|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
27.7.2010 13:17:27   
Ilhana RR
Reko samo da vam javim da se dobro raspitate u vezi folne kiseline... juce sam slusala da folna kiselina nije svima za preporuciti i da se prije toga treba uraditi nalazi da se vidi jel stetna...

A to sam nabrzaka na vijestima cula nisam imala kad pa ako nadjem sta vise o tome postavim vam ovdje ;)

Uglavnom kazu da nekim osobama moze da naskodi previse folna kiselina kad se unosi u organizam.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu miram)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Folna kiselina i prenatal
10.8.2010 10:38:35   
sara1000
Tokom trudnoce smo izlozeni raznim stetnim materijama iz okolisa - recimo pokazalo se da bisfenol-a iz plastike dovodi cak do genetskih mutacija potomaka, znaci izbjegavajte plasticne posude i flase, medjutim, pokazalo se da se negativni uticaj tih aditiva moze ponistiti uz pomoć FOLNE KISELINEuser posted image  



< Poruku je uredio Skvo RR -- 10.8.2010 11:32:28 >

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2011 20:58:12   
Nađaa
hi svima! posto vidim ovaj topic zanimljivog imena, malo sam ga procesljala! naisla sam na razlicite odgovore...u mom slucaju je ovako: ginekolog mi je dao 3 kutije folne da popijem, sto bi znacilo da ga pijem 3 puna mjeseca...nakon toga na prenatal...znaci prekidam folnu i na prenatal...sad sam u skoroj 12 sedmici tako da sam jos na folnoj!

ono sto me vise interesira jest hlor...naime, stomatolog mi je rekao da bi mi bilo pametno piti tabletice hlora kad udjem u 4. mj pa do kraja trudnoce...cak i dok dojim...a bebi da dajem onu minimalnu dozu kad prestane preko mene uzimati!

zanima me sta vi o tome mislite... mislim da sam negdje i uocila da pisete o tome, al nisam sigurna jel to to jer je neka skracenica upotrebljena ( Naf ja mislim, nisam sig, bubam)...

user posted image

(odgovor članu sara1000)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2011 21:24:51   
Lejla Ka
Mislim da je u pitanju fluor, a ne hlor user posted image I uzima se zbog zuba?

Ja sam naišla na veoma različita mišljenja, od savjeta da se uzima pod obavezno do potpuno suprotnih. Ja sam se odlučila za ne uzimanje. Ja imam relativno zdrave zube, relativno redovno ih "servisiram". Djeca za sad imaju potpuno zdrave.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nađaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2011 22:01:50   
Nađaa
stomatolog prica o hloru... ocito o fluoru...hahhaha hvala na ispravci! user posted image

pa ona me sama upozorila da ce se gine vjerovatno suprostaviti tome jer je u vecini iskustava s trudnicama i flourom imala negativna iskustva sto se tice misljenja ginekologa...
tako da cisto sumnjam da ce mi gine reci samo naprijed...al opet ne cini mi se to kao losa ideja bas....pogotov jer su meni dosta slabi zubi...ne kvarljivi nego ne uzimam bas kalcija putem mlijecnih proizvoda pa su onak dosta slabi... eh sad..ajd budi pametan...user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.6.2011 23:47:19 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.6.2011 16:17:12   
animagical
vidim rijec je o zubimauser posted image ja uzimam-na svoju ruku, sumece s kalcijem,D3 i vitaminom C, neke iz dm-a i bas su mi fine... uzimam ih jer nisam sigurna da pijem dovoljno mlijeka, nekada popijem casu, nekada tri, nekada mi se bas zgadi...ja jos hB ne primjetim nikakve probleme sa zubima...

(odgovor članu Nađaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.6.2011 16:30:33   
Malenaoduvijek
dobro prociitajte sastav tbl koje uzimate, da ne bi uzimale duplo.meni je gin prepisala kalcijum ali sandoz ne neki bezvezni kad vec uzimas uzimaj pravi jer si ipak trudna i ne na svoju ruku jer je u pitanju i tvoje zdravlje a i zdravlje tvoje bebe

a da jos sta sam se sjetila vitamin c nije preporucljiv da se uzima u trudnoci ali  ne mogu se sada sjetiti sto zato se posavjetuj sa dr


< Poruku je uredio MALA1994 -- 5.6.2011 16:31:58 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.6.2011 23:00:01   
animagical
vit C je meni veoma preporucen od strane mog dr. a kalcij ima u dva oblika kao kalcijev citrat i kalcijev karbonat, izmedju kojih je jedina razlika u apsorpciji, sto opet nije do kraja dokazano... tako da ne padam na te doktorske fazone promocije odredjenih marki bilo cega...kalcij je kalcij, a ovaj ima 800mg sto nije uopste puno, taman da malo nadoknadim kad ne popijem mlijeko... uostalom, jel ko kad cuo za trudnicu s viskom kalcija?user posted image vit D3 se dodaje da bi se kalcij bukvalno lakse ugradio u kostiuser posted image   zene ne vjerujte toliko svima, to kao kad neki dr kaze pregnital niposto prenatal...isti djavouser posted image u svakom slucaju hvala na savjetu!user posted image

p.s. mislim da si mislila na vitamin A koji djeluje teratogeno u vecim dozama, pa se narocito u prvih 12 sedmica izbjegava


< Poruku je uredio animagical -- 5.6.2011 23:03:54 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.6.2011 10:20:03   
Binky
ja pijem folnu kiselinu od pocetka trudnoce elevit*... a trenutno sam u 37 sedmici, krv mi je bila dobra od pocetka trudnoce a bebica vec ima oko 3 kg user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 8:49:59   
Silver
Meni je jucer dala dr. Centravit prenatal u njemu dodje 30 kapsula omega3 i 30 tabletica vitamina.

Cula sam da se od prenatala deblja, da raste apetit, pa samo da se sa vama konsultujem jeli to tacno???

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Binky)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 12:45:28   
Bebica11
Ja nisam primjetila znacajnije promjene nego prijeuser posted image , imam jaci apetit od 7.-8. sedmice i to je ostalo tako a vitamine i omegu sam pocela piti tek u 13.sedmici

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.6.2011 23:05:36 >

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 13:43:41   
Lulu_08
Silver to je nus pojava koju sam ja osjetila na svojoj koži i moja prijateljica. I sada kada sam pila Prenatal prekoncepijski sam "otekla" u potpunosti.

Sada sam uzela PrenaCare, i vidim da su količine određenih vitamina (da ne lupam ne znam sada tačno) manje pa se nadam da neću više biti onako "napuhana i otečena".

Naravno, sigurna sam da je sve individualno !

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 13:55:30   
animagical
b komplex inace utice na apetit, daje se djeci kad nece da jeduuser posted image a prenatal pun b vitamina svih vrstauser posted image bez brige nije nista drasticno, koja kilica gore dole... 

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 13:59:14   
Sensia
meni vala nesto ne godi, kad ga popijem ko neka muka.....
Sta ti koristis animadžikal?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.6.2011 23:06:16 >


_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.6.2011 17:58:58   
animagical
koristim pregnital jer sadrzi omegu, ali vala smrde pa eto ako si gadljva... inace su mi super!

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.6.2011 13:29:55   
Ivanaiva1
Cure jel netko od vas probao Orthomolov natal??? kutija dođe unutra prah sličan cedeviti, dvije tablete omege 3 i tableta Lactylobac. preskup je skoro 90 KM za mjesec al je dobar, pogotovo za one koje imaju problema s probavom


< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.6.2011 23:07:02 >

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.6.2011 19:05:52   
Sandrich
ja juce dobila dabroston i folacin da pijem.....

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Ivanaiva1)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.6.2011 20:00:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sandrich

ja juce dobila dabroston i folacin da pijem.....
to sam i ja pila. Pije se do 18este sedm. dabraston .
Jel sve o.k user posted image

(odgovor članu Sandrich)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.6.2011 11:21:02   
minie
Drage moje,

Ja sam jucer bila na kontroli i pitala doktora za neki preparat za zube i on je rekao da ni u kom slucaju ne koristim NAF, jer kod nas voda ima dovoljno flora i da samo moze lose uticati kasnije na bebaca, te da su PRENATAL i mlijeko dovoljni.

Samo sam zeljela sa vama ovo podijeliti da ih ne pijete i da nasi bebaci budu zdraviuser posted image

(odgovor članu Nađaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 11:56:51   
Nađaa
Hvala na info! user posted image
tako nesto sam i ocekivala, cak mi je i sam stomatolog rekao da cisto sumnja da ce neki od ginekologa to docekati sa odusevljenjem i da ce svi reci da se ne uzima!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 23.6.2011 12:05:14 >

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 12:00:23   
Nađaa
ja pijem samo prenatal sad...mlijeko skoro ne pijem... ne mogu, tesko podnosim laktozu...a ionako sam sad sva fuj, stalno neki probavni problemi!hahhah!
ne znam sta bi mi bilo najbolje kao zamjena za mlijeko?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 23.6.2011 12:04:55 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 12:03:37   
palachinken
Ima Dukat mlijeko sa smanjnim udjelom laktoze. A uvijek možeš jogurt i pavlaku, oni nemaju laktozu a imaju kalcij. Ili šumeći kalcij.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nađaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 12:15:52   
zumbulcica
Da se ia ja ukljucim.Fluor je moja prijateljica uzimala,stomatolog joj preporucio.Ja ne uzimam,mislim da je dovoljno unositi vise kalcija kroz hranu.A sto se Prenatala tice,meni je stvarao mucnine na pocetku trudnoce,pa sam ga uzimala uz hranu.Nemojte biti naivne,doktori primaju lovu,poklone,putovanja od farmaceutskih kuca,ko im da vise love,njegove proizvode prepisuju,100% potvrdjeno.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 12:21:18   
palachinken
To se slažem, ima tu dosta upliva sa strane user posted image Nisam ni ja za NAF jer naša voda ima dovoljno fluora. A doktor napiše prental, ali ne bi trebao pisati i kojeg proizvođača. To ti sam sebi odabereš, prema džepu i afinitetu.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2011 12:53:39   
zumbulcica
Draga Palacinko,njih najmanje interesuje nas dzep...meni je sega kad mi dr. preporuci nesto sto kosta 20ak maraka,a isto to pod drugim imenom mozes naci za triput manje para.Kada pitas mozes li uzimati tu jeftiniju verziju,kazu,, moooze ,ali ovo ti je bolje,, ko mi mutaveuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *