|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:20:19   
taurus
IZVORNA PORUKA: smajli80

Ti dok othraniš svoju djecu postaćeš zombiuser posted image .
Šalim se .user posted image user posted image user posted image




Ma ja sam već zombi jer i kad mogu spavati opet se nešto budim i ko fol provjeravam da li je sve okuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:20:33   
milenium
baš ja danas mislim o tom spavanju.čak sam pomišljala da ga vodim doktoru radi toga.većinom ovdje pišete o manjim bebama kako ne spavaju ali moj ima skoro 2 godine i slabo spava.kad zaspe ne budi se noću nego njemu je problem konačno zaspat.
prije je spavao jednom na podne i to 2 sata u komadu.a u zadnje vrijeme spava na podne po 15 min i navečer ide tek oko 11-12 i ustane se ujutro u 8user posted image
ja ga legnem oko 9i pol kao što je prije navikavao ali to uspavljivanje traje po 2 sata,iscrpljuje me to.previše obaveza imam tokom dana pa još i to...user posted image
znači on svega spava 8-9 sati u 24 sata.jeli to normalno za djete te dobi.user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:21:32   
smajli80
Ajoj da mi je i tu noć dočekati slavila bih -cijelu noć.Iscrpljuje ovo nespavanjeuser posted image user posted image .


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:21:35   
dinaa
Aaaajjjjj draga Anita,moja kad bi prespavala noc a i ja s njom ja se sutra dan ne bi znala ponasatuser posted image user posted image user posted image  ma meni je to toliko neobicno jer mi je starije dijete uvijek super spavalo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:24:43   
Hanady RR
milenium sasvim normalno...dečlići su još zeznutiji od djevojčica...nebi vjerovala da sin moje zaove zaspe na 20 minuta dnveno več od 18 mjeseca je tako...i to dok zaspe svi se smorimo...pjevamo, ljuljamo, obećavamo...pa po Tl ben != igrački smo kupili samo da spava...i on tako ustane nakon 20 minuta i plače i plače...i sve mi komentarišemo nije se naspavao dok on nama fino jednom ne reče da plače jr je spavao...šta ste vi radile, što sam ja spavooooooooo....možeš mislit lopova plače što je spavao. Ustaje u 7 -,30 a na jedvite jade zaspe joj u 10 - 10,30 i to sjedeći kraj nje ili čučeći na podu...pa kad dorbo utvri nose ga u krevet.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:25:04   
taurus
Uh ja sam imalo tu fazu uspavljivanja po dva sata. I jedan dan mi je pukao film i ostavim ga samog u sobi sa flašicom i ostavim svijetlo u hodniku da mi nije mrak. Par noći je plakao i zvo me ali se poslije navikao. Znam da zvuči bezosječajno ali više nisam mogla podnijeti prevrtanje po krevetu svaku noć po dav sata.
Sada pročitamo priču, poljubimo se za laku noć i on ostaje sam. Moraš to sama prekinuti i izdržati nekoliko noći dok se ne privikne.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:26:26   
smajli80
Pazi nas majke ti pišemo o nespavanju a zasjele tu u ovo doba noći ko neke kume umjesto da idemo spavati dok možemo.Prave lujkeeeeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:26:27   
anitaMO
moja dodje za mnom kad me nema.a sad nosimo štipaljke i krevet.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:27:04   
taurus
IZVORNA PORUKA: smajli80

Pazi nas majke ti pišemo o nespavanju a zasjele tu u ovo doba noći ko neke kume umjesto da idemo spavati dok možemo.Prave lujkeeeeeuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  ja odoh pokušati da spavam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:30:07   
milenium
ma nek on meni zaspe di oće,prinijela bi ga ja.ali ja moram biti kraj njega dok ne zaspe.pa i kad zaspe očuje mene gdje izlazim iz sobe i probudi se,pa se onda vratim i ponovo ga uspavam,pa onda opet kad pođem čuje korake ili vrata i opet se probudi(još siđe s kreveta i trči za mnom da se vratim )user posted image on koda ima radar šta liuser posted image
jedino u autu može zaspat ali kad ga prenosimo probudi se prije nego ga spustimo na krevat.
ne znam ...jedino da ga izvozamo dok mu se ne zavrti i ostavimo ga tu do jutra.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:33:11   
smajli80
Odo i ja dok se nije oglasila sirenauser posted image .

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:37:22   
smajli80
Stvarno ko da imaju ugrađene radare sve živo čuju i kad spavaju.Ajte sad stvarno odoh  da"spavam".Želim vam mirnu i ugodnu noć drage moje.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:53:09   
Rina26
Milenium normalno je mozda ga muci nesto,a doji li cucu i mene je moj mucio jedno vrijeme a ja sada izumila stavim ga u krevet dam cucu i ostavim mu svjetlo na hodniku i on se ne buni probaj tako.

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:57:12   
milenium
doji cucu kad spava,a svjetlo mu uvjek i gori na hodniku pa ne znam do čega je.ima 16 zubi,ne znam kolko bi ih trebao dosad imat,ne znam je li do zubićauser posted image

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 0:58:52   
Rina26
a neznam mozes nazvati svog pedijatra i upitati za savjet

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 1:16:20   
malena sharena
Moj djecak ima devet mjeseci i sto se tice sna stalno nesto mijenja, mjesecima mi nije skoro nikako spavao po danu, ali bi zato navece odvalio i po osam sati u komadu. U zadnje vrijeme odspava ujutro i popodne po pola sata, ako ga ne ljuljam. Ako ga ljuljam odspava i po sat i po, samo sto onda ja za to vrijeme ne mogu nista radit po kuci. Navece je spavanje do 21 najdalje, ali ga uspavljujem i po sat vremena. Svako naredno budjenje je najdalje za dva i po sata. Tokom cijelig sedmog mjeseca budio se doslovno svakih sat, sat i po, ja sam mislila da cu osijedit koliko me je to sekiralo.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 1:20:24   
milenium
a ja mislila meni najgore.user posted image idem ja znači dobar je moj.
koliko sam shvatila to prođe s vremenom a do tada ćemo kao zombiuser posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 1:42:51   
malena sharena
Hej vjeruj mi da se ne salim kad kazem da sam mislila da cu osijedit. Pa zamisli bebicu od cetiri, pet mjeseci koja po danu odspava samo pola sata, a naviknuta na ruke. Znaci, skoro se ne odvaja od mene. Ma bilo je dana kad sam stvarno ocajna bila. Spava kao taj mali od Hanady zaove, ali jos je manji, znaci odmah ti je teze.

Djecaci jesu zeznutiji, joj ne budu li slusali kad porastu. . . user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 9:21:46   
Majčica
IZVORNA PORUKA: milenium

baš ja danas mislim o tom spavanju.čak sam pomišljala da ga vodim doktoru radi toga.većinom ovdje pišete o manjim bebama kako ne spavaju ali moj ima skoro 2 godine i slabo spava.kad zaspe ne budi se noću nego njemu je problem konačno zaspat.
prije je spavao jednom na podne i to 2 sata u komadu.a u zadnje vrijeme spava na podne po 15 min i navečer ide tek oko 11-12 i ustane se ujutro u 8user posted image
ja ga legnem oko 9i pol kao što je prije navikavao ali to uspavljivanje traje po 2 sata,iscrpljuje me to.previše obaveza imam tokom dana pa još i to...user posted image
znači on svega spava 8-9 sati u 24 sata.jeli to normalno za djete te dobi.user posted image



milenium, istog uzrasta su tu negdje moj i tvoj, slicno nam je, s tim da moj nikad nije spavao dobro po danu, ama bas nikad i uvijek ga je bilo tesko uspavati, cak i kad je bio skroz mala beba. E, mozes mislit tvoj koristi cuclu, pa je vjeruj mi lakse ga uspavati. Mi imamo siku kao cucuuser posted image .
Ako ga sad tesko uspavljujes, a prije je bilo lakse, onda je faza, a ja sam se na svom uvjerila da je istinita ona da san na san ide, a kad slabo po danu spava jos teze navece zaspe, Valjda bude premoren. proci ce, sta da ti kazem. Doktoru ga sigurno ne trebas voditi.

Konstatuje jedna mlada mama neki dan da je najgore kad djeca ne spavaju, meni licno je ipak najgore kad nece da jedu.



_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 9:52:27   
mala86
joj spavanje...moj nikad nije bio spavalica!koliko znam bebica u prvi mjesec dva bi samo spavale,a ovaj moj ni sa sedmicu nije bio takav!po danu kad u komadu odspava vise od pola sata,ja odmah idem provjeravat jel sve uredu,ali zato ide svaka 2-3 sata!noc-jos uvijek se budi da jede i u vecini slucajeva nastavi,mada bude i slucajeva kad ja pogledam u krevetic,a on sav sretan ,mase rukicama i nogicama,ja pogledam na sat a ono 3 ujutrouser posted image user posted image user posted image user posted image Ali sva sreca to su rijetke situacije...

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Problemi sa spavanjem
17.5.2010 13:04:25   
tajcika
malo procitah ovo o spavanju nasih beba,ja sam se u samom pocetku brinula sto stalno spava i sto je nekako neaktivan,istina ima tek mjesec i 7 dana,sada otprilike spava po dani u prosjeku nekih 8-10 sati al vrlo cesto samo ako je na rukama cim se spusti gotovo,nocu kako kad sinoc citavu noc prespavao cak i u vrijeme hranjenja,od pola 7 budio se 2x po jedno pola sata - sat presvlacili se i hranili  i evo jos spava...mene je brinuo toliki san al vidim po njemu da odmara,napreduje i malo sam mirnija...pa kakvih iskustava ima onda je moj mali bebac dobar...ma kako god sve se za nji isplati izdrzatiuser posted image  

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Problemi sa spavanjem
19.5.2010 8:55:55   
tinchita
Drage moje...
moj je frajer bio prava spavalica...spavao je po cijelu noć još od mjesec i pol ( s buđenjem oko 4h, sika, i opet na spavanje)po danu 2x po 2h, ma fantastično!

Od prije jedno mjesec dana sasvim druga priča...zaspe oko 9h, i onda oko 12h krene buđenje svako sat i pol! Malo doji, zaspe, stavim ga u krevet i sve tako do jutrauser posted image user posted image user posted image user posted image ! A kako je inače zahtjevna beba, traži potpunu i cjelodnevnu pažnju mene i mm...to mi je fakat ali fakat izuzetan napor, još uz sve otale poslove! Osim toga, stvarno se brinem šta se to događa s njim? Nikako ne mogu da dokučimuser posted image user posted image user posted image ????!!!Imate li vi kakvu ideju??




_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Problemi sa spavanjem
19.5.2010 9:09:37   
emma.L
tinchita, i kod nas je tako bilo. Od 6. dana je Ema spavala cijelu noć i prvo buđenje bi bilo ujutro oko 7 tek, pa nastavak do 9 (spavala je dakle po 12 sati). Negdje oko 5 mjeseci, kad sam počela raditi (dakle, najgore moguće vrijeme je odabrala) počinje buđenje po nekoliko puta. Dojila bi svaki put, pa sam to povezivala ili s tim da joj treba mama i da joj je velika promjena, ili da je porasla pa više gladni. Kasnije smo uveli dohranu, znači nije bila gladna, ali se to nastavilo kroz par mjeseci i onda se opet ustalilo. Tko će znati što im bude, ali prođe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Problemi sa spavanjem
19.5.2010 10:15:22   
rose 87
IZVORNA PORUKA: tinchita

Drage moje...
moj je frajer bio prava spavalica...spavao je po cijelu noć još od mjesec i pol ( s buđenjem oko 4h, sika, i opet na spavanje)po danu 2x po 2h, ma fantastično!

Od prije jedno mjesec dana sasvim druga priča...zaspe oko 9h, i onda oko 12h krene buđenje svako sat i pol! Malo doji, zaspe, stavim ga u krevet i sve tako do jutrauser posted image user posted image user posted image user posted image ! A kako je inače zahtjevna beba, traži potpunu i cjelodnevnu pažnju mene i mm...to mi je fakat ali fakat izuzetan napor, još uz sve otale poslove! Osim toga, stvarno se brinem šta se to događa s njim? Nikako ne mogu da dokučimuser posted image user posted image user posted image ????!!!Imate li vi kakvu ideju??




meni je bilo tako kad su mu nicali zubici ali to je trajalo 15-ak dana,svakih sat,sat i po,ali ja sad imam drugi problem,mali se budi redovno oko dva navecer i place nece da jede,nista...ja ga uzmem malo nosam,pricam mu,pjevam ali dok se on ne isplace nista ne pomaze,poslije ga samo spustim u krevetic i on sam zaspi i spava do sl. hranjenjauser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Problemi sa spavanjem
19.5.2010 11:21:21   
tinchita
Ma i mi smo uveli dohranu još davno (zeznula me patronažna sestra-nikad joj to neću zaboravitiuser posted image user posted image user posted image ) ali Vanja je ipak uvijek samo dojio tijekom noći!
Pa sam i ja pomislila da je gladan, probali smo s bočicom, ali nije ni to!
Može biti i da se naspava (pre)dovoljno po danu...jer on ne plače kad se probudi noću..malo kenjka, uzmem ga, doji(par minuta) i odmah zaspe!

A možda su i zubići...
Uglavnom, cure moje, hvala...


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *