|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa spavanjem
28.6.2010 13:24:23   
mojemoje
Pozdrav drage mame, čitam vaše komentare i utješila sam se jer vidim da nismo jedini sa problemom spavanja.Moja beba ima 4 mjeseca,po danu spava super po dva-tri sata,ali po noći kako neko reče "selo veselo".Evo baš sinoć smo ostali budni do pola 1,nekoliko puta smo pokušavali da ga uspavamo ali on ništa ,guče,smije seuser posted image kao da je spavao ko zna koliko sati prije toga,a poslije kad je napokon zaspao,budio se svakih sat i pol.Neko mi reče da mu ne dam da spava po danu toliko,ali kako da mu ne dam kad on sam zaspi,bez ljuljanja,pa mi ga bude žao buditi.Već se nadam da je ovo samo faza,i da će proći.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Problemi sa spavanjem
28.6.2010 13:28:39   
koka i po
Mi smo prestali sa noćnim buđenjem prije otprilike mjesec danauser posted image
Bebi je sada skoro 16mj.
I sada se dešava da plače po noći ali upola manje i rjeđe nego prije
Mama se konačno naspavalauser posted image .Ko čeka i dočekauser posted image

(odgovor članu mojemoje)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Problemi sa spavanjem
28.6.2010 13:32:06   
Medić*
mislim da je bebica jos uvijek mala da bi joj uspostavljala neki rezim spavanja, jos malo pa ce tvoja beba poceti da bude aktivna i da istrazuje pa joj se nece svak cas spavati vec ce biti zeljna igre i druzenja user posted image , jos par mjeseci sama ce to beba promijeniti, vise ce biti budna u toku dana sa jednim dnevnim spavanjem ili dva kratka. Tek malo kad poraste moci ce da uspostavi ritam i naravno kad je veca malo beba neces joj dati da spava kasno poslijepodne jer navece onda nema spavanja user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mojemoje)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Problemi sa spavanjem
27.7.2010 19:38:47   
ivanak
Evo rodila sam ima 6 dana i stvarno beba kad spava, lijepo spava. Nekad je problem, recimo od pola puta spavanja način da zaspe.
Ja ne želim ju njihati i na taj način uspavljivati..., a ne želi nikako čuču za zaspati, jedino je moja sika umiri za zaspati naknadno ili zaspe pri podoju, a nekad se i sama uspava.
Prvo djete mi je volilo čuču pa mi je bilo lakše za zaspat. Podojim ga, uvalim čuču i on spava ko veliki.

Kako naučiti da spava bez njihanja i bez čuče? Šta ću je ostaviti da plače???
Nemam pojma šta bi radila...



_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Problemi sa spavanjem
2.8.2010 15:10:47   
lara 33
Nasa cerkica je prvih par sedmica super spavala medjutim sad ima 3 sedmice nece da spava po noci.

Sad joj je mjesec i po. Bude budna po nekoliko sati. Odspava po 10 minuta ako je podojim i kao da je nesto probudi nece ponovo da zaspe. Po danu spava ko beba sto se kaze. Samo je spustim u krevetic i ona je vec gotova.

Ne place po noci nego jednostavno ne moze da zaspe. A na njoj se vidi da je pospana sve joj oko ociju bude crveno.

Hajde valjda ce i to proci. Bitno je da ne place a spavat ce kad joj se spava. A ja isto tako moram promjeniti dan i noc da joj ima ko praviti drustvo u nocnoj. Ovdje izgleda nema savjeta sta je dobro da se uradi u takvim situacijama. Izgleda samo cekati da se bebe same naviknu da spavaju po noci

_____________________________

Najsretniji dan mog zivota 20. juni 2010

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Problemi sa spavanjem
2.8.2010 15:17:19   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: ivanak

Evo rodila sam ima 6 dana i stvarno beba kad spava, lijepo spava. Nekad je problem, recimo od pola puta spavanja način da zaspe.
Ja ne želim ju njihati i na taj način uspavljivati..., a ne želi nikako čuču za zaspati, jedino je moja sika umiri za zaspati naknadno ili zaspe pri podoju, a nekad se i sama uspava.
Prvo djete mi je volilo čuču pa mi je bilo lakše za zaspat. Podojim ga, uvalim čuču i on spava ko veliki.

Kako naučiti da spava bez njihanja i bez čuče? Šta ću je ostaviti da plače???
Nemam pojma šta bi radila...


Meni je to premala beba da bi je ostavljala da plače...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Problemi sa spavanjem
2.8.2010 23:10:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Evo rodila sam ima 6 dana i stvarno beba kad spava, lijepo spava. Nekad je problem, recimo od pola puta spavanja način da zaspe.
Ja ne želim ju njihati i na taj način uspavljivati..., a ne želi nikako čuču za zaspati, jedino je moja sika umiri za zaspati naknadno ili zaspe pri podoju, a nekad se i sama uspava.
Prvo djete mi je volilo čuču pa mi je bilo lakše za zaspat. Podojim ga, uvalim čuču i on spava ko veliki.

Kako naučiti da spava bez njihanja i bez čuče? Šta ću je ostaviti da plače???
Nemam pojma šta bi radila...


Ako sam dobro razumjela,ona zaspe uz siku,pa u čemu je onda problem?
To je po meni najbolji način uspavljivanja,dobro,najbolje ako beba hoće ležati u krevetiću i sama zaspati,ali to je rijetkost.


(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Problemi sa spavanjem
3.8.2010 15:12:04   
ivanak
Više se umiri uz siku, ali ona bi stala na mojoj siki i do sat vremena da bi se uspavala.
A nekako smo to riješili. Nahrnaim je i ostavim malo na siki da se umiri i onda joj uvalim ćuću, koja obavezno mora biti mokra da bi je čučala i mirni smo....bar se nadam.
Ne davamo uvijek čuču, nego baš kad treba. Nekad sama zaspne, nekad na siki, a nekad je čuča.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Problemi sa spavanjem
3.8.2010 15:18:03   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: ivanak

Evo rodila sam ima 6 dana i stvarno beba kad spava, lijepo spava. Nekad je problem, recimo od pola puta spavanja način da zaspe.
Ja ne želim ju njihati i na taj način uspavljivati..., a ne želi nikako čuču za zaspati, jedino je moja sika umiri za zaspati naknadno ili zaspe pri podoju, a nekad se i sama uspava.
Prvo djete mi je volilo čuču pa mi je bilo lakše za zaspat. Podojim ga, uvalim čuču i on spava ko veliki.

Kako naučiti da spava bez njihanja i bez čuče? Šta ću je ostaviti da plače???
Nemam pojma šta bi radila...


Ako sam dobro razumjela,ona zaspe uz siku,pa u čemu je onda problem?
To je po meni najbolji način uspavljivanja,dobro,najbolje ako beba hoće ležati u krevetiću i sama zaspati,ali to je rijetkost.




Valjda je problem što ivana uz malu paulu ima i bebicu od godinu dana koja isto tako treba mamu i želi joj se posvetiti dok novorođenče spava.

Ivana ne znam šta bih ti savjetovala jer nisam imala 2 bebe nego samo 1 i imala sam svo vrijeme svijeta samo za njega pa i kad bi ležao na meni satima ja bih ga pustila. Možda da pokušaš promijeniti cucu, možda joj se ta ne sviđa, da nađeš neku koja više sliči siki?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Problemi sa spavanjem
3.8.2010 15:43:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Više se umiri uz siku, ali ona bi stala na mojoj siki i do sat vremena da bi se uspavala.
A nekako smo to riješili. Nahrnaim je i ostavim malo na siki da se umiri i onda joj uvalim ćuću, koja obavezno mora biti mokra da bi je čučala i mirni smo....bar se nadam.
Ne davamo uvijek čuču, nego baš kad treba. Nekad sama zaspne, nekad na siki, a nekad je čuča.



A joj,to je radila moja starija jedno vrijeme....shvatam sad.
I ja sam isto tako poslije podoja je zavaravala dudom da bih je ikako mogla spustiti u krevetić.
Pedijatrica mi savjetovala da joj u krevetić blizu glave stavim svoju majicu koju sam nosila bar 1-2h kao da osjeti moj miris....pa sam i to radila...s vremenom je prestala.
Možda da joj na dudu pokušaš kanuti 1-2 kapi mlijeka

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Problemi sa spavanjem
3.8.2010 15:54:16   
ivanak
Nekad kanem mlijeka, nekad smokrim vodom...ali za sada pali i stavim joj platnenu pelenu kraj nje, ne majicu. Ali vidiš, mogla bi i majicu.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Problemi sa spavanjem
30.10.2010 22:34:38   
Lela81
Drage moje,mozda mi neko moze pomoci sa savjetom.
Moja bebica je mjesec dana stara i sto se tice nocnog spavanja ne mogu da se pozalim.Vec ima neki redosljed i budi se samo radi hranjenja.Cim zavrsimo s hranjenjem ona zaspi,bez uspavljivanja.
Ali dnevno spavanje je veliki problem.Nekada je stvarno dobra,ali nekada nema sanse da je uspavamo.
Danas,na primjer,nije spavala od 11 sati u jutro (onako kako bi trebala,2-3 sata),spavala bi samo 10 ili 15 minuta.Cijeli dan je bila veoma mucna,ali sto god bih pokusala nije uspjevalo.Zaspala je poslije 9 sati navece.
Pocinjem vec da se brinem,jer znam kako je bebama san potreban.
Ako je neko imao slicnih problema bilo bi lijepo cuti neki savjet.
Hvala vam unaprijed.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Problemi sa spavanjem
30.10.2010 23:10:45   
vilaa
Eh ja nemam problem sa spavanjem,vec sa budjenjem. Maleni 3g (skoro)user posted image user posted image se svaki al bas svaki dan nakon popodnevnog spavanja budi uplakan,i tako treba mi 5-10min da ga smirim,nekada i po noci jeca i nesto mrmlja,vjerovatno sanja,pa se nekada probudi nekada ne.
Zanima me dali je neko imao sl. iskustvo i kako ste ga rijesili. Ovo vec traje 5-6 mj konstantno.

(odgovor članu Lela81)
Neposredna veza do poruke: 88
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *