|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od odvajanja
13.10.2008 20:46:26   
bebano
Sto se tice posla kod stranaca oni imaju ugovore koji su nemilosrdni (cast izuzetcima)... i opet taj "prokleti" novac...


Potpisujem Visnju. To je moj slucaj. Ne radim u domacoj firmi gdje je trudnicko godinu dana, nego u stranoj gdje je 16 sedmica. Prestrasno. Ja nisam mogla vjerovati, ali na zalost tako je.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strah od odvajanja
13.11.2008 0:30:56   
lejlašh
Danas (tj. jučer) je bio moj prvi puni radni dan, dakle prvi put sam svoju mrvicu ostavila 9 h bez mame (8h radim + 1h dok odem i vratim se na posao). Ido sada sam radila pola radnog vremena, ali se stvarno ne može porediti, ona se malo poigra i odspava - i eto mame nazad. A sadauser posted image
Cijeli dan sam mislila na nju, nisam htjela zivkati, sve mislim sad je zaspala, probudiću je, a ne mogu se skoncentrisati na posao. Kako ćemo se naviknuti jedna bez druge??? Ne znam, valjda ćemo sve predeverati, kao i sve ostale majke, ali biće teškouser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strah od odvajanja
13.11.2008 22:13:12   
boogy woogy
Ja pocinjem raditi za manje od mj. dana. user posted image user posted image Vjezbam da ga ostavim svaki dan po malo, da se navikne na tetu-cuvalicu......tesko brate. Kad se vratim, on bude tuzan i sve me grli i mazi se sa mnom, ko da mi govori:"sto si me ostavila mamice?"user posted image user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strah od odvajanja
13.11.2008 22:21:02   
mamina cura
Moras prelomiti. Meni je nekako sa Henom lakse a Timur jos uvijek stavlja tuzne face kad ga ostavljam u obdanistu. Mislim da se on nikada nece naviknuti na obdaniste. A danas je Hena bila kod nane a ja na poslu i sva sam strepila kako duraju kad ono sve super. Nana je najela ona spavala 1,5 sat a ja brinula bezveze. Kad sam dosla nije se odvajala vise od meneuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strah od odvajanja
14.11.2008 1:01:51   
Hanady RR
Sve mi to kad tad moramo proći.  ja sam se na posao vratila kada je Hanadi bilo 8 mjeseci...čuvala je moja mama...ia zaista za nju to nije bilo traumatično al za mene...user posted image  Bože me sakloni

Dođem ja prvo jutro na posao, raja me čeka sa kafom...sve ono kao super...jao kad sam ja odvalila da plačem...kontale koglegice neko mi umro..

Vide ništa od mene taj dan i šef me ljubazno zamoli da ja nakon 5 sati rada idem svojoj bebi. Ja uživotu brže nisam stigla kući. ne da sam vozila nego sam letila a usput sam kupila more igračaka kao da njoj olakšam...dođem ja kod mame a moja Hanadi spava ko top. mama mi podnosi izvještaj...jela...kakila...pajkila...igrala se ...mazila se....OOOOOOOOOOO  pa ja skontam: Milit će ona raja u kancelariji da sam sumanuta. Sutra dan sam bila normalan pred njima al u sebi....user posted image , al polako smo se navikli na sve. Mora se...pa mora nam biti jasno da je i za naše bebe dobro da radimo i da im ostvarimo egzistenciju u ovom sumanutom dobu...bolje im je 8 sati dnevno bez nas nego da nam zatraže u prodavnici igračku a mi im nemožemo kupit jer je Muž svoju platu rasporeduio za nešto drugo ( npr. nove felge).

ja volim što mogu da joj ispunim sve želje ovoga svijeta kad nakon 8 sati dođem. ( zato me i više voli nego njega user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strah od odvajanja
2.12.2008 12:50:33   
Suzana
Cure...
 
Evo da se i ja javim sa radnog mjesta...
U ponedeljak sam se nakon 6 mjeseci porodiljskog vratila na posao...
Kao sto znate, prvi mjesec sam uspjela "ispregovarati" pola radnog vremena, tako da radim od 09 - 13 h...
Prvi dan na poslu je prosao OK... Navece sam sve morala pripremiti i sta cu obuci, i da ponesem da sta imam pojesti radi mlijeka... Ujutro ih podojila i otisla.
Nije mi bilo prestrasno, jer imam u glavi da su u pitanju 4 h i da ce brzo proci, ali me zato strah januara i 8 radnih sati + vrijeme dok odem i dodjem s posla...
Evo mi je sada tesko, plakala bih user posted image , promijenio mi se zivot iz temelja, valja biti dobra majka, valja dobro odraditi posao i duplo se vise koncentrisati i biti posvecen jer ne mozes a da ne mislis na svoja dva ceda kuci... Ne znam, bojim se pravo, bice tesko sve izbalansirati.
Najsretnija bih bila kada bi sa MM mogla raditi neki privatan biznis... Cini mi se da bi bilo lakse...
Malo sam pogubljena... Nalazim se u skroz novoj situaciji, trebace vremena da se uhodam...
Svim majkama koje se vracaju na posao zelim puno srece, a vama koje ostajete godinu dana sa svojim bebama da uzivate maksimalno, i za nas, koje smo se morale ranije vratiti na posao...

user posted image user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strah od odvajanja
2.12.2008 12:58:16   
Nedi
Zelim ti puno srece da izdrzis kao i sve ostale mame koje rade, upravo tjesim i tebe i sebe jer sam na poslu i uzasno mi nedostaje moja bebica. Kazu da je sa vremenom lakse

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strah od odvajanja
2.12.2008 13:33:50   
žana o8
I ja ću u januaru na posao, a Žana će imati samo 4 mjeseca. Ali mora se. A nas mame da ostaviš 5 godina na porodiljskom nama bi bilo malo.  Nije važno koliko vremena provodiš sa svojom bebicom , nego je važno da ga  kvalitetno provodiš.Pozdrav svim zaposlenim mamama i sretno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strah od odvajanja
2.12.2008 13:35:27   
bebano
Suzi draga ne daj se, samo pomisli da nisi sama. Ipak to malo utjesi covjeka. Znas da sam ja pocela kada je Luki bilo 4 mjeseca user posted image , pa srce mi se cjepalo. Ali, na zalost, navikne se covjek na sve.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strah od odvajanja
2.12.2008 22:29:22   
boogy woogy
Suzana, imas svu podrsku ovog svijeta i od mene. Ja pocinjem zvanicno raditi odmah poslije Bajrama i vec sam sva rasejana. Potpuno te razumijem....uopste ni sama ne znam kako cu se usredotociti na posaouser posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strah od odvajanja
3.12.2008 21:07:11   
Suzana
Drage zenice,
 
Hvala vam na podrsci, i dalje se jako lose osjecam, jos me je dodatno na poslu sacekala i nepravda, ali o tome necu, duga prica... Ali ako je ta nepravda cijena za ova moja dva andjela koja imam, onda neka im bude! Meni su moji djecaci najbitniji.
Nema me ovih dana ni po netu, pa tako ni na RR, kada se vratim s posla, bitna mi je svaka minuta sa mojim bebama, a s posla se javim kad budem u prilici..
Ne znam sta da kazem, i prije 30 godina je porodiljsko bivalo po 6 mjeseci, i nasim mamama je bilo tesko, ali nekako mi se cini da je sada skroz drugo vrijeme. Opet je covjek prije bio zasticen, pa tako i zene, a ovo sada, pogotovo u ovakvoj nam drzavi... Znam da sam negativna, oprostite... Faza...
A opet, hB na mojoj djeci, sve bude i prodje.
I neka su oni zdravi, to je najbitnije.
 
Puno vas pozdravljam.
Sretno svima.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Strah od odvajanja
13.12.2008 13:46:19   
andji
Ja Sergeja jednom ostavila kod prijateljice i otišla do grada nešto završit,kaže ona da je samo plakao i puzao vratima,gdje sam izašla,i gledao u vrata....ma nije ni čudo sa njim sam 24 sata dnevno već 13 mjeseci i jednostavno nije navikao ni na koga drugog a kamo li da ostaje sa nekim...šta će biti kad trebadnem početi radit nemam pojma,ali vjerujem,da će biti teško

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Strah od odvajanja
24.1.2009 22:42:42   
mynxlee
ja sam gora od bilo kakvog djeteta, jer se ja ne mogu odvojiti ni minute od ivana. da li je to sad u pocetku ili sta, ali bas sam nekako posesivna kad je on u pitanju.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Strah od odvajanja
3.2.2009 0:55:56   
Vizionarka
evo chitam vas i plachem. majko moja kako cu na posaouser posted image  a i ja moram u martuuser posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Strah od odvajanja
3.2.2009 11:34:13   
Suzana
I ja sam se htjela baciti s balkona.. Evo me, radim već 2 mjeseca i dobro sam...
Izlazim na pauzi da ih podojim, pa vjerujem da mi je lakše jer ih malo vidim i izljubim.
Ne daj se, preguraćeš sigurno!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Strah od odvajanja
23.2.2009 15:02:29   
ziki
Tarik je juče napunio 9 mjeseci, na zdravlje i dugi vijek, a menise danas u glavi javio alarm da se početkom majavraćam na posao. Čuvaće ga mama i svekrva na smjene. Ne mogu da budem pametna kako da nas pripremim na to. U Gračanici smo smi nas troje, on je samnom po čitav dan, kad Emir dođe sa posla igraju se oni, on ga nosa, presvlači a ja malo odmorim ruke i kičmu, ipak guza ima 11,5 kg, ali sam mu uvijek u vidokrugu. Nije navikao da se odvaja, prije nekih mjesec dana sam ga ostavila mužu jedan dan 1,5 st a drugi na pola sata i posle toga popodne došla komšinica ja krenula niz hodnik da je ispratim a on u vrisku mama. U petak sam morala do lekara i nije me bilo 2 sata kad sam došla bio je toliko ljut da mi nije dao da ga poljubim, nije hteo da doji već me dobro izujedo i onda počeo da se smije.
Ne znam kako da se postavim prema tome. Da li će ga ta faza proć jer će imat aBd skoro godinu dana?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Strah od odvajanja
23.2.2009 15:15:49   
ziki
Još da dodam da sam i ja vezana za njega užasno puno jer sam inače jednojajčani blizanac koji čitav život traži drugu polovicu. Kad sam ostala bez oca i vratila se u Gračanicu, bila sama po čitav dan Tarik mije bio jedina utjeha. On i doji, nema reda, doji na 2 sata, nekad prije nekad kasnije, još uvijek se uspavljuje dojenjem, iako pokušavam da ga od toga odviknem.
Poludeću od brige, možda sam dosadna la eto nemam snage da se oduprem strahovanju.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Strah od odvajanja
25.2.2009 1:24:22   
ElEmina
Ja u aprilu moram natrag na posao kada ce maza aBd imati punu godinu. Ono sto meni tesko pada je to sto moja mama radi, svekrva radi, mm radi tako da ja mazu zaista nemam kome ostaviti. U pregovorima sam sa jednom djevojkom ali smo u dilemi-gdje ga cuvati-kod mene ili kod nje? Posao mi je blizu kuce, ali ona nije. Tesko bi joj bilo dolaziti i stizati na vrijeme kod mene, a ja ne smijem kasniti na posao.I obrnuto.Ne bih da ga dajem u jaslice,a ne bih ni da mi je van kuce. A jako je tesko naci povjerljivu osobu. Da ne fulam s teme...o odvajanju ne smijem da mislim. On hoce ostati sam i sa nepoznatom osobom cak, ali ja vec placem...user posted image

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Strah od odvajanja
26.2.2009 12:21:44   
mišur
Joj cure...Evo me na poslu,prvi radni dan...
Jutros kad sam izašla, Luka je spavao, pa mi je bilo lakše nekako..Čini mi se da bi mi bilo gore da je bio budan...
Samo razmišljam kako je,šta radi.. I brojim minute do 16h..
Bože, baš je teško! Znam da ću se navići i da treba vremena...
Jedva čekam da dođem kući da ga izljubim, sunce moje malo...

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Strah od odvajanja
26.2.2009 12:38:28   
Blue rose RR
Sretno mišur na prvom radnom danu, i da ti prođe vrlooo brzo.
Nadam se da ćete se brzo priviknuti na novu kolotečinu.
Hmm, tebe uvjeravam a ni sama poslije dvije i pol godine se nisam naviknula bez nje.user posted image .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Strah od odvajanja
26.2.2009 12:44:33   
D_K
Hej mišur - drzimo ti fige.. Ja sam sve to prosla sa prvim djetetom pa mi ovaj put nekako lakse pada.. Mali ce te pozeljeti ali vjeruj da je sad tebi mnoogo teze nego njemu - on se garant igra i zabavlja dok ti luudis od brige i tuge na poslu.. Tako je bilo kod mene, ja nazovem i sve mislim da ona tamo kuci place a cujem je tamo kako se nesto kikoce i kazu mi ma evo je sita, igra se, nemoj da se brines.. E jedino kad dodjes kuci onda ce ona da se mazi i razmazi i izvodi trikove..

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Strah od odvajanja
26.2.2009 14:06:10   
bebano
Misur ako ti je i malo lakse samo da znas da nisi sama i da nas ima jako puno koje smo vec prosle to sto ti prolazis danas. I upravo se sjetih sebe( ja radim vec 5 mjeseci, pocela sam kada je Luki bilo 4 mjeseca pa zamisli to) ali upravo sam razmisljala ovako kao ti. Lakse mi je bilo otici na posao dok je pajkio, ali kada je bio budan srce mi se cjepalo. Ali mi smo medju rijetkim sretnicama kojima djecu cuvaju bake, tako da samo da znas, kao sto neko rece nama je puno teze nego njima. Vjeruj da je njemu dobro, baka ga pazi... A ti ces se vremenom navici i na to. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Strah od odvajanja
26.2.2009 22:48:26   
ziki
Sretno misure, sve ce to bit dobrao. Tako se ja bar nadam. Ponekad se tesim pa i nas su mame ostavljale i pregurali smo mi mi i one.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Strah od odvajanja
9.3.2009 13:08:07   
mišur
Hvala vam cure moje...
Sad sam se već malo navikla, ali po cijeli dan samo mislim šta on radi u tom trenutku, kako se igra...I zovem svakih sat vremena da pitam šta radi..
I svjesna sam da je njemu puno lakše nego meni, on još nije ni svjestan šta se dešava...
A ja bih da mogu preletila do kuće kad mi se završi posao da ga što prije vidim..
Od kako sam počela raditi počeo mi je ujutro buditi između 6 i 6.30, dok je ranije znao odspavati o do 8h, nikad preko toga..Ali nikad nije ni ovako rano ustajao..
Ne znam ima li to veze sa mojim vraćanjem na posao i odvajanjem...
Kaže mi mm da on to ustane da vidi svoju mamu prije nego što ode na posao...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Strah od odvajanja
9.3.2009 13:11:33   
Blue rose RR
Ne mora nužno da znači, ali nije ni isključivo.
Moja kikica što je rasla, njeno vrijeme ustajanja je bilo sve ranije i ranije. Na maminu i tatinu žalost.user posted image
Mada se u jedno doba ustabili, pa opet.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *