|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 16:48:08   
M kao Mama
Moja Lajla u 95 slučajeva jede domaće kašice, pravimo ih na razno razne načine, a prvu smo probali sa nepuna četiri mjeseca, budući da je nisam dojilaveoma rano smo počeli sa gustom hranom, i dan danas se zna red da joj je iskuhavaju supe jedan dan od telehih kosti, jedan dan od bataka, onda joj pravim od paradajza na puteru, uglavnom svaki dan jedno ili dav puta jede slano, kašiće su kao dezer, uglavnom, više volim da joj ja pravim domaće kašiće i slane i slatke, nego one kupovne

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 18:20:29   
mamyca
Ja sam pocela svom Hamzi davati supice od telece potkoljenice dok je imao tri i po mjeseca,i bananu.I odgovaralo mu je,i sada doji a dajem mu i slanu hranu od domaceg povrca,a i uzimam mu hippove kasice,ali samo vocne,jer lopuza mala ne voli njihove slane.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 21:32:48   
boogy woogy
Ovo je tema za raspametiti se. Covjek danas stvarno vise nije pametan sta jede. Dovoljno je procitati knjigu "Sjeme unistenja" o GMO ishrani da te prodje volja za zivotom. A sad sto se tice kontrole kupovnih kasica, i tu sam citala svasta. Nekoliko godina zaredom Nestle je imao nekoliko skandala. Nalazili su slucajeve metalne piljevine u kutijama i bilo je i drugih slucajeva gdje su morali povlaciti cijele serije sa trzista. Takodjer, u Hrvatskoj je nedavno bio slucaj salmonele u zapakovanim cajevima za bebe!!! Salmonela u cajuuser posted image - e to ne kontam kako se desilo, pa ti vidi!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 23:10:04   
dinaa
Pristalica sam i domacih i kupovnih mada ja dajem domace jer roditelji MM imaju svoj vrt i sami uzgajaju povrce tako sam sigurna sta dajem djetetu,ali bez obzira sto se ja trudim da joj to sve lijepo spremim ona nece pa nece da jedeuser posted image i to me dovodi do ludila zato budite sretne sto vam djeca hoce jesti pa bile to domace ili kupovne kasice bitno je da ih smazuuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 1:46:57   
triplemama
Moj Emir većinom jede domaće iz majkine bašte, ali jeo je i Hipp kada nismo kod kuće. Ipak domaće u je draže. Hipp neće slanu samo voćnu.

Elma B zar nemisliš da je bebama od 4 mj. rano početi sa dohranom. Ipak Svetska Zdravstvena organizacija preporučuje početak sa punih 6 mj. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 2:04:19   
stella
ja mojoj hani i kuham kase i kupujem gotove.od 4 mj smo probali da joj dajemo al ona evo ima 10 mjeseci i sedmicu dana a tek 12 dana kako je pocela jesti.do sada je samo dojila.a sve sto skuham i kupim zavrsavalo je u smecu.
povrce mi donese mama posto ima jednu bastu i sigurno znam da nije cak ni krompir prskala nicim.nesto voca imamo sa vikendice tako da eto nekako se snalazimo.mada sam par puta kuhala i od povrca sa pijace,za koje sam pretpostavila da je domace,al vise volim ovako.
al kao sto rece dinaa bitno je da dijete pojede to sto mu kupis ili napravis

ja sam danas bila sva hapy kad mi je hana pojela punu zdjelu kase koju sam napravila,da nisam mogla da vjerujem,bilo mi je doslo da placem od sreceuser posted image




_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:12:18   
boogy woogy
Mamyca, supica od telece koljenica sa 3,5 mj.?!user posted image Zar to nije malo rano i malo prejako? Ja sam citala da bebama tad nije dovoljno razvijena slezena i da to (sto su nase mame i nane radile) nije uredu. Tako rano jadne bebe nemogu razgraditi zivotinjsku mast - sto je mesna voda!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:15:01   
Lulu_
i ja mislim daje to ne malo rano vec puno puno rano

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:27:34   
Aminad
I ja mislim da je to prilično rano ali...
Pored voća i povrća koje je zaista domaće mi hvala Bogu imamo i domaće meso ali i mlijeko i mliječne proizvode (mada za Burhana od mlij. proizv. koristimo samo mladi sir). Sve to pravi i o tome se brine moj svekrva a ja sam vidjela kako to ona radi, da je čisto i uvijek svježe. Od mesa tu je domaća piletina za malog a i teletina. Uglavnom ona se svim ovim i bavi najviše radi nas i naše djece i jaaaako sam joj zahvalna na tome.
  

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:29:37   
Emina*
Mislim da sir ne treba konzumirati domaci, osim ako nije pasteriziran....
Ne znam kolika je stara beba, ali eto...  To je ipak moje misljenje.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:39:05   
kana
mi jedemo vocne kasice kupovne os 4 mjeseca (osim banane,ona kupovna mi je ruznog ukusa pa je gnjecimo) ,kasiku po kasiku i danas hvala Bogu skoro cijelu teglicu pojede(sutra mu 5 mjeseci u dobar cas),planiramo sada poceti sa povrcem i zitaricama(rizom i kukuruzom-nemaju glutena),drzim se tabele dohrane.
Mislim da je svako dijete drugacije,neko prije prihvati gustu hranu,neko kasnije,a evo Tariku smo poceli davati sa 4 mj jer smo primjetili da nas gleda dok jedemo i kao traaazi pogledom,ma smijesno je to user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Domace kasice ili kupovne...
2.8.2008 22:58:22   
Lulu_
slazem se i u tome sto se tice pasterizovane hrane. nebi je davala bebi ako nije pasterizirana

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Domace kasice ili kupovne...
3.8.2008 12:54:48   
Aminad
Mojoj bebi je sad 9. mjesec i sir smo počeli davati prije 10tak dana. U malim količinama i svjež(isti dan kad je pravljen, onoliko koliko može pojesti, nemam potrebu da taj isti sir ostavljam za sutra jer uvijek možemo imati svjež a za sad mu je dovoljna jedna dobra porcije sira sedmično).

A što se tiče pasterizacije sigurna sam u pripremanje sira na način na koji to radi moja svekrva(procesom pasterizacije, istina u svom domu i u posudama koje jedino za to koristi ali koliko mogu biti sigurna da su kupljeni sirevi pripremljeni u boljim uslovima?) siguna sam u kvalitetu mlijeka jer dio mlijeka redovno daje u tuzlansku mljekaru i uvijek je tokom kontrole imala odlične ocjene kvalitete mlijeka, redovno imaju i veterinarske kontrole krava tako da sam i u meso (teletinu za malog) sigurna.

Ja sam inače jako sumnjičava šta se tiče mlijeka i mliječnih proizvoda i tu radije bacam nego da sumnjam šta jedemo, ali kad znam na koji način i gdje je to pripremjeno mirna sam.

Eto toliko o sirevima! Joj opet sam rastegla s pisanjem!


Mene interesuje kako vi pripremate žitarice za djecu i šta koristite, s rižom je lahko, ali ostalo mene totalno zbunjuje, kakav kukuruz kupujete, kukuruzno brašno ili palentu ili nešto treće...??????

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Domace kasice ili kupovne...
3.8.2008 22:13:19   
hanabanana
Ja sam u početku davala od Nestle kukuruzne kašice, razmute sa sa mlijekom, bez kuhanja. A kada je napunila godinu onda palentu.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Domace kasice ili kupovne...
4.8.2008 13:54:10   
Aminad
Hvala hanabanana, moj inače ne voli od gotovih kašica nikakve slane i sa žitaricama pa mi je to problem i moram praviti kod kuće, voli samo voćne ali i njih samo kad mora.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Domace kasice ili kupovne...
5.8.2008 10:19:08   
mamin sin
Mi cemo uskoro imati 9 mj. i pravim mu palentu samo malo rjedje ili stavim malo da skuham sa povrcem... Klopamo super!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Domace kasice ili kupovne...
5.8.2008 11:13:09   
mamyca
Ispoceka sam mu davala samo kasiku,dvije,i voda samo prokuha,pa onda procijedim i dodam mrkvu i tjesteninu,a sada mu dodajem i krompir,i vjerujte da jede kao odrasla osoba masala.Nisu sve bebe iste,ja sam mu sve ispocetka davala pomalo i sve mu odgovara,osim kruske,i nju mu vise ne dajem.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Domace kasice ili kupovne...
10.9.2008 0:34:29   
adannn
moja bebica je jela od cetvrtog mjeseca hipp kasice i oduvjek je sve super prihvatala....ali ja zelim da joj pravim domace jer uzivam u tome da moja bebacha pojede ono sto joj ja sa toliko ljubavi napravim a pravim joj kuci i sokice a jedemo i pijemo i kupovne kako kad, hocemo sve njam,njam

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *