|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  262 263 [264] 265 266   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 13:22:44   
almondray

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Da se pozalim i mamama ovdje, nema gdje nisam pisala. Nama ce za par dana 2 mjeseca, iskljucivo dojimo, beba lijepo napreduje, rodjena sa 3100, prvi mjesec dobila 1kg, i na 45 dana imala 4500. MEdjutim ja imam konstantne probleme s dojenjem u smislu da me bole ne bradavice vec areole i da su mongomerijeve zljezde upaljene cim beba krene da sisa i na ne znam iznenadne podrazaje. odjednom iskoce van i postanu jako bolne i onda se vrate i bude ok. vjerujte da strasne bolove trpim, ne znam vise kojem dr da se obratim...radila briseve dva puta, na prvom nasli clabsiellu, da bi nakon 5 dana isti bris bio sterilan...
mazala se nistatinom, tretirala ih kao soor, stvarno ne znam vise sta da radim. ima li iko da je imao ovakav problem? sto je najgore, nigdje nikakav slucaj slican nisam naslauser posted image

Jesi pitala Lejlu.Ka?Ona ti je na fb u grupi "dojenje je in"
ipak je ona obučena i dosta literature pročitala upravo o dojenju.Nadam se da će pomoći.



_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 6576
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 13:28:32   
almondray
IZVORNA PORUKA: selmaDz

Hvala puno na odgovoru i savjetima, gledam da razbijem ovu lopticu trudim se!
A nadam se da ce se i beba malo uobrociti, ujutro idemo i pedijatru na vaganje pa da vidimo da li je ista dobio!
Pozdrav za sve mame!

Moguće da upravo prolazite i kroz skok u razvoju ,kada je pojačano dojenje.
Mame ovaj fenomen primjećuju oko treće sedmice,oko šeste i posle u trećem mjesecu.
Za veću proizvodnju mlijeka efektniji su češći a kraći podoji,od onih rjeđih što duže traju
Izdrite na dobrom ste putuuser posted image .

< Poruku je uredio almondray -- 1.2.2015 13:39:50 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu selmaDz)
Neposredna veza do poruke: 6577
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 13:31:12   
selmaDz
Hvala, nadam se :)
A sta znaci dobro vodena stolica?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6578
   RE: Problemi sa dojenjem...
1.2.2015 15:16:41   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: KupusLivada


IZVORNA PORUKA: ijaa

ja sam zakljucila da je bolje da jednu do kraja izdoji, pa onda slijedeci obrok drugu i tako na izmjenicno...ovako sam bila striktno vodila racuna na jednoj 10 min pa na drugoj i sve poremetila ovako pustim je sada kada doji kada uspijemo da dojiuser posted image da to bude do kraja, a kada preskoci nekada kada imamo problema sa hvatanjem sike obavezno izmuzem tako da se nadam da nece mlijeka nestati


Draga moja, pravilo ograničenog dojenja kakvo opisuješ je daaavno izbačeno kao vrlo štetno, neka završi skroz jednu a onda ponudi drugu. kod idućeg dojenja početi sa zadnjom dojkom koja je bila na redu (tako u početku)


Ovo prvi put čujem...
Može li se znati koje su posljedice i šta je tačno štetno...user posted image
Moj sin obično vrlo kratko doji jednu siku...obično se uznemiri, vadi je i plače i kada prebacim na drugu nemam problema nastavi...znači često mjenjamo sike jako brzo bez da jednu izdoji do kraja...user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 6579
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 15:19:29   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: selmaDz

Hvala, nadam se :)
A sta znaci dobro vodena stolica?


E to je kod nas stalno saaama voda obojenauser posted image nekada u žuto, senf žuto, oker, smeđkasto ili zeleno..uglavnom vodenasto bez čvrstih primjesa osim nekada malih komadića...poput pahuljica..e jest ga i ja objasnih..almond ti to boljeuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu selmaDz)
Neposredna veza do poruke: 6580
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 17:12:26   
almondray

IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: selmaDz

Hvala, nadam se :)
A sta znaci dobro vodena stolica?


E to je kod nas stalno saaama voda obojenauser posted image nekada u žuto, senf žuto, oker, smeđkasto ili zeleno..uglavnom vodenasto bez čvrstih primjesa osim nekada malih komadića...poput pahuljica..e jest ga i ja objasnih..almond ti to boljeuser posted image

Normalna stolica,a ti komadići su bijeli?Ona zna promjeniti boju ako stoji u peleni.
Ja bih na ovaj tvoj opis dodala još i uljanauser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6581
   RE: Problemi sa dojenjem...
1.2.2015 17:17:18   
almondray

IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: KupusLivada


IZVORNA PORUKA: ijaa

ja sam zakljucila da je bolje da jednu do kraja izdoji, pa onda slijedeci obrok drugu i tako na izmjenicno...ovako sam bila striktno vodila racuna na jednoj 10 min pa na drugoj i sve poremetila ovako pustim je sada kada doji kada uspijemo da dojiuser posted image da to bude do kraja, a kada preskoci nekada kada imamo problema sa hvatanjem sike obavezno izmuzem tako da se nadam da nece mlijeka nestati


Draga moja, pravilo ograničenog dojenja kakvo opisuješ je daaavno izbačeno kao vrlo štetno, neka završi skroz jednu a onda ponudi drugu. kod idućeg dojenja početi sa zadnjom dojkom koja je bila na redu (tako u početku)


Ovo prvi put čujem...
Može li se znati koje su posljedice i šta je tačno štetno...user posted image
Moj sin obično vrlo kratko doji jednu siku...obično se uznemiri, vadi je i plače i kada prebacim na drugu nemam problema nastavi...znači često mjenjamo sike jako brzo bez da jednu izdoji do kraja...user posted image

I ja.
Ako beba dobro napreduje neka ti doji kako želi.Može biti da on voli dok je jači let down,zato se i uznemiri kad krene polaganije.
A s obzirom da često mjenjaš siku on kad tad dođe do tog masnog mlijeka.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6582
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 18:33:30   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: selmaDz

Hvala, nadam se :)
A sta znaci dobro vodena stolica?


E to je kod nas stalno saaama voda obojenauser posted image nekada u žuto, senf žuto, oker, smeđkasto ili zeleno..uglavnom vodenasto bez čvrstih primjesa osim nekada malih komadića...poput pahuljica..e jest ga i ja objasnih..almond ti to boljeuser posted image

Normalna stolica,a ti komadići su bijeli?Ona zna promjeniti boju ako stoji u peleni.
Ja bih na ovaj tvoj opis dodala još i uljanauser posted image


E jest dobro siuser posted image uljana...
Bijeli, bijeli komadići...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6583
   RE: problemi sa dojenjem...
1.2.2015 18:58:29   
Vanja88
Ti bijeli komadici su od tvoga mlijeka,sasvim normalno i kod nas je tako:)

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6584
   RE: problemi sa dojenjem...
3.2.2015 9:38:35   
TiruTiru
mame, znatel nekog dr kojem bi mogla otici da mi pregleda ovu upalu na areoli? koji su to dr uopste?

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 6585
   RE: problemi sa dojenjem...
3.2.2015 9:43:01   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

mame, znatel nekog dr kojem bi mogla otici da mi pregleda ovu upalu na areoli? koji su to dr uopste?


Čitala sam da imaš problema s grudima...da li ti je išta bolje...da li te i dalje boli kada dojiš...kod kojeg si doktora išla...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 6586
   RE: problemi sa dojenjem...
3.2.2015 12:37:50   
almondray

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

mame, znatel nekog dr kojem bi mogla otici da mi pregleda ovu upalu na areoli? koji su to dr uopste?

Ja kad sam imala upalu(9 dana od bporoda) napipala sam lopticu ispod areole.Išla sam ginekologu.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 6587
   RE: Problemi sa dojenjem...
4.2.2015 13:14:43   
KupusLivada

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: KupusLivada


IZVORNA PORUKA: ijaa

ja sam zakljucila da je bolje da jednu do kraja izdoji, pa onda slijedeci obrok drugu i tako na izmjenicno...ovako sam bila striktno vodila racuna na jednoj 10 min pa na drugoj i sve poremetila ovako pustim je sada kada doji kada uspijemo da dojiuser posted image da to bude do kraja, a kada preskoci nekada kada imamo problema sa hvatanjem sike obavezno izmuzem tako da se nadam da nece mlijeka nestati


Draga moja, pravilo ograničenog dojenja kakvo opisuješ je daaavno izbačeno kao vrlo štetno, neka završi skroz jednu a onda ponudi drugu. kod idućeg dojenja početi sa zadnjom dojkom koja je bila na redu (tako u početku)


Ovo prvi put čujem...
Može li se znati koje su posljedice i šta je tačno štetno...user posted image
Moj sin obično vrlo kratko doji jednu siku...obično se uznemiri, vadi je i plače i kada prebacim na drugu nemam problema nastavi...znači često mjenjamo sike jako brzo bez da jednu izdoji do kraja...user posted image

I ja.
Ako beba dobro napreduje neka ti doji kako želi.Može biti da on voli dok je jači let down,zato se i uznemiri kad krene polaganije.
A s obzirom da često mjenjaš siku on kad tad dođe do tog masnog mlijeka.


nismo e rezumjele sorry, izbačena je praksa koja se nekada preporučivala, da majka ograniči dojenje po 10 min na svakoj dosjci i dosta. dakle, to nije bilo dojenje na zahtjev, i pričala sam o tome da ne treba gledati na sat, pa nakon ukpno 20 min dosta.

štetno je zbog nepotpunog pražnjenja dojki i neuspostavljanja pravilne ravnoteže - ponuda potražnja. a nekada su to preporučivali i govorili da podoj treba da traje tačno 10 min uključujući obje dojke.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6588
   RE: Problemi sa dojenjem...
4.2.2015 13:33:36   
KupusLivada
evo malo stručnije napisano, za novopečene mame:

"Dojenje prema rasporedu, kod zdravih, donošenih beba, izravno se upliće u odnos djetetova apetita i majčine proizvodnje mlijeka. Na primjer, ako beba pokazuje znakove gladi, a majka odgađa dojenje (jer po rasporedu još nije vrijeme za to), dojke ostaju pune pa proizvodnja mlijeka opada. Ako se to ponavlja iz hranjenja u hranjenje, količina mlijeka u dojkama zaista se smanjuje i uskoro nije dostatna za bebine potrebe. Nažalost, mnoge mame misle da moraju čekati da se dojke "napune" mlijekom prije nego odluče podojiti dijete jer će sisanje na praznoj dojci ostaviti dijete gladno. Količina masnoća u mlijeku opada što je duži razmak između podoja. Beba koja nastavi sisati istu dojku koju je sisala prije 30 ili 40 minuta, tako će popiti mnogo onog hranjivijeg, zadnjeg mlijeka, za razliku od bebe koja siše istu dojku nakon dva ili tri sata. Možda ste čuli i savjete da trajanje podoja mora biti točno određenog broja minuta na jednoj dojci. Znači li to da djetetu treba uzeti dojku iz usta kad štoperica pokaže da je vrijeme prošlo? Kako bi se odrasli osjećali da im usred ručka netko uzme tanjur i kaže da je vrijeme za objed isteklo?! Ne zaboravimo da bi neka djeca rado stalno bila na prsima pa čak i uspavana ne ispuštaju dojku iz usta. "

Ja sam u prvih mjesec - dva praktikovala da podoj počnem sa onom dojkom sa kojom sam završila prethodni podoj, i onda pređem na drugu. to mi jebbolje odgovaralo i pokazalo se kao dobra prevencja prepunjenosti i upala.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 6589
   RE: Problemi sa dojenjem...
10.2.2015 20:30:19   
boombar
Drage moje trebam vasu pomoc. Moja beba od 15 mjeseci vec sedam dana se muci s nekom upalim grla, temperaturom, pije antibiotik. Od juce su se na jeziku pojavile i afte. ja takodjer vec par dana imam jako visoku temp, u noci.sa petka na subotu je malena imala temp i budila se svako malo..naravno, smirivala sam je dojenjem koliko god je trazila ..a nisam osjetila da mi je napravila ragade na bradavicama..tek sutradan kod sljedeceg dojenja! Od tad je dojenje horor! Vrhovi bradavica ne samo da su u ragadama, to izgleda kao podliv na cijelom vrhu. Pravila sam pauzu preko dana a navece sam joj opet dala da doji jer je.neutjesna. To je zavrsilo grozno, cijelu noc nisam oka sklopila od peckanja. E sad konkretno pitanje da li je moguce da su afte izazvale neku infekciju na dojkama (evo vec 24 sata od zadnjeg podoja jos osjecam peckanje) S cim ih mogu tretirati? Vec mazem i.purelanom i onom dm kremom. A u slucaju da je infekcija od afti, sta onda da radim? Pedijatrica kaze da smo dosta dojili i da je vrijeme da prestanemo, a meni se sve stislo..ne mogu opisati kako me to sve deprimira. Posebno sto ona bas trazi svoju siku, obozava dojiti :( Sta da radim?

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 6590
   RE: Problemi sa dojenjem...
10.2.2015 21:37:16   
almondray

IZVORNA PORUKA: boombar

Drage moje trebam vasu pomoc. Moja beba od 15 mjeseci vec sedam dana se muci s nekom upalim grla, temperaturom, pije antibiotik. Od juce su se na jeziku pojavile i afte. ja takodjer vec par dana imam jako visoku temp, u noci.sa petka na subotu je malena imala temp i budila se svako malo..naravno, smirivala sam je dojenjem koliko god je trazila ..a nisam osjetila da mi je napravila ragade na bradavicama..tek sutradan kod sljedeceg dojenja! Od tad je dojenje horor! Vrhovi bradavica ne samo da su u ragadama, to izgleda kao podliv na cijelom vrhu. Pravila sam pauzu preko dana a navece sam joj opet dala da doji jer je.neutjesna. To je zavrsilo grozno, cijelu noc nisam oka sklopila od peckanja. E sad konkretno pitanje da li je moguce da su afte izazvale neku infekciju na dojkama (evo vec 24 sata od zadnjeg podoja jos osjecam peckanje) S cim ih mogu tretirati? Vec mazem i.purelanom i onom dm kremom. A u slucaju da je infekcija od afti, sta onda da radim? Pedijatrica kaze da smo dosta dojili i da je vrijeme da prestanemo, a meni se sve stislo..ne mogu opisati kako me to sve deprimira. Posebno sto ona bas trazi svoju siku, obozava dojiti :( Sta da radim?

Nemam s tim iskustva ali afte se liječe sa onom ljubičastom tečnošću pa predpostavljam da možeš i bradavice sa njom tretirati.
A za prvu pomoć kašiku sode bikarbone u šolju mlake vode i ispiraj obilno(.)(.).Pusti neka se osuše na zraku.Možeš to često raditi, to je lijek i za soor koji može bit da je kod tebe.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 6591
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 8:34:13   
boombar
Hvala Almondray, ali na sodu ne smijem ni pomisliti, jutros vidim da su to bukvalno otvorene rane na bradavicama. oni podlosci za grudnjak su krvavi! Sinoc sam morala raditi masazu i malo rucno izdojiti jer je vec kriticno, poslije toga namazala purelan i stavila te podloske. Peklo je UZAS! Mislila sam da je od trenja, ali evo sad vidim da je valjda krema dodatno "nagrizla" i da je krvarilo. Mislim da cak i svakim izdajanjem otvaram ponovo te rane jer evo sad opet pece za poluditi nakon izdajanja. Nadam se da ce se naci.neko sa savjetom. A ovo za afte ja nagadjam..nemam pojma jel povezano s tim!?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6592
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 10:03:52   
Hannan
Draga, moj sin je sa 11mj imao infekciju usta, visoka temperatura i afte...5 dana su nas zavlacili u dz davali nekakve savjete od kojih je bilo sve gore , dok 6. dan jedna dr nije nam prepisala PAntenol , neka "vodica".On tih dana bukvalno nista nije moga ni jesti ni piti, po par ml vode je uspijevao samo za dan popiti, dojiti nije mogao nikako (to je i bio kraj dojenja , nazalost).
Sad ja na svoj uruku povezujem, njega to boli , jako, i on pokusava da doji medjutim trazi mjesto gdje nema afte koju bi Sika vrijedjala i time dolazi do nepravilnog sisanja sto je kod tebe izazvalo ragade.
Pitaj dr. da ti ovo prepisu, moje dijete je bukvalno nakon jednog ispiranja popilo 50ml mlijeka nakon 5 dana.
Nadam se da ce se sve brzo sanirati i da ce te nastaviti dojenje :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 6593
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 11:19:55   
almondray

IZVORNA PORUKA: boombar

Hvala Almondray, ali na sodu ne smijem ni pomisliti, jutros vidim da su to bukvalno otvorene rane na bradavicama. oni podlosci za grudnjak su krvavi! Sinoc sam morala raditi masazu i malo rucno izdojiti jer je vec kriticno, poslije toga namazala purelan i stavila te podloske. Peklo je UZAS! Mislila sam da je od trenja, ali evo sad vidim da je valjda krema dodatno "nagrizla" i da je krvarilo. Mislim da cak i svakim izdajanjem otvaram ponovo te rane jer evo sad opet pece za poluditi nakon izdajanja. Nadam se da ce se naci.neko sa savjetom. A ovo za afte ja nagadjam..nemam pojma jel povezano s tim!?

user posted image ma nije soda tako strasna. Zapravo umiruje kisele sredine jer je baza. Ja sam pomislila da te pecka zbog soora.
moguće je da je inf.ušla preko ranica s obzirom da ti se bol ne umanjuje. Imas li fb? De se javi Lejli.ka u grupi dojenje je on neka te brzinski uputi dok ne odeš ili svom gin.ili ljekaru. I slobodno reci da te ne zanima njihovo mišljenje o daljem dojenju.


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 6594
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 12:23:46   
boombar
Hvala vam za savjete drage moje. Pokusacu naci tu pantenol vodicu vec danas, a nisam na fb pa ne mogu pitati tamo, ali evo drugarica mi je dala broj jedne patronazne koja je savjetnica za dojenje pa cu zvati nju popodne. A iskreno, bradavice izgledaju uzas, opet su podlosci koje sam jutros stavila krvavi ..sad me pocinje vec panika hvatati dace mi trebati hirurska intervencija.. bez zezancije!. Ne znam kako sam se dovela u ovakvo stanje!? Ljuta sam na sebe!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6595
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 15:49:41   
unchy
Pozz drage moje, imam problem pa ako mi mogu mame pomoci koje su imale isti slucaj. Znate i sami koliko sam bila uporna kod dojenja i kroz sto sam sve prosla da uspjesno dojim, prije sedam dana imala sam smrtni slucaj u porodici, plakala sam i bila potresena, bezobzira koliko sam se trudila da to ne utjece na mene,al kako da ne zaplacem. Primjetila sam da mi se kolicina mljeka smanjila i da je moja kcerkica puno nerovozna i budi se svako malo i trazi da jede, pa vuce bradavicu, koci se itd. Danas sam se izmuzla i uspjela sam jedva navuci 20 ml, vjerujte mi da bi plakala iz sve glasa. Kako da povecam kolicinu mljeka, sta da radim? Stvarno bi zeljela jos dojiti.

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 6596
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 16:31:42   
Vanja88
Unchy,samo da te pozdravim i poljubi drugaricu za nas!
Voljela bi da ti mogu pomoci ali ja nisam uopste uspjela dojiti, izmuzavam mlijeko pa na taj nacin dajem,i jos dohranjujem..
Znam da stres utice na kolicinu mlijeka ali da li se moze povratiti povecati nakon stresa nadam se,radi tebe da moze...Almondray ce ti sigurno malo vise moci pomoci,ona je ekspert:)

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 6597
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 17:42:39   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Unchy,samo da te pozdravim i poljubi drugaricu za nas!
Voljela bi da ti mogu pomoci ali ja nisam uopste uspjela dojiti, izmuzavam mlijeko pa na taj nacin dajem,i jos dohranjujem..
Znam da stres utice na kolicinu mlijeka ali da li se moze povratiti povecati nakon stresa nadam se,radi tebe da moze...Almondray ce ti sigurno malo vise moci pomoci,ona je ekspert:)

user posted image ma nisam ženo ,nego mi žao kad se javi neko sa problemom treba pružit bar riječ utjehe.Dati nadu da će proći.
Imam malo više iskustva jer dojim treću bebu i to je to.,
Da se bar javi neka educirana savjetnica al' sta je tu je.

Evo Vanji su savjetovale žene da pije bozu, ja sam čula da i divka pomaže a čitala sam i o čorokotovom ulju(to sam ja tek počela piti)-
A može bit da beba prolazi kroz skok u razvoju pa doji češće.
Imaj samo na umu da mlijeko nikome nije preko noći nestalouser posted image


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 6598
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 18:29:45   
Vanja88
Zene savjetovale jedno, doktor rekao da batalim i to sto malo izvucem radi adenoma na hipofizi svaki put kad muzem on vise raste i snjim prolaktin .. aj ga sad znaj.
Sretno unchy...

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 6599
   RE: Problemi sa dojenjem...
11.2.2015 18:34:59   
unchy
Hvala drage moje zene, ostaje mi da probam tu bozu i pivu, pa cu vidjeti. Nadam se da ce mi se vratiti mljeko.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 6600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  262 263 [264] 265 266   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  262 263 [264] 265 266   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *