|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.5.2010 13:35:44   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Super, hvala vam na savjetima i brzim odgovorima....
Hanabanana, ti bi meni mogla početi naplacivati za sve savjete, skupila bi se poprilična suma user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
22.5.2010 12:05:49   
Anushka
drage moje imam pitanje, je li neko davao djeci skampe i losos? djecak mi ima 18 mjeseci i ima kontaktnu alergiju na bjelance ali ga termicki obradjenog jede rado i bez problema. sad smo u svedskoj i nemamo bas nekog izbora sto se mesa tice pa se prilagodjavamo.. a ovo dvoje mi je lakse naci nego i piletinu, samo se nesto ustrucavam.. ima li ko iskustva sa ovim?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
22.5.2010 12:32:27   
many
Neželjene reakcije na ribu, školjke ili rakove mogu biti alergijske i nealergijske prirode. Neke osobe nakon konzumiranja tih namirnica (plava riba, dagnje, škampi) mogu osjetiti mučninu, povraćati, imati grčeve i urtikariju. Mogu se pojaviti i vrlo ozbiljne alergijske reakcije, osobito na ribu, rakove (riječni i morski rakovi, jastog, škampi), školjke (dagnje, kamenice, priljepci) te na hobotnicu i lignje. Te su reakcije češće u osoba koje konzumiraju veće količine tih namirnica. Alergijske reakcije na ribu najčešće se pripisuju pastrvi, lososu, bijeloj ribi, štuki, srdeli, inćunu, brancinu, tuni itd. Neki alergeni riba su termostabilni, a drugi termičkom obradom gube alergogenost. Dijete može biti alergično na samo jednu vrstu ribe ili na ribe različitih vrsta. ....evo mozda ti ovo moze pomoci....user posted image

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
22.5.2010 12:49:23   
Anushka
many hvala ti, znam da mogu biti jaki alergeni, zato se i dvoumim, a opet su dosta zdrave namirnice, lako probavljive pa ne znam... uhh hvala ti u svakom slucaju

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
22.5.2010 13:46:45   
acudesa
Pa, anushkauser posted image

možeš probati pomalo mu davati, ranije u toku dana, da vidiš ima li reakcija. ne predvečer, ako se pojavi reakcija u roku od tri dana, znaš šta je. A, riba je zdrava...pa ti ne znam, žao bi mi bilo da je ne jede

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
22.5.2010 14:50:29   
Anushka
acudesa user posted image user posted image user posted image

probat cu tako nekako, ma neki dan pravili kus kus salatu sa skampima i ja sve probirem da mu ne dam a zao mi, a i mm zapeo za ovaj losos, i opet mi zao da mu ne dam, a opet, u stranoj smo zemlji a ljetos je reagovao na to bjelance pa kad se samo sjetim frke nesto me strah rizikovati.. nista, iduce sedmice za dorucak idemo sa lososom - tunu i pastrmku je rado jeo, pa par zalogaja i vidjet cemo..

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
26.5.2010 13:27:44   
many
i ja se slazem sa acudesom,probaj ali po malo,pa da vidis reakcije i javi nam rezultate....lijep pozzuser posted image

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
31.5.2010 12:40:13   
Anushka
e da javim, hvala Bogu fino proslo, probao je dva dana za redom po zalogajcic lososa, a onda smo sljedeca dva jeli novi specijalitet - palacinka sa pavlakom i dimljenim lososom mmmm uglavnom svidja mu se (i ne svidjelo mu se hehe) a sa racicima cemo jos sacekati, hvala vam jos jednom:)

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
5.6.2010 14:07:06   
many
user posted image user posted image user posted image za Alena

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
7.6.2010 11:57:14   
snijeg
Drage moje, moja pahuljica ima 10 mjeseci i uživa u svježem voću. Nešto me strah da ne pretjeram s istim, ona pojede koliko god joj izrendam (jabuke, kruške, banane, trešnje, dinje). Do sada smo pasirali voće, pa me nešto strah što jede ovoliko svježeg voća, znam da je voće zdravo, ali ne znam kako to može djelovati na njenu probavu. Može li mi neka iskusna mama malo olakšati misli i udjeliti kakav savjet user posted image user posted image user posted image




_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
7.6.2010 12:13:16   
Majčica
Ja samo mogu reci blago ti se, pa ti jede voca i mislim da s vocem ne mozes pretjerati, jedino ako malecka ima problema s probavom, pa malo pripazi sa vocem koje otvara/zatvara stolicu, inace neka curica uziva! user posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
7.6.2010 12:24:49   
snijeg
Ne, nema problem s probavom, tu sve super štima user posted image user posted image
Znači da se opustim i da pustim dijete da jede user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
13.6.2010 12:42:48   
Medić*
Drage moje, moj maleni ima 20 mj uziva da jede suho grozdje,  dajem mu ali neznam da li bih trebala, znam da ima zeljeza u tim grozdjicama, kad vec toliko voli zao mi da mu nedam i krijem ga user posted image , dajete li vi djecici priblizne dobi i kojeg proizvodjaca uzeti user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
13.6.2010 12:45:36   
jasmin
Moj(21 mj) jede suhe grozdjice vec odavno,ali u rizi.Ovdje se riza pravi na poseban nacin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
13.6.2010 13:10:56   
Visnja RR
ako voli suhe grozdjice slobodno ih daj...blago tebi pa ih hoce jesti :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 165
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *