|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trajanje podoja
11.7.2008 15:36:35   
ziki
Hvala Eminice, imamo taman skoro 20 dana dok ne odemo u Sjenicu kod dede koji jedva čeka da krene sa unukom u šetnju... Ako nauči da jede na 3 sata moćiće fino da se provedu...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trajanje podoja
11.7.2008 15:38:54   
ziki
Hvala Eminice,imamo 20 dana da naučimo dok ne ode kod dede u Sjenicu koji jedva čeka da mu se unuk pridruži u šetnji , ako dođemo na 3 sata moći će fino da se provedu

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trajanje podoja
11.7.2008 15:48:49   
Emina*
Ostat ce on tebi u setnji duze, ne brini nista....
Ovaj moj bi ja mislim prepostio u kolicima user posted image    user posted image
Zna po 4 sata da ne trazi, ako smo napolju.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trajanje podoja
18.11.2009 10:12:58   
Amrino
IZVORNA PORUKA: chuci

evo malo sam čitala ove teme i nemogu da nađem ni jednu konkretno za trajanje podoja

meni su rekli da joj ne dam da doji duže od 15-20 minuta.
ona obično i jede 20 minuta, ali jedenje od 20 minuta traje između 20 minuta i sat vremena. naime nekada  nakon 7-8 min počne plakat, i okretati glavu. moram je pustiti, podignem je podrigne, pa je pronosam par minuta, pa nastavi jesti. nekad je i presvučem u im pauzama.
znači obrok nekad jede odjednom u cugu, a nekad u dvije, tri ili četiri ''rate''

isto tako nekada jede samo 10-tak minuta, a po noći nekada i 5 minuta i prestane.


interesuje me kakva su vaša iskustva. trebam li je tjerati da jede duže kad odbija?



IZVORNA PORUKA: Niobe

Smatram da je ne trebas tjerati na nista, kao ni da prestajes sa dojenjem nakon 20 minuta. Beba najbolje zna koliko i kada joj treba sika, a tvoje je da joj budes na raspolaganju.
Adrian je znao dojiti po 2 sata ispocetka, dok nije ustalio.
Sad doji maksimalno 7-8 minuta u dvosatnim razmacima. Kada je zedan i manje. Moras uzeti u obzir da svako dojenje nije iskljucivo hranjenje, ponekad samo zeli blizinu i utjehu, a ponekad je zedna i vrlo brzo zavrsi.




IZVORNA PORUKA: chuci

ma ni ja nisam poslušala to da je prekinem nakon 20 minuta. ako vuče i jede gdje bi mi duša da je prekinem. ali ona sama najčešće prestaje nakon 20tak minuta. najduže je dojila pola sata, a i to je bilo sam dva puta dosada.

nego sam mislila na to da ovo kad jede u ratama najčešće se svede na 20 minuta samog sisanja. ostalo je nosanje, podrigivanje (koje nem jako dobro ide . često se moram pravdati da nisam ja nego ona ako nekog ima ) i eventualno presvlačenje.

isto tako je li u redu ako jede samo 10 minuta? i po noći ako jede samo 5-6 minuta i nastavi spavati, je li to u redu?



IZVORNA PORUKA: Niobe

Kod mene je bio isti slucaj, pa je u redu.
Bebi je 2 i po mjeseca, ima 7 i pol kila i dug je 76cm, masala. a iskljucivo doji.



IZVORNA PORUKA: Majčica

Mojoj bebi je skoro godina, jos uvijek dojimo, nikad nismo popili ni kap adaptiranog mlijeka, a uvijek sam i ja bila u dilemi oko trajanja dojenja. To je sasvim normalno da se pitas. Ja isto mislim da treba da pustis bebu da doji koliko ona hoce, pa taman to bilo i extra dugo i extra kratko. Ona sama zna koliko joj treba. Ja sam samo tjerala bebu da duze doji dok je bio skroz mali pa bi mi zaspao cim bi uzeo siku u usta, tako mi je babica govorila, pa bi ga ja po bradi dirala da ga razbudim kako bi duze dojio. Ali tad je bio skroz mali. Kasnije je on sam odredjivao ritam. Naravno znalo je biti jako zamorno kad bi se uspavljvao na dojci, tad smo znali po 45 min sikiti, mozda i duze. A to sto po noci kratko doji ja mislim da doji iz navike, cisto malo povuce i nastavi spavati, tako je i moj.


IZVORNA PORUKA: milenium

po noći je možda samo žedna,napije se i to je njoj dovoljno,a po danu nek doji kolko hoće!


IZVORNA PORUKA: scarlett

Koliko sam ja mogla shvatiti iz svega što sam do sada pročitala o dojenju i svog iskustva (iz ne tako dugog perioda dojenja - tek 3 mjeseca) mislim da se samo proces potražnje - ponude može ugroziti, ukoliko se bebin obrok na silu vremenski ograničava ili produžava.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trajanje podoja
18.11.2009 13:00:38   
chuci
pa i ja kontam da je ne tjeram kad malo poraste
nema još ni dva mjeseca


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *