|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.1.2013 13:37:52   
ajla86
ipak smo zavrsili na inhalacijama....nos katastrofa...neznam odakle onoliki sekret....kaslje gluho bilo.kad smo dosli kuci primjetila ssam cerumen u uhu tecniji mall...imal to veze sa prehladom

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 1126
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.1.2013 8:10:50   
patrizia
Jutro cure
Imam jedno pitanje,naime moja je beba stara 13 dana i hB dobro je .Međutim od kad smo izasli iz rodilista stalno je nosic zapušen ali nije prehlađena.Stavljam joj fiziolosku otopinu i fino prodiše odmah nakon toga i malo tih slinica izvučemo pumpicom od NUK,međutim sinoć mi je kad jede 2 puta povratila,i to čini mi se baš od nosića.Pelena je mokra znači fino piški i kaki,vesela je beba ali kad jede bas dobije neki nagon na povračanje.Jutros je fino ručala i naspem u nosić fiziološku,eno je sad super spava.Jako sam zabrinuta ali ipak mislim daje ovo sve normalno ili??Dajte cure savjet ako ej ko imao slično iskustvo :*

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1127
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.1.2013 9:05:12   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: patrizia

Jutro cure
Imam jedno pitanje,naime moja je beba stara 13 dana i hB dobro je .Međutim od kad smo izasli iz rodilista stalno je nosic zapušen ali nije prehlađena.Stavljam joj fiziolosku otopinu i fino prodiše odmah nakon toga i malo tih slinica izvučemo pumpicom od NUK,međutim sinoć mi je kad jede 2 puta povratila,i to čini mi se baš od nosića.Pelena je mokra znači fino piški i kaki,vesela je beba ali kad jede bas dobije neki nagon na povračanje.Jutros je fino ručala i naspem u nosić fiziološku,eno je sad super spava.Jako sam zabrinuta ali ipak mislim daje ovo sve normalno ili??Dajte cure savjet ako ej ko imao slično iskustvo :*



sve sto mozes sada uraditi je da vlazis zrak u sobi i da joj cistis nos. nama je pomoglo i da presjecemo glavicu crvenog luka i stavimo blizu krevetica. lakse disu. mozes staviti u najlonsku carapu pa svezati tu negdje.

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 1128
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.1.2013 16:24:08   
ljubičica 28
patrizia, slažem se s almom. Ako već vidiš da ima slinica, pokušaj mu nosić očistiti pred podoj kako bi lakše dojio. I ne znam kako uspijevaš, ali ja nikad nukovom pumpicom nisam ništa mogla izvući.


_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1129
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.1.2013 10:39:49   
patrizia
draga Ljubičice ,kod njega sve u grlu se cuju slinice user posted image .Ja isto skorz slabo baratam s tom pumpicom ali zato MM to super odradi.Mi prvo naspemo kapi sunce moje malo,pa onda on to izvuće sa pumpicom.Ja ceka patronazu da vidim dali da kupim taj aspirator koji ide na usisivač,žene ga baš hvale ,ali ne znam jer mi je beba jos mala (14 dana star).hvala curke :*

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 1130
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.1.2013 10:42:05   
Skvo RR
Jos je beba malena za takvo  ciscenje nosica...to je mislim ostatak plodove vode.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 1131
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.1.2013 16:01:09   
Gucci
Evo da i ja napisem jedan recept za sirup od luka koji je pomogao mojoj malenoj a i meni user posted image
Potrebno vam je 1l vode, 20 dkg luka, 20 dkg secera (moze i smedji) i 20 dkg meda.
U 1l vode staviti luk i secer i to kuhati dok ne uvri na pola litra. Procijediti i ostaviti da se ohladi. Kad se ohladi staviti u to 20 dkg meda.
Koristiti nekoliko puta dnevno. Sirup moze stajati dobro zatvoren u frizderu 2-3 sedmice.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1132
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.1.2013 16:12:23   
Visnja RR
Gucci jel se luk oglu ili samo opere i onako s ljuskom?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 1133
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.1.2013 17:46:57   
Gucci
Luk se oguli. Treba ispasti onako kao sirup gustoce. Meni je prvi put bio zidak, isto kao caj ali je opet djelovao, a drugi put sam ga malo duze kuhala i ispao je gusci user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1134
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 14:55:22   
Curica...
Drage mame,

Nova sam ovdje i molim ako netko od Vas moze da mi da neki savjet za iskasljavanje slajma.
Moja djevojcica ima 19 mjeseci i vec nekoliko dana uzasno kaslje, cesto povrati. Jos je mala da bi znala da izbaci slajm koji samo ide gore dolje. Vodila sam je pedijatru dobila je inhalacije te nekakve cepice, koji po meni nemaju neki efekat dijete nocima ne spava kasalj je budi svakih 5 minuta. Pokusala sam sa cajem od sljeza, cajem od secera i mlijeka ali ne pomaze. U stanu se ne pusi te uvijek drzim serpu s cajem da isparava kako bi imala sto svjeziju prostoriju. Citala sam da pomaze i rotkva s medom, samo ne znam da li da joj dam jer je pedijatar rekao kako je jos mala da bi uzimala med.... Imate li Vi mozda jos neki savjet? Zaista ne znam sta da radim vise i kako da joj ublazim tegobe po cjeli dan i noc je ljuljam, nosam a ona jadna place i ne moze da se umiri.

Unaprijed zahvaljujem.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 1135
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 14:59:07   
R&T@
Ako nema temperaturu namazi joj prsa i ledja nekim lojem (gusciji ili svinjski)...
Ako pije mlijeko iz flasece, stavi joj jednu kasicicu istog u toplo mlijeko...
I cisti joj nos, najbolje onom spravicom sto ide na usisivac...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Curica...)
Neposredna veza do poruke: 1136
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:03:43   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Curica...

Drage mame,

Nova sam ovdje i molim ako netko od Vas moze da mi da neki savjet za iskasljavanje slajma.
Moja djevojcica ima 19 mjeseci i vec nekoliko dana uzasno kaslje, cesto povrati. Jos je mala da bi znala da izbaci slajm koji samo ide gore dolje. Vodila sam je pedijatru dobila je inhalacije te nekakve cepice, koji po meni nemaju neki efekat dijete nocima ne spava kasalj je budi svakih 5 minuta. Pokusala sam sa cajem od sljeza, cajem od secera i mlijeka ali ne pomaze. U stanu se ne pusi te uvijek drzim serpu s cajem da isparava kako bi imala sto svjeziju prostoriju. Citala sam da pomaze i rotkva s medom, samo ne znam da li da joj dam jer je pedijatar rekao kako je jos mala da bi uzimala med.... Imate li Vi mozda jos neki savjet? Zaista ne znam sta da radim vise i kako da joj ublazim tegobe po cjeli dan i noc je ljuljam, nosam a ona jadna place i ne moze da se umiri.

Unaprijed zahvaljujem.


ovako se radi u bolnici. svi doktori i sestre savjetuju kod produktivnog kaslja. znaci tri-cetiri puta dnevno, po 15 minuta

lupkanje po ledjima. dlan malo skupis da je ne udaras dlanom nego jagodicama prstiju i ovim dijelom dlana koji je bliz rucnog zgloba (valjda sma dobro objasnila). ona mora da lezi da joj glava bude nize od guze. znaci, prema dolje. moze preko jastuka na kaucu a najbolje je preko tvojih ramena. i lupkaj po ledjima gdje su pluca. nemoj po kicmi. iskasljat ce sve. i najvjerovatnije progutati pa ce to iskakiti ili povratiti ali bitno je da izadje iz pluca.

aha, i ne smije posliej jela. da ne povrati dijete nego kad joj ej prazan zeludac

(odgovor članu Curica...)
Neposredna veza do poruke: 1137
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:06:18   
Curica...
Probala sam, stavljala sam joj svinjsku mast na izbockanu novinu pa na prsa, novina se jako brzo osusi ,stavljala sam tri puta dnevno. Pije Aptamil djeciju hranu pa ne znam sad da li moze i u nju da stavim jer ne voli obicno mlijeko. Imala je tri dana i temperaturu 38,8 ali sam uspjela regulisat sirupom. Trenutno je taj kasalj problem. Nosic joj cistim s pumpicom i koristim i sprej za nos.

Hvalauser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1138
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:13:13   
Curica...
Probala sam i smijala se u svoj ovoj muci, moja Alina mi kaze au mama ,ne ,ne,ne ....Ona misli da je ja tako zelim udariti, a blago sam je samo tapskala. Malo je umazena i nitko ne podize tona na nju niti je pljesne po guzi (sto je normalno, mrzim kad vidim da roditelj udari dijete) tako da nije navikla dok je malo jace uzmes ili dotaknes ona vec misli da neko zeli da je povrjedi...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1139
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:14:48   
Gucci
Mozes probati sa ovim sirupom ciji sam recep vec gore napisala... Mojoj curici je 15 mjeseci i jedino joj je to pomoglo, a isto joj je slajm hodao gore dole, nije znala da ga izbaci. I dobro je pa tvoja povrati slajm, tako ce se prije rijesiti toga. Nama je nakon 7 dana skroz stao kasalj uz pomoc ovog sirupa :)
Na radijatore stavljaj mokre peskire radi vlaznosti, navece blizu glavice mozes staviti jedan razrezan luk da lakse dise, jest da smrdi cijela soba ali stvarno pomaze.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1140
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:24:50   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Curica...

Probala sam i smijala se u svoj ovoj muci, moja Alina mi kaze au mama ,ne ,ne,ne ....Ona misli da je ja tako zelim udariti, a blago sam je samo tapskala. Malo je umazena i nitko ne podize tona na nju niti je pljesne po guzi (sto je normalno, mrzim kad vidim da roditelj udari dijete) tako da nije navikla dok je malo jace uzmes ili dotaknes ona vec misli da neko zeli da je povrjedi...



ne moze blago nego ono bas lupkanje. napravi da izgleda ko igra user posted image da vidis kako se opuste pa zaspe user posted image

gucci, i ja cu probati taj sirup

(odgovor članu Curica...)
Neposredna veza do poruke: 1141
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:25:20   
Curica...
Puno ti hvala...probat cu to ....jos je ljuljam pa ..ali cim ustane idem praviti taj sirup....i luk cu da stavim i sve samo da joj pomognem , ma neka smrdi....nek njoj bude bolje a ostalo je nebitno....Stavila sam serpu caja od nane da isparava a i kupila sam elektricni aparatic za vlazenje zraka.....Mamino sunce samo da mi ozdravi....

Hvala Vam drage mame na odgovorima, sjajne ste...user posted image Nadam se da ce biti uspjesno i da ce moja Alina ubrzo ozdraviti.....

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 1142
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:27:50   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Curica...

Drage mame,

Nova sam ovdje i molim ako netko od Vas moze da mi da neki savjet za iskasljavanje slajma.
Moja djevojcica ima 19 mjeseci i vec nekoliko dana uzasno kaslje, cesto povrati. Jos je mala da bi znala da izbaci slajm koji samo ide gore dolje. Vodila sam je pedijatru dobila je inhalacije te nekakve cepice, koji po meni nemaju neki efekat dijete nocima ne spava kasalj je budi svakih 5 minuta. Pokusala sam sa cajem od sljeza, cajem od secera i mlijeka ali ne pomaze. U stanu se ne pusi te uvijek drzim serpu s cajem da isparava kako bi imala sto svjeziju prostoriju. Citala sam da pomaze i rotkva s medom, samo ne znam da li da joj dam jer je pedijatar rekao kako je jos mala da bi uzimala med.... Imate li Vi mozda jos neki savjet? Zaista ne znam sta da radim vise i kako da joj ublazim tegobe po cjeli dan i noc je ljuljam, nosam a ona jadna place i ne moze da se umiri.

Unaprijed zahvaljujem.


ovako se radi u bolnici. svi doktori i sestre savjetuju kod produktivnog kaslja. znaci tri-cetiri puta dnevno, po 15 minuta

lupkanje po ledjima. dlan malo skupis da je ne udaras dlanom nego jagodicama prstiju i ovim dijelom dlana koji je bliz rucnog zgloba (valjda sma dobro objasnila). ona mora da lezi da joj glava bude nize od guze. znaci, prema dolje. moze preko jastuka na kaucu a najbolje je preko tvojih ramena. i lupkaj po ledjima gdje su pluca. nemoj po kicmi. iskasljat ce sve. i najvjerovatnije progutati pa ce to iskakiti ili povratiti ali bitno je da izadje iz pluca.

aha, i ne smije posliej jela. da ne povrati dijete nego kad joj ej prazan zeludac




ma ne preko ramena... mene budale. preko koljena

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1143
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
28.1.2013 15:28:49   
Curica...
Hvala ti Alma hocu i to cu probati......smislit cu nesto kako ne bi mislila da je netko udara......hvala ti....nisam se sjetila da napravim igricu, nisam ja bas nesto iskusna svoju djevojcicu sam rodila sa 19 godina pa tako da i nisam nesto iskusna ali cu rado primiti savjete i nauciti sve sto treba....user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1144
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
12.3.2013 12:01:26   
Ružičnjak
Zdravo drage mamice :)
mom malisanu je 8 i po mjeseci, evo dva dana pomalo kasljuca ali navece kad zaspi kasalj se malo pojaca i buni se jer mu to ne da spavati. Sta poduzeti? Nema temperaturu, ne slini..kihne ponekad ali eto samo taj suhi kasalj koji nije tako izrazen, ali njemu je i to dovoljno da mu smeta i da bude kenkav...user posted image

_____________________________

*Osmijeh je jeftiniji od struje, a daje više svjetla.*

Ejub, 21.6.2012.

(odgovor članu Curica...)
Neposredna veza do poruke: 1145
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
12.3.2013 12:03:22   
chuci
da vam nije suh zrak u sobi gdje spava. stavi na radijator čaj od kamilice ili nane pa neka isparava. ili napršći sobu čajem pred spavanje.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 1146
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
12.3.2013 13:00:44   
Adana
Vjerovatno jeste suh zrak...

Mozda da mu ukapas u nosic Aqua maris kapi da ovlaze sluznicu.
Mozes probati i sa ovim cajem da isparava u prostoriji ili nekim ovlazivacem zraka...
Znam da nije zacepljen nosic ali mozda bi mu i nasjecen crveni luk na uzglavlju pomogao, ili voda u kojoj je razblazeno ulje eukaliptusa/mente i sl. ...

I ako kasljuca i tokom dana caj od sljeza je dobar da ga smiri... Mozes ga ukapavati u i nosic. Ali nemoj ga kosristiti duze od 3-4 dana.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1147
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
13.3.2013 10:46:01   
sporty mamaa
Od sinoc mi beba bas jako kaslje. Smijem li joj dati surup od lovora ismedeg secera? Ima 17 mjeseci? I koliko da joj dam otprilike, kasikicu, dvije?

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1148
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.3.2013 15:33:32   
mist
Mame je li vam se desavalo da beba kaslje nakon podoja. _Imamo sest mjeseci, nikakvih simptoma prehlade, cak smo bili i prije par dana kod pedijatra na snimanju kukova i on mu pregledao grlo, kaze sve ok, to je njemu sirok zeludac pa se valjda vraca hranauser posted image . uvece kada zavrsimo podoj obicno tako i zaspi i onda kasljucne par puta, ako nocu jede , isto, ali prodje i bez kaslja, a ja vise luda, sve se bojim da nije neki virus pa kaslje, nosic isto ne curi, samo primjecujem kao da ima i dosta pljuvacke. i jos, nakaslje se i kada pokusava nesto da nam keze onako bebeci kroz rezanjeuser posted image . Pomozite, imamo sutra vakcinu pa se bas brinem

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1149
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.3.2013 15:46:36   
Gucci
ne vjerujem da ti je beba prehladjena... da je boli grlo najvjerovatnije bi odbijala da jede i kasljala bi i kad ne doji... kad je mojoj L bilo mjesec dana pocela je hropinjati, to se desavalo najcesce kad spava i kad lezi...ja sam bila luda, reko sigurno ima upalu plucauser posted image onda nam je doktor rekao da joj je to od mlijeka, kao ostane joj mlijeka u plucima i onda kako ona dise tako mlijeko seta gore dole i proizvodi se taj zvuk... i to je trajalo sigurno jedan mjesec i proslo je... tako da ne vjerujem da je to kod tvoje bebe prehlada ili virus... pa imala bi i temperaturu da je virus.

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *