|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 9:06:11   
apokalipsa
IZVORNA PORUKA: Breskva

Imam jedno pitanje al molim vas da ne pređe u raspravu...

Kako se nosite sa tim da ne slavite 8.mart, valentinovo, 1 maj, rođendane, a da vas ne etiketiraju kao vanzemaljce?



user posted image user posted image joj  halali ...  uvijek se dobro nasmijem na ovakve " provokacije"


Nekako ne znam kako da ti to pojasnim, ali evo znaš kako se osjećam u tom momentu,  oni se čude meni a ja njima,  ja sam za njih vanzemaljac jer ne slavim valentinovo i sl, a opet s druge strane, ja se ne mogu načuditi njima koji su u stanju slaviti sve što neko izmisli i podcrta kao praznik user posted image

Ali opet eto uvijek nastojim da sakrijem svoje čuđenje ljudskom razumu pa prihvatim ih onakve kakvi jesu, jer na kraju njima njihovo meni - moje ..



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:21:29   
mamica87
Zar se i rodjendani ne slaveuser posted image Ja koliko sam upoznata nije nigdje navedeno da se ne smije slaviti rodjendan sve dok naravno nema alkohola u toj proslavi,a mislim da nije nigdje navedeno da je zabranjeno-ispravite me ako grijesimuser posted image .

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:24:13   
Anoniman
Mamice ako hoćeš donijet ću ti jednu knjigu večeras o tome, a imaš i na netu sad ću ti nać nešto, pošaljem ti pp-om

(odgovor članu mamica87)
  Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:25:08   
veeseelaa
Proslavljanje rođendana nije u duhu muslimanske tradicije, ali nije ni zabranjeno nekim posebnim zakonskim tekstom. To spada u običaje - adete, a ne u ibadete, a običaji u osnovi nisu zabranjeni osim ako sadrže nešto što je u suprotnosti sa šerijatom. Kako će izgledati ta svečanost,  nije poznato. Ako od vašeg prisustva ovisi održavanje rodbinske veze, nema smetnje da tome prisustvujete, pod uvjetom da ne učestvujete u nečemu što se kosi sa islamskim propisima.

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:25:09   
mamica87
Mozeuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:27:01   
mamica87
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Proslavljanje rođendana nije u duhu muslimanske tradicije, ali nije ni zabranjeno nekim posebnim zakonskim tekstom. To spada u običaje - adete, a ne u ibadete, a običaji u osnovi nisu zabranjeni osim ako sadrže nešto što je u suprotnosti sa šerijatom. Kako će izgledati ta svečanost,  nije poznato. Ako od vašeg prisustva ovisi održavanje rodbinske veze, smatramo da nema smetnje da tome prisustvujete, pod uvjetom da ne učestvujete u nečemu što se kosi sa islamskim propisima.
Pa na to sam i ja mislila!!Ne bi mogla zamisliti sad da za B rodjendan ne obiljezim to,naravno bit ce pozvani prijatelji s djecom i rodbina ali ne vidim u tome nista starsno ako nema sta da sto bi moglo se kositi s nasom vjerom.


_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:29:42   
veeseelaa
znači ok je proslaviti rodjendan sve dok se ne krše pravila, npr konzumiranje alkohola i sl
Nadam se da ovim postom nisam poremetila harmoniju na temiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:37:40   
veeseelaa
Nije zabranjeno al nije poželjnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:38:40   
Nedi
Pa mi slavimo rođendan Muhameda a.s. ,u cijelom Srednjobosanskom kantonu je to neradni dan, ne rade državne institucije niti školeuser posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 10:42:20   
Ben 10
Ja vas pratim već par dana i svaka čast....

Nisam pokrivena ,ali znam dosta o islamu ...

Valentinovo  ne slavim to se izmislilo prije par godina i nevidim razloga za slavlje ipak je to sveti Valentin ,a on nije naš svetac...8.mart i 1.maj su međunarodni praznici i uvijek izađemo ili odemo negdje ,ne slavimo ,ali odmorimo taj dan...8.mart je dan žena ,a ipak smo mi žene,a 1.maj je dan rada i dosta nas žena radi,pa valjda možemo taj dan odmarati....
Za rođendane,ja svojoj djeci obilježim u krugu prijatelja i rodbine,pa jednom su se rodili ...Upravo danas moj sin slavi svoj drugi rođendan i šta tebam da uradim kao da nije taj sretni dan,a za mene je najsretniji bio...
Nemojte niko da me pogrešno shvati,ja se držim određenih pravila u islamu ,ali ne pretjerujem ipak je ovo 21.vijek...

< Poruku je uredio Ben 10 -- 18.2.2010 10:43:19 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:13:29   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Breskva

Imam jedno pitanje al molim vas da ne pređe u raspravu...

Kako se nosite sa tim da ne slavite 8.mart, valentinovo, 1 maj, rođendane, a da vas ne etiketiraju kao vanzemaljce?

Ja nisam pokrivena, znam o vjeri mogu reći osnove pošto je islam zaista široko područje. Ovo znamo da su običaji preuzeti sa zapada i u islamu se zabranjuju ali kod nas u BiH se prakticiraju, međutim onaj ko je u vjeri naravno da se toga odriče ali okolina tada burno reaguje, ne prihvata, etiketira...


Dobro pitanje breskvice.Najvise bih ocekivala da mi nesto prigovore rodbina,prijatelji,komsije,ali sam se potrudila da im dokazem da mi nije potreban jedan dan u godini koji je neko odredio da ja budem pazena,mazena,obasuta poklonima.
Kroz svoj bracni zivot pokazala sam da je meni svaki dan `valentinovo` i nikad mi niko nista ne pominje.Zatim isto tako i za 8.mart.Sto se tice rodjendana ne slavim ga jer to nije bilo u praksi niti jednog Bozijeg poslanika,pogotovo ne posljednjeg Muhammeda alejhi ssalatu we sselam,niti njegovih drugova,niti bilo koga ko je dosao poslije.Jedino sto se sjetim na taj dan da sam godinu dana starija i da sam sve bliza smrti i povratku mom Gospodaru.Priznajem da me nena nazove svake godine da mi pozeli sve najbolje i ja joj svake godine kazem;Neno,znas da ga ne obiljezavam,al hvala sto si se sjetila da sam godinu starija.user posted image

< Poruku je uredio jasmin -- 18.2.2010 11:14:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:22:41   
mamica87
user posted image evo, mene na serijatskom vjencanju:)

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:28:36   
w.pooh
Unaprijed se izvinjavam ako ću koga uvrijediti ali ja prvi put čujem da se ne slavi rođendanuser posted image

Inače svaka čast za temu user posted image user posted image user posted image Kod mene je kao kod Breskve, nisam pokrivena, poznajem osnove Islama i poštujem svačiju odluku i opredjeljenje. Inače moj mm se sav razniježi kad vidi ženu sa Hidžabom i kaže pogledaj ih kako su lijepe to su Božije žene user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:36:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: w.pooh

Unaprijed se izvinjavam ako ću koga uvrijediti ali ja prvi put čujem da se ne slavi rođendanuser posted image

Inače svaka čast za temu user posted image user posted image user posted image Kod mene je kao kod Breskve, nisam pokrivena, poznajem osnove Islama i poštujem svačiju odluku i opredjeljenje. Inače moj mm se sav razniježi kad vidi ženu sa Hidžabom i kaže pogledaj ih kako su lijepe to su Božije žene user posted image


Nemas sta da se brines,mila,nije to nikakva uvreda.
To ti govorim sa strane islama,i cak smo u medresi ucili da proslava rodjendana nema nikakvog utemeljenja u vjeri.Na nasim podrucjima se mevlud obiljezava tradicionalno nikako zbog vjerske spoznaje.Na takvim okupljanjima se u davna vremena omladina poducavala vjeri,pa eto kao zbog toga su ga ostavili u tradiciji.A Allahov Poslanik to nikad nije radio.A on je najpreci da nas tome poduci,medjutim nije.Cak stavise,zabranio je da ga uzdizemo kao Isaa njegovi sljedbenici.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:43:00   
luna77
IZVORNA PORUKA: Breskva

Imam jedno pitanje al molim vas da ne pređe u raspravu...

Kako se nosite sa tim da ne slavite 8.mart, valentinovo, 1 maj, rođendane, a da vas ne etiketiraju kao vanzemaljce?

Ja nisam pokrivena, znam o vjeri mogu reći osnove pošto je islam zaista široko područje. Ovo znamo da su običaji preuzeti sa zapada i u islamu se zabranjuju ali kod nas u BiH se prakticiraju, međutim onaj ko je u vjeri naravno da se toga odriče ali okolina tada burno reaguje, ne prihvata, etiketira...



nisam muslimanka ali isto neslavim ove blagdane jednostavno valentinovo i 8.mart nevolim jer tada dosta muzeva glume dobričine a ostalih 364 dana ili 363 su grozni ,nevolim licemjerje a 1.5 kao dan rada odavno je izgubio svoj smisao po meni...

iskreno pokrivenim zenama se divim i u Islamu i kršćanstvu recimo časnim sestrama zbog dosta razloga jer neznam kako bih ja mogla tako nesto,odgojena sam u drugom duhu .zaista treba biti veliki vjernik za to po meni .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:44:29   
Anoniman
W.pooh i mamica87 na edukaciju kod mene večeras user posted image ...

Ja imam jetrvu (od mm brata žena, jel tako to dođe) pokrivenu, pravu vjernicu, kojoj ružno je reć zavidim al kako je ona dobra žena, smirena, puna savjeta, znanja...Oni su sada u Saudijskoj Arabiji ali dok su bili ovdje nisu bili prihvaćeni od strane rodbine. Čak zbijaju šale na njihov račun ja se non stop svađam i ispravljam krivu Drinu, ali zaista ljudima je ne moguće objasniti...al to je stvar ne znanja.




(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 11:46:18   
mamica87
Mislim da niko ne zeli slavlkjenjem rodjendana da time nekog uzvise-vec da je to et radi reda a mislim prije svega na djecije rodjendane.Mislim da niko nece time da se prkosi islamu i da neko ne postuje!

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 12:13:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: luna77

IZVORNA PORUKA: Breskva

Imam jedno pitanje al molim vas da ne pređe u raspravu...

Kako se nosite sa tim da ne slavite 8.mart, valentinovo, 1 maj, rođendane, a da vas ne etiketiraju kao vanzemaljce?

Ja nisam pokrivena, znam o vjeri mogu reći osnove pošto je islam zaista široko područje. Ovo znamo da su običaji preuzeti sa zapada i u islamu se zabranjuju ali kod nas u BiH se prakticiraju, međutim onaj ko je u vjeri naravno da se toga odriče ali okolina tada burno reaguje, ne prihvata, etiketira...



nisam muslimanka ali isto neslavim ove blagdane jednostavno valentinovo i 8.mart nevolim jer tada dosta muzeva glume dobričine a ostalih 364 dana ili 363 su grozni ,nevolim licemjerje a 1.5 kao dan rada odavno je izgubio svoj smisao po meni...

iskreno pokrivenim zenama se divim i u Islamu i kršćanstvu recimo časnim sestrama zbog dosta razloga jer neznam kako bih ja mogla tako nesto,odgojena sam u drugom duhu .zaista treba biti veliki vjernik za to po meni .



Luna krasna si user posted image user posted image .
Breskva,kako ti se zove jetrvica,mozda je znam.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 13:00:54   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mamica87

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Proslavljanje rođendana nije u duhu muslimanske tradicije, ali nije ni zabranjeno nekim posebnim zakonskim tekstom. To spada u običaje - adete, a ne u ibadete, a običaji u osnovi nisu zabranjeni osim ako sadrže nešto što je u suprotnosti sa šerijatom. Kako će izgledati ta svečanost,  nije poznato. Ako od vašeg prisustva ovisi održavanje rodbinske veze, smatramo da nema smetnje da tome prisustvujete, pod uvjetom da ne učestvujete u nečemu što se kosi sa islamskim propisima.
Pa na to sam i ja mislila!!Ne bi mogla zamisliti sad da za B rodjendan ne obiljezim to,naravno bit ce pozvani prijatelji s djecom i rodbina ali ne vidim u tome nista starsno ako nema sta da sto bi moglo se kositi s nasom vjerom.


user posted image obeljezavam rodjendan samo znaci za mene je to druzenje sa dragim osobama ja mogu tortu da napravim i drugi dan i pozove drage osobe kolac napravi u ime Allaha i sta god da pravim proucim Bismiluu, da se druzimo,nista strasno,pridrzavam se propisa,ne pusemo svecice,nekonzumira se alkohol, taj dan se i svaki dan se zahvalim Alahu.dz.s., sto mi je podario djecu,sto se tice ostali praznika nisam ih praktikovala ni dok sam bila otkrivena,tako da to nije smak svijeta,ako ce me muz postivati,i imati zelju da mi pokloni nesto netreba mi neki poseban dan i datum da bi to obiljezavala,ja sam zaljubljena svaki dan,osmi mart mi je kad imam divan odnos sa mm kad nisam nasekirana,kad smo svi zdravi,za mene su to ko praznici....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 13:02:23   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Ja vas pratim već par dana i svaka čast....

Nisam pokrivena ,ali znam dosta o islamu ...

Valentinovo  ne slavim to se izmislilo prije par godina i nevidim razloga za slavlje ipak je to sveti Valentin ,a on nije naš svetac...8.mart i 1.maj su međunarodni praznici i uvijek izađemo ili odemo negdje ,ne slavimo ,ali odmorimo taj dan...8.mart je dan žena ,a ipak smo mi žene,a 1.maj je dan rada i dosta nas žena radi,pa valjda možemo taj dan odmarati....
Za rođendane,ja svojoj djeci obilježim u krugu prijatelja i rodbine,pa jednom su se rodili ...Upravo danas moj sin slavi svoj drugi rođendan i šta tebam da uradim kao da nije taj sretni dan,a za mene je najsretniji bio...
Nemojte niko da me pogrešno shvati,ja se držim određenih pravila u islamu ,ali ne pretjerujem ipak je ovo 21.vijek...

nek ti je ziv i zdrav i da ga Allah uputi na hairli put ...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 15:12:28   
Ben 10
Hvala,draga i tebi sve najljepše i tvojoj dječici od srca želim...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 17:16:45   
mamine oci
hanume nema vas danas gdje ste,a ja bs htjela da vam predlozim jednu zajednicku kafuuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 17:21:57   
Hannan
Evo ima nekoga, i bas pije :) ali i ova virtualna nece biti viska:)

Kako nam je mamica 87 lijepa masallah, ko princeza.

< Poruku je uredio Hannan -- 18.2.2010 17:23:35 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 17:32:13   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hannan

Evo ima nekoga, i bas pije :) ali i ova virtualna nece biti viska:)

Kako nam je mamica 87 lijepa masallah, ko princeza.

ma nije virtuelna ja stvarno htedoh da se dogovorimo da negdje skupa pijemo kafu...user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 19:13:47   
malena sharena
mamine oci, ti bas volis da se druzis user posted image , evo da se prijavim da sam ja ZA

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *