|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kukovi bebe
25.4.2008 11:02:26   
elda
sa  koliko mjeseci ste snimale kukove vasim bebama?
ja sam svojoj sa 2 mjeseca i nalaz je dobar , al malo brazde kod nogu su razlicite. Naime jedna je malo deblja jedna malo tanja, al nije to bas ocito. i radi toga nam je doktor predlagaop siroko povijanje.
I rekao mi da stavljam pored pampers pelene i cetiri one obicne pelene , savijene na cetiri djela. Kao to se zove siroko povijanje. A ja sam smatrala pod pojmom sirokim povijanjem jednu pelenu (pored pampersa) staviti tako da se smota na cetiri djela. A izgleda da to nije to, mora se4 cetiri pelene na cetiri djela. Joj nadam se da do slijedece kontrole bude sve ok, jer ljeti po vrucini ce biti tesko nositi toliko pelena.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.5.2010 21:36:32 >


_____________________________

Elda
11.02.2008
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 11:07:09   
ebru
Mi smo isto radili UZV kukova sa otprilike 2 mjeseca!
Isto ima jedan prevoj malo deblji na jednoj nozi,mislim lijevoj!Onaj prvi odozgo!
Pitala sam pedijatra za to kaze da je asimetrija tjela normalna!
Nama nije nikakvo siroko previjanje preporuceno!
Pozdrav i no sikirikiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu elda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 11:11:19   
triplemama
Mi danas idemo na kontrolu pa će mo vam javiti.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 11:21:30   
Aminad
i mi smo bili na tom snimanju kukova a doktorica nam je isto tako rekla da ima taj jedan malo deblji prevoj ali nam je rekla da je to normalono i da se kod malih beba sve to još nije dovoljno razvilo da ga ni slučajno ne stavljamo na noge do 7 mje. i da treba uraditi još jedan UZ sa 6 mj. kontrola ali nije spominjala široki povoj

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 12:18:10   
Suncica*
Siroki povoj je obavezan kod beba, znaci jedna tetra pelena i jedna svedska. Mi smo to nosili do 4. meseca i kukovi su super. Pampers jeste dobar, ali nije dovoljan za razvoj kukova, tako da pored njega ipak treba stavljati siroki povoj.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 16:52:35   
elda
Draga Suncice i ja sam mislila da je potrebno jedan pampers i jedna pelena ona obicna al NE- vec te 4 obicne pelene.- joj kako je tesko na te pelene bilo sta obuci....

_____________________________

Elda
11.02.2008

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 17:30:16   
triplemama
Mi se vratili od Dr. Sve u redu samo se jezgre još nevide pa moramo opet za 2 mj. Inače od kada koristimo platnene pelene šivene ne treba nam široki povoj.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu elda)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 18:36:00   
mamina cura
Ja sam ipak stavljala 2 tetra pelena presavijene na 4 dijela i onda opet na pola, na platnenu a preko zastitne. I sve to uvezivala svedskom pelenom. I tako dok nismo imali kontrolu prije mjesec dana. I obavezno
treba raditi vjezbe prilikom svakog previjenja. To se ne smije zaboraviti. Super smo prosli na kontroli i ne moramo ici ponovo. Oni savjetuju i dalje siroko povijanje dok ne prohoda ali mi imamo platnene pa ja mislim da ne treba. Smije sjediti sa 5,5mj a bez ikakvih dubaka ili hodalica samo se oslanjati na noge on kaze kad dijete bude htjelo. Bili smo na kontroli u Vojnoj bolici. Vjezbe su jako vazne i raditi do 25 kom. I sad radimo ali ne cesto. Ko ne zna raditi vjezbe rado cu vam objasniti.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 21:14:17   
ebru
pozdrav mamina cura
Evo ja bih volila da mi objasnis te vjezbice kad budes imala vremena!Nama je pedijatar pokazao one klasicne vjezbice nogice se saviju,i okrecu sa unutrasnje strane ka spolja!Je li to to!Ja pri svakom povijanju radim 10 tih vjezbica,(mada u zadnje vrijeme koci nogiceuser posted image )a jednom dnevno radim vjezbice za ruke!Rukice se rasire i prave se kruzni pokreti! je li to to!?

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 22:15:23   
mamina cura
Monika je starija od Hene dvadeset dana.user posted image
Mislim da mislimo na iste vjezbe: uzmes obadvije nogice u dvije ruke i kruzno prema pupi, rasiris i napravis krug. Ona se meni opirala u pocetku, kocila i nekad plakala, ali sta se mora, mora. Sad kad joj radim vjezbe cak i uziva. A za vjezbice za ruke - toga ti kod nas nema. Za sto se one rade?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 22:45:27   
rozi
Ja nikako ne kontam to siroko povijanje, vidim da se cesto spominje na forumu, a malo sam cunjala po internetu, trazila slikovito objasnjenje, ali nisam nasla .
Zanima me samo dal se tetra stavi uzduz, tj kroz nogice, preko jednokratne ili platnene,  pa preko svedskom(koja ide takodjer kroz nogice)  stegnu kukovi, ili se tetra stavi horizontalno na kukove , tj. ispod struka ,a svedska kroz nogice, pa da vezovi svedske idu preko tetra.
Mozda je glupo sto ovo pitam, al ove moje mamice u blizini nemaju pojma sta je ''siroko ''povijanje. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 22:56:10   
triplemama
Presavijena tetra se stavlja između nogu pa onda švedska samo da drži tetru.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kukovi bebe
25.4.2008 23:01:40   
mamina cura
rozi, slikam ti sutra pa da vidis kako mi to radimouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 7:09:32   
ebru
IZVORNA PORUKA: rozi

Ja nikako ne kontam to siroko povijanje, vidim da se cesto spominje na forumu, a malo sam cunjala po internetu, trazila slikovito objasnjenje, ali nisam nasla .
Zanima me samo dal se tetra stavi uzduz, tj kroz nogice, preko jednokratne ili platnene,  pa preko svedskom(koja ide takodjer kroz nogice)  stegnu kukovi, ili se tetra stavi horizontalno na kukove , tj. ispod struka ,a svedska kroz nogice, pa da vezovi svedske idu preko tetra.
Mozda je glupo sto ovo pitam, al ove moje mamice u blizini nemaju pojma sta je ''siroko ''povijanje. user posted image user posted image user posted image

I mene ovo isto interesuje!I nije sramota rec al ja stvarno nemam pojma sta je to "svedska pelena"!?

Mamina cura sto se tice vjezbica za ruke,nemam pojma za sta su,najvjerovatnije jer djecici budu rukice"ukocene"pa za bolji razvoj motorike.To je ovdje preporucio pedijatar mojoj prijateljici koja ima sina od 6 mjeseci sad!I jos se rukice ukrstaju jedna ide na lijevo rame,a druga ispod i neizmjenicno se radi 4-5 puta!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 10:42:32   
Suncica*
Tetra pelena je obicna bela, pamucna pelena.
Svedska pelena je pelena od tvrdog platna, ima oblik pampersa kada se rasiri i vezice sa strane.
Kada stavite pampers, rasirite svedsku pelenu i preko nje, znaci uzduz savijete tetra pelenu na cetiri dela. Upakujete bebu, tako da tetra dodje izmedju nogica i svezete svedsku.
To beba mora da nosi najmanje 4 meseca, a sto duze, to je bolje.
Mada kazu da je pampers dovoljno sirok i da nema potrebe za sirokim povijanjem, ja se nisam toga pridrzavala.

A sto se tice vezbica. mi to i sada radimo kroz igru. To su jako dobre vezbice za formiranje casica kukova..


< Poruku je uredio Suncica RR -- 26.4.2008 10:43:47 >

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 11:47:53   
rozi
Skontala sam (eureka user posted image user posted image user posted image ). Hvala vam puno na informacijama. Mozda bi to meni u rodlilstu neko pokazao, ali bolje da ja to znam unaprijed.
Hvala jos jednom user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 12:14:05   
mamina cura
Evo da vidite kako mi to radimo.
http://www.uploadgeek.com/?batch=166161

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 17:39:58   
ebru
Hvala mamina cura sto si se potrudila!
Skontala sam i ja da je poenta u tome da nogice budu rasirene sto vise!
Pusa tebi i maloj Heni(lijepo ime,neobicno)

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 18:30:42   
rozi
Hvala i u moje ime, mamina cura  user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kukovi bebe
26.4.2008 22:20:22   
kana
svedska pelena bar kod mene je od tvrdjeg pamuka???

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kukovi bebe
27.4.2008 11:25:40   
Visnja RR
siroko povijanje postoji jos samo kod nas...
neko ga smatra obaveznim, mada ima doktorica koje to smatraju nepotrebnim...
na "zapadu" to  niko ne radi... pa je malo cudno da se samo kod nas siroko povija beba... zar su nasa djeca drugacija?
15-og maja vodim Asju na snimanje kukova i nadam se da cu moci izbaciti tetra pelenu... inace receno mi je da samo jednom tetra pelenom povijam preko pampersica (savijenom tako da ima malo siri dio izmedju nogica)...
Nadam se da je necu morati koristiti kad pocnu vrucine...
A za vjezbe je receno da ne radim to jer se to kao vise ne preporucuje... stalno neka nova pravila...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kukovi bebe
27.4.2008 12:32:28   
mamina cura
Gdje si ti isla na kontrolu??? U Vojnoj napadaju ako se beba siroko ne povija a takodje i vjezbe. I hvala bogu po njihovom savjetu kod malene je sve u redu. Tamo sam vidjela i bebice koje nose kaiseve da isprave nepravilnosti, ne daj boze nikome, oni nisu siroko povijali. Samo prenosim iz usta roditelja.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kukovi bebe
27.4.2008 14:58:02   
fata
Mi ne radimo siroko.Kazu dvije pedijatrice da su kukovi ok.Ova zadnja je rekla da mozemo ako hocemo raditi ultrazvukuser posted image .Pa ili trba ili ne treba??

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kukovi bebe
27.4.2008 16:45:01   
amdi
Treba raditi ako to vec nisi dosad uradila. A sto se tice vjezbica, nas su u vojnoj bolnici kad sam vodila sina napali sto ne radimo, a sad smo isli na Kosevo sa malom i rekli da ne radimouser posted image user posted image user posted image
Pa sta sad trebauser posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kukovi bebe
28.4.2008 17:46:30   
bela
ja isto nisam radila siroko povijanje samo pampers bili smo na ultrazvuku kukova i nasa pedijatrica kaze da je sve ok.rekla je da radimo vjezbe i da opet radimo uz za 2 mjeseca a to je kad rijadu bude 4mjeseca.nije nam govorila nikako o sirokom povijanju.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *