|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 2:28:54   
Hanady RR
Ella H citirati tvoj post bilo bi predugo al zaista svaka tvoja riječ mjesto nalazi i na mjestu jeste.

malena sharena....te slučajeve koje ti spominješ i ja u praksi poznajem...ali iskreno izdvojeni su i vrlo vrlo rijetki. Ova mjesta koja ti navodiš su mjesta koja zahtjevaju visokokvalificiran kadar i takvoga nema baš previše...sama kažeš bile su najbolje od svih aplikanta i on nije imao kud već da ih zaposli. A šta sa onima kej nisu visoko obrazovane?
Gdje su one? koliko su uopšte ohrabrene da se trude da zausmu mjesto u modernom sruštvu da imaju poslodavca a da im nije ''zamjereno'' što su sa hidžabom. Svaka koja aplicira više je pitaju o tome kad se i što pokrila već o njenoj kvaliteti. Kad mi koje nismo sa hidžabom idemo da se zaposlimo pitaju nas jesmol turdne, imamo li djece i mislmo li rađat nedo nam Bog ...i takvu diskriminaciju na sva zvona pričamo, osuđujemo, medijski, javno i otvoreno i imamo more pristalica u svojoj borbi da nam ne odzuimaju pravo na rad jer želimo biti mame. A u ovoj drugoj borbi bojim se usamljene smo. A kako je normalno željeti biti mama normalno je i biti žena sa hidžabom.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 2:42:27   
malena sharena
Hanady, pusti me da spavam user posted image

Mozda je i ovo samo pojedinacni slucaj, ali ni ja nisam visoko obrazovana, jos uvijek nisam zavrsila fakultet, ja sam de facto i de iure osoba sa srednjom strucnom spremom. Ja jesam radila kao novinar, ali sam takodje kad je trebalo isla od vrata do vrata firmi i prodavala posteljine preko kataloga. Ovo sve i pisem da ohrabrim zene nekim pozitivnim primjerima iz svoje okoline, to je ono sto ja kao pojedinac mogu uraditi.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 2:44:24   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Hannan

Kad je vec skinut kljucic da stavim par slicica:)

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/3027-1.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/AZ060309-2-1.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/690-1.jpg



Meni se svidja ova zadnja tunika, a cipele mi se ne svidjaju user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 8:11:44   
apokalipsa
evo da dam svoj glas za temu..user posted image user posted image user posted image

i ako hoćete možete me dodati na spisak pokrivenih hidžabom.




(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 8:45:27   
dana3
evo da se nadovezem da ovo o ravnopravnosti zena inace a posebno sa hidzabom:
ja sma za da posao radi onaj ko je za njega strucan-pa ako je kopati rudnik neka radi osoba koja to zna a tako na svim segmetima drustva(bila zena zavijena ili ne-ima kvalifikacije)
Poslije rata a i danas je pravilo da poslove dobijaju preko veza ili rod a niko ne pita koliko se zna od toga.
U svedskoj ima dosta zena koej rade a pod hidzabom su:bosanki i iranki najvise( jer somalke ne zele da rade i ja takve gotovanke isto osudjujem jer mislim da zivjeti na tudjoj grbaci nije ok)
Ne mislim da hidzab treb aodredjivati da li ce neko dobtot posao vec diploma i sposobnost za posao
U vrticu gdje je moj sin imaju dvije zene po hidzabom koje su mmuslimanek i jedna svedkinja koja se zavija-zato sto joj se to svidja.nisam to znala do juce nego me tema navela da se malo raspitam.


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu apokalipsa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 9:09:07   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Pozdrav veliki svim zenicama sa hidzabom ili ne..
Eselamu alejkum za vjernice...
Draga Hanady slazem se sa tvojim postom i slazem se i s tim
da mi zene sa hidzabom netrebamo samo skrstiti ruke i sutiti
nego se boriti za svoja prava, ja sam okrenula drugi list ne sazaljevam se
i nerazmisljam eh moglo bi biti ovako ili onako nego cinim djela da to uspostavim...
Kao djete sa 13 godina napustila sam Bih i s mamom i dvije seke dosla u AmeriK cHemerik heehe..
Oblacila sam se normalno, znala sam uciti sure sto bih i radila jutrom i veceri i to je bilo to...
Kao djevojka nisam bila nemoralna i svi su me pitali pa tako si lijepa pa sto nebi ovo
pa sta ima veze svi danas rade ovo ili ono znate na sto mislim...
Poslije srednje skole upisala sam se na fakultet i zavrsila sa med sestru i ubrzo toga
ludo zaljubljena i cestita selim se 8 sati voznje od majke i sestara..
Mama me je uvijek ucila iskrenosti i postenju i da cuvam svoju cast jer tako muslimanka treba..
Udala sam se za momka koji je praktikovao vjeru i gledala sam ga svaki dan kako klanja,
kako je pazljiv, kako se zna i saliti, kako postuje rodbinu, prijatelje i ima svoj ponos...
Nekako me je sve to privlacilo posebno kad bi dugo ucio Kur'an...
Zatrudnila sam i vecinom bila sama kuci a moj mm je posjedovao mnogo knjiga o Islamu,
zbirke hadisa, djela Ibn Tejjmije, itd itd price o Vjerovjesnicima, ashabima(prijateljima Poslanika s.a.w.s)
Pocela sam citati i toliko se priljubljivala uz knjigu dok je cjelu nebi zavrsila i kad bi on dosao s posla
pricali smo razgovarali o svemu, propisima i svemu sto nalaze Islam...
Kad sam rodila sina nakon svog citanja sanjala sam da nosim hidzab i da je pored mene vatra
SubhanAllah ja sam se probudila i rodila tog dana kad sam stavila mahramu...
Moja dusa je bila sretna i ispunjena plakala sam od srece i svih uzburkanih osjecaja koje sam osjecala...
Moj mm je bio jako sretan i pitao me da li sam sigurna odgovornosti koju hidzab prestavlja da li sam svjesna
da cu mozda nailaziti na poteskoce da ce me ljudi mozda drugacije gledati i dozivljavati..
Meni to nije bilo vazno, ja sam samo htjela zadovoljiti Gospodara svjetova, Onoga koji sve vidi i cuje,
Onoga koji oprasta ali i zestoko kaznjava...
Dozivljavala sam razne stvari ponovo sam krenula studirati i nije bilo vise isto iskusenja su se redala
jedno za drugim ali moj hidzab ostaje,
pocela sam bila i raditi iskusenja, lazi, klanjala sam i moj hidzab ostaje,
Allah dz.s nam je u Kur'anu obecao iskusavati nas s nasom djecom, imetcima, roditeljima
pogledajte samo sta su Poslanici prolazili...
Ovaj zivot zivite samo kao putnici on je bezvrijedan jer Allah dz.s u Kur'anu kazu
da mu je ovaj svjet(dunjaluk) vrijedan koliko i kap vode pa nebi nevjerniku dao ni gutljaj da se napije...
Razmislite o tome drage moje..
Sada trenutno sam kuci, odgajam djecu, citam, pisem, trudim se provesti vrijeme u korisnim stvarima...
Ako je cjena da skinem hidzab i nadjem neki kancelarijski posao neka hvala Allah dz.s je jedini skrbnik svima nama..
Sve sto mi se desi u buducnosti trudit cu se da nedozvolim komprimizirati svoju vjeru koja je moj zivot i zbog koje
disem zbog bilo cega...Molim Allaha dz.s da mi da snage za sva sadasnja i buduca iskusenja...
Ja koliko imam nekih predrasuda o zivotu u Americi s hidzabom elhamdulilah upoznala sam zene cak i sa nikabom
na radnim mjestima i to me odusevilo, upoznala sam profesorice, doktorice, domacice i sve se mi susrecemo
s nekakvim iskusenjima svi smo mi ljudi...I cak mi je i drago uz ramazan kad se svi skupimo u vrijeme iftara kad vidim Bosance, Arape, Indijce, Pakistance, sve moguce rase i kazem elhamdulilah pa to je Islam i hvala Allahu dz.s na ovoj blagodati..
Zena s hidzabom ima faze kad joj je Iman(vjera) na visokom stupnju a i kada je na niskom
pa se mora svaki dan boriti sama sa sobom a lijek pronalazi u namazu(klanjanju) koje cisti covjeka...
Meni je cudno nekada kada i vjernice zene sa nikabom osudjuju iako znaju da su nase majke majke svih vjernika
pa i Aisa r.a nosile nikab i postoji i hadis koji kaze da je nekad toliko plakala da su joj suzile natopile prekrivac preko lica..
I moja zelja za kraj je da bez obzira kakve smo pod hidzabom, nikabom ili bez icega na nasim glavama
ne prekrivajte vasa srce unesite u njih toleranciju i ljubav svakoj zeni i sjetite se svaka je zena samo majka
i ono malo milosti na ovom svjetu sto je Allah dz.s je spustio samo radi majke...
Poljubac za sve...

user posted image user posted image rasplakala si me svojim tekstom...kako i u tekstu covjek moze osjetiti iskenost i dobru dusu...Allah,da nagradi sve hanume koje se jave na ovoj temi sa dobrom namjerom,Hannan masAllah prelijepa si...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 10:14:41   
mamaajna
kad i bebi stavis kapicu ljepsa je nego bez kapiceuser posted image user posted image user posted image ,suprug i ja imamo web radi sa dosta ljepih predavanja a subotom od pola osam idu dersovi u zivo pa ako ima ko pitanja moze postaviti direktno tom predavacu,za link na private da nebude reklama,za sestru koja trazi zemzen vodu ima od mene hediju ako hoce ja sam na Ali-pasinom pa nek se javi

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 10:22:01   
aazra
Sve pohvale mojoj profesorici na fakultetu Političkih nauka, gđi. Fahiri Čengić. Za stav, za izgled, za sve. Bilo je studenata koji, su vidjevši da je ona pokrivena, isto pokušavali na taj način kod njen nešto postići, ističući da su i oni vijernici. Ona je s njima razgovarala o vjeri, ali su padali na ispitima dok nisu uvidjeli da im to ne pali.

Kolege i kolegice iz drugog entiteta je veoma poštuju zbog njene korektnosti i objektivnosti. kada se pojavi na televiziji, ili daje neki intervju novinar koji razgovara s njom mora biti dobro "potkovan" znanjem da bi ušao s njom u bilo kakav razgovor.

Voljela bih da je vise takvih zena i ovim putem joj izražavam svoje poštovanje - i čast mi je što mogu reći da mi je bila profesoricauser posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 11:00:43   
Hannan
Ella, tvoj post sam u dahu procitala, toliko jak, emotivan, iskren...Allah te nagradio svakim dobrom.

Hanady, da se i ja nadovezem na tvoj post...da, ima zena koje rade,ne znam da li su to pojedinacni slucajevi i mogu l ise tako nazvali , ali eto ja imam kolegicu koja je padagog u skoli, pa drugu koja radi u nekoj nevladinoj organizaciji,trecu koja je pravnik u skoli, pa nekoliko njih koje su med . sestre...sve to zavisi i od radnog mjesta a Boga mi i od okoline...


Ne znam jeste li culi, a skoro je na FTV bila neka emisija o hidzabu, pa su tu zenu naveli za primjer , inace moja kolegica sa faxa, nju su u jednoj osnovnoj skoli kod Celica, istjerali sa casa zbog mahrame...naravno vise ne radi :(

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 11:21:17   
BUBAL
Evo da se i ja malo uključim, mada više volim čitati šta pišete, a i neću se nešto pretrgnuti pisanjem već samo hoću da vam dam link za jednu stranicu da vidite šta se tamo nudi

http://www.shukronline.com/womens-new-arrivals.html
valjda ćete se snaći.
[/link]

[link=http://www.shukronline.com/wt0551.html]


_____________________________

"Ljubav pretvara gorko u slatko, zemlju u prašinu, mutno u najčišće, bol u ozdravljenje, tamnicu u bujnu bašču, bolest u blagodat, ugnjetavanje u milost. Ona smekšava željezo, topi stijenu, oživljava umrtvljenog..." Dž. Rumi

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 17:00:57   
Emina85
Selam mile moje!
Nemam vremena čitati baš sve što ste do sada napisale, ali tema je odlična i drago mi je da mogu učestvovati.

Ja sam se pokrila prije dva mjeseca, iznenada,niko nije znao za tu moju odluku. Prvo su neki bili protiv i rekli da sam luda,neki su se suzdržali od komentara, ali moja odluka je samo moja i to sam svima dala jasno do znanja.
Sada su se svi navikli,poštuju moju odluku!
Prije pokrivanja baš i nisam bila nešto predana vjeri, ali hvala Allahu dž.š. koji mi je otvorio oči i poslao milost svoju sada učim i praktikujem sve ono što je dobro i poželjno za mene i moju porodicu.user posted image user posted image
Hvala na otvorenoj temi, mislim da ću i ovdje pronaći dosta dobrih savjeta!

_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 18:01:33   
mamaajna
user posted image user posted image user posted image samo hrabro.Ja radim u stomatoloskoj ordinaciji kao zubnitehnicar,i veoma trazen strucnjak,vjeruj mi niko i nevidi moj hidzab,al vidi sto moje ruke moguHVALA ALLAHU,vozim auto sumaher mi nije ravanuser posted image tako kaze moj muz.znaci sve je sestro do tebe,trebas dati do znanja,ja sam muslimanka,moja odjeca je takva,ja moram obaviti 5 namaza,moze moze ,nemoze,sikter Allah meni daje nafaku

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 18:36:22   
Medić*
Sellam drage moje, zelim da vam se pridruzim na ovoj temi, odlicna je a naravno prije svega poucna jer se mozemo lijepo ispricati i nauciti neke stvari koje neznamo. Mamine oci bas ti hvala i Allah da te nagradi na ovako lijepoj temi.

Nosim hidzab 5 god, osjecam se jako lijepo a ono sto mi je najljepse u tome kako sam postala mama jeste to; kada hocemo vani moj mali 16 mjesecni Fatih trci u spavacu, otvara fioku i vuce maramu i tako me slatko gleda sta ja to radim, a kad se vratimo kuci on ceka ako smo sami da je skinem i sav se smije user posted image .





_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 19:28:14   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Emina85

Selam mile moje!
Nemam vremena čitati baš sve što ste do sada napisale, ali tema je odlična i drago mi je da mogu učestvovati.

Ja sam se pokrila prije dva mjeseca, iznenada,niko nije znao za tu moju odluku. Prvo su neki bili protiv i rekli da sam luda,neki su se suzdržali od komentara, ali moja odluka je samo moja i to sam svima dala jasno do znanja.
Sada su se svi navikli,poštuju moju odluku!
Prije pokrivanja baš i nisam bila nešto predana vjeri, ali hvala Allahu dž.š. koji mi je otvorio oči i poslao milost svoju sada učim i praktikujem sve ono što je dobro i poželjno za mene i moju porodicu.user posted image user posted image
Hvala na otvorenoj temi, mislim da ću i ovdje pronaći dosta dobrih savjeta!

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 23:03:35   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nosim hidzab 5 god, osjecam se jako lijepo a ono sto mi je najljepse u tome kako sam postala mama jeste to; kada hocemo vani moj mali 16 mjesecni Fatih trci u spavacu, otvara fioku i vuce maramu i tako me slatko gleda sta ja to radim, a kad se vratimo kuci on ceka ako smo sami da je skinem i sav se smije user posted image .


Dusa draga slatka! Moj bebac ima sest mjeseci, ja ga spustim na dekicu pored sebe kad klanjam i on se sav umiri i samo gleda u mene, ponekad me hvata za maramu dok se ja pomjeram. Kad zavrsim i pogledam u njega, on se toliko obraduje, smije se i glupira. A najvise voli kad poslije namaza skinem maramu pa ga mazim s njom po licu, igram se s njim - "ima mama, nema mame" user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 23:28:31   
Hannan

IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nosim hidzab 5 god, osjecam se jako lijepo a ono sto mi je najljepse u tome kako sam postala mama jeste to; kada hocemo vani moj mali 16 mjesecni Fatih trci u spavacu, otvara fioku i vuce maramu i tako me slatko gleda sta ja to radim, a kad se vratimo kuci on ceka ako smo sami da je skinem i sav se smije user posted image .


Dusa draga slatka! Moj bebac ima sest mjeseci, ja ga spustim na dekicu pored sebe kad klanjam i on se sav umiri i samo gleda u mene, ponekad me hvata za maramu dok se ja pomjeram. Kad zavrsim i pogledam u njega, on se toliko obraduje, smije se i glupira. A najvise voli kad poslije namaza skinem maramu pa ga mazim s njom po licu, igram se s njim - "ima mama, nema mame" user posted image .


Duse slatke, da ih Allah cuva.Moj niakd nije nosio maramu, ali zna kad ja stavljam da se ide nekud:) pa je skakutao od srece.A sad lutka stane pored mene kad klanjam i on klanja, i on ima svoju serdzadu sa onim pokazivacem pravca Kabe:), pa se na pola umori, pa legne na serdzadu.Naj simpaticnije mi je kad sveze ruke ko mama na prsima i obavezno poljubac kad zavrsimo:):).Ma ja bi svaki put mogla d aplacem od srece i zadovoljstva.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 23:33:31   
A Iman
jos jedna sa hidzabom. user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 23:41:02   
pjenica mala
Pozdrav i selam drage žene

Ella_H, moram reći da si me dirnula sa svojim postom. Svaka čast tvojoj iskrenosti i tvojim osjećajima. I ja sam muslimanka, ali nisam pokrivena, mada mi je jako lijepo vidjeti pokrivenu ženu, ali insallah, ko zna, možda i meni to jednog dana bude nafaka.
Hvala ti, što u svom postu nisi izostavila  i nas, žene muslimanke, a koje nismo pokrivene.
I sad, kao i vrlo često, u srcu osjećam tugu, ali opet kažem, insallah.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 1:05:46   
Lane
Ja nisam previse aktivna na forumu al se prijavljujem u Hijab woman. ;)
Skoro 7 godina, hvala Bogu.
I vjerujte, da se tek sa hidzabom osjecam kao kompletna osoba. Jednostavno, osjecam da sam upotpunila svoj iman, dotad mi je uvijek nesto falilo.

< Poruku je uredio Lane -- 18.2.2010 1:08:18 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 1:06:50   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Lane

Ja nisam previse aktivna na forumu al se prijavljujem u Hijab woman. ;)
Skoro 7 godina, hvala Bogu.


bujrum sestrouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Lane)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 1:09:29   
Lane
Ja dopunila post u medjuvremenu.
Hvala. user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 1:13:26   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nosim hidzab 5 god, osjecam se jako lijepo a ono sto mi je najljepse u tome kako sam postala mama jeste to; kada hocemo vani moj mali 16 mjesecni Fatih trci u spavacu, otvara fioku i vuce maramu i tako me slatko gleda sta ja to radim, a kad se vratimo kuci on ceka ako smo sami da je skinem i sav se smije user posted image .


Dusa draga slatka! Moj bebac ima sest mjeseci, ja ga spustim na dekicu pored sebe kad klanjam i on se sav umiri i samo gleda u mene, ponekad me hvata za maramu dok se ja pomjeram. Kad zavrsim i pogledam u njega, on se toliko obraduje, smije se i glupira. A najvise voli kad poslije namaza skinem maramu pa ga mazim s njom po licu, igram se s njim - "ima mama, nema mame" user posted image .


Duse slatke, da ih Allah cuva.Moj niakd nije nosio maramu, ali zna kad ja stavljam da se ide nekud:) pa je skakutao od srece.A sad lutka stane pored mene kad klanjam i on klanja, i on ima svoju serdzadu sa onim pokazivacem pravca Kabe:), pa se na pola umori, pa legne na serdzadu.Naj simpaticnije mi je kad sveze ruke ko mama na prsima i obavezno poljubac kad zavrsimo:):).Ma ja bi svaki put mogla d aplacem od srece i zadovoljstva.

i moj fatih tako kaze hajde kalamo-klanjamo,.,a posto nezna jos mali samo se baci na sedzadu i kaze Allahu legimo-sto u prevodu znaci Allahu -ekber,a stariji sin klanja svih pet namaza poceo je sa 6god gdje je klanjo samo sabahh i aksam,e kad je napunio 9god poceo je svih pet,ide i u mekteb 4god i hvala Allahu zadovoljna sam insAllah da Allah.dz.s.,uputi svaciju djecu na hairli put...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 8:18:52   
leli§

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nosim hidzab 5 god, osjecam se jako lijepo a ono sto mi je najljepse u tome kako sam postala mama jeste to; kada hocemo vani moj mali 16 mjesecni Fatih trci u spavacu, otvara fioku i vuce maramu i tako me slatko gleda sta ja to radim, a kad se vratimo kuci on ceka ako smo sami da je skinem i sav se smije user posted image .


Dusa draga slatka! Moj bebac ima sest mjeseci, ja ga spustim na dekicu pored sebe kad klanjam i on se sav umiri i samo gleda u mene, ponekad me hvata za maramu dok se ja pomjeram. Kad zavrsim i pogledam u njega, on se toliko obraduje, smije se i glupira. A najvise voli kad poslije namaza skinem maramu pa ga mazim s njom po licu, igram se s njim - "ima mama, nema mame" user posted image .


Duse slatke, da ih Allah cuva.Moj niakd nije nosio maramu, ali zna kad ja stavljam da se ide nekud:) pa je skakutao od srece.A sad lutka stane pored mene kad klanjam i on klanja, i on ima svoju serdzadu sa onim pokazivacem pravca Kabe:), pa se na pola umori, pa legne na serdzadu.Naj simpaticnije mi je kad sveze ruke ko mama na prsima i obavezno poljubac kad zavrsimo:):).Ma ja bi svaki put mogla d aplacem od srece i zadovoljstva.

i moj fatih tako kaze hajde kalamo-klanjamo,.,a posto nezna jos mali samo se baci na sedzadu i kaze Allahu legimo-sto u prevodu znaci Allahu -ekber,a stariji sin klanja svih pet namaza poceo je sa 6god gdje je klanjo samo sabahh i aksam,e kad je napunio 9god poceo je svih pet,ide i u mekteb 4god i hvala Allahu zadovoljna sam insAllah da Allah.dz.s.,uputi svaciju djecu na hairli put...


Ameen ya Ra'b

tema vam je divna (zao mi je zbog nesuglasica) nadam se da ce uspijeti opstati, da izmjenjujete iskustva a mi ostali da naucimo i vidimo stvari iz vaseg ugla, jer pokrivena zena kao jedinka se susrece sa jedinstvenim socijalno-ekonomskim problemima danas u svijetu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 8:26:15   
Anoniman
Imam jedno pitanje al molim vas da ne pređe u raspravu...

Kako se nosite sa tim da ne slavite 8.mart, valentinovo, 1 maj, rođendane, a da vas ne etiketiraju kao vanzemaljce?

Ja nisam pokrivena, znam o vjeri mogu reći osnove pošto je islam zaista široko područje. Ovo znamo da su običaji preuzeti sa zapada i u islamu se zabranjuju ali kod nas u BiH se prakticiraju, međutim onaj ko je u vjeri naravno da se toga odriče ali okolina tada burno reaguje, ne prihvata, etiketira...

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 8:40:20   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Emina85

Selam mile moje!
Nemam vremena čitati baš sve što ste do sada napisale, ali tema je odlična i drago mi je da mogu učestvovati.

Ja sam se pokrila prije dva mjeseca, iznenada,niko nije znao za tu moju odluku. Prvo su neki bili protiv i rekli da sam luda,neki su se suzdržali od komentara, ali moja odluka je samo moja i to sam svima dala jasno do znanja.
Sada su se svi navikli,poštuju moju odluku!
Prije pokrivanja baš i nisam bila nešto predana vjeri, ali hvala Allahu dž.š. koji mi je otvorio oči i poslao milost svoju sada učim i praktikujem sve ono što je dobro i poželjno za mene i moju porodicu.user posted image user posted image
Hvala na otvorenoj temi, mislim da ću i ovdje pronaći dosta dobrih savjeta!



Mašalah Emina user posted image user posted image user posted image , drago mi je zbog tebe. Ako me vidis na ulici molim te javi se znas da ja slabo gledam okolouser posted image .

I moj sin ima malenu sedžadu, donijela mu nena sa hadža pa prostre ko fol i on klanja

Bravo za temuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *