|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 20:40:28   
noaa
Citam vase postove od pocetka i sad sam odlucila da se javim pa kud puklo da puklouser posted image user posted image user posted image postujem vas i vasu odluku da zivite u skladu sa svojom vjerom,znam da je to velika zrtva i odricanje.Odgojena sam u katolickoj vjeri koja me uci da postujem druge i tako zivim eto ukratko imate moju podrsku da nikad ne skrenete sa svog puta.user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 21:29:42   
mamica87
Hvala Hannanuser posted image user posted image .nadam se da cu kad tad cijelim srcem odluciti da se pokrijemuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 23:27:24   
Lalana
Masallah sto su se zene raspisale dok mene nije bilo.

mamine oci bilo bi lijepo upoznati se medjutim predaleko ste miiiii user posted image


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Zene sa Hidzabom
18.2.2010 23:34:15   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: noaa

Citam vase postove od pocetka i sad sam odlucila da se javim pa kud puklo da puklouser posted image user posted image user posted image



Eto, prezivjela si user posted image . Hvala ti i kao sto rece brzamala ni ja to ne dozivljavam kao odricanje. Ne znam kako bih drugacije i zivjela. Jedino sam ovako sretna i zadovoljna. A casne sestre i ja postujem, na izvjestan nacin se osjecam bliskom s njima.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 0:31:36   
Hannan
Zene, ja malo cunjala i naidjoh na jednu stranicu sa odjecom, salju i u BiH :)
http://www.an-nisa.net/


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 1:15:05   
branka12
Divim se zenam koje su pokrivene user posted image
Iako nisam islamske vjere meni je to lijepo i podrzavam to da svako njeguje svoju vjeru i tradiciju kako to najbolje moze!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 1:28:39   
Hannan
Noa i Branka hvala vam puno na rijecima podrske i na javljanju.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 1:39:58   
sporty mamaa
Evo ja u obitelji imama 3 tetke casne sestre( od pokojnog tate) i kao mala ja sam ih se uvijek bojala... Ne znam zasto, ali eto to je u meni stvaralo nekakav strah... Sada ih se naravno ne bojim, svaka od njih tri je razlicita, ne pripadaju ni istom redu sestara, a svaki red ima i neke svoje zakone tj.pravila... Recimo kad one dodu na godisnji na more, mogu skinuti svoju odoru i obuci pristojan kupaci kostim... Iako mislim da je casnim ipak nekako "teze" nego zenama u Islamu(pokrivenim), jer vjerujte nije lako non stop biti u jednoj te istoj odori, zivjeti u zajednici, raditi a ne dobivati placu(sve osim malo deparca za tel.i higijenu moraju dati u zajednicu), ne smiju imati djecu niti se udavati... Divim im se, ja to ne bih mogla...

Imam jedno pitanje za zene sa Hidzabom(eto sad znam i kako se to zove)... Smijete li se vi normalno kupati recimo na moru bazenu, tj.skinuti maramu??? Ako ne je li vam to tesko???

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 9:55:46   
mamine oci
Dobrocinitelji se prepoznavaju po iskrenosti u govoru, cuvanju amaneta,
ispunjavanju obaveza, neuobrazenosti, obilazenju rodbine, samilosti
prema slabima, cinjenju dobra, lijepom odgoju i ponasanju, obilju
blagosti, sirenju znanja i rijetkom druzenju i sjedenju sa zenama...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 10:21:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo ja u obitelji imama 3 tetke casne sestre( od pokojnog tate) i kao mala ja sam ih se uvijek bojala... Ne znam zasto, ali eto to je u meni stvaralo nekakav strah... Sada ih se naravno ne bojim, svaka od njih tri je razlicita, ne pripadaju ni istom redu sestara, a svaki red ima i neke svoje zakone tj.pravila... Recimo kad one dodu na godisnji na more, mogu skinuti svoju odoru i obuci pristojan kupaci kostim... Iako mislim da je casnim ipak nekako "teze" nego zenama u Islamu(pokrivenim), jer vjerujte nije lako non stop biti u jednoj te istoj odori, zivjeti u zajednici, raditi a ne dobivati placu(sve osim malo deparca za tel.i higijenu moraju dati u zajednicu), ne smiju imati djecu niti se udavati... Divim im se, ja to ne bih mogla...

Imam jedno pitanje za zene sa Hidzabom(eto sad znam i kako se to zove)... Smijete li se vi normalno kupati recimo na moru bazenu, tj.skinuti maramu??? Ako ne je li vam to tesko???



kupaći kostim izgleda otprilike ovako, nema skidanja ni kakvog, samo je odjeća za kupanje od laganog materijala mislim materijala koji se lako suši

user posted image

izuzev na plažama rezerviranim samo za žene

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.2.2010 10:31:37 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 10:29:01   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo ja u obitelji imama 3 tetke casne sestre( od pokojnog tate) i kao mala ja sam ih se uvijek bojala... Ne znam zasto, ali eto to je u meni stvaralo nekakav strah... Sada ih se naravno ne bojim, svaka od njih tri je razlicita, ne pripadaju ni istom redu sestara, a svaki red ima i neke svoje zakone tj.pravila... Recimo kad one dodu na godisnji na more, mogu skinuti svoju odoru i obuci pristojan kupaci kostim... Iako mislim da je casnim ipak nekako "teze" nego zenama u Islamu(pokrivenim), jer vjerujte nije lako non stop biti u jednoj te istoj odori, zivjeti u zajednici, raditi a ne dobivati placu(sve osim malo deparca za tel.i higijenu moraju dati u zajednicu), ne smiju imati djecu niti se udavati... Divim im se, ja to ne bih mogla...

Imam jedno pitanje za zene sa Hidzabom(eto sad znam i kako se to zove)... Smijete li se vi normalno kupati recimo na moru bazenu, tj.skinuti maramu??? Ako ne je li vam to tesko???


Mislim da si posve u pravu,casnim sestrama je teze,totalno odricanje.Kod nas nije tako,zivimo posve normalan zivot,imamo sve lijepe uzitke poput bracnog zivota,radjanja i td.
Sto se tice kupanja u bazenu ili moru,moze,pod uslovom da nema muskaraca.Mi,npr,ovdje imamo redovita kupanja na bazenu,sve smo pokrivene,skinemo maramu i odjenemo kupaci koji moze biti kratkih rukava i malo duzi ispod koljena.Ne mora biti ovakav kakav je na slici.Sve u svemu,bude nam prekrasno.Moje prijateljice idu i na more,imaju na nekim dijelovima odvojene plaze gdje muskarci nemaju pristup,pa se bez brige kupaju.Doduse,one su u Saudiji.Ali,meni je dovoljan i bazen hehe :).Bas jedva cekam da malo vise ugrije pa da se isplivam.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 10:53:05   
BUBAL
i kad je ta kahvauser posted image

_____________________________

"Ljubav pretvara gorko u slatko, zemlju u prašinu, mutno u najčišće, bol u ozdravljenje, tamnicu u bujnu bašču, bolest u blagodat, ugnjetavanje u milost. Ona smekšava željezo, topi stijenu, oživljava umrtvljenog..." Dž. Rumi

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 10:58:39   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: BUBAL

i kad je ta kahvauser posted image

kad vi predlozite mjesto vrijeme ,nekako da svima paseuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu BUBAL)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 11:07:57   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: brzamala

Evo prijedlog za kaficu: Nedjelja 15 sati, ZEC Nahla:-) Kome odgovara nek javi.

gdje nadje nedjeljuuser posted image jedini dan kad mi je muz kuci trebam se njemu posvjeti,ali ako vecina odluci ja sam za,samo dolazim sa djecom jer neme ih kom ostaviti..

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 11:18:05   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: brzamala

Ako odgovara i neki drugi dan ok je. Djecu mozes povesti, mi cemo sjediti u kafeteriji a njih mozes ostaviti u igraonici.

Ako Bogda samo da nam se javi jos hanuma

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 12:09:15   
mamaajna
za sestru sto pita za bazen.organizuju se posjeti bazenima za pokrivene zene u sarajevu,pa i izleti ljeti,da se i mi mozemo skinuti i suncati,ali se pazi na mjesto koje nije naseljeno i na koje nece banuti kakav muskarac.mi u kucama i pred zenama funkcionisemo kao i osobe koje nenose maramu.hoce koja veceras u rozu na ders,

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 14:06:30   
BUBAL
ja bih voljela neki drugi dan ili slijedeći vikend, jer ovaj ne mogu nikako.
a u nahli je igraonica za djecu od 3 godine pa dalje.

_____________________________

"Ljubav pretvara gorko u slatko, zemlju u prašinu, mutno u najčišće, bol u ozdravljenje, tamnicu u bujnu bašču, bolest u blagodat, ugnjetavanje u milost. Ona smekšava željezo, topi stijenu, oživljava umrtvljenog..." Dž. Rumi

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 18:01:22   
Anoniman
Kažu u islamu se ne smije pretjerivati...Šta je to što podrazumjeva pretjerivanje u islamu?
Samo nemojte mi stavljati velike tekstove od ovog svog maloguser posted image ne mogu baš puno čitati voljela bi ako mi neko odgovori svojim riječima...
Hvala!

(odgovor članu BUBAL)
  Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 22:19:00   
mamica87
Treba se drzati sredine i ako ne znas vise sta je upravu onda ti je najbolje da se drzis Kur ana on pokazuje pravi put.Mnogo je danas tesko razlikovati sta je ispravno a sta ne tako je isto i s vjernicima ne zna se ko je pravi jer i u nasoj vjeri ima sekti koji znaju pretjerivati u svemu!!

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2010 22:22:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo ja u obitelji imama 3 tetke casne sestre( od pokojnog tate) i kao mala ja sam ih se uvijek bojala... Ne znam zasto, ali eto to je u meni stvaralo nekakav strah... Sada ih se naravno ne bojim, svaka od njih tri je razlicita, ne pripadaju ni istom redu sestara, a svaki red ima i neke svoje zakone tj.pravila... Recimo kad one dodu na godisnji na more, mogu skinuti svoju odoru i obuci pristojan kupaci kostim... Iako mislim da je casnim ipak nekako "teze" nego zenama u Islamu(pokrivenim), jer vjerujte nije lako non stop biti u jednoj te istoj odori, zivjeti u zajednici, raditi a ne dobivati placu(sve osim malo deparca za tel.i higijenu moraju dati u zajednicu), ne smiju imati djecu niti se udavati... Divim im se, ja to ne bih mogla...

Imam jedno pitanje za zene sa Hidzabom(eto sad znam i kako se to zove)... Smijete li se vi normalno kupati recimo na moru bazenu, tj.skinuti maramu??? Ako ne je li vam to tesko???



Ja kad sam bila u tunisu bile su tri zene pokrivene u hotelu, one su se kupale u lanenim pantalonama, tunikom i maramom. Ispod toga pretpostavljam da je imala neso potkosulju ili slicno jer joj nije bilo providno ono u cemu je se kupala...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2010 0:16:25   
leli§
nisam znala za to da i u sarajevu imaju organizovani dani na bazenu za zene... to je jako lijepo... iskreno ja nisam pokrivena, ali kada idem sama na bazen, bas volim otici kada je ladies only dan...niti mi ko skace iznad glave, niti mi ko "namiguje" niti moram puno razmisljati jesam li sjela ovako ili onako. i bas se lijepo mogu sa drugima i ispricati...

i kod mene se zene kupaju i pokrivene obavezno u crnim odorama da se ne nazire tijelo ispod... a vjerovali ili ne ne lijepi se za njih ona abaya... ako uspijem naci na netu postavim sliku: prije nekoliko godina je nekome palo na pamet da dizajnira kupaci za pokrivene zene---ispunjava sve uslove Ilsama ne vidi se ni vrat ni usi ni kosa...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2010 0:30:15   
Anoniman
brzamala hvala na odgovoru,skontala samuser posted image ... ovo sa prejedanjem si me baš potrefilauser posted image
Kao što sam navela da je islam široko područje i da baš moraš puno čitat kako bi ga shvatio...
Kod nas je problem što kad neko radi nešto ispravno a većina ne radi kažu ma on pretjeruje a nisu se potrudili ni da saznaju...

lelis upravu si to za kupanje, i ja bi voljela da ima u Tz takav jedan termin na bazenu, da mi niko ne urla, skače, frca ...da se ono baš fino isplivam i protabirim koju sa ženama...

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2010 0:40:51   
leli§
evo kostima tzv "speedo burqini" znaci nije nikakva zeza nego bas linija izbacena u prodaju

user posted image

user posted image

pokrivene zene se isto tako mogu natjecati i u sportskim disciplinama, bez ikakvih problema, a moj favorit je definitivno atleticarka iz Bahreina Roqaya Al-Ghasara...mada je bilo i polemike oko njenog outfita na olimpijkim igrama 2004...s jedne strane je osudjivana od Muslimana radi duzine majice a sa druge od sportista i raznoraznih komentatora kako joj je taj "outfit" povecao preformanceuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2010 1:02:22   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Breskva

Kažu u islamu se ne smije pretjerivati...Šta je to što podrazumjeva pretjerivanje u islamu?
Samo nemojte mi stavljati velike tekstove od ovog svog maloguser posted image ne mogu baš puno čitati voljela bi ako mi neko odgovori svojim riječima...
Hvala!


Draga breskvice,vjerovatno si i prije cula za suru en-nedzm i njena prva 4 ajeta,u kojim se Allah kune zvijezdom da Poslanik ne govori po svom hiru,nego je to objava koja mu se obznanjuje.Dakle,sve sto je on radio,govorio nije radio osim onako kako mu je Allah naredio.Tako da,pretjerivanje u vjeri znaci sve ono s cime dodje covjek,a nije utemeljeno niti Kur`anom,niti sunnetom i praksom Allahova Poslanika.Naci ces ljude da su pretjerali uvodeci neke stvari u vjeru i pripisujuci ih vjeri,a zaista time potvaraju Allaha i Njegova Poslanika.Ja npr.mislim da covjek nece pretjerati ako klanja nocni namaz cak i kad radi,jer je Allahov Poslanik klanjao nocni namaz toliko da su mu noge otjecale,a na svojim plecima je nosio najtezi teret,tj.dostavljanje vjere ljudima.
Naravno,ne znaci ovo da ces klanjati po svaku cijenu nocni namaz,nego ako mozes makar dva rek`ata da klanjas,klanjaj ih i imaces veci bereket na poslu.Ova vjera za svaku stvar ima pojasnjenje i nije potrebno nista dodavati ili oduzimati,uostalom, dodavanje ili oduzimanje je potvora na Poslanika da nije dostavio vjeru u potpunosti.Zato je na vjernicima da je slijede onako kao ju je dostavio Allahov Poslanik.Nadam se da ces me shvatiti : ).user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2010 9:50:25   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Breskva



lelis upravu si to za kupanje, i ja bi voljela da ima u Tz takav jedan termin na bazenu, da mi niko ne urla, skače, frca ...da se ono baš fino isplivam i protabirim koju sa ženama...



Breskva, bilo je ljetos u Hotelu Tuzla, vjerujem da ce i ove godine.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *