrima... za men eje to naprimjer jedna veoma vazna tema o kojoj bih voljela razgovarati sa zenicama s ovog foruma a ne usudjujem  se....

Drago mi je da se na ovu temu javi i forumasica druge vjere podrzi i da svoje misljenje. Ipak smo mi sve zene i ovaj forum jeste prije svega za nasu djecu i porodicu pa sta god da bude prihvaticemo stalozeno i bez ljutnje:) Saburli user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:26:39   
mamina princeza


Vec sam napisala da forum ne treba previse da se udubljuje u vjerska pitanja ... jer nije vjerski portal... ali ova tema nece biti zakljucana... lijepa je... ali neka takva i ostane... dakle pricati samo o Hidzabu... lijepo je da postavite i svoje fotografije ... ili prijedloge kako se moze prelijepo izgledati sa Hidzabom... neki obicaji...to je uvjek znaimljivo citati svima...



Ja cu ovo postovati , citati  ono sto m eintersuje o hidzabu i postaviti neki link sliku ili slicnu ideju koju budem mozda imala. Mozda se jednog dana ijavim s hidzabom ko znauser posted image Insalah.

Necu skretati s teme vise. Samomoram reci da sam kroz ovu temu upoznala i jednu novu stranu nase vesele koju nisam ni pomislila da ima :))) Svaka cast na svim postovima vesela i na tvom znanju a ti Allha dz.š.  da jos vise. I ja cu vm poslati jedno mahanje za sad....

< Poruku je uredio mamina princeza -- 16.2.2010 12:27:03 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *