|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   trese se dok doji!!
19.6.2010 12:18:52   
mala86
sa 2 mjeseca Leon se par puta dok bi dojio i uspavljivo poceo tresti,ono kao da mu je zima,malo jace drhti!to se desilo par puta u nekoliko mjeseci!gledala ja po intenetu ista situacija-dr im rekla da je to zbog toga sto malo mlijeka ode u disajne puteve!uvijek je bio svjestan,poceo bi plakat nakon toga,i to traje nekih par sekundica
spomene moj mm to nasoj pedijatrici,i ona nam dadne uputnicu za eeg mozga i neuropedijatra!eeg obavili-nalaz super,joj koji mi je kamen pao sa srca,juce isli i do neuropedijatra!gledala ga i na kraju nalaz sljedeci...napisat cu par stvari iz njega

"socijalni kontakt na razini dobi.bulbomotorika uredna.okrece se na poziv imenom,govori par dvosloznih rijeci sa znacenjem,mimika simetricna.
Predmete prihvaca radiopalmarnim hvatom"-ovdje mu je pokazala zvonce,i on je krenuo uhvatit ono unutra

"tonus misica je promjenjiv,dominira blaze povisen otpor dorzifleksiji stopala"-e za ovo kaze da moramo fizijatru,jer je malo krut,radila mu vjezbice,ko one za kukice,on se smijo,ali nije bio bas opusten,jer mu ih ja nikad nisam radila-i spomenula sam im to

"rotira se,u pronaciji oslon na ispruzene ruke,odize se u cetveronozni!puze uz nize postavljenu zdjelicu,bocno se posjeda,odize se u stojeci!u sjedecem ledja blago obla,obrane naprijed i postranicno razvijene,straga u razvoju!u vertikali oslon na cijelo stopalo"

i sad nas poslala kod fizijatra,okuliste,te uzv mozga,pa onda opet eeg mozga pa kod njeuser posted image user posted image user posted image user posted image !
rekla nam je da je nasa dr posumnjala na konvulzije,ali da to njoj uopce ne lici na to,ali eto nek se pregleda...i jos sam joj rekla da se to nije ponovilo sigurno vec 2 mjeseca,pa pratim ga,uz njega sam stalno...

poslije otisla kod nase pedijatrice,ona kaze da nema potrebe za svim tim,da je on odlican user posted image ,ali eto da napravimo sve to ipak,i sad nam je dala vakcinu,koju nije htjela kad smo joj rekli za to

ja sam luda od juce,zznam da je sve ok,znam svoje dijete,ali ubit ce me dok sve ovo odradimo

i poslije mislim-da se on nije htio dignut dok je bio kod nje-sta bi onda bilo,a po kuci mi ustaje sam,bez ikakavog poticaja!pa nisu djece stvarana serijski,pa da svako sa 9 mjeseci mora to to i to znat!neko ce mozda nesto usvojit sa 8,neko sa 10,pa svi su oni individualni

jel imo ko slicna iskustva?nije mi jasno ovo za misice,i to da je krut?!!!!

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦





Neposredna veza do poruke: 1
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:26:38   
acudesa
meni riječ blaže povišen otpor, znači skoro nikako...meni ovo sve ok, al eto možeš otići da budeš sigurna...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:29:08   
niki83
joj draga...pa nisam znala da te to jos muci!!
ma pusti ih bona..pa on je 10 dana stariji od N a jaci je i napredniji u tim pokretima, znas da ona jos uvijek ne puza tako, dize se, ok, ali i ne posjeda se sama kao sto su to napisali za njega..i uprau si kad kazes a sta ako nije to uradio pred njima...sta bi tek onda bilo?!!
vidis ja sam N radila vjezbice za kukove, mislim pokusavala, ali ona nikad nije dala,uvijek se ukoci i mene bilo strah da dalje pokusavam i odustanem, tako nam isto jednom na obicnoj kontroli dr. rekla da je kruta i da je trebam razgibavati..ali kad smo sad sa 8mj odnijeli je na uz kukova nije nam htjela raditi, pitala nas sta sve moze i kaze da je to super i da nema ni potrebe za pregledom...
znam da je ovo lakse reci nego uraditi ali stvarno se nemas razloga brinuti tvoj Leon je masallah super djecak!


_____________________________

N&N

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:35:10   
mala86
IZVORNA PORUKA: niki83

joj draga...pa nisam znala da te to jos muci!!
ma pusti ih bona..pa on je 10 dana stariji od N a jaci je i napredniji u tim pokretima, znas da ona jos uvijek ne puza tako, dize se, ok, ali i ne posjeda se sama kao sto su to napisali za njega..i uprau si kad kazes a sta ako nije to uradio pred njima...sta bi tek onda bilo?!!
vidis ja sam N radila vjezbice za kukove, mislim pokusavala, ali ona nikad nije dala,uvijek se ukoci i mene bilo strah da dalje pokusavam i odustanem, tako nam isto jednom na obicnoj kontroli dr. rekla da je kruta i da je trebam razgibavati..ali kad smo sad sa 8mj odnijeli je na uz kukova nije nam htjela raditi, pitala nas sta sve moze i kaze da je to super i da nema ni potrebe za pregledom...
znam da je ovo lakse reci nego uraditi ali stvarno se nemas razloga brinuti tvoj Leon je masallah super djecak!



e ovo je on juce napravio,ono smije joj se,svidja mu se,ali se valjda nije opustio!i pedijatrici sam rekla da ma nisam radila vjezbe-ona kaze da to nema veze!

ma srce mi se slomilo kad je ova pisala nalaz-ocekujes sad ce ti reci sve je ok,nista ne brinite,a ona meni 3 uputnice,i sad opet cekaj kad cu doc na red!okulistu me narucili 13.8 tek user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:35:34   
acudesa
evo ti i ova tema...
http://www.ringeraja.ba/forum/Motoricki_razvoj_djeteta_u_1%25_godini_zivota/m_87970/tm.htm

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:40:47   
acudesa
evo i ova
hipertona beba

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 12:51:33   
mala86
acudesa hvala puno,steta sto se na hipertonoj bebi ova mama vise nije javljala

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 13:02:58   
acudesa
sad ćemo joj napisati poruku

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: trese se dok doji!!
19.6.2010 13:14:12   
koka i po
mala 86.i mojoj bebi se dešavalo da se trese dok doji.Ne brini nije to ništa opasno proći će sa vremenom.Baš je strašno za gledati,znam.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: trese se dok doji!!
29.6.2010 12:07:40   
blum
samo da utjesim mamu i kazem joj da nije jedina.Ja sam kod svoje bebe sa 2,5 mj primijetila da kad hoce da doji nekako zakoluta ocima, i pd tada smo sve moguce pretrage uradili, uz mozga, oci, neuropedijatar, fizijatar.Hvala bogu sve je ok ali koliko smo se isekirali ne zelim ni neprijatelju.naravno vakcinu smo odgodili jer kad pocnete istrazivati tu nema kraja.Ovo pisem za sve mame koje se nadju u slicnim situacijama, pozz za sve mame




najljepsi i najtezi posao-biti mama

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Dominantost (opet)
veeseelaa

da li ste dominantni u krevetu tokom sexa s partnerom?

Da (43%)

Ne (16%)

Ponekad (42%)


Broj svih glasova: 134

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *