|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:32:22   
alisase
user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:39:41   
alisase
da li vi smatrate ukoliko su roditelji stalno umorni  i nervozni da to može da se odrazi na dijete iako  se djetetu  obraćaju sa puno ljubavi

(odgovor članu alisase)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:45:32   
veeseelaa
naravno, ja kad povisim ton u razgovoru moja AJša me u minuti zovne 10 puta mama, mama
Želi me prekinuti i vidim da je to čini nervoznom
Inače ja sam bučna osoba pa se doima kao da galamim a ja ustvari samo tako pričam
Trudim se maximalno da spustim ton u njenon prisustvu, da budem blaga, tiha
I ja i mm radimo po 8 sati dnevno, suprug nekada i malo više al se uvijek mora naći vremena za maženje i igru, jednostavno naći vremena za dijete, izlazak, zabavu, odlazak kod nekog itd
Moja malena strašno voli curicu od brata, ja kad uvidim da je nervozna ja je odmah vodim kod njih il njih zovem da dodju
Pa to su male dušice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu alisase)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:45:43   
taurus
mislim da može-nažalostuser posted image user posted image user posted image
oni sve osjete
ali i roditelji su danas zaista pod velikim stresom, poslovi su svima stresni, borba sa finansijama, kreditima, nesigurnost
naravno da i djeca to osjeteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alisase)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:50:35   
nikita
juce me pukao PMS i citav dan sam se il derala il plakala a mali bi dopuzao do mene i prislonio lice uz lice i milovao bi me, dusa moja hoce da me utjesi...navikla sam ga da ga puno ljubim i gnjavim i kad jedan dan prode a da se ne milujemo on na vecer mene kao napada i ljubi, dusice male sve znaju i mi trebamo izbjegavat pred njima da se deremo ...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 10:54:52   
alisase
ma dušica moja je dobra kad smo same, ali me nervira ako trebam piti kafu sa gostima ili ako dođu gosti tada nastupa drugo dijete ,jednostavno neznam kako reagovati

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 11:03:24   
taurus
IZVORNA PORUKA: alisase

ma dušica moja je dobra kad smo same, ali me nervira ako trebam piti kafu sa gostima ili ako dođu gosti tada nastupa drugo dijete ,jednostavno neznam kako reagovati


a to ti je standardni scenarij kada dođu gosti
pokušaj naći neku novu zabavu za dijete (igračke koje dugo nije koristio ili crtić koji nije odavno gledao) kako bi se malo zabavila
mislim da je razlog takvog ponašanja jer se djeca tada osjećaju zapostavljeno i nisu u centru pažnje kako su naviknuti da buduuser posted image

(odgovor članu alisase)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 13:01:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: alisase

da li vi smatrate ukoliko su roditelji stalno umorni  i nervozni da to može da se odrazi na dijete iako  se djetetu  obraćaju sa puno ljubavi

ovo je savršeno normalna reakcija djeteta ako osjete roditeljsku nervozu ....
ali kao što tvoja curica postane ''drugo dijete'' kada dođu gosti tako i ti moraš biti ''druga osoba'' kada si sa njom...
ja kući posao ne donosim...o njemu ne govorimo...
plnove finansija uvijek radimo kada su djeca u dubokom snu jer to nas lako može nanervirati...
dolaza gostiju prilagođavama potrebama svoje djece...
kafu sa njima pijem onda kada su nahranjene, presvučene, izmažene i na sve to znam im dati recimo smoki ili štapiće ili čak sok na slamku jer to im ne dajem često ali imaju pirlike za to....

ja kada bih pisala crtice vikednima koliko puta mene moje dvije curice zovnu mama...neko bi se šokirao...
ali ja uvijek odgovorim sa molim...
dijete ne traba ignorisati kada vas zove nikada....
moja mama često mi kaže...a zašto toliko razgovaraš sa mlađom...kao ona je mala i ne konta...no ja na svako njeno mama i pokazivanje rukom postavljam pitanja šta ona tada želi...i ja i ona posrazumijemo se...

nemogu reći da nisma nikada nervozna...
naravno da jesam...
brz život i obaveze čovjeku stavraju presiju...
ali ono što mogu odgovorno tvrditi nikada nisma na svoju djecu prenijela nervozu....
balansiram...ako ne mogu da se strpim pa moram da ''puknem'' ostavim ih muži i odme na barice čitam knjigu dobru...

ili dome u drugu sobu...otplačem turu...







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu alisase)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nervoza roditelja i dijete
14.9.2010 13:12:07   
mamine oci
nervoza roditelja i te kako utice na djete cak i dok su u stomaku ja se trudim da ne budem nervozna  dosta sam strpljiva osoba al nekad prosto ne mozes da izbegnes situaciju nemamo drugiu sobu pa da odem i isplacem se kad mi naidje mali stan sve u krug evo vec par dana trpim uzasne bolove glave jedva hodam po kuci i kad mi naidje jak bol ja odma nervozna al opet trudim se da djeca ne primjete kazem"trudim se"neznam da li mi uspjeva

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nervoza roditelja i dijete
16.9.2010 1:56:15   
Ella_H
Djeca sve osjete i moramo biti jako pazljivi s njima,
nije uvijek sve perfektno ali moramo naci neki unutrasnji smiraj
i iskljuciti se iz toga bas kad oni zaspu onda mozemo malo vise
biti i nervozne i reci sta nam smeta, ali isto tako smatram da je
nezdravo da djeca odrastu u nekom roza svjetu gdje je sve uvijek
ok i nikad niko nije povisio ton znaci neka sredina i tu...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nervoza roditelja i dijete
16.9.2010 11:35:34   
emma.L
Ja ako sam nervozna toliko da utiče na Emu, uzmem time out. Tuširanje ili odlazak do trgovine me smiri i za 5 minuta se to vidi na Emi. A prvi put sam osjetila da je ovo istina kad joj je bilo 2 mjeseca i kada sam imala razgovor ( ne svađu) sa mojim tatom a držala nju u naručju. Samo se počela meškoljiti, kenjkati i na kraju plakati, iako sam ja bila smirena i ni jedna ružna riječ ili povišen ton nije se čuo. Od tada, svi problemi se rješavaju kad Ema spava, ali nema glume pred njom. Jednostavno s njom nervoza popušta, ona nas oraspoloži maksimalno - vidjet ćete kad počnu pričati user posted image  - super su antidepresiv.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nervoza roditelja i dijete
16.9.2010 12:15:19   
ziki
Juče sam imala frku na poslu, nervirala se i odlučila da ako bude potrbno dm otkaz, kući došla nikakva. MM je sa Nemirkom ostao ispred zgrade 45 min nebi li se ja malo smirila. Za ručkom sjedimo mi, Nemirko se po običaju igra u hranilici, ja nešto meljam ne jedem i onda me Nemirko izeo za obraze okrenuo glavu da mi se bolje unese u lice i pitao me:" Šta ti je", odgovrim mu da sam tužna i da sam se isekirala nešto na poslu a pametna glava mi kaže:" Nemoj da si tuzna, ja te voim najvise na svijetu" i to onim glasom smiješnim kad pokušava da zvuči ko veliki muškaracuser posted image
Još da dodam da se slažem sa  Ellom_H da dijete ne treba držat u imaginarnom svijetu, normalno je da zna da ne funkcioniše sve mada se neću ni ja sad svađat ali da nešto kretko odbrusim i rječenicu dvije zbrzam ne ustručavam se. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *