|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stisnute sake
23.3.2010 12:32:39   
Nrla
Koji je znak kada beba spava stisnutih saka?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:47:07   
mama75
Da ce biti skrta - tako kazu "nasi stari". Mislim da tako spava vecina beba. I moja je tako spavala, pa evo ispade poprilicno skrta user posted image  

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:48:05   
salmy
hahahahahah moj bebi stalno drzi stisnute sakeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:48:13   
Nrla
Jaoooooooooo heheheuser posted image user posted image user posted image user posted image ...mamin skrtacuser posted image user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:50:41   
Skvo RR
Ne znam kolike su vam bebice...Sakice se vremenom trebaju otvoriti. Ukoliko do treceg mjeseca beba vise drzi zatvorene sakice, onda trebate raditi vjezbe za otvaranje i to na nacin da otvarate svojim prstima sakicu i gurate palac bebe prema vani.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:54:20   
Skvo RR
Da, napominjem, radi se o vjezbama za razvoj fine motorike, naravno i bebu maziti po nadlanici da stimuliset_e zivce za otvaranje sakica, i hvatanje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 12:55:15   
mama75
Mislim da je u pitanju novorodjence, jer sam na drugoj temi procitala da je bebiju 10-ak dana. To su oni dani kada nam je sve cudno: sto puno spava? sto ne spava? dise li? itd itd user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 13:00:30   
Skvo RR
Ako je beba toliko mala, onda je normalno, ali eto za mame sa malo starijim bebama, obratiti paznju na sakice, tu mislim na starost od 2-3 mjeseca.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 23.3.2010 13:04:36 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 13:01:00   
Nrla
Upravo tako...kad spavuser posted image a sjedim i gledam da li dise...kad ne spava mislim da ga nesto boli...uh

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 13:05:55   
mama75
Ma takve smo mi mame. Ja sam uvijek sve sto me "mucilo" pitala pedijatricu. Zapisem fino na papiric koji mi stoji u knjizici i kada dodjemo izvadim spisak i po redu user posted image   Skvo je u pravu, treba na vrijeme reagovati ako se nesto primjeti. 

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 13:08:15   
salmy
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ne znam kolike su vam bebice...Sakice se vremenom trebaju otvoriti. Ukoliko do treceg mjeseca beba vise drzi zatvorene sakice, onda trebate raditi vjezbe za otvaranje i to na nacin da otvarate svojim prstima sakicu i gurate palac bebe prema vani.
moj bebi ima 5mj za koji danuser posted image user posted image user posted image ali ja neskontah da je to nesto sto bi me trebalo zabrinuti! on trpa ruke u usta,igra se sa stavrcicama,ali cesto su mu sakice stisnute!kad ga drzim u narucju in se uhvati za mene jednom rukom tako cvrsto kao da se boji da ne padne,a druga mu zatvorena

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stisnute sake
23.3.2010 13:51:36   
Skvo RR
To su ti vjezbe fine motorike, ja sam sa micom vjezbala 10/tak dana i otvaranje sakica, napisala sam ti kako, naravno ko uvijek po savjetu pedijatra.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stisnute sake
26.4.2010 19:47:11   
Hanady RR
prenos postova sa srodne teme
:) pozdrav mamice mene zanima (ako se sjecate) do kojeg mjeseca su vase bebe drzale stisnute sakice,moja djevojcica ima 2 mjeseca i jos ih drzi cvrsto stisnute  vecinu vremena malo me to zabrinjava

IZVORNA PORUKA: lely

Nista ne brini,ja mislim da je to individualno od bebe do bebe.
Evo npr. moj Anes je nakon par dana vec opustio prstice,a naravno i skupljao u sakicu,a od moje rodice malena je pruzila prvi put kada je imala skoro 3mj.
Rodica kaze da je drzala tako cvrsto da joj ih je jedva brisala i prala pri kupanju.
Ma ne brini


IZVORNA PORUKA: Nunichi

Evo jedan tekst koji bi te trebao rasteretiti...

http://www.yumama.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1320&Itemid=79&categoryid=24&sectionid=2

IZVORNA PORUKA: mnn

moj maleni skuplja širi šakice, upočetku su mu bile skupljene isto a sadaih širi i još me počupa za kosu kad ga počnem ljubiti ne voli baš to...pa me počupa sa zadovoljstvom...nemoj se brinuti probaj joj staviti nešto u ruku valjkastog oblika.

IZVORNA PORUKA: ranija

orchyd ja ti bas imam iskustva sa tim sakicama. prije svega ne zelim da se prepadas jer zaista nemas koristi od toga> Moj sin je poceo  skupljati sakice od 40 dana jako cvrsto da bi mu se sakice oznojile katastrofa> Bili smo u bolnici zbog urinarne infekcije i ja sam mislila da je to zbog silnih braonila ali kad mi je sestrica rekla da cvrsto drzi sakice zatvorene tada sam se zaista prepala i pitala doktoricu do kada su sake zatvorene. Ona kaze od drugog mjeseca bi se trebao palac izvlaciti iz sake tako da sam ga ja pratila non stop i tako do treceg mjeseca kada sam primijetila da on ne popusta kao da je u nekom grcu.
Odvela sam ga na pregled neuropedijatru i poslije svih silnih pretraga krvi, Uz i na kraju magnetne rezonance ustanovljeno je da kasni u motorickom razvoju a jedina terapija je vjezba s tim da hvala bogu nije imao nikakvo ostecenje mozga i zaista dugo nije posezao za igrackama. sada je hvala Bogu dobro ima 14 mjeseci, propuzao je i sada uci hodati pa se nadamo i tome uskoro.
Tako draga moja ako djete prati predmete oko sebe ako je zainteresovan za okolinu ako poseze za igrackama ili slicno a razvoj bebe mozes pogledati na internetu onda budi bez brige . moj ti je savjet samo prati bebu tj. njen razvoj i sve ces znati.
Pusa i uzivaj nis se ne sekiraj.
Izvinite za ovoliki referat.


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I Uma je do 3 mjeseca drzala palac stisnut u sakicu...Moras vec poceti vjezbati sa bebicom...ti izvlaci palac, tako sto joj u sakicu stavis svoj prst i guraj ga prema vani. Tu vjezbu sam radila po preporuci pedijatrice.

IZVORNA PORUKA: mišur

Mi smo istu vježbu radili po preporuci dr...
Savjetovala nas je čisto da ponekad to radimo, da što prije otvori šakice..
Ja se ne mogu sjetiti kad je Luka otvorio šakice, ali ne trebaš se sekirati, sve to priroda odradi..




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *