|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 11:17:19   
dana3
razlika u cijenama je najvise u imenu jer razlikuju se ovdje u cijeni oko nekih 100-200 km a ima i onih koje su jako skupe ali recimo neki zadnji testovi pokazali da nisu bas nesto posebno od drugih.
razlika je i u materijalu od kojeg su napravljene a sad svaka je ona prilagodljiva uzrastu za koji su namjenjene.
ma ja sam ih pregledala na stotine i ima onih koje ne pasu u nase auto a dobre su i pristupacne tako da smo kupili polovnu koja je koristena svega tri mjeseca a onda je prodano i auto pa prodali i sjedalicu tako da nam ta pse za nas i dobili smo je jako jeftino.nova kosta 650 km a mi je dobili za 150 km


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 11:29:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: NANICA

IZVORNA PORUKA: Shee

Eh M.A. hvala ti na textu... Eh sad, pretpostavljam da te AS od 49km nisu sa certifikatom, ali kako onda mogu biti u prodaji? I kakva je inače razlika u AS po cijenama, da li je materijal kvalitetniji, bolji ili je to radi imena?


Robot i razni roboti mogu sve, na nasu zalost (cak i fasirano meso po ijeni 1,99 po kgpa skontaj sta je samljevenouser posted image user posted image )

user posted image user posted image

dana3 hvala ti na odgovoru. Nadam se da naša triplemama može bar predložiti da se nešto pokuša promijeniti po tom pitanju.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 277
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 11:30:17   
ANNIAN
Dobar dan,

Iz mog iskustva AS:
- za novorođenče Maxi Cosi ( imala sam je i iskoristila je do maksimuma, s prvim i drugim djetetom. Na moju žalost pula joj je ručka tako da sam treće vozila u Brevijevoj koja ništa ne valja velika glomazna i teška za manevriranje. 10-ti dan pukla joj je tenda,  pa je suprug morao stavljati dodatne šarafe.)
- starija beba i malo dijete? ( ja imama Brevi Grand Prix katastrofa, ima ona 3 pložaja kao za bebice pa nadalje, velika zauzima puno prostora u autu tako da ne mogu staviti siceve za drugu djecu. U jednom periodu imala sam u autu nju i AS za bebe  i tada bi najstarija curica ostala bez mjesta da sjedi a auto je karavan)
- za djecu od 3 godine i dalje ja imama Chicco koštala je 60 KM prije 3 god ali je za razliku od onih jeftinijih sva presvučena platnom.

Po meni ako kupuješ AS za prvo dijete bolje je platiti malo više i ja nebi Brevi,( ja sam dobila Brevijeve).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 11:31:01   
NANICA
IZVORNA PORUKA: Shee

IZVORNA PORUKA: NANICA

IZVORNA PORUKA: Shee

Eh M.A. hvala ti na textu... Eh sad, pretpostavljam da te AS od 49km nisu sa certifikatom, ali kako onda mogu biti u prodaji? I kakva je inače razlika u AS po cijenama, da li je materijal kvalitetniji, bolji ili je to radi imena?


Robot i razni roboti mogu sve, na nasu zalost (cak i fasirano meso po ijeni 1,99 po kgpa skontaj sta je samljevenouser posted image user posted image )

user posted image user posted image

dana3 hvala ti na odgovoru. Nadam se da naša triplemama može bar predložiti da se nešto pokuša promijeniti po tom pitanju.




Sta cu user posted image  ja samo pisem ono sto znam i ne bih voljela da se nekome nesto desi a da mogu pozitivno uticati

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 11:32:48   
Anoniman
naravno nanice, i treba upozoriti.user posted image

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 280
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 12:28:37   
bebacha
mi smo nasu sjedalicu kupili u Turbo Limachu,marke bubu.kostala je 65KM.mi smo zadovoljni.imamo jedam mali problemcic ali to mozda mi neznamo dobro postavit,ima i ovu narandzastu naljepnicu.ona sigurno nije dobra kao Graco,Brevi,Maxi Crosi i slicno ali ja stvarno nisa, imala 400-500KM za autosjedalicu a bilo mi je bitno da je imamo  autu.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 12:34:01   
bebacha
da jos nesto dodam.jel neko zna postoji li u nas kazna ako djete nije u AS.primjetila sam da to policija uopste neprimjecuje.neki dan mi krenuli autom do Binga,to je 5 minuta voznje i posto je Ajla bila nesto narvozna ja je negtjednem stavit u AS nego da drzala na rukama na zadnjem sjedistu.kad zaustavi nas policija ai kaze mm da nije u redu sto mu je svjetlu na autu plavo a ni rjeci ne rece sto ja djete drzim u rukama a As u autu.to ocito kod nas nije bitno.ja bi mene kaznilauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 14:04:16   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: triplemama

Nažalost ne može se sve izgleda user posted image oni su pokušali napraviti ti sa držačem za glavu i jastučićem ali to nije ni upola efikasno kao one srolane pelene. Mislim da bi tebi trebala samo ona pelena između kopče i guze ili stavi onaj jastučić (koji dođe uz AS) iza bebinih leđa (znači bebina guza mora biti do naslona AS jer inače beba propada u AS.
A čim se beba ne buni i nije mu ružno iako to nama mamama izgleda tako. Možeš misliti kako im je bilo u stomaku


Ma u stomaku su oni bili u vodenom okruzenju,dobro amortizovanomuser posted image user posted image user posted image

Pokusavali smo mi i premjestiti one kaisice,mislila sam da oni nisu na pravom mjestu,ali tada mu je preveliko.Pretpostavljam da se oni pomjere kada je dijete vece.Mogli bi probati sa onim peskiricem iznad glave,jer mu glava ne stoji ravno.A onaj izmedju kopce i guze mislim da mu ne treba jer su mu kaisici dobri.A na koje jastucice mislis,imaj jastucici u as koje nisam dirala.Da li ima jos nesto dodatno?

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 15:34:39   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

da jos nesto dodam.jel neko zna postoji li u nas kazna ako djete nije u AS.primjetila sam da to policija uopste neprimjecuje.neki dan mi krenuli autom do Binga,to je 5 minuta voznje i posto je Ajla bila nesto narvozna ja je negtjednem stavit u AS nego da drzala na rukama na zadnjem sjedistu.kad zaustavi nas policija ai kaze mm da nije u redu sto mu je svjetlu na autu plavo a ni rjeci ne rece sto ja djete drzim u rukama a As u autu.to ocito kod nas nije bitno.ja bi mene kaznilauser posted image user posted image


Prema Zakonu o saobraćaju BIH, član 34. stav. 2. stoji:
"U putničkom automobilu na prednjem sjedištu, do vozača ne smije se prevoziti lice koje je očigledno pod uticajem alkohola, ili opojnih sredstava, kao ni dijete mlađe od 12 godina, niti na zadnjem sjedištu dijete mlađe od 5 godina, osim u slučaju kada na zadnjem sjedištu ima pričvršćenu dječiju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano, ili da pored djeteta sjedi punoljetno lice."

U suprotnom, prema članu 239. stav 1. tačka 3. istog Zakona, novčanom kaznom od 30,00 KM, kaznit će se vozač koji postupi suprotno odredbama člana 34. stav 2. "user posted image


I na žalost bebacha, nije do policajca, do tebe je.
Kikici ni pod razno, ne bitno o kojoj se kilometraži radi, da li od 100 metara, ili 100 kilometara, nije dozvoljeno da bira da li će ili neće u AS, to je njeno mjesto i samo njeno mjesto.
Ne vjerujem da je potrebno niti jedom roditelju da plati kaznu, ili da mu neko skrene pažnju, šta je dobro za njega i dijete.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 15:49:14   
neki
Bebacha,i mi imamo bubu AS,iz TL,kostala 80KM,i super nam je...Ona je namijenjena za bebe od 0-13kg,ali mene zanima,kad beba bude veca i kad bude u sjedalici,logicno da ce joj nogice viriti...ja nikako ne mogu skontati gdje cu sa bebinim nogicama,jer je sjedalica postavljena tako da je beba licem okrenuta prema mom licu,valjda ste me skontaleuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 17:09:32   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: neki

Bebacha,i mi imamo bubu AS,iz TL,kostala 80KM,i super nam je...Ona je namijenjena za bebe od 0-13kg,ali mene zanima,kad beba bude veca i kad bude u sjedalici,logicno da ce joj nogice viriti...ja nikako ne mogu skontati gdje cu sa bebinim nogicama,jer je sjedalica postavljena tako da je beba licem okrenuta prema mom licu,valjda ste me skontaleuser posted image user posted image user posted image


pa preci ces na vecu AS user posted image  sve te sto pisu od 0 do 13 kg su price za malu djecu... vec sa 10 kg beba je prerasla pocetnu AS... bar je to slucaj kod nas...
odkad sam kupila AS maxi cosi SPS ja sam se preporodila dok se vozimo... Asja obozava da sjedi u njoj ... samo gleda i folira se  ... a onda zaspi...
a dok sam je drzala ona 2 mjeseca u krilu ona bi se samo batrgala nakon 2 minute i ja bih se od borbe s njom sva preznojila i svaki put bi mi prisjela voznja i odlazak bilo gdje...
AS user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.6.2009 17:32:39   
neki
Hvala ti Visnjauser posted image Cim preraste ovu,ceka ga Seadova AS,a sad smo sega prava u autu,Sead u svojoj(gracova,bas kao stolica izgledauser posted image user posted image user posted image ),Said u svojoj,a mama pored njih dvojiceuser posted image user posted image user posted image Jos ne mogu sjediti naprijed,jer ako Said zakmeci,frka prava,tako da moram biti pored njegauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:23:58   
triplemama
Joj user posted image nije me bilo 2 dana a vi se raspisaleeeeeee
Sad ću redom odgovarati CMOK

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:31:55   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Shee

triplemama, pošto si ti kompetentna, da te pitam kakva je ustvari razlika između ovih skupljih i jeftinijih AS, kao npr. naša chicco i jučer gledam na letku robota AS ovako nešto 49kmuser posted image . Da li su te AS uopšte sigurne i da treba li dozvoliti njihovu prodaju?
Drugo, ne znam da li ljudi s kojima surađuješ mogu učiniti nešto po tom pitanju, ali primjetila sam da bebe prilikom avinskih letova uopšte nisu osigurane na pravi način, jer se neki dodatni pojas zakači na majčin, i zašto možda ne bi montirali AS na sjedišta u slučaju potrebe?
Treće: kako postupiti u slučaju prinudne vožnje taxijem na kratkoj relaciji? Ja sam dosada sjedala na zadnje sjedište i nju u krilo i obje osigurala pojasom, mada mi je i to nesigurno, ne znam dr. načinuser posted image




Kao prvo to što se raklamira u Robotu nije testirano i ne bi nikome preporučila (nažalost još nemamo zakona da bi mogli reagovati ali radi se na tome) ja sam vidjela u njihovom prospektu neku po 39 KM ali to upošte nije AS već viper za kuću i ljuljanje. Većina skupljih je i kvalitetnija ali ja bi preporučila da se pogledaju testovi, mora imati onaj narandžasti certifikat jer to su osnovni standardi i mora odgovarati vašem automobilu i djetetu.

Što se tiče aviona, avionskim pojasem se nemože učvrstiti ni jedna AS a nedo Bog pada aviona ni jedna AS ne bi pomogla user posted image nigdje u svijetu ne postoje AS u avionu.

Taxi podliježe pod javni prevoz i ne moraju imati AS a ja sam zvala lokalne taxi službe i nemaju ih ali mogu namontirati vašu.

< Poruku je uredio triplemama -- 8.6.2009 23:37:53 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:34:43   
triplemama

IZVORNA PORUKA: dana3

Shee evo da ti kazem kakoje to ovde:
sto se tice taxija ni jedan nema AS niti zele da imaju jer zauzimaju puno prostora u autu.

Skoro je 4-mjesecna beba poginula u taxiju ali oni kazu da je roditelj obavezan da ima sa sobom AS a to je nemoguce-jer npr putujes avionom i trebas kuci sa aerodroma i gdje ti je AS?!!glupo do bola ali je nazalost tako

Tužno i žalosno user posted image user posted image user posted image
Trebao bi imati AS sa sobom u prtljagu ili iznajmiti rent-a-car koji bi ti trebali obezbijediti odgovarajuću AS

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:39:46   
triplemama

IZVORNA PORUKA: ANNIAN

Dobar dan,

Iz mog iskustva AS:
- za novorođenče Maxi Cosi ( imala sam je i iskoristila je do maksimuma, s prvim i drugim djetetom. Na moju žalost pula joj je ručka tako da sam treće vozila u Brevijevoj koja ništa ne valja velika glomazna i teška za manevriranje. 10-ti dan pukla joj je tenda,  pa je suprug morao stavljati dodatne šarafe.)
- starija beba i malo dijete? ( ja imama Brevi Grand Prix katastrofa, ima ona 3 pložaja kao za bebice pa nadalje, velika zauzima puno prostora u autu tako da ne mogu staviti siceve za drugu djecu. U jednom periodu imala sam u autu nju i AS za bebe  i tada bi najstarija curica ostala bez mjesta da sjedi a auto je karavan)
- za djecu od 3 godine i dalje ja imama Chicco koštala je 60 KM prije 3 god ali je za razliku od onih jeftinijih sva presvučena platnom.

Po meni ako kupuješ AS za prvo dijete bolje je platiti malo više i ja nebi Brevi,( ja sam dobila Brevijeve).

Oštećene AS se ne bi smjele koristiti jer to utiče na njenu sigurnost

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:40:43   
triplemama

IZVORNA PORUKA: bebacha

mi smo nasu sjedalicu kupili u Turbo Limachu,marke bubu.kostala je 65KM.mi smo zadovoljni.imamo jedam mali problemcic ali to mozda mi neznamo dobro postavit,ima i ovu narandzastu naljepnicu.ona sigurno nije dobra kao Graco,Brevi,Maxi Crosi i slicno ali ja stvarno nisa, imala 400-500KM za autosjedalicu a bilo mi je bitno da je imamo  autu.

Pa javi se bebacha mi smo makar blizu

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:44:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triplemama

IZVORNA PORUKA: Shee

triplemama, pošto si ti kompetentna, da te pitam kakva je ustvari razlika između ovih skupljih i jeftinijih AS, kao npr. naša chicco i jučer gledam na letku robota AS ovako nešto 49kmuser posted image . Da li su te AS uopšte sigurne i da treba li dozvoliti njihovu prodaju?
Drugo, ne znam da li ljudi s kojima surađuješ mogu učiniti nešto po tom pitanju, ali primjetila sam da bebe prilikom avinskih letova uopšte nisu osigurane na pravi način, jer se neki dodatni pojas zakači na majčin, i zašto možda ne bi montirali AS na sjedišta u slučaju potrebe?
Treće: kako postupiti u slučaju prinudne vožnje taxijem na kratkoj relaciji? Ja sam dosada sjedala na zadnje sjedište i nju u krilo i obje osigurala pojasom, mada mi je i to nesigurno, ne znam dr. načinuser posted image




Kao prvo to što se raklamira u Robotu nije testirano i ne bi nikome preporučila (nažalost još nemamo zakona da bi mogli reagovati ali radi se na tome) ja sam vidjela u njihovom prospektu neku po 39 KM ali to upošte nije AS već viper za kuću i ljuljanje. Većina skupljih je i kvalitetnija ali ja bi preporučila da se pogledaju testovi, mora imati onaj narandžasti certifikat jer to su osnovni standardi i mora odgovarati vašem automobilu i djetetu.

Što se tiče aviona, avionskim pojasem se nemože učvrstiti ni jedna AS a nedo Bog pada aviona ni jedna AS ne bi pomogla user posted image nigdje u svijetu ne postoje AS u avionu.

Taxi podliježe pod javni prevoz i ne moraju imati AS a ja sam zvala lokalne taxi službe i nemaju ih ali mogu namontirati vašu.

pa dobro, nisam mislila da će sjedalica zaštititi bebu prilikom pada avionauser posted image , ali u slučaju turbulencija je vrlo moguće da lupi o sjedište ispred, prozor, jer mi je ono baš klimavo za bebu, možda je ok za veću djecu, a također da možeš bebu negdje spustiti jer nije lahko predržati je prilikom dužih letova. Znam da se nigdje u svijetu ne koriste sjedalice ovog tipa, ali me baš zanimalo šta misliš je li to ok i da li bi trebalo uvesti?

A to sa namontiravanjem sjedalica u taxi mi nije baš funkcionalno.user posted image

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 293
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:44:58   
triplemama

IZVORNA PORUKA: bebacha

da jos nesto dodam.jel neko zna postoji li u nas kazna ako djete nije u AS.primjetila sam da to policija uopste neprimjecuje.neki dan mi krenuli autom do Binga,to je 5 minuta voznje i posto je Ajla bila nesto narvozna ja je negtjednem stavit u AS nego da drzala na rukama na zadnjem sjedistu.kad zaustavi nas policija ai kaze mm da nije u redu sto mu je svjetlu na autu plavo a ni rjeci ne rece sto ja djete drzim u rukama a As u autu.to ocito kod nas nije bitno.ja bi mene kaznilauser posted image user posted image

Uskoro hoće ako Bog da

Sutra, 10.06.2009. godine Predstavnički dom Parlamenta BiH će razmatrati Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini, čiji je predlagač Zajednička komisija za ljudska prava, prava djeteta, mlade, imigraciju, izbjeglice, azil i etiku.

Udruženje DjeCa user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:49:52   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Shee
pa dobro, nisam mislila da će sjedalica zaštititi bebu prilikom pada avionauser posted image , ali u slučaju turbulencija je vrlo moguće da lupi o sjedište ispred, prozor, jer mi je ono baš klimavo za bebu, možda je ok za veću djecu, a također da možeš bebu negdje spustiti jer nije lahko predržati je prilikom dužih letova. Znam da se nigdje u svijetu ne koriste sjedalice ovog tipa, ali me baš zanimalo šta misliš je li to ok i da li bi trebalo uvesti?

A to sa namontiravanjem sjedalica u taxi mi nije baš funkcionalno.user posted image


Nažalost tako je ali znam da u svijetu jače avio kompanije nude neki vid krevetića u avionu ali to je u cijelom svijetu diskutabilno pitanje, a naravno da bi bila za uvođenje sjedalica u avione.
A za taxi user posted image ispade da je bolje ići tramvajem

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:51:59   
Anoniman
hvala na odgovorima.user posted image

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 296
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.6.2009 23:55:20   
triplemama
IZVORNA PORUKA: gvendolina

IZVORNA PORUKA: triplemama

Nažalost ne može se sve izgleda user posted image oni su pokušali napraviti ti sa držačem za glavu i jastučićem ali to nije ni upola efikasno kao one srolane pelene. Mislim da bi tebi trebala samo ona pelena između kopče i guze ili stavi onaj jastučić (koji dođe uz AS) iza bebinih leđa (znači bebina guza mora biti do naslona AS jer inače beba propada u AS.
A čim se beba ne buni i nije mu ružno iako to nama mamama izgleda tako. Možeš misliti kako im je bilo u stomaku


Ma u stomaku su oni bili u vodenom okruzenju,dobro amortizovanomuser posted image user posted image user posted image

Pokusavali smo mi i premjestiti one kaisice,mislila sam da oni nisu na pravom mjestu,ali tada mu je preveliko.Pretpostavljam da se oni pomjere kada je dijete vece.Mogli bi probati sa onim peskiricem iznad glave,jer mu glava ne stoji ravno.A onaj izmedju kopce i guze mislim da mu ne treba jer su mu kaisici dobri.A na koje jastucice mislis,imaj jastucici u as koje nisam dirala.Da li ima jos nesto dodatno?


nešto mi se pobrkao quote


moj odgovor
Kajišići kod AS okrenute suprotno od pravca kretanja moraju biti u visini ili ispod ramena. Guza mora biti knap između naslonjača i kopče ako nije dijete klizi prema kopči i onda propada u AS. Onaj jastučić koji dođe u AS ali ne onaj oko glave već drugi

< Poruku je uredio triplemama -- 9.6.2009 0:06:00 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
11.6.2009 13:05:47   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

aaa niko nece nista dzaba user posted image
dooooobro prodajem AS za 100m user posted image  salim se user posted image


hej, hoces li da se raspitam ako kome treba? da dadnes u humanitarne ;) posto i ja sam skupila dosta odjecice za novorodjence a sve u rozim bojama pa mozemo napraviti neki pokloncic nekoj trudnici koja nije bas u dobroj ekonomskoj situaciji ;)


ma nema problema
ali Ilhana neko kome je potrebna pomoc garant nema auto... znam da ruzno zvuci al eto user posted image ...




Višnja jesi li poklonila AS? Jedna beba treba da se rodi idući mjesec.....


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
11.6.2009 23:27:26   
Visnja RR
odlicno Nedi user posted image ... nisam jos nikom poklonila... ali da znas ona je roze boje.. javi se na pp...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.6.2009 8:58:56   
Nedi
Višnja poslala sam ti PPuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *