|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.4.2014 10:50:20   
miks
Kod mene opet problemi...nikad kraja.
Uzasno me stomak boli...i odem Drljevicu kaze hitna kiretaza opet...nisam pristala i danas idem kod Divanovica da vidim mogu li to prirodnim putem izbaciti posto je najvjerovatnije samo krv ali punaa materica krvi.
Vakumsko vadjenje mi je radjeno u Zagrebu sad ne znam jel to do doktora ili se svakom moze desiti...mozda zato sto je bila veca trudnoca pa se krv cesce tad poslije nakuplja...nisam pametna.
Strah me raditi drugu kiretazu ili vakum u 7 dana!

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.4.2014 11:12:08   
Vanne
Miks ima jos zena koje su dva puta radile kiretazu,jednu za drugom,nije to nista strasno...meni kiretaza nije bila temeljito uradjena pa su mi predlagali da je ponovim,medjutim jedan ginekolog mi je rekao da sacekam prvu menstruaciju pa da onda vidimo ima li potrebe da se ponavlja...svi ostaci su otisli s prvom menstruacijom...
Pametno si uradila sto si odlucila cuti jos jedno misljenje...vidi sta ce ti divanovic reci pa onda odluci...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.4.2014 13:57:00   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

Kod mene opet problemi...nikad kraja.
Uzasno me stomak boli...i odem Drljevicu kaze hitna kiretaza opet...nisam pristala i danas idem kod Divanovica da vidim mogu li to prirodnim putem izbaciti posto je najvjerovatnije samo krv ali punaa materica krvi.
Vakumsko vadjenje mi je radjeno u Zagrebu sad ne znam jel to do doktora ili se svakom moze desiti...mozda zato sto je bila veca trudnoca pa se krv cesce tad poslije nakuplja...nisam pametna.
Strah me raditi drugu kiretazu ili vakum u 7 dana!

Ja sam radila dvije kiretaze. Ista stvar kao kod tebe. Prva kiretaza bila vakum I kireta pa isla na kontrolu I opet isti dan hitna druga kiretaza samo kiretom iz istog razloga kao kod tebe. Zato ako moras onda ne odlazi. Sad sam hvala Bogu opet trudna. Tebi zelim brz oporavak I naravno jednu bebicu sto prije. Ne sikiraj se samo.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
10.4.2014 0:31:47   
miks
jel ti to bio prvi spontani? meni je drugi u 5 mjeseci znaci 3 ciscenje u 5 mjeseci :(....
nakon koliko si smjela ganjati trudnocu i jesi li ti rekli da radis nalaze? ja sam sve uradila zadnji put ali sada mi govore da idem vani raditi kariogram posto ovaj kod nas nije dobar....

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Kod mene opet problemi...nikad kraja.
Uzasno me stomak boli...i odem Drljevicu kaze hitna kiretaza opet...nisam pristala i danas idem kod Divanovica da vidim mogu li to prirodnim putem izbaciti posto je najvjerovatnije samo krv ali punaa materica krvi.
Vakumsko vadjenje mi je radjeno u Zagrebu sad ne znam jel to do doktora ili se svakom moze desiti...mozda zato sto je bila veca trudnoca pa se krv cesce tad poslije nakuplja...nisam pametna.
Strah me raditi drugu kiretazu ili vakum u 7 dana!

Ja sam radila dvije kiretaze. Ista stvar kao kod tebe. Prva kiretaza bila vakum I kireta pa isla na kontrolu I opet isti dan hitna druga kiretaza samo kiretom iz istog razloga kao kod tebe. Zato ako moras onda ne odlazi. Sad sam hvala Bogu opet trudna. Tebi zelim brz oporavak I naravno jednu bebicu sto prije. Ne sikiraj se samo.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
10.4.2014 12:34:11   
Bambina.
Miks: Doktori preporucuju da prodju najmanje 3 menstruacije od kiretaze i da se tek onda pokusa. Sretno! Ne gubi nadu.

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
10.4.2014 16:30:38   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

jel ti to bio prvi spontani? meni je drugi u 5 mjeseci znaci 3 ciscenje u 5 mjeseci :(....
nakon koliko si smjela ganjati trudnocu i jesi li ti rekli da radis nalaze? ja sam sve uradila zadnji put ali sada mi govore da idem vani raditi kariogram posto ovaj kod nas nije dobar....

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Kod mene opet problemi...nikad kraja.
Uzasno me stomak boli...i odem Drljevicu kaze hitna kiretaza opet...nisam pristala i danas idem kod Divanovica da vidim mogu li to prirodnim putem izbaciti posto je najvjerovatnije samo krv ali punaa materica krvi.
Vakumsko vadjenje mi je radjeno u Zagrebu sad ne znam jel to do doktora ili se svakom moze desiti...mozda zato sto je bila veca trudnoca pa se krv cesce tad poslije nakuplja...nisam pametna.
Strah me raditi drugu kiretazu ili vakum u 7 dana!

Ja sam radila dvije kiretaze. Ista stvar kao kod tebe. Prva kiretaza bila vakum I kireta pa isla na kontrolu I opet isti dan hitna druga kiretaza samo kiretom iz istog razloga kao kod tebe. Zato ako moras onda ne odlazi. Sad sam hvala Bogu opet trudna. Tebi zelim brz oporavak I naravno jednu bebicu sto prije. Ne sikiraj se samo.



To mi je bio prvi spontani. Ja sam napravila pauzu od 6mjeseci po preporuci ginekologa. Nakon 6mjeseci smo krenuli ponovo u akciju. Izvadila sam sve nalaze osim sto nisam kontrolisala prohodnost jajovoda a sve sam odradila I sve je bilo ok. Nakon godinu dosla je nova trudnoca I sad sam u 5-tom mjesecu hvala Bogu.
Nisam radila nalaze na trombofiliju jer mi doktor nije preporucio nakon prvog spontanog. Nakon visestrukih spontanih rade se I ti nalazi.
Ja sam odradila one osnovne I vjeruj mi da nisam niti htjela a niti zeljela da krenem ponovo u borbu za trudnocu dok se potpuno psihicki I fizicki nisam oporavila. Ginekolog kaze da je potrebno minimalno 3mjeseca da se zid materice obnovi da bi se beba imala za sta zakaciti I kako ponovo ne bi doslo do spontanog.
Srecno sa nalazimauser posted image


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
12.4.2014 18:42:18   
miks
Bas mi je drago za tebe!
Ja mislim da nema pravila koliko se ceka premda mi jeste ludo kad cujem da neko ostane trudan sedam dana ili isti mjesec kao i kiretaza...ludost! To bas ne bih smjela.
Ja sam napravila pauzu od 5 mjeseci ali sam htjela ranije...nisam imala ovulacije zato sam toliko cekala....trudnoca se desila isti mjesec...premda na zalost zavrsila u 15 sedmici.
Sada mislim da vise nema pravila posto sam ja i nakon carskog reza cekala 2,5 godine pa sad cekala 5 mjeseci i sve se lose zavrsilo.
Cimj uradim nalaze i ako bude sve ok samnom i sa muzem ponovo cemo u akciju...najvjerovatnije od jula pa na dalje...nakon 3 mjeseca...
Ako ne bude ok onda cemo ganjati druga misljenja...ako bude do genetike...moramo se raspitati da li ivf ili nesto slicno.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.4.2014 15:44:01   
ljubicas_ta
Hvala svima na odogovorima i podršci. Kod mene se izdešavalo mnogo od dana mog javljanja. Naime hitro sam se naručila privatno za kiretažu (nakon dijagnoze blighted ovum) (tj. suprug me naručio, zaboravila sam ime doc.) Rekli su da daju potpunu anesteziju i da se cijeli proces završi za 15 min. malo se odleži cca 2h a potom se ide kući. Do samog datuma imala sam nekoliko dana. Doc radi i na klinici a potvrdio je da vrlo teško daju potpunu anesteziju na klinici (trebala bi biti neka veza i sl. a ni to nije garancija) a da pod lokalnom to sve izgleda kao da anestezije uopšte i nema...Ovdje već postajem zabrinuta

Kako sam željela da znam sami proces, pogledala sam video snimke ovih operacija i naravno dobila nevjerovatnu tremu i strah.(možda ovo nisam trebala raditi, no 21 vijek je..) U međuvremenu počinjem krvariti. Pored svega stalno sam iščitavala forume, i uvidjela da po stranim forumima kao što su britanski ili američki, 90% žena spominje da su čekala prirodni pobačaj, tj da su im doktori predlagali kiretažu ili da čekaju prirodni.

Krvarenje koje je počelo (10ta sedmica "trudnoce") nisam mogla odgonetnuti šta je u početku. Prvo se pojavilo kao bijelo pranje tamnije boje a potom se lagano povećavalo ali sve u domenu kao prvi sati menstruacije...Pozovemo doc. i spomenemo da je krvarenje počelo a da do termina imam još 5 dana. Doc je rekao da ne brinimo i da čekamo termin. Kako se termin probližavao sve sam veći strah imala od samog zahvata...na kraju sam odustala i nisam otišlana zakazani termin. Odlučila sam da sve to ode prirodno.. 7 dana je trajalo "krvarenje" u obrisima, tako malo i tamno smeđe boje, poput kahve, baš kao prvi dan ili prvi sati menstruacije i sve ovo vrijeme bez ikakvih bolova. Nakon sedam dana u toku dana odjednom me počeo boliti donji stomak. Poput boli kada treba početi menstruacija, međutim bol se povečavala iz minute u minutu. To je trajalo 1-2 h dok više nisam mogla stajati na nogama, pa sam otrčala u toalet onako da se smirim, jednostavno me nešto natjeralo u toalet iako nisam imala potrebu. U tom momentu iz mene je izašla posteljica i vrećica. Bolovi su prestali u sekundi, kao da nista nije bilo. 1h-2h sam malo obilnije krvarila, no ta krv je potpuno bila čista i jarko crvena za razliku od tipične mestrualne. Poslije toga krvarenje se postepeno smanjivalo. Dakle prošle su dvije sedmice od početka. Još uvijek krvarim, opet u obrisima, dakle smanjuje se vidno. Jedva čekam da se ovo sve završi kako bih opet uživala u "čarima" braka user posted image

Nakon što ovo prestane, otići ću na pregled za svaki slučaj, no sigurna sam da je sve OK i da je tijelo uradilo svoje. Ovo je moje iskustvo. Napisala sam ga jer na opise prirodnog pobačaja nisam nailazila.

Molim Boga da mi se ovo više ne ponovi :(

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
26.4.2014 10:06:17   
miks
Bas mi je drago da si to sve rijesila prirodno.
Kako prodje pregled?

(odgovor članu ljubicas_ta)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
30.4.2014 20:21:26   
indii
zdravo ja sam nova ovdje.imam jedno pitanje ustvari mozeli neko da mi pomogne.ostala sam trudna 6.03.2014.prvi ultra zvuk uradila 7 dana nakon izostanka menz,vidjela se samo gv i jedna tackica.opet kaze kontrola za 7 dana pise 5.6 vidi se gv i žv bez eo,i onda me opet naruci za 7 dana kaze 6plus2 tj,trudna vidi se gv i eo 5.mm bez otkucaja. i kaze da mu to nije ok,zatim me naruci opet za 7 dana tj danas bila i kaze da je eo 5,2 mm nema otkucaja i moram kaze u bolnicu na kiretazu..neznam sta da radim user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
4.5.2014 23:56:48   
miks
iSta se desilo draga? trazi nekoga da ti da misoprostol da probas prirodno to izbaciti....znam da kod Dr.Mehmedbasica to rade...

IZVORNA PORUKA: indii

zdravo ja sam nova ovdje.imam jedno pitanje ustvari mozeli neko da mi pomogne.ostala sam trudna 6.03.2014.prvi ultra zvuk uradila 7 dana nakon izostanka menz,vidjela se samo gv i jedna tackica.opet kaze kontrola za 7 dana pise 5.6 vidi se gv i žv bez eo,i onda me opet naruci za 7 dana kaze 6plus2 tj,trudna vidi se gv i eo 5.mm bez otkucaja. i kaze da mu to nije ok,zatim me naruci opet za 7 dana tj danas bila i kaze da je eo 5,2 mm nema otkucaja i moram kaze u bolnicu na kiretazu..neznam sta da radim user posted image


(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.5.2014 0:02:17   
canim

IZVORNA PORUKA: indii

zdravo ja sam nova ovdje.imam jedno pitanje ustvari mozeli neko da mi pomogne.ostala sam trudna 6.03.2014.prvi ultra zvuk uradila 7 dana nakon izostanka menz,vidjela se samo gv i jedna tackica.opet kaze kontrola za 7 dana pise 5.6 vidi se gv i žv bez eo,i onda me opet naruci za 7 dana kaze 6plus2 tj,trudna vidi se gv i eo 5.mm bez otkucaja. i kaze da mu to nije ok,zatim me naruci opet za 7 dana tj danas bila i kaze da je eo 5,2 mm nema otkucaja i moram kaze u bolnicu na kiretazu..neznam sta da radim user posted image

Pa ako ti je te preglede obavljao sve jedan te isti doktor ili eventualno sa istim instrumentima a razliciti doktori, radje otidji kod nekoga sa boljom opremom da ti pregleda detaljnije pa tek onda ako zaista je tako odluci sta ces dalje.

(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.5.2014 10:45:52   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: indii

zdravo ja sam nova ovdje.imam jedno pitanje ustvari mozeli neko da mi pomogne.ostala sam trudna 6.03.2014.prvi ultra zvuk uradila 7 dana nakon izostanka menz,vidjela se samo gv i jedna tackica.opet kaze kontrola za 7 dana pise 5.6 vidi se gv i žv bez eo,i onda me opet naruci za 7 dana kaze 6plus2 tj,trudna vidi se gv i eo 5.mm bez otkucaja. i kaze da mu to nije ok,zatim me naruci opet za 7 dana tj danas bila i kaze da je eo 5,2 mm nema otkucaja i moram kaze u bolnicu na kiretazu..neznam sta da radim user posted image


Ja da sam na tvom mjestu bih se strpila još malo i otišla drugom doktoru. Možda je kasna ovulacija u pitanju, nekom srce prokuca tek u 7, 8 sedmici...
Sretno u svakom slučaju!


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.5.2014 17:04:22   
pihtija
kako znate da vam je potrebna kiretaza i da se sve nije prirodno iscistilo?
ja sam imala kasnjenje od nekih 5 dana menzesa...skontala trudna..da bi ubrzo nakon toga prokrvarila
Biohemijska trudnoca..koliko procitah sa neta
Imala sam malo bolniji kao menzes, puno grudvica
Nisam isla ginekologu..jednostavno nisam imala volje
Prestalo krvarenje..cini se sve ok
Ali me svejedno zanima kako ste vi znale i po cemu da nije sve prirodno otislo i da ipak treba kiretaza?


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.5.2014 18:27:40   
dandi84

IZVORNA PORUKA: pihtija

kako znate da vam je potrebna kiretaza i da se sve nije prirodno iscistilo?
ja sam imala kasnjenje od nekih 5 dana menzesa...skontala trudna..da bi ubrzo nakon toga prokrvarila
Biohemijska trudnoca..koliko procitah sa neta
Imala sam malo bolniji kao menzes, puno grudvica
Nisam isla ginekologu..jednostavno nisam imala volje
Prestalo krvarenje..cini se sve ok
Ali me svejedno zanima kako ste vi znale i po cemu da nije sve prirodno otislo i da ipak treba kiretaza?


To se samo moze utvrditi na osnovu UZV pregleda...Ja sam imala jednu kiretazu pa sam pila Ergometrin koji je trebao da to sve sto je ostalo izbaci...Međutim posto kiretaža nije dobro obavljena, Ergometrin nije to izbacio sto je ostalo kad sam otisla na kontrolu i da zatvorim bolovanje, oporavljena fizički koliko-toliko kaze doktor ostalo jos ugrusaka i odmah moram na drugu kiretazu...Tako je i bilo isti taj dan nakon pregleda jos jedna kiretaža...Nisam krvarila nakon prve kiretaže ni malo, dobro sam se osjećala i ni slutila nisam da je to ostalo sto je ostalo i da moram ponovo...Hoću reci da se to ne moze tek tako na osnovu ličnog osjećaja prepoznati.



_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 8:38:45   
indii
e drage moje hvala vam na odgovoru,,,juce sam bila na kiretazi morala ali me uzasno bolilo dobila sam samo apaurin kao da se malo smirim bila sam u dnevnoj bolnici nadam se da cu se posle svega oporaviti...user posted image ovo je vec 4 trudnoca koja mi je otisla user posted image sta dalje ni sama ne znam user posted image hvala vam ipak drage moje...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 11:13:51   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: indii

e drage moje hvala vam na odgovoru,,,juce sam bila na kiretazi morala ali me uzasno bolilo dobila sam samo apaurin kao da se malo smirim bila sam u dnevnoj bolnici nadam se da cu se posle svega oporaviti...user posted image ovo je vec 4 trudnoca koja mi je otisla user posted image sta dalje ni sama ne znam user posted image hvala vam ipak drage moje...


Veoma mi je žao :(
Jesi li radila sve neophodne testove nakon prethodnih spontanih?
Šta su ti doktori rekli?

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 11:24:06   
indii
super beba draga moja radila sam mnogo nalaza i bili su ok samo sto papa test imala neke upale..godinu dana sam samo pretrage radila i nista od toga ..a vise neznam ni kome bi vise vjerovala.bila sa i u Zagrebu na genetskom..torch nalazi ok.. eh jos cekam nalaze trombofilije ima dva mjeseca jos nema..vidjecu sta dalje user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 11:28:10   
indii

Veoma mi je žao :(
Jesi li radila sve neophodne testove nakon prethodnih spontanih?
Šta su ti doktori rekli?
eh draga moja bila sma u Zagrebu na genetskom sve ok i ja i muz nalazi torch ok,,,samo papa test imam upale,,a jos cekam trombofile nalaze ima dva mjeseca jos nije gotovo bzw ,,,a i doktori godinu dana me salju po nalazima i nista ma uzas,,,hvala ti draga,,na odgovoru,,,

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 11:53:55   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: indii


Veoma mi je žao :(
Jesi li radila sve neophodne testove nakon prethodnih spontanih?
Šta su ti doktori rekli?
eh draga moja bila sma u Zagrebu na genetskom sve ok i ja i muz nalazi torch ok,,,samo papa test imam upale,,a jos cekam trombofile nalaze ima dva mjeseca jos nije gotovo bzw ,,,a i doktori godinu dana me salju po nalazima i nista ma uzas,,,hvala ti draga,,na odgovoru,,,


Ja bih prvo posumnjala na trombofiliju..Ali nalazi će pokazati najbolje šta je i kako je..
Ja ti želim puno sreće ubuduće i da sljedeća trudnoća ti bude uspješna i da rodiš zdravu i živu bebicu!
I želim ti da se psihički što prije oporaviš, jer mogu misliti kroz kakav stres prolaziš. Držim ti fige i sve najbolje od srca ti želim! Samo se ne daj!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 12:51:45   
malen@89

IZVORNA PORUKA: indii

super beba draga moja radila sam mnogo nalaza i bili su ok samo sto papa test imala neke upale..godinu dana sam samo pretrage radila i nista od toga ..a vise neznam ni kome bi vise vjerovala.bila sa i u Zagrebu na genetskom..torch nalazi ok.. eh jos cekam nalaze trombofilije ima dva mjeseca jos nema..vidjecu sta dalje user posted image

Ja sam imala dva spontana,i nakon svih mogucih nalaza uradim i te na trombofiliju,i pokaze se da je tu problem.Sad sam opet trudna,od pozitivnog testa se bocam sa clexane 0.2 i abd u julu ocekujem svoju bebu.Nadam se da ce i kod tebe naci uzrok,jer puno je lakse kad covjek zna gdje je problem.
Saljem ti puno zagrljaja

(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
8.5.2014 16:12:16   
miks
Procitaj na internetu sta znaci PGD/PGS...mislim da ce ti moci pomoci ako ne bude problem trombofilija.

IZVORNA PORUKA: indii

super beba draga moja radila sam mnogo nalaza i bili su ok samo sto papa test imala neke upale..godinu dana sam samo pretrage radila i nista od toga ..a vise neznam ni kome bi vise vjerovala.bila sa i u Zagrebu na genetskom..torch nalazi ok.. eh jos cekam nalaze trombofilije ima dva mjeseca jos nema..vidjecu sta dalje user posted image


(odgovor članu indii)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.5.2014 9:43:37   
indii
e drage moje hvala vam puno,,i ja vama zelim sve najbolje od srca ..moram se jos malo psihicki odmoriti pa cu vidjeti sta dalje,,i nadam se da cu uspjeti imati jednuuser posted image ,,javim vam ako bude sta... mnogo ste mi super ljubim vas i cuvajte mi seuser posted image

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.5.2014 11:56:12   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ljubicas_ta

Hvala svima na odogovorima i podršci. Kod mene se izdešavalo mnogo od dana mog javljanja. Naime hitro sam se naručila privatno za kiretažu (nakon dijagnoze blighted ovum) (tj. suprug me naručio, zaboravila sam ime doc.) Rekli su da daju potpunu anesteziju i da se cijeli proces završi za 15 min. malo se odleži cca 2h a potom se ide kući. Do samog datuma imala sam nekoliko dana. Doc radi i na klinici a potvrdio je da vrlo teško daju potpunu anesteziju na klinici (trebala bi biti neka veza i sl. a ni to nije garancija) a da pod lokalnom to sve izgleda kao da anestezije uopšte i nema...Ovdje već postajem zabrinuta

Kako sam željela da znam sami proces, pogledala sam video snimke ovih operacija i naravno dobila nevjerovatnu tremu i strah.(možda ovo nisam trebala raditi, no 21 vijek je..) U međuvremenu počinjem krvariti. Pored svega stalno sam iščitavala forume, i uvidjela da po stranim forumima kao što su britanski ili američki, 90% žena spominje da su čekala prirodni pobačaj, tj da su im doktori predlagali kiretažu ili da čekaju prirodni.

Krvarenje koje je počelo (10ta sedmica "trudnoce") nisam mogla odgonetnuti šta je u početku. Prvo se pojavilo kao bijelo pranje tamnije boje a potom se lagano povećavalo ali sve u domenu kao prvi sati menstruacije...Pozovemo doc. i spomenemo da je krvarenje počelo a da do termina imam još 5 dana. Doc je rekao da ne brinimo i da čekamo termin. Kako se termin probližavao sve sam veći strah imala od samog zahvata...na kraju sam odustala i nisam otišlana zakazani termin. Odlučila sam da sve to ode prirodno.. 7 dana je trajalo "krvarenje" u obrisima, tako malo i tamno smeđe boje, poput kahve, baš kao prvi dan ili prvi sati menstruacije i sve ovo vrijeme bez ikakvih bolova. Nakon sedam dana u toku dana odjednom me počeo boliti donji stomak. Poput boli kada treba početi menstruacija, međutim bol se povečavala iz minute u minutu. To je trajalo 1-2 h dok više nisam mogla stajati na nogama, pa sam otrčala u toalet onako da se smirim, jednostavno me nešto natjeralo u toalet iako nisam imala potrebu. U tom momentu iz mene je izašla posteljica i vrećica. Bolovi su prestali u sekundi, kao da nista nije bilo. 1h-2h sam malo obilnije krvarila, no ta krv je potpuno bila čista i jarko crvena za razliku od tipične mestrualne. Poslije toga krvarenje se postepeno smanjivalo. Dakle prošle su dvije sedmice od početka. Još uvijek krvarim, opet u obrisima, dakle smanjuje se vidno. Jedva čekam da se ovo sve završi kako bih opet uživala u "čarima" braka user posted image

Nakon što ovo prestane, otići ću na pregled za svaki slučaj, no sigurna sam da je sve OK i da je tijelo uradilo svoje. Ovo je moje iskustvo. Napisala sam ga jer na opise prirodnog pobačaja nisam nailazila.

Molim Boga da mi se ovo više ne ponovi :(



ovo je prehrabro, ostadoh bez teksta

(odgovor članu ljubicas_ta)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
13.5.2014 17:51:59   
kokouli
Da zaista sva sam se najezila ,i ja sam saznala da ipak postoje tablete da bi se sve ocistilo uz svakodnevni UZ ,da ne bi zene imale sve uzase nakon kiretaze ,zao mi je sto mi niko to nije spomenuo jer bih radije pila te tablete i cekala da samo ode nego da budem bolesna jos 2,5mjeseca nakon kiretaze ,sa hormonima u haosu i menstruacijama koje mi izazivaju vec 4 mjeseca raznim tableturinama hormonskim .Znam da su te tablete skupe oko 500km ali kiretaza je uzas .Indii draga grlim te jako ,i zelim ti brzo jedan mali smotuljak ,znam da si ranjena ,znam kako te boli ,drzi se ,sve ce proci .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *