|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
13.9.2008 10:41:40   
Anoniman
evo kod moje mce je jednom bila sama pukla od sebe, kao sto sam i navela, da bi se opet zagnjojila user posted image i onda je gnjoj lagano izlazio... ja sam to prilikom kupanja lagano pritisnula, jer je vec na pola bilo otvoreno i sve je izaslo... sad joj je samo suha krastica i mislim da se nece vise vracati user posted image

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
13.9.2008 10:43:05   
mamyca
Tako Dino i treba biti.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
13.9.2008 11:17:28   
jupajdi
Eminu u zdravstvenoj piše da je primio bsg ali nema nikakvog ožiljka. E za esmu sam mislila da je primila tu vakcinu u petu, ali sa manje od mjesec dana po rođenju pojavilo joj se nešto na ruci. Ja mislila ujeo je komarac.. to se proširilo i zagnojilo. Baš sam se bila prepala. Onda je puklo i sasušilo se.
Sada tek čujem da je to od vakcine.
Ali sto mi emin nema nikakvog ožiljkauser posted image
A ni ja ga nemamuser posted image user posted image  

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
13.9.2008 14:12:11   
mamin sin
Nama je reakcija na BCG pocela oko 2. mj, gnojilo se dva puta i samo pucalo...Suha krastica nam je otpala tek sa 7 mj, a sada sa 10 mj jos uvijek cekamo da oziljak izblijedi, ruzicast je...user posted image

Meni su rekli da ako nije bilo reakcije znaci da se nije primila boca-BCG.user posted image  i trebalo bi je ponoviti...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 9:00:23   
lida
Draga kad nema oziljka to znaci da se vakcina nije primila i moras ici da je ponove

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 10:26:14   
jupajdi
Ne vjerujem da se nije primilo.
Znam da su meni govorili doktori da se to primi, ali kod nekoga nema ožiljka, a kod nekoga ima.

Mene sada interesuje dali se BSG kod nas, na Koševu prima u ruku ili u petu?user posted image
Ja sam mislila u petu, ali ona dobi tu ranicu na ramenu. Mislila sam da je možda komarac ujeo, ali eto čujem od vas da bi to bila reakcija od vakcine.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 10:51:33   
dinaa
Jupajdi ja koliko sam upoznata nikakva vakcina se ne daje bebi u petu nego se bebi iz pete izvadi krv i salje u Tuzlu ,to je ispitivanje na neke bolesti ali neznam ti sada tacno reci na koje,meni su tako objasnili a ako ti ne jave u roku od 40 dana nista znaci da je sve u redu a da nedaj Boze nije onda bi zvali najkasnije do 40 dana pozdrav i pusa bebaci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 10:56:25   
mamyca
Dino upravu si krv se vadi iz pete i nalaz ide u Tuzlu i ako ne zovnu u roku od 40 dana sve je ok.Ja koliko znam u pitanju su hormoni stitnjace,tako su nama rekli i hB sve je ok.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 11:04:58   
jupajdi
aaa hvala vam
znači BSG ide u rame, ali šta ako nema ožiljka.
Davno je meni doktorica  za Emina rekla da se nekome ne vidi i da je to OK.
A ni kod mene nema nema tog ožiljka. Uvijek sam se čudila. Svi imaju, a ja ne. user posted image
I mali se na mene bacio.user posted image user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 11:06:22   
Romali
Kao što rekoste, BSG se daje u ruku. Krv vade iz pete do 5. dana bebinog života. Nama se  rekli da se šalje u Tuzlu, a tamo ispituju moguće genetske bolesti. Ako vas ne kontaktiraju, sve je ok. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 11:12:16   
mamyca
Ako se nije stvorila krasta znaci da se BSG nije primila,tako je mom malom pa cemo je morati ponoviti.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 11:14:50   
Romali
I nama je rečeno da ako se ne vidi, nije se ni primila i treba ponoviti. Jupajdi, najbolje da ti opet upitaš dr.
Jao ovih dr., što se lijepo ne usaglase, sad smo skroz zbunjeniuser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
15.9.2008 11:17:45   
Anoniman
I meni je isto receno: nema oziljka - nije se BSG primila, treba se ponoviti. Zato idemo na kontrolu kad joj budu 2 mjeseca, da oni to provjere, jer oziljak, tj. ranica znaci reakciju na vakcinu i ako je nema, onda je potrebna revakcinacija.
A to za vadjenje krvi iz pete: ovdje se to radi kad je beba stara 36 sati i ta se krv, barem ovdje, salje za Njemcaku, gdje se vrse pretrage o mogucim deformacijama i ne znam cemu jos i obavjeste te u roku 40 dana ako nesto nije ok, ako je sve ok, ne obavjestavaju.

LP user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 11:19:24 >

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
17.9.2008 20:08:06   
amrab
Mojoj Zari se više puta ognojila ranica od BSG,čak joj je nekakva zelena tečnost izlazila,a sad je ok.Vidi se veliki crveni ožiljaj i više ne gnoji.Nego inače me u suštini brinu sve ove vakcine koje naše bebe dobijaju.Sad objavljuju na TV-u sa se neke povlače iz upotrebe,pa onda demantuju.Užas,samo se nadam da će sve biti Ok.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
17.9.2008 20:59:50   
ja
IZVORNA PORUKA: Lady_in_red

Ni moj Benjamin  , nikad  nista nije bilo. Hvala Bogu nismo imali problema sa vakcinama , nikad , stavljali hladne obloge od stajace vode i no problem .
IZVORNA PORUKA: Nadi

Moja Kiki uopšte nema nikakvog ožiljka user posted image  Bar ja ne vidim


[/quote


tako je i kod nas ...]

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
17.9.2008 22:07:57   
emina24
Kod Makija se danas očistila ranica od BSG vakcine i ostalam je otvorena ranica. Nema nikakvih promjena u ponašanju tako da mislim da ga ne boli. Prije 2 dana je primio 3 vakcine i malo je imao temperaturu ali je brzo spala.
Ono što me zanima jeste koliku temperaturu beba može podnijeti prije nego posjetimo doc? user posted image

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
17.9.2008 22:55:56   
Visnja RR
Citala sam da ako prelazi 39,5 treba ici doktoru...  imas na RODI tekstove o tome...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
27.10.2008 23:12:26   
Anoniman
mojoj bebi se ovih dana počelo gnojiti mjesto gdje je primila bcg vakcinu... uporedo s tim se počela nemoguće ponašati... nervozna je, plače, ciči, budi se... ja sam povezala da bi moglo biti jer je boli! Da li je moguće? Kako su se vaša djeca ponašala? Ja sam se baš zabrinula, jer ako to nije da dalje tražim šta je...

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
27.10.2008 23:17:12   
Romali
Shee, već sam negdje to napisala. Sve što si opisala, dešavalo se nama. Bio je nesnosan tih par dana dok se gnojila rana. Kad je pukla i izašao gnoj, on se preporodio. Ništa ne briniuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
27.10.2008 23:40:39   
Anoniman
romali sad bih te cmoknula kako si mi olakšala, ja i mm zamal večeras nismo odvalili plakati! Hvala ti, baš si nas utješila!user posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
28.10.2008 0:12:41   
Visnja RR
mi idemo sutra na vakcinu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
28.10.2008 8:26:54   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mi idemo sutra na vakcinu user posted image


Visnja, ako cu te bar malo utjesiti,
naredna je tek sa navrsenom godinom dana user posted image   user posted image
(ako Asja sada ide da primi onu sa 6 mjeseci)


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
28.10.2008 8:34:45   
proud mom
drage moje... a šta biste rekli da vam beba ima ogromnu limfnu izbočinu pod pazuhom koja je veličine manje šljive i koja je, ne znam više da li je više crvena ili zagnojena ili šta već??? njegova pedijatrica kaže da je i to reakcija na BCG i da je to jednostavno tako i nikako drugačije... kad sam je pitala (a to je bilo još prije mjesec dana kada sam je uopće i primjetila, jer na početku je bila samo mala kvrgica, uočljiva sao na dodir) šta mogu da uradim po tom pitanju, rekla mi je ništa... samo da čekam i da je vrlo moguće da će to porasti, zacrveniti se, zagnojiti, koža će puknuti i da će to samo izaći... user posted image user posted image user posted image i evo sada čekam taj momenat....

nemojte da se brinete toliko oko toga... valjda nas to isuviše boli, ali biće nam lakše ako shvatimo da je sve to normalno i da treba tako... nije ni meni lako, ali šta da radim....

ako mi ne vjerute, kad se mali probudi, pošto sada pajki, slikaću to pa ću nalijepiti sliku da vidite kako grozno izgleda...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
28.10.2008 10:07:32   
proud mom
evo i slika.... user posted image

user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine
28.10.2008 10:11:17   
Suzana
Dusa mala... Nadam se da ga ne boli! user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *