|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 11:01:38   
anidla
Kupila sam na moru flasiranu baby janu vodu, ma kakvi, jok, nema sanse...ni da okusi...

Mrkvu mi ne smijemo, ima alergiju na mrkvu....

Evo sad sam ga uspavljivala, place...a sit je...ja mu fino izvadila cucu i stavim flasicu sa cajem, popije dva tri gutljaja i place, ja opet cucu, kad se smirio, pa opet izvadila cucu i stavim flasicu i tako 5-6 puta dok mi nije popio 50 ml...morala sam ...jest da je patnja, ali mene je strah i moram gurati pa kako god!

Valjda ne grijesim...zaspao je...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 11:08:48   
Anoniman
ma ne grijesis...sve je to stvar navike...cim se navikne na okus zavolice

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 13:45:19   
škorpija
joj šuti dadada opet će nas prozvati za promocuju ino vodauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 14:01:14   
teacher75
ni lana nece nista da pije, muku mucim sa njom user posted image gledala sam fontanelu, malo je udubljena ali nije strasno. i pelene su joj lakse nego prije sad kako je ova vrucina...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 14:11:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

ni lana nece nista da pije, muku mucim sa njom user posted image gledala sam fontanelu, malo je udubljena ali nije strasno. i pelene su joj lakse nego prije sad kako je ova vrucina...


teacher ti lanu dojiš na zahtjev još uvijek...nema potrebe da brineš za unosom tečnosti jer njoj je sika i voda odnosno tečnost koja joj je potrebna.

Andila...daji mu voće koje smije...voće je također sasvim dovoljno kao unos tečnosti...

pokušaj sa nekim sokićem domaćim...iscjedi mu ti jabuku ili pokušaj sa hip'p čajem šumsko voće u granulama...moja djeca ga baš voleuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 14:52:43   
aida.
citam vas i kontam koliko sam rahat dok je samo sika u opticaju i dok mashallah ima mlijeka... Ovaj moj je ne bi vadio iz usta bilo vruce ili zima user posted image ako Bog da planiram ga bez ikakvog dodavanja dojit do 6.mjeseca, samo mu pooonekad dam caj od kamilice, radi stolice, i to malo... samo da ovako nastavi..i pravi fino napreduje..inace dobro pravo podnosimo vrucineuser posted image
sve vas ljubimo i pozdravljamo user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 19:38:36   
samedi
Eh Aida blago tebi,bas mi je drago da nam mali drugar voli siku,kod mene presusilo skroz,a pijemo cajeve redovno,dobro ih podnosi zasad :-)

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 20:24:36   
acudesa
IZVORNA PORUKA: teacher75

ni lana nece nista da pije, muku mucim sa njom user posted image gledala sam fontanelu, malo je udubljena ali nije strasno. i pelene su joj lakse nego prije sad kako je ova vrucina...

možeš joj napraviti čaj...ja sam malcu davala hipp voćni čaj...i veoma je ukusan, a ni hladan ni topao..onako, mlakog sam mu davala...
na ovim vrućinama treba što više tečnosti unijeti u organizam, ako neće vode..daj joj sokić, čaj, mlijeko...probaj sa svim...kad je bio beba, svaki čas sam ga nutkala tešnošću

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 20:28:19   
acudesa
IZVORNA PORUKA: anidla

Mene je strah za Nou ovo prvo ljeto...on NIKAKO nece tekucinu, ni vodu, ni caj, ni sok, ma nista!!!!! Jutros kad je pojeo krompir i tikvicu dala sam mu jedva malo onog soka sto se kuhala jabuka u tome....vise je bilo po siperkiu nego u njegovim ustima

Fontanela mu je poprilicno udubljena user posted image

Sta da radim?

Da, sinoc sam mu na foru u snu dala 50 ml caja, i kad je skontao sta je, okrenuo od mene glavu i nastavio spavati


ja sam malca morala zavaravati da nešto stavi ustauser posted image ..probaj kašičicom...ili zabelednaj ga nečim i daj da pije...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 23:02:32   
Lady26
Kod nas je u kuci pakao bukvalno, sinoc je u ponoc bilo tacno 30 stepeni user posted image user posted image .
Pogotovo u spavacoj sobi, greozno je za spavati, ali u dnevnoj otvorimo prozor i vrata od spavace sobe pa tako ulazi "svjez" zrak + nam radi ventlator koji je okrenut prema zidu da ne puse u Lanu.
HB nemamo problema sa tecnoscu, Lana pije doooosta tekucine, nekad mi se cini i previse ali koliko trazi toliko joj i dam.Preko dana je samo u bodiju kratkih rukava a ako izlazimo dole joj samo obucem sorc ili suknjicu i eventualno carapice na noge, u autu kad se vozimo samo je u bodiju.

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 23:07:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Lady2'

Kod nas je u kuci pakao bukvalno, sinoc je u ponoc bilo tacno 30 stepeni user posted image user posted image .
Pogotovo u spavacoj sobi, greozno je za spavati, ali u dnevnoj otvorimo prozor i vrata od spavace sobe pa tako ulazi "svjez" zrak + nam radi ventlator koji je okrenut prema zidu da ne puse u Lanu.
HB nemamo problema sa tecnoscu, Lana pije doooosta tekucine, nekad mi se cini i previse ali koliko trazi toliko joj i dam.Preko dana je samo u bodiju kratkih rukava a ako izlazimo dole joj samo obucem sorc ili suknjicu i eventualno carapice na noge, u autu kad se vozimo samo je u bodiju.

kod nas je jos gore, sinoc u ponoc bio 31 stepen u dnevnoj! ja spavam u spavacoj na propuhu a lana se kuha u dnevnoj jadna. danas sam drzala klimu upaljenu skoro citav dan, al sam lanu sklanjala da nije bas direkt ispred. valjda se nece prehladiti. i ona je stalno samo u body-u a carapice nismo vidjeli danima


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 23:13:32   
Lady26
Mi sreca imamo veliku terasu, i kad se Lana probudi oko 6-7 poslije podne odmah izlazimo na terasu, tad je vec prijatno na terasi i budemo do 9 kad ide na kupanje i u krevet na spavanje, obucem joj samo bodi i ne pokrivam je dok ja ne krenem leci i tad samo tanku dekicu preko ledja i stomacica (mada se ona otkrije vrlo brzo).
Malo se bojim ovog ventilatora ali ne puse u nju, puse od nje prema zidu (tj ispod naseg kreveta prema suprotnom zidu), nije neka pomoc ali pokusavamo s ebar malo rashladiti...ja bih sve dala da imam klimu....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 23:19:19   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Lady2'

Mi sreca imamo veliku terasu, i kad se Lana probudi oko '-7 poslije podne odmah izlazimo na terasu, tad je vec prijatno na terasi i budemo do 9 kad ide na kupanje i u krevet na spavanje, obucem joj samo bodi i ne pokrivam je dok ja ne krenem leci i tad samo tanku dekicu preko ledja i stomacica (mada se ona otkrije vrlo brzo).
Malo se bojim ovog ventilatora ali ne puse u nju, puse od nje prema zidu (tj ispod naseg kreveta prema suprotnom zidu), nije neka pomoc ali pokusavamo s ebar malo rashladiti...ja bih sve dala da imam klimu....

ma i klima je zeznuta, ja je nisam puno ukljucivala do danas jer je lana povracala sinoc pa sam vidjela vrag odnio salu, moram nekako rashladiti tak oda je danas bila ukljucena. a i nama je balkon u hladovini popodne al tad smo radije u setnju po vilsu, jer prijatno vjetric pirka,. kad dodjemo kuci oko 8 vec je vrijeme spavanja i tad je najtoplije jer ne mogu ostavit klimu upaljenu dok je u kreveticu-direkt puse u krevetic


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: bebe i ljeto
18.6.2010 16:00:05   
DinaD
Cao drage mame, ja sam jos trudnica u 9 mj., moj ce princ doci na svijet krajem jula, aBd, obzirom da vec muku mucim sa vrucinama i da je i meni jako vruce u stanu, nemam klimu jer je stan mali i ukoliko je implementiram u jednu sobu nemam gdje otici sa bebom kada dode aBd a da tako rashladim spavacu u kojoj ce on boraviti.
Bile bi mi od velike pomoci kada bi mi pomopgle, obzirom da imate iskustva i kazete mi na koji nacin da smanjim temp sa 30 stepeni i da li da je smanjujem, jer ukoliko otvorim prozor ili vrata spavace sobe izlazim na ustakljeni balkon na kojem ima i 60 stepeni itokom suncanog dana, kako da ga oblacim prvih 40 dana, da li samo kratke bodice i sa rukavima i smijem li uvece otvoriti balkonski prozor dok spavamo a da mu ne nastetim.
U velikoj sam brizi kako cu tih 40 dana, kasnije mi je lakse, ide septembar i svjezije je
Unaprijed vam se zahvaljujem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: bebe i ljeto
17.7.2010 13:50:39   
Zoe
Kod nas je takođe haosuser posted image user posted image  temperatura u spavaćoj gdje nam Farah pajki i koja je kao fol najhladnija soba u stanu- iznosi 30C, aBd klima pada sutrauser posted image user posted image
Naveče pajki u bodiću i peleni, uopće je ne pokrivam, ne nosi čarapice danima, čak oko 3 ujutro otvorim balkonska vrata od spavaće da se malo ohladi soba ( svega 2 C opadne do 8 ujutro), a krevet se nalazi baš naspram vrata ( ona spava s nama- neće lopovuser posted image u svom krevetcu). Preko dana, nema šanse da zaspi ako joj ne skinem i bodić, ostavim je samo u peleni a bodić ili tetra pelenu prebacim preko gornjeg dijela..Uglavnom, meni je orijentir njen osip i znojna kosica, kako provodim gore navedene radnje, sve štimauser posted image  Istuširam je 1x dnevno, poslije podnevnog spavanjca, naveče obavezno kupanjac - nema osipa, nema nervozeuser posted image .

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu DinaD)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: bebe i ljeto
17.7.2010 16:14:33   
reallove
i kod nas nista bolje..vruce uzas..Emin malo slabije jede,nocu se budi,place,mokar pa ga moram presvlaciti...sinoc se budio 4 puta...spava u bodicu samo,bez pokrivaca,kupa se po 3 puta na dan...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: bebe i ljeto
17.7.2010 16:52:23   
aida.
Srecom u nas je kuca hladna, u hladovini je a roletne danima nisam podigla, mrkli mrak :) navecer spavamo otvorenih ulaznih vrata jer dvoriste je ogradjeno zidom a kapiju zakljucavamo da slobodno smijemo :) bube ne ulaze jer upalimo vanjsko svijetlo a unutra sve pogasimo... sva vrata otvorena pa se rashladi. Ali E. se opet osuo po licu, vrucina plus sto on stalno "bali" jer hoce mu zubici, bas mi krivo... navece se taj osip malo smiri ali preko dana se crveni.. ne znam smijem li mu to cim mazati..?

I jel vi mazete prepone po ovoj vrucini kremom ili puderom? Ja uglavnom koristim puder...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 92
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *