|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 14:49:18   
snijeg
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Jbg onda je najbolje da se zamandalimo u kući u srednjem vijeku i da se bavimo "heklanjem" u svakom pogledu.



Heklati ne znam, srednji vijek ne prizivam, ali nemam apsolutno nikakvog razloga za "pokazivanje" djeteta prijateljima preko neta. Ko je prijatelj doći će da moje dijete vidi pa makar u godini jednom.  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:20:04   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Jbg onda je najbolje da se zamandalimo u kući u srednjem vijeku i da se bavimo "heklanjem" u svakom pogledu.



Heklati ne znam, srednji vijek ne prizivam, ali nemam apsolutno nikakvog razloga za "pokazivanje" djeteta prijateljima preko neta. Ko je prijatelj doći će da moje dijete vidi pa makar u godini jednom.  



Ima jedan vic oko "heklanja" i ne tiče se rukotvorina, makar u onom pogledu kojim mi definišemo isto :)

A na ovaj način (srednjeg vijeka) ja vidim "baildisanje" temom Facebook-a olimiti kako ga ja zovem "po starinski" - Lexikon.

Sjećate se da smo imali onu svesku sa onim pitanjima, i ukrašenu srcima i svjetićima, koju smo dijelili svojim prijateljima (i onima koji to nisu) :) da nam kažu nešto o sebi i drugima.user posted image




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:37:00   
snijeg
BR heklati ili ne heklati, u bilo kojem smislu user posted image
Živjeti u srednjem vijeku ili 21. stoljeću - koje je po mnogočemu gore od srednjeg vijeka je jedno, a birati od ponuđenog u vremenu u kojem smo se zatekli je nešto sasvim drugo. Savremenost je donijela štošta, nije sve dobro za mene i moje dijete i na taj način selektujem stvari. Ne osporavam nikome pravo da misli i radi drugačije, ali ja zaista ne vidim niti jedan dobar razlog za postavljanje svojih, a kamoli dječijih slika na net.
Konzervativna - možda, odgovorna - definitivno, ako uzmemo u obzir vrijeme u kojem živimo! Ne odričem se ničega što bi meni i mom djetetu uljepšalo, olakšalo, osmislilo ili na bilo koji način poboljšalo život user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:43:26   
Blue rose RR
Poštujem.
Birati ili ne, je odluka svakog pojedinca, i tako treba da ostane.

Mene smeta što neko ima 543513654 prijatelja (nazovimo ih tako) na FB, ili bilo kojoj društvenoj mreži/forumu ili net-u uopšte, i onda kad se desi pi*darija cijeli svijet je kriv, osim njega/nje.
Ali to što je neko izabrao zatvoreni krug (mislim na FB prvenstveno), se u mnogoćemu razlikuje od onih koji pošalju svoje dijete na npr. talente u 5 godini, ili nešto u tom smislu što dijete mass-mediji expolatišu.

Na kraju krajeva - u čemu je razlika između slike djeteta na FB/net-u i fotografije djece na izletu koja s objavi u dnevnom listu/portalu sa ciljem promocije određenog društva/proizvoda/statusa?



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:48:49   
snijeg
Nema razlike, ne radim ni jedno ni drugo niti podržavam "ekspolataciju" djece u modnom svijetu - ali to sam ja.

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:51:51   
Blue rose RR
Onda se razumijemo.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Slike djece na internetu
7.12.2011 15:57:34   
snijeg
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Onda se razumijemo.


Pa zar nekad nismo user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Slike djece na internetu
13.12.2011 16:11:19   
Funky
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR
A što se tiče zloupotrebe bilo čega pa i fotografija - što manje znate, bolje je.


Mnogo mi se sviđa kako razmišljaš...
Kažu da slika vrijedi kao 1000 riječi... mnogo slika = život kao otvorena knjiga za ljude koji ne zaslužuju da znaju ni kako se zoveš user posted image ...

Mislim da samo treba misliti glavom!
Npr. stavljati mali milion slika na razne forume, portale, a onda komentarisati stvari koje nisu za komentarisanje... nikad ne znaš ko stoji iza kojeg nick-a i gdje te neko može prepoznati na ulici (ili tvoje dijete)... od golišavih slika se ježim, slatko jeste, normalnom čovjeku, ali jesmo li svi normalni user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 11:44:09   
bebacha
da vidimo jesul se vremenom misljenja promjenila
sta misle nove forumasice o ovome

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:21:01   
Nedi
Stavim slike ali nisam bas odusevljena tom idejom i cesto se zapitam da mi neki bolesnik provali na fb i gleda slikeuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:39:49   
EEDITH
a kako uopšte zaštititi djecu u ovom ludom vremenu,bolesnika,pedofila,ubica..........
svakako nisam za pretjerivanje,imam slika djece na FB za drage ljude koji su negdje daleko,ali mi nisu jasne ni osobe koje imaju na 100-tine albuma..........

više se plašim krađe,a i to je blizu nas user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:44:09   
ladyblue RR
meni je ok ali samo slike na kojima djeca nisu gola i u nekim pozama koje mogu kod idiota neke "zadnje" misli izazvati.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:49:56   
bebana27
ja imam slike svoje djece na fb ali ne moze ih svako da vidi nego onaj koji je u prijateljima

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:53:19   
chuci

IZVORNA PORUKA: ladyblue

meni je ok ali samo slike na kojima djeca nisu gola i u nekim pozama koje mogu kod idiota neke "zadnje" misli izazvati.

ovako i ja isto
plus što na fb stavljam samo malo slika i mogu ih gledati samo neke osobe ili prijatelji zavisi od sadržaja

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:55:36   
bebana27

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: ladyblue

meni je ok ali samo slike na kojima djeca nisu gola i u nekim pozama koje mogu kod idiota neke "zadnje" misli izazvati.

ovako i ja isto
plus što na fb stavljam samo malo slika i mogu ih gledati samo neke osobe ili prijatelji zavisi od sadržaja

tako je i kod mene ja najvise stavim radi svojih oni ih ne mogu vidjeti jer su daleko

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Slike djece na internetu
13.3.2013 12:55:53   
mamina princeza
ja rjetko stavljam slike djece na interenet. stavljala sma nekad al imam bas ruzneprimjere u okolini vezano za to pa ne stavljam vise....ima nekih izuzetnih prilika kada stavim privremeno user posted image

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Slike djece na internetu
14.3.2013 16:00:15   
bebacha
samo da podignem temu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Slike djece na internetu
14.3.2013 16:12:12   
Amani12
IZVORNA PORUKA: ladyblue

meni je ok ali samo slike na kojima djeca nisu gola i u nekim pozama koje mogu kod idiota neke "zadnje" misli izazvati.


Potpis.

Fotke su zasticene i djecakove fotke koje ne stavljam cesto mogu vidjeti samo porodica i prijatelji na fb.

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Slike djece na internetu
14.3.2013 16:49:55   
Hannica
Stavljam djecije slike na fb,ne pretjerujem ,stavim ponekad,mozda mjesecno par slika. Ne vidim kako im to moze nastetiti.I ta prica o pedofilima mi je bezze,ne bojim se virtuelnih pedofila,bitno mi je da su moja djeca fizicki zasticena,a slike manje vise. Ne stavljam razgolicene slike,mogu da ih vide samo prijatelji na fb i to je to.user posted image
Ponekad stavim sliku i ovdje na forumu,nisam sigurna da li bi trebala jer ih ne mogu izbrisati u slucaju da promjenim misljenje.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Slike djece na internetu
14.3.2013 16:55:02   
Hannica
user posted image
A nekad sam i ja bila jedna od ovih mama.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Slike djece na internetu
11.6.2013 10:26:54   
sole1
To je van pameti stvarno nemogu da shvatim te koji postavljaju slike djece :(

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Slike djece na internetu
6.7.2013 0:13:59   
jasminaxx
Ja sam svojevremeno bila manijak sa zaštitama na FB, imam 20 grupa sa različitim nivoima preglednosti, a prvu bebeću sliku sam izbacila kad joj je bilo tri mjeseca. Al zato kad me pročepilo, nikad nisam stala :) Sad imam čitav album, vide ga svi prijatelji i ne kačim slike radi raje koja je vani nego zato što volim da se hvalim i uživam u tome. Tačno mi dođe da izbrišem iz prijatelja ove što mi nisu lajkali :))) A budala i kretena će vazda biti - i na FB, i ispred kuće, i gdje god da odem. Samo što neću ja svoj život i svoje merake prilagođavati njima... Ovo dijete je prosto toliko slatko i smiješno (mašala)da je grehota ne pokazivati ga na svakom koraku :)

(odgovor članu sole1)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Slike djece na internetu
6.7.2013 0:30:24   
aida.
user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu jasminaxx)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Slike djece na internetu
6.7.2013 0:33:03   
bebaa

IZVORNA PORUKA: jasminaxx

Ja sam svojevremeno bila manijak sa zaštitama na FB, imam 20 grupa sa različitim nivoima preglednosti, a prvu bebeću sliku sam izbacila kad joj je bilo tri mjeseca. Al zato kad me pročepilo, nikad nisam stala :) Sad imam čitav album, vide ga svi prijatelji i ne kačim slike radi raje koja je vani nego zato što volim da se hvalim i uživam u tome. Tačno mi dođe da izbrišem iz prijatelja ove što mi nisu lajkali :))) A budala i kretena će vazda biti - i na FB, i ispred kuće, i gdje god da odem. Samo što neću ja svoj život i svoje merake prilagođavati njima... Ovo dijete je prosto toliko slatko i smiješno (mašala)da je grehota ne pokazivati ga na svakom koraku :)

meni moje dijete nikad ne bi bilo predmet pokazivanja i hvale na ovakav način....čak šta više sve činim da dječije fotke ne izlaze na fb i svi to poštuju,zbog zaštite privatnosti ili eventualne zloupotrebe....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu jasminaxx)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Slike djece na internetu
6.7.2013 0:49:11   
jasminaxx
A ja se slomih od pokazivanja i hvalisanja i ne mogu nam ništa ;)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *