|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: gaćice nakon poroda
16.7.2008 10:52:34   
travnicanka
E lido znam kakvo je stanje u nasoj bolnici....dok sam isla u medicinsku bila sam na praksi bas na porodjajnom....bez para i veze ne prelazi prag....joj stvarno zalosno!!!!

Eto ja sam imala srecu u zivotu i zaista se rado sijecam poroda i boravka u bolnici.
U znak zahvalnosti poslala sam buket cvijeca babici sto me porodila,poslije toga su me nazvali i zamolili da im posaljem slike Adija i Ajle kako bi ih stavili u svoju veliku galeriju u hodniku na porodjajnom odijeljenju....zaista lijepo iskustvo

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: gaćice nakon poroda
16.7.2008 12:01:15   
lida
Vezu sam imala ali nisam dala pare pa ih je to naljutilo a pare nisam dala iz principa,samo im je MM donio tortu i sokove.
Ma neka im je na sramotu  

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: gaćice nakon poroda
16.7.2008 12:33:56   
M kao Mama
bože dragi, moja Alma kako lijep gest, kod nas ako ti mogu kožu odrerati, to će i uraditi, a slike naših beba da neko stavi u hodnik,malo sutra, helem poželim svakog dana da živim negdje drugo, samo ne ovdje

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: gaćice nakon poroda
17.7.2008 9:02:24   
malecka60
Kad sam se ja poradjala, babica mi je obukla njihovu spavacicu, stavila ulozak i jos jedan peskir ispod guze da ne prokrvarim. Znaci, u tom trenutku nisam imala gacice na sebi. Rekli su da ih ne oblacim taj dan, rana je jos bila friska i da se ne bi "potparilo" i da cist i svjez zrak struji. Taj dan, ruku na srce, i nisam mogla ustajati, mozda jednom ili dva puta da sam otisla do kupatila. A vec iduci dan obukla sam gacice, niko mi nije ZABRANIO ni rekao da NE SMIJEM OBUCI GACICE.

To je moje iskustvo.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: gaćice nakon poroda
17.7.2008 13:05:46   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: malecka60

Kad sam se ja poradjala, babica mi je obukla njihovu spavacicu, stavila ulozak i jos jedan peskir ispod guze da ne prokrvarim. Znaci, u tom trenutku nisam imala gacice na sebi. Rekli su da ih ne oblacim taj dan, rana je jos bila friska i da se ne bi "potparilo" i da cist i svjez zrak struji. Taj dan, ruku na srce, i nisam mogla ustajati, mozda jednom ili dva puta da sam otisla do kupatila. A vec iduci dan obukla sam gacice, niko mi nije ZABRANIO ni rekao da NE SMIJEM OBUCI GACICE.

To je moje iskustvo.

Ja sam isto usivana s vana i iz nutra, al sam opet imala pamucne gacice na sebi, jer zrak dobro kroz njih cirkulise, tu bi visi problem vidijela u ulosku, jer on nije od pamuka. Dobro kad je se kod kuce pa se gol hoda, al u bolnici neznam, mislim da se ne osijeca covijek bas ugodno.Sto se tice rane, sijedila sam u kadi u mlakoj vodi sa morskom soli, koja je jos snecim pomijesana (dobila od babice).


(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 11:13:51   
mamyca
Ja sam u bolnicu unijela sve sto sam htjela pocevsi od gacica do ceslja.Niko mi nije nista zabranio,imala sam svoj ormaric,i nakon sto sam rodila,lezala sam u radjaoni 1,2 ,i otisla na tusiranje pa u sobu.Odmah sam obukla sire pamucne gacice i onu pelenu koju ti oni daju,a porodila sam se u svojoj spavacici.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 11:29:39   
Romali
Isto kao i kod mamyce, nikakvih zabrana nisam imala. Sve što sam ponijela , to sam i koristila. Imala 3 jednokratne gaćice, sa rupicama, da rana 'diše', a obukla sam ih čim sam ustala. Rodila u svojoj kratkoj spavaćici, jer mi je tako lakše bilo. Niko me nije tjerao da uzmem bolničku, koja je duga pretpostavljam. Čitavo vrijeme dok sam imala trudove se tuširala u predrađaoni, stvarno mi je to pomagalo.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 11:54:44   
batterfly
IZVORNA PORUKA: lida

Draga moja prava istina još kad sam naveće ustala u WC (zbog reza sam se jako teško dizala iz kreveta)padnu mi uložci (jer je jedan ko nijedan) na pod tona krvi pljusnu iz mene a sestra došla i gleda mene kako ja onako sjećena pokušavam da se sagnem i podignem uloške i sve to oćistim(naveće nema ćistaćica u bolnici)Jedno kupatilo na porođajnom sa jednom tuš kabinom pa staneš ujutro u red da se istuširaš još ti naveće ubace ćistu posteljinu i kažu ujutro je sebi promjeni.Ovo ti je moje iskustvo. 


Potpuno identicno i nije "blaze" mogla objasniti....

S tim kad je meni navece u 02:30,pao ulozak na pod(a desava se cesto,jer nemas gacica),dosla je sestra i izderala se na mene kao na debila....i rekla:"sad lezi,a ujutro ce cistacica to da ocisti......."
Ljudi,ispod mog kreveta,lokva krvi i 2 puuuna uloska(jer nakon 2-3 pokusaja da ja to sama sklonim,nije mi uspjelo)...i moja beba s druge straneuser posted image user posted image user posted image user posted image


Na drugi porodjaj sam ponjela svoje gace(prosvercala...rekoh makar prekonoci da ih stavim)i vjerujte mi da nisam mogla da ih obucem,niti sam mogla nogu da dignem bar malo samo da ih navucem nekako,niti sam se mogla sageti....
I tad sam ja dosla do zakljucka,zasto nema gacica......

A isto tako su mogli uvesti one jednokratne,koje bi ti one skidale ili oblacile,ne bitno,jer bi bilo 100% lakse!!!

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 12:30:22   
triplemama
I u Tuzli nisu bile dozvoljene gaćice. Sada su dozvoljene mrežaste i  to je stvarno super.
Nagore je bilo kada tvoji dođu po tebe, a ti izlaziš pred njih bez gaća i moraš uložak pridržavati nogama dok hodaš (imaš na sebi spavaćicu i ogrtač njihov) i tako odšetati do prostorije za presvlačenje. MM i sada imitira porodilje user posted image  ali user posted image .
Sada bi ih tužila za to user posted image

U DM su najjeftinije gaćice Jesse

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 13:16:04   
camm
IZVORNA PORUKA: mama alma

svašta, čim se me izveli iz rađaone, stavili su mi pelene i obukli gačice


bas tako ne znam kako je sad
ali ja sam svoje gace oblacila.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 13:52:35   
Anoniman
Mene nije niko ni pitao šta oblačim, a šta ne... tako da sam i ja ove iz dm-a Jesse koristila... merak. Kupila sam i chiccove jednokratne, ali nisam obratila pažnju, pa sam poslije uvidjela da su mi male.:(

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: gaćice nakon poroda
21.9.2008 22:25:22   
mišur
Ja sam sa sobom  u bolnicu donijela sve što sam htjela, i nisam ni pitala šta smijem nositi ranije.
Kad sam krenula da se porađam, sestra mi je rekla da mogu obući svoju ili njihovu spavaćicu-moj izbor.Ja sam naravno obukla svoju, kao da mi je to nešto značilo. I na porođaju nisam osim spavaćice imala ništa drugo na sebi, ni grudnjak,ni gaćice naravno.
Jedino kad gaćice nisu bile baš poželjne za nositi, jeste u vrijeme vizita.Tad bi sestre galamile po hodnicima "Ide vizita, skidajte gaće"user posted image , ali mislim da je to djelimično i iz razloga što dr u viziti nemaju vremena čekati da ti skineš gaćice i namjestiš im se, nego je sve brzinski...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: gaćice nakon poroda
22.9.2008 12:02:24   
mamin sin
Smijesno mi je da hodas bez gaca...I ovako se nekako jedva namjestas i brines o bebi jer ti niko nece oko toga pomoci jos treba da pazim hoce li mi ispasti ulozak! I jos trebas ustati u WC i da jedes...

Nikoga nisam pitala niti mi je padalo na pamet. Ponijela sam fino jednokratne gacice iz DM-a i Chicco-a, uloske VIR, koji su vata+mrezica preko, i zaaaakon. Uopste mi nije bio problem...JEdino sam tek poslije poroda lezala onih dva sata na ledjima i sa njihovim uloskom a bez gaca, ali onda cim sam ustala i istusirala se obukla sam svoje...Skidala sam jedino kad me je dr trebao pregledati prije nego sto cu izaci iz bolnice.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: gaćice nakon poroda
21.10.2008 10:48:07   
Nini
ni ja nisam imala nikakvih zabrana, poslije poroda sam samo 2 sata lezala na ledjima bez gacica ali su mi sestre stavile ulozak preko rane, nakon 2 sata prije nego su mi donijele bebu sam jela i ustala do kupatila istusirala se i one mi pomogle da obucem svoje gacice, cak su mi i ulozak one stavile i obukle me poslije toga...sve vrijeme sam nosila gacice sem kad sam kuci bila sama i lezala skidala sam ih samoinicijativno jer sam cula da tako rana brze zarasta....

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: gaćice nakon poroda
21.10.2008 11:07:41   
akica b
IZVORNA PORUKA: Nini

ni ja nisam imala nikakvih zabrana, poslije poroda sam samo 2 sata lezala na ledjima bez gacica ali su mi sestre stavile ulozak preko rane, nakon 2 sata prije nego su mi donijele bebu sam jela i ustala do kupatila istusirala se i one mi pomogle da obucem svoje gacice, cak su mi i ulozak one stavile i obukle me poslije toga...sve vrijeme sam nosila gacice sem kad sam kuci bila sama i lezala skidala sam ih samoinicijativno jer sam cula da tako rana brze zarasta....


Ista stvar

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: gaćice nakon poroda
22.10.2008 12:58:46   
idana_85
Evo svjeza info, na GAK-u ti to niko ne brani. Jedino ih moras ujutro skinuti kad dodje vizita,leci samo onako s uloskom. Dodje vizita,ti rasiris noge, sestra nekim ko makazama pomakne ulozak, doktor vidi ranu, malo pritisne stomak, kaze uredu je,sestra vrati i to je to, ti ih fino opet obuces i briga te.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: gaćice nakon poroda
22.10.2008 17:41:44   
malecka60
Moje drugo iskustvo sa gacicama user posted image .
24h nakon poroda vodili su me na tusiranje i obukli su mi jednokratne gacice (receno mi je da se koriste poslije poroda, koje sam pripremila prije poroda).
Ne znam sta bih rekla, mislim fin je osjecaj kad nisi gologuser posted image .
Istina da prvi dan nisam ih imala na sebi.


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: gaćice nakon poroda
22.10.2008 20:10:16   
sanja.sa
ja sam se porodila u Sloveniji i nakon poroda babica mi je stavila uloske i obukla gacice za jednokratnu upotrebu.
ne mogu da vjerujem da negdje ne dozvoljavaju da se nose gacice...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: gaćice nakon poroda
2.12.2008 18:20:39   
dina_89
i meni je na pocetku grozno zvucalo to sto se nemogu ponijeti gacice ali mi je jetrva (koja inace radi dole) objasnila da je to zbog bakterija i infekcija koje se mogu desiti dok je jos rana otvorena i mislim da mi u Tz zbog toga trebamo biti zahvali jer imaju razumjevanja i eto dozvolili su mrezaste gacice znaci imaju razumjevanja a sve to za nase dobro

cula sam da su u tuzli najstroziji po tom pitanji ali zbog toga smrtnost trudnica i djece ja na minimumu

moj savjet ne riskirajte, kupite mrezaste pa ako vec ni njih nemozete unijeti onda ih prosvercajte user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: gaćice nakon poroda
2.12.2008 18:46:54   
stella
Ja sam lezala u Drzavnoj bolnici na ginekologiji pa sam sisla na porodiljsko kada je bilo vrijeme.Ponijela sve stvari koje sam gore imala.Niko nista nije branio.Super su mi bile jednokratne i pamucne gacice.Ulosci vir,po tri komada.Posle poroda lezala 2 sata,onda dosla sestra okupala me,obukla mi moje jednokratne gacice,i stavila tri uloska,tako sam i ja posle sve dok se krvarenje nije smanjilo.Kad mi je dosla vizita,niko nije nista rekao.
Sve u svemu jedno lijepo iskustvo,istina da smo se napatile al sto se tice osoblja sve super,moja dr Aida koja me vodila a i sada idem kod nje na kontrole,dr Drljevic koji me porodio,babica koja je bila tamo.Svaki put kada bih je u onim svojim bolovima zovnula,ona je dolazila i bila je jako ljubazna.Nisam nikome nista platila.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Gaćice nakon poroda
20.6.2011 15:30:48   
malena27 RR
prenos postova:


IZVORNA PORUKA: becca

Mozda, vec ima slicna tema, ali nisam uspjela da je nadjem.
Zene, zna li iko gdje bih mogla da kupim jednokratni veš, onaj posle poroda.
Hvala .




IZVORNA PORUKA: Lady26

U DM-u user posted image


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i apotekama



IZVORNA PORUKA: palachinken

Ako ćeš za poslije poroda, najbolje ti je u apotekama tražiti mrežaste gaćice.




IZVORNA PORUKA: doublemum

Bilo je i u turbo limaču!



IZVORNA PORUKA: Mamarica

Meni je bilo udobnije (one su me jednokratne nesto zuljale i bile male) kupiti na pijaci pamucnih od 1,5-2 KM, pa ih baciti kao jednokratne. Ne znam kakve su sad cijene, ali prije 5 godina je bilo skoro isto.




IZVORNA PORUKA: *pcelica*

i ja sebi kupila te pamucne i koristila ih prvih dana one jednokratne su me nervirale Nisam se osjevala udobno u njima



IZVORNA PORUKA: isabella

ma nevaljaju nista jednokratne gacice ja nakupovala bezveze pare bacila a jeftinije je bilo da sam uzela pamucnih obicnih gaca evo i sada imam te jednokratne neznam ko ih je izmislio onako neudobne eh one mrezaste su ok njih sam nosila preko pamucnih lijepo stegnu stomak,,



IZVORNA PORUKA: helena_7

samo kupi vece brojeve pamucnih! A ne znam zasto neko napisa da ih je bacao kao jednokratne user posted image . Ja i sad imam te - aBd za sljedecu trudnoću. 



IZVORNA PORUKA: palachinken

Mislim da nama u porodilištu i ne daju druge sem tih mrežastih. Ustvari ne daju nikakve, ali s ovima se može proći.




IZVORNA PORUKA: animagical

ja cula da one jessa iz dm-a zuljaju iza carskog jer idu preko reza...pa jel ko zna jesu li te iz apoteke dublje i koliko su? ja vidjela neke mrezaste pet komada u dm-u za 17kmuser posted image pa stvarno... radije bih pamucne ako bi mi odgovarale...



IZVORNA PORUKA: palachinken

Te iz apoteke su plitke, uslikacu ti ih popodne, imaju M i L veličina, naravno uzmeš L user posted image i koštaju 2km/komad. Ja uzela 3 komada za porodilišta, pa ako zatreba još, ići će muž u gaće





IZVORNA PORUKA: MALA1994

ja sam se porodila dva puta carskim i te jednokratne iz dm koristila i nista ne zuljaju, one su skroz tanke a i moze pelena stati u njih koja ti je super za poslije poroda (br1)i onda u nju pamucni ulozak










_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *