|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovina stana na kredit
30.8.2013 15:22:11   
Anoniman
A da ne zivite pod kirijom nego sa muzevim roditeljima u istoj kuci ali odvojenim spratovima, biste li htjele i zelile kupovati stan na kredit ili biste ostale tu gdje jeste? Jer meni bas u istoj kuci s njima i nije lijepo, sve im podredjeno. Muz mi ide na zivce. On ne zeli naravno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Kupovina stana na kredit
30.8.2013 15:23:53   
M kao Mama
pa ostavi muža to ti je jeftinija varijanta, nego u kredit da se uvališ, možda bi ti i tada išao na živce a kredit je tu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Kupovina stana na kredit
30.8.2013 15:24:27   
Teddy Bear
Ako imam uslove za kredit, sve i da me ne nerviraju, bi rado, jer nekretnine nikad ne propadaju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Kupovina stana na kredit
31.8.2013 0:18:22   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: hanabanana



Što se tiče rate kredita, nekada čovjek jednostavno mora imati petlju, Iz iskustva kažem ili je imate kad ste mladji, inače je nećete imati nikada.
Mi da nismo imali petlju ne bi sigurno prije dvije godine uspjeli kupiti stan na Č.Vili od preko 95 kvadrata.
Samo zahvaljući petlji koju smo imali deset__ godina ranije, kada smo kupili svoj prvi stan, dvosoban stan u Hrasnom, na period od osam godina i dvije rate od po 600 maraka.....jednu vraćali mojoj firmi, drugu VB banci....Sada, nema šanse da bih se usudila uzeti kredit na pet godina uz ratu od 1200 maraka, upravo pet godina su nam išle uporedu te dvije rate......a primanja nam nisu nešto puno viša sada nego što su bila tada. Čak šta više, rashodi su nam veći.

Znači ono što sam stisnula sa 25, sa 35 ne bih mogla.....možda zato što tada nismo imali ni djecu. Ne znam.
Poenta je da čovjek nekada mora rizikovati.

Mi smo svoj stan u Hrasnom prodali po dobroj cijeni, razliku od +40 kvadrata " doplatili " smo u biti 40 000 KM.
Da nismo imali m*** deset__ godina ranije to se ne bi nikada desilo.


Da kopiram svoj post od par stranica ranije.
Sto se tice kamata, svjesna sam bila koliko "banke" zarade na nama za 10 ili 15 godina.
Ali ja sam to posmatrala sa druge strane, a to je pozicija podstanara koji je placao kiriju 250 KM.
Na nivou godine davali smo 3000 KM, za 10 godina to je bilo poderanih 30 000 KM.
Toliko me i banke uzmu na kamati za taj period, ali ja sjedim u svom stanu.


< Poruku je uredio hanabanana -- 31.8.2013 0:20:34 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Kupovina stana na kredit
31.8.2013 9:41:39   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana



Što se tiče rate kredita, nekada čovjek jednostavno mora imati petlju, Iz iskustva kažem ili je imate kad ste mladji, inače je nećete imati nikada.
Mi da nismo imali petlju ne bi sigurno prije dvije godine uspjeli kupiti stan na Č.Vili od preko 95 kvadrata.
Samo zahvaljući petlji koju smo imali deset__ godina ranije, kada smo kupili svoj prvi stan, dvosoban stan u Hrasnom, na period od osam godina i dvije rate od po 600 maraka.....jednu vraćali mojoj firmi, drugu VB banci....Sada, nema šanse da bih se usudila uzeti kredit na pet godina uz ratu od 1200 maraka, upravo pet godina su nam išle uporedu te dvije rate......a primanja nam nisu nešto puno viša sada nego što su bila tada. Čak šta više, rashodi su nam veći.

Znači ono što sam stisnula sa 25, sa 35 ne bih mogla.....možda zato što tada nismo imali ni djecu. Ne znam.
Poenta je da čovjek nekada mora rizikovati.

Mi smo svoj stan u Hrasnom prodali po dobroj cijeni, razliku od +40 kvadrata " doplatili " smo u biti 40 000 KM.
Da nismo imali m*** deset__ godina ranije to se ne bi nikada desilo.


Da kopiram svoj post od par stranica ranije.
Sto se tice kamata, svjesna sam bila koliko "banke" zarade na nama za 10 ili 15 godina.
Ali ja sam to posmatrala sa druge strane, a to je pozicija podstanara koji je placao kiriju 250 KM.
Na nivou godine davali smo 3000 KM, za 10 godina to je bilo poderanih 30 000 KM.
Toliko me i banke uzmu na kamati za taj period, ali ja sjedim u svom stanu.



Slažem se sa ovim u potpunosti.
Intesa daje 1:1 ništa više.Samo što ja sad ne mogu dići stambeni zbog kredita koji već imam, morala bih plaćati oba, morala bih uzeti neki nenamjenski ili hipotekarni , ali me tu nema nigdje.Helem ne znam šta da iskalkulišem da bih poklopila ovaj postojeći i ujedno da mi ostane za stan.
Ima li ijedan banka da daje 1:5 ili više-manje?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Kupovina stana na kredit
19.9.2013 21:39:32   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: pocahontas

intesa ima okej uslove barem koliko procitah..pa cu od njih krenuti..jedino im je kamata malo visocija ali boze moj...zato ne traze zirante i hipoteka je 1:1...to mi treba user posted image



Pocahontas dokle ste vi dogurali sa kreditom , jeste li obilazili još koju banku?

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Kupovina stana na kredit
4.12.2013 17:23:34   
bellma
Pozz user posted image
Nesto sad s muzem pricam kaze da je cuo od nekog da ce poslije nove godine izaci konkurs od KS.
Za mlade bracne parove koji mogu dobiti stan, da placaju kiriju 150 maraka stim da poslije deset godina imaju pravo da ga odkupe i da sve sto su do tada dali za kiriju ulazi u tu cijenu.
To mi se cini pravo dobro pa da vidim dali je neko od vas cuo za to?

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Kupovina stana na kredit
4.12.2013 19:49:23   
sara123

IZVORNA PORUKA: bellma

Pozz user posted image
Nesto sad s muzem pricam kaze da je cuo od nekog da ce poslije nove godine izaci konkurs od KS.
Za mlade bracne parove koji mogu dobiti stan, da placaju kiriju 150 maraka stim da poslije deset godina imaju pravo da ga odkupe i da sve sto su do tada dali za kiriju ulazi u tu cijenu.
To mi se cini pravo dobro pa da vidim dali je neko od vas cuo za to?

Zar taj konkurs nije vec bio?

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Kupovina stana na kredit
4.12.2013 19:58:58   
pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: bellma

Pozz user posted image
Nesto sad s muzem pricam kaze da je cuo od nekog da ce poslije nove godine izaci konkurs od KS.
Za mlade bracne parove koji mogu dobiti stan, da placaju kiriju 150 maraka stim da poslije deset godina imaju pravo da ga odkupe i da sve sto su do tada dali za kiriju ulazi u tu cijenu.
To mi se cini pravo dobro pa da vidim dali je neko od vas cuo za to?

ako sam dobro upratila nedavno na TV-u placa se 2KM po m2 i u pitanju su manji stanovi, garsonjere, jednosobni.. mislim da je konkretno bila opstina N.S.

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Kupovina stana na kredit
4.12.2013 20:01:42   
pipi_duga_capara
i da, radi o stanovima koji su u vlasnistvu opstine N.S... to sto je tm cuo je mozda nesto trece

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Kupovina stana na kredit
4.12.2013 21:09:13   
Dalil@
Gdje se objavljuju ti konkursi?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 8:33:03   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: pipi_duga_capara


IZVORNA PORUKA: bellma

Pozz user posted image
Nesto sad s muzem pricam kaze da je cuo od nekog da ce poslije nove godine izaci konkurs od KS.
Za mlade bracne parove koji mogu dobiti stan, da placaju kiriju 150 maraka stim da poslije deset godina imaju pravo da ga odkupe i da sve sto su do tada dali za kiriju ulazi u tu cijenu.
To mi se cini pravo dobro pa da vidim dali je neko od vas cuo za to?

ako sam dobro upratila nedavno na TV-u placa se 2KM po m2 i u pitanju su manji stanovi, garsonjere, jednosobni.. mislim da je konkretno bila opstina N.S.



konkurs bio i naravno kažu već frka izbila,jer se javio i ko treba i ko ne treba, a najviše ko ne treba, ovo što bellma kaže bilo bi divno, mislim možda taj negdje model i postiji, ma sigurna sam da postiji, ali kod nas sigurno ne, i ne mislim da će, vdje ako mogu kožu da ti oderu to će uvesti,a nešto mladima da pomognu, jok

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 9:06:20   
Miimy
I te stanove na najam su dobili vecinom mladi koji rade u Opcini N Sarajevo tako da ti konkursi su samo da se javnosti zamazu oci da se nesto kao radi ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 9:12:22   
vila_7

IZVORNA PORUKA: bellma

Pozz user posted image
Nesto sad s muzem pricam kaze da je cuo od nekog da ce poslije nove godine izaci konkurs od KS.
Za mlade bracne parove koji mogu dobiti stan, da placaju kiriju 150 maraka stim da poslije deset godina imaju pravo da ga odkupe i da sve sto su do tada dali za kiriju ulazi u tu cijenu.
To mi se cini pravo dobro pa da vidim dali je neko od vas cuo za to?



Hoce li to biti i u SBK ?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 9:22:33   
bellma
Rodica od muza kaze da ce izaci konkurs poslije nove godine da je sigurna za to, i ona hoce tu da se prijavi.
Mada mogu mislit koliko ce se tu prijavit ljudi a mozda ce biti malo stanova ili tako nesto.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 9:26:20   
bellma
Vila_7 ja mislim da je to samo za KS.

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 9:42:05   
Visnja RR
da li je neko vidio taj konkurs što je bio?

na koji način dolaze do zaključka da je neko mladi par???

Zašto ovo pitam? Moja poznanica mi prije 10 dana prica da je konkurisla i da su je navodno odbili jer zbir godina nje i njenog muža prelazi 60 user posted image ...meni to tako idiotski zvuči
Ona ima 26 a njen muž 35...i zbog jedne hebene godine kao nisu ušli u širi izbor....
pa me baš zanima po kom kriteriju oni zaista biraju jer je meni to totalno nebulozno da neko ko ima 26 i 35 nije mlad par

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Kupovina stana na kredit
5.12.2013 11:02:37   
idana_85
I meni je svekrva o tome nesto pricala. To mi je idiotluk. Placas kiriju 10 god i kasnije mozes otkupiti ulazi u cijenu to sto si placao - super. Samo je pitanje koliku ce ti cijenu spucati kad dodje do otkupa? Bolje da daju da mladi fino dignu kredit ali sa malim kamatnim stopama 2-3 % kao sto je svudgdje u svijetu.
To obicno bude na stranici Ministarstva za stambena pitanja KS. Do sad je kupovina stana za mlade pod povoljnim uslovima bila da kupis stan na dobrinji ili vogosci, gdje je kvadrat ti kao jeftiniji u odnosu na ostale kupce, ali imaju ugovor s odredjenom bankom a kamate su uzasno visoke. masa raje kojoj je to i odobreno kad vidi kamate i rate odustane. to valjda stalno ima otvoren poziv

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Kupovina stana na kredit
7.12.2013 23:24:15   
Suncica_
Taj konkurs je bio i prosle godine, ali vam toliko postave uslova, toliko traze papira, i jos kad sve prikupite, ne prodjete u uzi izbor :S na kraju smo odustali i digli stambeni kredit...ionako nismo imali bas neki izbor... bolje placati ratu za svoj stan, nego kiriju nekom drugom...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Kupovina stana na kredit
15.1.2014 21:22:45   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: jednaa

mi smo se usudili jer nemamo drugu mogućnost za rješavanje stambenog pitanja


nazalost mnogo nas je takvih. ili budi podstanar ili otplacuj kredit. postoji i trece, igraj loto i nadaj seuser posted image user posted image

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Kupovina stana na kredit
24.4.2014 10:52:43   
kikip
Ako nekoga zanima nešto u vezi procjena ja sam susdki vještak i radim za skoro sve Banke u BiH (Unicredit, Raiffeisen, Sberbank, Intesa, Union, Sparkasse,...) pišite mi pa vam odgovorim, možete na fejs da prije vidim https://www.facebook.com/ProcjeneNekretnina?ref=hl
Pozdrav!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Kupovina stana na kredit
24.4.2014 11:09:04   
rose
evo objavljen je konkurs za ponudjace/stanodavce i vlasnike zgrada da konkurisu ukoliko su zainteresovani da daju svoje zgrade na najam od 10 godina a kasnije otkup stanova

http://msp.ks.gov.ba/aktuelnosti/javni-poziv

prtetpostavljam da nakon 4 maja do kada je otvoren ovaj konkurs ide onaj za nas ...podstanare user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Kupovina stana na kredit
24.4.2014 11:59:12   
dandi84
E uzesmo i mi stambeni hipotekarni kredit...60 000 KM na 15 godina...Rata 506 KM a kamata 6,1%...Kupili smo kuću i konačno riješili problem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Kupovina stana na kredit
24.4.2014 13:02:07   
vila_7
user posted image user posted image user posted image I mi smo u procesu , pa me zanima da li vam je bio potreban suduznik? I u kojoj banci ste uzeli?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Kupovina stana na kredit
24.4.2014 13:23:57   
rose
mi nismo nigdje prispjeli...ugovor mi na max 1 godinu...a muzu cak ni takav user posted image do kredita ni naopako

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *