|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 21:15:57   
dina_89
izgleda da nema ove teme, a meni vise ovo lezanje dosadilouser posted image user posted image user posted image

Poslije poroda nakon 2 dana vec sam se osjecala super,nisam imala neku ranu- nisu me šili, pa vjerovatno i zbog tog.Evo 10 dana nakon poroda ja se osjecam kao da se nisam ni porodila, super,ali mi govore da moram lezati 40 dana nakon poroda u krevetuuser posted image user posted image user posted image user posted image ,da bi se maternica i ostali organi vratili kako treba,a meni vise ovo lezanje dosadilo?Je li to bas neophodno?Koliko dugo ste vi lezale poslije poroda? 

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 21:23:11   
bebano
Draga Dina_89 ja mislim da zena treba lezati onoliko dugo koliko ona osjeca da treba. Ne znam da li me shvatas, ali hocu da ti kazem da ako se ti osjecas dobro ne vidim zasto da lezis. Jasno da sada ne trebas spremati kucu, nositi cekere s pijace ali isto tako ne trebas ni lezati. Ja sam rodila na CR i vjeruj da mogu reci da uopste nisam lezala osim onih 7 dana sto sam bila u bolnici. Nakon 10 dana sam isla vaditi konce i popela se pjeske na 4 sprat u Drzavnu bolnicu po neke papire. Kola sam pocela voziti nakon malo vise od mjesec dana od poroda. Ja tebi nista ne savjetujem, samo ti kazem kako je bilo kod mene, jer sam se ja osjecala odlicno. I kuc kuc nikada nisam imala nikakvih problema, rana me nikada nije boljela. E sada naravno da sam se lose osjecala isto tako se nebi tjerala da hodam nego bih odmarala. Tacno je da se svi organi moraju vratiti na svoje mjesto, ali lagana setnja po kuci ili malo vani na zrak, sigurno ti nece skoditi pogotovo ako se ti dobro osjecas. Sretno!

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 21:27:35   
baby
Ja s blizancima moja dinci sam lezala samo koliko sam bila dana u bolnici tj. 8 cim sam izasla sam odmah u pokret naravno dobro sam se osjecala , jedino ako zena stvarno nemoze ima komlikacije nek onda lezi

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 21:28:12   
malena_t
Draga jesi ti sigurna da trebas lezati???!!! Koliko znam ne trebas se puno naprezati, dizati tesko, prati prozore....a strogo lezanjeuser posted image mislim da ti to moze vise stetiti nego koristiti. Ja nisam lezala ni dana, ali nisam ni rintala po kuci.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:13:13   
Ex Yu
ja sam prije 9 dana se porodila 8 dana sam bila u bolnici i lezala juce sam izasla a jutros sam sama autom isla na inekciju ... legnem odmorim al brate da lezim ko u bolnici nepada mi na pamet ... ja sam bome sjela i vozila auto a poradjala sam se 31 sat!!!

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:15:30   
Rina26
Ex Yu kako je beba negdje sam pročitala da je se nagrcala pčodne vode ima li posljedica

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:18:01   
Ex Yu
morali smo ostati 8 dana u bolnici radio je sve pretrage sliko pluca, hemokulturu eho mozga bila mu je nagnjecena glavica jer je dugo bio u kanalu a kacila me nocna smjena pa nije bila spremna sala za carski rez tako da su me patili 30 sati bez vodenjaka ma a kad sam dosla na sto porodila se za 4 minute u 2 napona ali eto bebac je sad super ... dosli smo kuci hvala bogu, ... a ja sam sjecena imam 10 konaca jer je porod kreno na 6 prstiju pa opet nezelim (da neidem offtopic)

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:18:05   
Lulu_
ja koliko znam a idruge zene evo tako misle, da lezanje i nije neko rjesenje.
nisam radila kucu,nisam kuhala , nisam nosala tesko ali nisam ni lezala kao prvo sto sam rodila na carski pa sam MORALA setati zbog tromboze i to mi je doktor naglasio
a kao drugo
da sam lezala 40 dana misici bi mi ATROFIRALI i onda ne bih mogla ustati ni da hocu
mislim da to ne trebas slusati
setaj po kuci polahko i svaki dan po malo vise.
ja sam gurala kolica po stanu i onda sam izasla 5 dan napolje

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:21:41   
Visnja RR
ne trebas lezati... vec trebas da pazis da se ne zamaras i da ne radis nista tesko...
vec samo da uzivas sa svojom bebanomuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:53:57   
Saraya
Ex Yu, dobra si user posted image user posted image user posted image ti se vec i provozala... Jao, divim ti se, 8. dan sa 10 konaca za volan... svaka cast.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 22:59:18   
HannaS
Ja sam lezala nekih 15 dana,zbog rane jer nisam mogla sjedit.A i sve ostalo me je bolilouser posted image user posted image .Poslije toga sam pocela donekle normalno da se krecem,ali i sada moram lec kada osjetim bol u ledjima.Znaci sve je individualno.Ako se dobro osjecas ne moras lezat,al opet pazi da ne radis nista tesko.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 23:06:21   
abh
DInci lezi kad ti je Bog dao pomoc da ne moras sve sama. Poslije ces biti zeljna lezanja. Salim se ja malo. Maternica je stvarno smjesta 40 dana. Neke zene se osjecaju super brzo iza poroda, ali vjeruj mi da se poslije osveti sve to. Krsta i ledja poslije bole da se ne mozes sageti. Ali ti opet najbolje znas sta je za tebe dobro.

_____________________________

Omar, 13.12.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=236

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: lezanje-koliko dugo?
17.6.2009 23:08:09   
veeseelaa
šta znači ležala??? non stop, izuzev kad jedeš i ideš u toalet???
ja sam imala pozamašnu ranu ali nisam ležala, sjedila sam vrlo često, već drugi/treći dan prava sudje, pila kafu s gostima a 20-ti dan sam otišla do posla
i na žalost jednoj prijateljici
ja sam hiperaktivna i ne bi baš mogla samo ležatiuser posted image
i sve je dobro prošlo, rana lijepo zarasla a i ostalo čini mi se da je okuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: lezanje-koliko dugo?
18.6.2009 1:07:44   
Anoniman
Ležala samo onaj dan u bolnici user posted image  ma ni to nisam kako treba, išla kod naše forumašice malene u njenu sobuuser posted image user posted image   hodala po holu....dok me sestra nije "otjerala" da ležim user posted image . Ma nema šanse, kad bi me neko zakucao za krevet, ja bi se opet nekako digla. A i patronažna kaže što više šetati (po kući naravno) - zbog tromba pu pu pu, ne daj Bože.
Danas, 12-ti dan, išla u DM, sama, autom user posted image  Od starta sam dobro, 2 konca, super brz porod i dobro se osjećam user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: lezanje-koliko dugo?
18.6.2009 10:01:48   
dina_89
pa kako ja vidim niko ovdje ne lazi tih famoznih 40 dana, meni pomazu svekrva i jetrva, jetrva stvarno i vise nego rodjena mama brine o meni, ne da mi nista uraditi, sve ona, dodje poradi mi po kuci, donese mi da jedem, donese caj, svaku noc dolazi da kupa bebu i kad god me vidi da sjedim pocne "galamiti",
bas mi puno pomaze ali meni ovo lezanje dosadno jer se super osjecam i jedina moja briga je oko bebe user posted image , doduse i ja sam prvih dana nekoliko puta izasla sa muzem na kaficu user posted image  jer on je bio tu samo 7 dana poslije poroda, pa smo to iskoristili, nahranim bebu, presvucem i ona zaspi ostavimo je kod svekrve a mi na 2 sata odemo malo negdje i to je jedino sto sam se kretala, naravno ovako oko bebe malo kad je treba uzeti iz krevetica, istusirati se i tako...

bila sam se uplasila da necu imate neke posljedice zbog toga sto to malo na pocetku "hodala", ali eto vidim da lezanje slabo ko praktikuje

hvala vam user posted image


_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: lezanje-koliko dugo?
18.6.2009 10:21:25   
Suzana
Potpisujem bebanouser posted image
Ako osjećaš da ne trebaš ležati tj. ako se ti dobro osjećaš, ti se onda posveti svojoj bebici i uživaj u njoj. Super je da imaš pomoć, idealno bi bilo da svaka porodilja što duže ima pomoć oko dosadnih kućanskih poslova, a da ona samo brine o bebi. user posted image
Ja sam se malo duže oporavljala, ležala i izležavala, rodila sam svoje blizance na CR, ali me je slomio boravak 6 dana u bolnici i briga oko njih, početak dojenja i sl. stvari, tako da sam osjetila da dođoh sebi nakon te famozne "četeresnice" user posted image .



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: lezanje-koliko dugo?
2.7.2009 10:30:23   
ivanak
Ja jedino što sam ležala je bilo u bolnici.
Ali sam nafrkla, sad zato što nisam ležala ili što već, ali rana od ponta mi se upalila pa mi je ginekolog doli nešto rezuckao... Nakon toga trudim se da odmorim, iako nikako da to shvatim ozbiljno.
Ne znam što da vam kažem, bolje da ležite dog god se ne osjećate bolje. Nemojte na silu ništa raditi.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: lezanje-koliko dugo?
28.7.2009 17:43:05   
Apotekarka
pa a sam 10 dana lezala a sad sve radim 28 dana mada me rana jos pomalo boli pogotovo kad idem u wc...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: lezanje-koliko dugo?
29.7.2009 0:16:58   
milenium
ležala sam 2 dana u bolnici i to je to!kući kad sam došla odmah sam posluživala goste, iako me je bolilo,mogla sam normalno sjesti tek 15-i dan,el i prije sam sjedila ali s mukom,nekako bih trpila dok prođe ručak a u sobi sam dojila i sjedila na šlaufu za more(onaj kolut).user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: lezanje-koliko dugo?
29.7.2009 14:51:34   
mivica
Nakon poroda, naravno svakoj ženi je potreban odmor i mislim da nijedna ne može baš odma trćati i raditi sve što i prije -izvjesno vrijeme, a sad da treba striktno ležati to ne znam Znam samo da je po većini vjerskih knjiga poželjno da žena radi sebe bude u kući 40 dana i da za to vrijeme odmara, jer se navodno materica vraća u svoj položaj, a da je potrebno 9 mjeseci da se u potpunosti vrati! Ne znam za vas, ali stvarno nakon tačno 9 mjeseci ušla sam bez problema u pantalone koje sam nosila prije trudnoće user posted image
Ah da, znam da je po starinskom običaju tako da žena treba 40 dana da leži, čak joj odnesu i bebu da ona može da odmara i samo joj donose bebu kad treba da je doji. Uf baš je to danas tako moguće. Možda nekad davno, kad žene uopšte nisu radile, kad su bile domaćice pa su mogle jedna drugoj to tako pomagati a sad...user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: lezanje-koliko dugo?
2.8.2009 12:34:35   
Mya_81 RR
greska!!!


< Poruku je uredio Mya_81 -- 2.8.2009 12:45:36 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: lezanje-koliko dugo?
2.8.2009 12:44:21   
Mya_81 RR
U trudnoći sam strogo mirovala od 18 sedmice tako da sam se nadala da ću poslije poroda biti u stanju što prije ustati iz kreveta...čim sam osjetila da fizički to mogu počela sam izlaziti, a i s Minjom sam vrlo brzo išla u večernje šetnje...nisam čekala nikakvih 40 dana...uostalom, danas nam je 38 dana, a mi već svašta vidjeli....jasno, dosta ljudi me je kritiziralo zbog toga, ali ako beba može u tom periodu ići 7x kod pedijatra i biti medju svom bolesnom djecom (a mi nismo bili bolesni) onda ne vidim zašto bi bio problem da izadjemo predvečer na zrak...

Jasno, teže fizičke poslove još uvijek ne radim i izbjegavat ću ih što duže mogu...do iduće trudnoće user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *