|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kašice od voća ili povrća
4.9.2008 22:33:49   
adannn
drage mame,ako znate neku finu kašicu od voća ili povrća koju bi mogla napraviti svojoj bebi jer tek počinjem sa pravljenim kašicama zaista bi mi značilo,hvala unaprijeduser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 9:42:17   
almai
prvo pocni sa jabukom.Izherendas je na ono skroz sitno (sto se hurmasice oblikuju)pa poslije joj moze i kuhani krompir,karfiol i rizu davati

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 9:56:38   
mamyca
Ja sam svom malom pocela prvo davati izrendanu jabuku i izgnjecenu bananu,prvo jedno pa onda drugo,pa tek onda zajedno,ili bananu izgnjecenu i hippovu kasicu od jabuke,jer ti je danas tesko naci nesto da nije posipano.Pa sam mu davala izgnjecen krompir,mrkvu i blitvu,sve zajedno i to najvise voli.Ti samo pomalo uvodi ovu hranu i gledaj reakciju,moj je sve fino prihvatio al nisu sva djeca ista,nadam se da sam ti pomogla,javi jede li,pozdrav.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 10:33:06   
Emina*
Mozes najprije jabuku i mrkvu.....
Skuhati, i propasirati, i dati bebici....
Kasnije bananu, ali ne puno, jer moze zatvoriti bebu....
Kuhati rizu....
Evo, mamyca ti je rekla....
Hranu uvodi postepeno, da vidis reakcije...... 
Imas na ovom linku odlicne recepte za najmladje pa mozes pogledati.....
Sretno user posted image   user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=14010



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 10:50:56   
mamina cura
Po mom skromnom misljenju mislim da je bolje skuhati jabuku i dati je izgnjecenu jer ove nase jabuke su gorke i ne svidjaju se bebicama. Ja sam imala srecu sa ranim jabukama ali su prosle.
Ja sam pocela sa prosom a onda ostalo.
I ne treba bebu hraniti pod svaku cijenu, ako nece odmakni se i probaj sutra ponovo i tako svaki dan. I nikada ne dajite bebama da se igraju ili gledaju tv dok se hrane ili da ih nesto ometa. Od pocetka trebaju znati da je to vrijeme za jelo i da su svjesne da jedu.user posted image

< Poruku je uredio mamina cura -- 5.9.2008 10:51:11 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 15:11:50   
adannn
drage moje,probala sam ja i prije to sa jabukom,ali prethodno je skuham izgnječim, zatim stavim malo rižolina pa pomješam sa hipp kašicom ali neće da jede.Mala ima šest mjeseci i super uživa u hipp kašicama ali radije bih joj pravila nešto domaćeuser posted image zdravije je ali ne želiuser posted image pokušat ću sa bananom hvala vam puno

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 16:24:11   
mamina cura
Probaj prikriti hranu. Ako voli gotovu ti ubaci malo svoje u gotovu i svaki put povecavaj kolicinu svoje i eto. A moja bananu nece da smisli. Ja probavala nekoliko puta ma nema sanse.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 18:11:35   
Amrino
Probaj sa kruskom.
Moj Hamza ni dan- danas nece jabuku.
Kruske su slatke i mekane....samo je ogulis i nastruzes platicnom kasikicom u posudu...dodas malo skuhane pure ili prosa ili...onih pahuljica od rize.
Posto beba ima 6 mjeseci...ako pojede i samo 2 kasikice to je super. Vise joj pored mlijeka i ne treba.
Ne brini se sto nece da jede...pusti. Ponudi svaki dan...cim vidis da nece prestani joj davati. Beba kada hoce da papa- sama otvara usta. Zbog toga- kada pravis kasice- pravi samo male kolicine.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 18:20:08   
adannn
hvala svimauser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 20:05:07   
mamyca
Mom malom kruska ne odgovara,jednom sam mu je dala,i to domacu koja nije posipana,i od tad mu je ne dajem vise.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kašice od voća ili povrća
5.9.2008 22:33:11   
stella
Moja dusica najvise voli  slanu mijesanu
3krompirica,malo spinata ili blitve,meso(teletina,pil.prsa,oslic)ponekad i riza,malo persuna,1 mrkvica,malkice soli.
Skuham,sacekam da se ohladi i ispasiram.Dodam mrvicu putera.
Sastojke nekad neke izbacim a nekad bude sve bas ovako,osim mesa,naravno,samo jedna vrsta.
Samo mislim da ces ti sa ovom sacekati jos neko vrijemeuser posted image
Svo povrce je domace.Al jos malo pa cemo poceti koristiti i ovo kupovno.Riza nije domacauser posted image
Puter i oslic isto.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kašice od voća ili povrća
6.9.2008 23:27:59   
hanabanana
Iskoristi bundave i tikve da ih ima. Kuhane su za 5 minuta, možeš dodati kašiku babyrisa u to, i evo obroka. user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kašice od voća ili povrća
6.9.2008 23:49:36   
suncan_dan
mozes i sa mrkvicom pokusat, ide isto brzo, samo pomjesaj malo ulja zbog vitamina.
od neka doba treba bebi vise vitamina.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kašice od voća ili povrća
7.9.2008 14:50:11   
adannn
drage moje,stavila sam komadić zrele breskve oguljene i malo banane u sokovnik,na jednoj strani je bio sok a na drugoj kaša.To sam spojila i dala mojoj curici,samo je govorila mmmmmuser posted image i sve pojela što sam spremila.Tako mi je dragouser posted image jer sam se zabrinula da neće pravljene kašice a vjerovatno je bila u pitanju jabuka,ne voli je kao ni mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala vam svima...........sutra ćemo nešto drugo jela je i oguljeno grožđe

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kašice od voća ili povrća
8.9.2008 18:49:29   
mamyca
Bravouser posted image ,samo ti njoj daji,jest ce ona.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kašice od voća ili povrća
7.10.2008 22:31:03   
najjda
ev ja sam kupila kuhar za bebe pa ako vas interesira mogu napisati koji recept adannn user posted image  kuhar je od cetvrtog mjeseca pa nadalje priredila ANA RUDNJANIN



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kašice od voća ili povrća
7.10.2008 23:32:19   
Visnja RR
I ja sam kupila taj kuhar i proucavam ga ovih dana :)
Pocela sam uvoditi kasice ili bolje reci Asju upoznavati sa odredjenim ukusima ali za sad samo Hipp kasice (mala bocica mi bude 3 dana i uvjek se malo i baci)... jedino bananu pravim sama...
za sada smo probalu jabuku, jabuku i bananu, samu bananu, jabuku i mrkvu, danas i rizu sa mladim povrcem... sve to jede al kasicu od same mrkve nece ... kad joj nekako stavim kasicicu u usta ona to sve poprsce po meni i po sebi i crce od smjeha :)... budemo obje narandzaste :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kašice od voća ili povrća
7.10.2008 23:52:22   
najjda
VIŠNJA     super je taj kuhar
ja sam probala 2_3 kašice jer moj najjda ima 4 mjeseca .Meni svi kažu da je bolje da joj ja sve svježe pravim nego te HIPPOVE ili bilo koje druge kasice da dajem. i tako sam odlucila malo po malo da joj pocinjem uvoditi razno razne  kasice .Ali kada proba faca joj je krizzza .Sva se ona namršti mi pucamo od smijeha .AH MOJA NAJJDA ONA I SAMO ONA

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 9:58:31   
Visnja RR
kuhar ima dobrih ideja... a kosta smjesnih 3 km :)
ja sam se odlucila za upoznavanje sa ukusima s Hippom jer mi je on kako sam citala a i dobila savjet drugih mama najbolji...
Asja ima 6 m i par dana i tek sam od nedavno pocela uvoditi tih par kasicica dnevno...
Vec smo ovdje raspravljali o tome domace ili kupovno pa mozes procitati tj istrazi malo vec otvorene teme ... obzirom da si novi "kolacic" user posted image  dobro nam dosla i bice lijepo razmjenjivati iskustva...
a neke recepte mozes i ti procitati ovdje
http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=14010

pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 13:28:31   
najjda
DA VIŠNJA JA SAM NOVI KOLACIC ALI NEMOGU SVE DA STIGNEM DA  POGLEDAM , NARAVNO OD MOJE MALE CURICE .VALJDA MI NECETE ZAMJERITI . NADAM SE .KAO STO SI VIDJELA PRETEŽNO NAVECER POGLEDAM PORTAL , A I TO BUDE KRATKO JER SAM JAKO UMORNA PA ODEM NA SPAVANJE user posted image

MISLIM DA CETE MI OPROSTITI , ENO JE UPRAVO SE BUDI .STA DA VAM KAŽEM NAJJDA , NAJJDA I SAMO NAJJDA

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 15:00:33   
Visnja RR
ljubi nam najjdicu i samo jedna molbica : iskljuci caps lock user posted image
vjerovatno znas da kad neko pise velikim slovima to je kao da vice user posted image  a sgurna sam da to ne radis...
naravno da ti ne zamjeramo jer nam se to svima desava... bilo je dana kad nisam mogla mrdnuti od moje dushice al kako rastu tako nam daju i prosotra da malo nesto bez njih radimo ...
Savjet: kad god imas vremena isciataj stare teme jer zaista mnogo toga su nase drage zenice\forumasice napisale..
pusa user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 15:38:33   
Amrino
najjda dobro nam dosla!
Molim te da ubuduce postove i naslove tema ne pises velikim slovima jer se u forumaskoj komunikaciji to smatra deranjem tj. povisenim tonom.
Hvala. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 21:09:46   
gaby
moja gabrijela ima sest mjeseci i odlicno je prihvacala kasice sve dok nije dobila neki virus i pocela pit antibiotik u obliku sirupa. od tad odbija sve samo doji,al me strah da joj je to malo jer ja sam morala pocet radit pa mi je muz donosi svako tri sata na dojenje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 21:13:13   
gaby
i ja se rijetko javljam jer sam u totalnoj guzviuser posted image radim po cijeli dan pa kad dodjem kuci cekaju me sve ostale obaveze. pa samo nekad ako prije ne zaspem malo pregledam sta ima novo.

(odgovor članu gaby)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 21:32:57   
Amrino
Ma polako...pokusavaj joj lagano davati bez velikog forsiranja i vremenom ce poceti ruckiti. Puno strpljenja i ljubavi...probaj joj smuckati hapicu sa svojim mlijekom i izmuzi se malo tako da muz moze da pravi hapice od tvog mlijeka kada tebe nema.
Sto se antibiotika tice...iduci put se dooobro raspitaj (i trazi analizu krvi ili urina da se utvrdi jeli se radi o bakteriji jer inace antibiotik nma svrhe) jer antibiotik treba da bude zadnja opcija pri lijecenju a ne prva.
pozz user posted image

(odgovor članu gaby)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *