|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako pravite supice
19.4.2009 20:20:47   
žana o8
Možete li mi objasniti kako pravite supice? Kod mene nikada nije baš supa nego više kašica , jer izmiksam npr.piletinu i povrće i više mi liči na kupovne kašice-malo je gušće. Ne znam kako bi joj dala klasično rijetku supicu , jer bi više bilo svuda osim u ustima.Ako neko pravi supice onako baš rijetko , molim da mi objasnite kako je date bebi? Hvala mame.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:26:08   
Golubica
Ja sam pocela da Asji dajem supe, kao sto pravim i nama, naravno ne one iz kesice. Izvadim joj u zdjelicu prije nego sto dodam zacine. Udrobim sredine hljeba, da bude gusce, i poguzijca se bas najede.



_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:27:24   
žana o8
Al ja Žani još nisam počela davati hljeb, ona ima 7 mjeseci.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:36:31   
Golubica
Nece joj nista biti, slobodno joj udrobi hljeba u supu i nek se dijete najede. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:40:26   
dana3
evo da se ukljucim u raspravu.sin mi puni 6 mj za par dana pa sad nisma davala nikakve supice ali ni meso.sve do sad bilo je povrce i to samo krompir,mrkva i pastrnjak(bijela mrkva),kruh sam drobila u AD mlijeko i jeo je.pije sokov ekoje ja miksam jabuka,mrkva,grozdje.
ne znam kako bih sad te supice da napravim


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:48:34   
remzy
jao drage moje evo i mene da se javim
evo citam i nesmijem ni da kazem sta su sve moja djeca jela a imala mozda svega 5 mjeseci
Lamija je sa pet mjeseci ,mozda i manje,jela pitu krompirusu sa jogurtomuser posted image user posted image
sa sedam mjeseci je jela batak!!!
Fatih on je isto sa cetiri mjeseca jeo meso i rizu!!!
a Amberi sam isto tako pocela rano da dajem hranu!!!
hvala Bogu nista im nije!!!zdravi ko dren!!!user posted image user posted image

a supice pravim te sa povrcem ,ta onako sa njokama ,pa sa tarhanom...ali najslade mi pojedu kad im napravim bijelu tarhanu,a ona je i sita!!!

i da kazem da ni jedno od njih troje nije nikako imalo grcica!!!!user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 20:56:53   
dana3
znam remzy-tako mi govore i mama i svekrva ali moj mali to nece-joj da si mu vidjela facu kad sam trahanu skuhala na mlijeku.ko veli je sma li nirmalna sta mu dajemuser posted image user posted image user posted image user posted image .juce malo calabrknuo mesa iz bureka pa mu fino(ja ono tri put da proba)

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 21:00:51   
haidy
Zana, i ja mojoj curici dajem supe na isti nacin kao ti jer tako najvise voli i od toga se bas najede. probala sam joj davati rijetko, ali sto ti kazes bilo je svuda supe osim u ustima. ali juce sam nama iskuhavala piletinu i povrce, kad se skuhalo, povrce sam ispasirala i vratila u supu, dodala tjesteninu i kuhala jos 15 minuta. prije zacina sam izvadila bebi i dodala hljeb i bilo je super, sve je pojela. pa cu joj sad kad god pravim supe sa mesom davati tako, a kad je samo povrce onda cu joj na gusto, ispasirano.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 21:19:11   
lejlaze
i ja Darisu pravim rijedju supicu i udrobim mu sredine hljeba.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako pravite supice
19.4.2009 21:52:39   
MELLI
Ja to radim kao i Žana,supe mi više liče na kašiceuser posted image user posted image user posted image .Nekako se vodim za tim da je bolje da gustinu dobijem većom količinom povrća nego hljebom(nikog ne prozivam,i ne želim da i ova tema preraste u svađu i raspravu).
Manje vode i više povrća,ja tako radim.Mada mislim da nećeš otrovati bebu,čak i ako tu i tamo pojede malo hljeba

Sad ne znam tačno gdje sam pročitala,ali neki pedijatar ,kaže da bebe/djeca nemaju potrebu jesti čorbe i supe,i da se na taj način samo dobija kvantitet,a gubi na kvalitetu unesene količine vitamina,minerala...(nešto kao dobiješ "razrijeđenu" hranu)user posted image
Ako se sjetim gdje sam čitala,postaviću linkuser posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 1:26:06   
stella
Ja pravim ovako:

1.Iskuham karabatak ili batak na vodi,izvadim i odvojim meso od kostiju i koze.Isjeckam sitno i opet vratim u vodu.Dodam tjesteninu i zacinim malo sa vegetom.

2.Iskuham povrce i meso za kasicu a u visak tekucine stavim komadic mesa i povrca malo i izmiksam,nekada i u to dodam tjesteninu ili hljeb a moze i malo proso pahuljica.ili ako ima tvrdu stolicu dadnem bez tjestenine i hljeba.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 7:59:58   
Okarica
IZVORNA PORUKA: žana o8

Kod mene nikada nije baš supa nego više kašica , jer izmiksam npr.piletinu i povrće i više mi liči na kupovne kašice-malo je gušće.


Ja pravim isto ovako.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 8:40:57   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: žana o8

Kod mene nikada nije baš supa nego više kašica , jer izmiksam npr.piletinu i povrće i više mi liči na kupovne kašice-malo je gušće.


Ja pravim isto ovako.

I jauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 8:58:46   
Anoniman
Slazem se s vama.
Svaka je supa rijetka, ima vodice, ali kad se izmiksa dobije se kasica.
Ja sam skoro citala o ucinku pilece supe, pogotovo kod prehlada i bolesti disajnog trakta. Preporucuju skuhati citavo pile ili samo krila od pileta, navodno u krilima ma nekog sastojka koji kad se iskuha super djeluje. Pa ja ako cu ubacit malo bijelog mesa, ubacim i jedno krilo, da se samo iskuha, pa u toj vodi skuham jos mesa i povrca.

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 21:50:17   
Visnja RR
vec smo pisali u Ishrani beba od 6 do 12 mjeseci o supicama...
ja sam cesto kuhala cijelo pile sa povrcem (bez zacina)...a zatim odvojim npr jednu solju samo supe i uspem je u posudu za led...zamrznem...tako imam svaki dan kocku supe koju dodoam u razne kasice od povrca (domace ili kupovne)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 22:00:27   
žana o8
Drago mi je da i vi ovako pravite supe. Već sam mislila  da ja ne pravim dobro,user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako pravite supice
20.4.2009 22:02:05   
žana o8
Znam ja Višnja kako napraviti supu, ali me je interesovala gustoća supe. Jer zna se šta je supa, ovo moje je više kašica.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako pravite supice
23.4.2009 12:42:59   
Anoniman
pa u mene je isto polu supa-polu kašica, ja joj tu nazovi supicu dajem kao radi stolice, a hapa bude gusta. A kad je hranim, ubacim joj kašikicu u usta, pola iscuri ali pola pojede.user posted image

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako pravite supice
23.4.2009 13:25:39   
mami ami
Drage mamice, sta ja sve necu nauciti od vas user posted image

Mojoj bebari je neki dan bilo punih 6 mjeseci. Nismo zurili sa uvodjenjem guste hrane jer je cijelo vrijeme dojila i fino napredovala (sa 3 mjeseca je imala 7kg i 200g a bila dugacka 66cm, masala). Do sada je probala svo sezonsko voce i povrce, poceli smo uvoditi i zitarice (za pocetak one bez glutena) ali supice mi nisu bile ni na kraj pameti user posted image
Visnja, zaista dobra ideja o zamrznutoj supici! To cu svakako pokusati jer princeza bas i ne jede rado povrce user posted image

Moja smizla i ja vam saljemo puno pozdrava i pojubaca iz Zenice!  user posted image


_____________________________

Mamino majo sunce
Asja, 16.10. 2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako pravite supice
25.4.2009 11:54:49   
dana3
napravila sma supu sa brolkulima i moj gospodincic se budi ko gadi mu se.drugi dan sam skuhala na piletini i drobila kruh a nekad udrobim samo kruh u mlijeko toga puno pojede

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mami ami)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako pravite supice
25.4.2009 12:50:26   
andji
Ja često samo skuham carsku mješavinu(mrkvica,brokuli i karfiol)dodam malo ulja,malo vegete i malo bosiljka i u to mu udrobim sredine hljeba...Sergej to obožava...to mu nekad znam pravit i 3x sedmično,za ručak(ne zaredom,naravno)

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako pravite supice
25.4.2009 13:12:46   
Amrino
Ja nekada napravim obicnu supu i dam mu je iz solje da je popije. Mislim da je to mnogo jednostavnije nego je probati dati kasikicom . Ponekad u obicnu supu na kraju dodam malo vise prosa ili jaje pa se zgusne a ponekad je udrobim.
Onaj fol sa zamrznutom supom je super!
Ovaj jede supu prije gl. obroga ali malo- cisto par gutljaja da ga ne zasiti a ponekad ako je ova dr. varijanta to mu dojde kao glavno jelo.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako pravite supice
3.5.2009 0:41:31   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja nekada napravim obicnu supu i dam mu je iz solje da je popije. Mislim da je to mnogo jednostavnije nego je probati dati kasikicom . Ponekad u obicnu supu na kraju dodam malo vise prosa ili jaje pa se zgusne a ponekad je udrobim.
Onaj fol sa zamrznutom supom je super!
Ovaj jede supu prije gl. obroga ali malo- cisto par gutljaja da ga ne zasiti a ponekad ako je ova dr. varijanta to mu dojde kao glavno jelo.



Kako dodaješ jaje? Cijelo? Mutiš? Recept molim?user posted image Nisam to do sada probala,mada mi još ne papamo cijelo jaje,ali eto za koji mjesec će i to doći na jelovnik,pa hajde napiši mi kako praviš tu supicuuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako pravite supice
15.6.2009 22:56:01   
slono
Vidim ovdje spominjete vegetu u djecijim supicama, uhhhhh!!!!user posted image user posted image user posted image
To treba izbaciti iz upotrebe odraslih, a kamoli bebica ciji se bubrezi tek razvijaju.
Osnovni sastojak vegete osim soli i susenog povrca je mononatrijev glutaminat i dinatrijev inozinat i to si cisti otrovi. Prijateljica koja mi je to pricala bila je na predavanju u skoli svoga sina, na temu u stilu Zdrava prehrana i sta ne treba jesti, a drzao je covjek kojem je to specijanost. Ono sto mi je rekla za vegetu bilo je dovoljno da je izbacim iz upotrebe, a uz to su isli i cips, coca cola za djecu i sve ono cime nas kljukaju na reklamama.
Znamo mi sta ne valja, ali ipak nam to sve djeca jedu. Naravno, pojest ce u zivotu puno toga navedenog, ali dok im mi kontrolisemo ishranu, bolje je sve to svesti na minimum.
U zamjenu koristite morsku sol i sitno sasuseni ili samljeveni persun koji je jako zdrav.
Moja topla preporuka!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako pravite supice
15.6.2009 23:17:14   
Amrino
IZVORNA PORUKA: MELLI

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja nekada napravim obicnu supu i dam mu je iz solje da je popije. Mislim da je to mnogo jednostavnije nego je probati dati kasikicom . Ponekad u obicnu supu na kraju dodam malo vise prosa ili jaje pa se zgusne a ponekad je udrobim.
Onaj fol sa zamrznutom supom je super!
Ovaj jede supu prije gl. obroga ali malo- cisto par gutljaja da ga ne zasiti a ponekad ako je ova dr. varijanta to mu dojde kao glavno jelo.



Kako dodaješ jaje? Cijelo? Mutiš? Recept molim?user posted image Nisam to do sada probala,mada mi još ne papamo cijelo jaje,ali eto za koji mjesec će i to doći na jelovnik,pa hajde napiši mi kako praviš tu supicuuser posted image



Umutis jaje viljuskom...i dok supa (koja je gotova) kljuca ubacujes jaje konstantno mijesajuci. (ja i jaje i supu mijesam onom zeljeznom mutilicom) Pustis jos minuticu da kuha i gotovo!
Jaje mozes ubaciti u skoro svaku supu i ja to vrlo cesto pravim!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *