|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
28.8.2013 12:32:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:38:44   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja mislim da i ne trebaju žiranti ako imaš hipoteku
jel sad pravilo da lični dohodak mora biti , odnosno onaj dio koji to ostaje nakon plaćanja rate dva puta viši od rate???


Da, mi smo nedavno dizali kredit i još uvijek je taj zakon na snazi...rata ne smije opteretiti više od polovice LD.


je li kompletnog iznosa koji primas na racun ili se tu ne racuna T.O.?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 227
   [Obrisana poruka]
28.8.2013 12:41:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:44:51   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja mislim da i ne trebaju žiranti ako imaš hipoteku
jel sad pravilo da lični dohodak mora biti , odnosno onaj dio koji to ostaje nakon plaćanja rate dva puta viši od rate???


Da, mi smo nedavno dizali kredit i još uvijek je taj zakon na snazi...rata ne smije opteretiti više od polovice LD.


je li kompletnog iznosa koji primas na racun ili se tu ne racuna T.O.?


Nama su računali i TO...tražili su da se na potvrdi o prosjeku primanja u zadnja tri mjeseca navede i visina TO i uzeli su ga u obzir.



to je onda dobro jel? veci iznos se uzima u obzir koji ti mogu opteretiti

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:56:00   
palachinken
A ovo "na ruke" niko ne računa, a? user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 230
   [Obrisana poruka]
28.8.2013 13:06:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 13:11:26   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: palachinken

A ovo "na ruke" niko ne računa, a? user posted image


hebi ga...meni bi pasalo da se racuna ali smislicu ja nesto user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:19:01   
idana_85
IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Full Moon

pocy, ne znam koji ti iznos treba, ali ako neko ima nesto steka, najbolje je po meni uzeti dva nenamjenska kredita, ono 40 000, i picis neke velike rate, onda ti je i manja kamata i sve, sad ako je ovo uopce izvodivouser posted image


znas sta...toliki kredit moja banka unicredit meni nece dati bez 2 ziranta...kaze, da radim u drzavnoj firmi moglo bi...meni bi to pasalo iskreno najvise ali kad mi rekose max.iznos je 15000 koji mi mogu dati bez ziranatauser posted image user posted image
sber bank daje i do 60 000 potrosackog kredita..tako smo i kontali da idemo s tim...ja i mm i eto ga..kupimo stan bez hipoteke i ziranata...i za 10tak godina stan nas..kredit otplacen...ali vidjecemo jos...ako ovo bude moglo odlicno,,,ako ne...prebicu cu ih user posted image


mozes li mi molim te napisati koji znos sber nudi, kolika je rata otplate i na koji period. mozes i pp. i da li daju taj iznos za opremanje?
ja sam proljetos hodala i u intesi taj iznos mozes dobiti ako podneses zahtjev ali 5% od vrijednosti kredita iako odobre. raifeisen je imala neki flexi gdje je dio bio za satn dio nenamjenski pa je moglo 10 .000 za opemanje. A unicredit nije davao nista. Tad nije bilo ove sber :)

nama su u unicredit racunali i TO jer tu mm prima platu. i oni imaju prosjek primanja, uzimali su zadnja tri mjeseca prosjek koji lijeze na racun, zanemarili postojeci kredit i onda od toga racunali pola plate. ja mislim da je bilo i manje od pola plate

< Poruku je uredio idana_85 -- 28.8.2013 14:22:58 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:30:27   
dandi84
Ma kako god da okrenemo nećemo dobro proći..Uzmem 60 000 a vratim kad se sve preračuna iznosi rata puta godine 120 000 a negdje čak i više...I mi planiramo dići kredit za kuću al su uslovi nepovoljni totalno... Obilazili smo banke i skoro je svugdje isto i sve nešto odlažemo al u svakom slučaju do kraja godine ćemo se kreditno opteretiti i ja i mm jer nema načina da drugačije riješimo stambeno pitanje...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:35:10   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: dandi84

Ma kako god da okrenemo nećemo dobro proći..Uzmem 60 000 a vratim kad se sve preračuna iznosi rata puta godine 120 000 a negdje čak i više...I mi planiramo dići kredit za kuću al su uslovi nepovoljni totalno... Obilazili smo banke i skoro je svugdje isto i sve nešto odlažemo al u svakom slučaju do kraja godine ćemo se kreditno opteretiti i ja i mm jer nema načina da drugačije riješimo stambeno pitanje...user posted image



mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200, tako da sam rekla više volim biti podstanar do kraja života nego banci baciti tolike pare pred noge, a u međuvremenu se nadamo da ćemo prodati porodićnu kuću pa da nam banka neće trebati nikako

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:40:32   
dandi84

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: dandi84

Ma kako god da okrenemo nećemo dobro proći..Uzmem 60 000 a vratim kad se sve preračuna iznosi rata puta godine 120 000 a negdje čak i više...I mi planiramo dići kredit za kuću al su uslovi nepovoljni totalno... Obilazili smo banke i skoro je svugdje isto i sve nešto odlažemo al u svakom slučaju do kraja godine ćemo se kreditno opteretiti i ja i mm jer nema načina da drugačije riješimo stambeno pitanje...user posted image



mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200, tako da sam rekla više volim biti podstanar do kraja života nego banci baciti tolike pare pred noge, a u međuvremenu se nadamo da ćemo prodati porodićnu kuću pa da nam banka neće trebati nikako

Nama isto nije žurba...Zivimo u porodičnoj kući od mm...Lijepo nam je i nemamo nikakvih problema sa njegovim al nastojimo da se osamostalimo i da krenemo nešto stvarati...Međutim jako je tesko početi s kreditom...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:41:06   
idana_85

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: dandi84

Ma kako god da okrenemo nećemo dobro proći..Uzmem 60 000 a vratim kad se sve preračuna iznosi rata puta godine 120 000 a negdje čak i više...I mi planiramo dići kredit za kuću al su uslovi nepovoljni totalno... Obilazili smo banke i skoro je svugdje isto i sve nešto odlažemo al u svakom slučaju do kraja godine ćemo se kreditno opteretiti i ja i mm jer nema načina da drugačije riješimo stambeno pitanje...user posted image




mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200, tako da sam rekla više volim biti podstanar do kraja života nego banci baciti tolike pare pred noge, a u međuvremenu se nadamo da ćemo prodati porodićnu kuću pa da nam banka neće trebati nikako


mama alma ti ko da si sestra mm user posted image Otisli mi u banku da pitamo za 70 000, rata 420 KM i kaze vracamo 150 000. Kaze on neka hvala, za te pare mogu citav zivot biti u podstanarima i da mi jos ostane user posted image .
Mada je grozno biti u podstanarima, jedva cekam da kupimo nesto svoje i da pocnes ziviti onako kako zelis,a ne kako moras.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:43:24   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: idana_85


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: dandi84

Ma kako god da okrenemo nećemo dobro proći..Uzmem 60 000 a vratim kad se sve preračuna iznosi rata puta godine 120 000 a negdje čak i više...I mi planiramo dići kredit za kuću al su uslovi nepovoljni totalno... Obilazili smo banke i skoro je svugdje isto i sve nešto odlažemo al u svakom slučaju do kraja godine ćemo se kreditno opteretiti i ja i mm jer nema načina da drugačije riješimo stambeno pitanje...user posted image




mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200, tako da sam rekla više volim biti podstanar do kraja života nego banci baciti tolike pare pred noge, a u međuvremenu se nadamo da ćemo prodati porodićnu kuću pa da nam banka neće trebati nikako


mama alma ti ko da si sestra mm user posted image Otisli mi u banku da pitamo za 70 000, rata 420 KM i kaze vracamo 150 000. Kaze on neka hvala, za te pare mogu citav zivot biti u podstanarima i da mi jos ostane user posted image .
Mada je grozno biti u podstanarima, jedva cekam da kupimo nesto svoje i da pocnes ziviti onako kako zelis,a ne kako moras.



pa mislim stvarno, pa nije to hiljada, dvije ili deset nego duplo, tako da od te ljubavi nema ništa, šta ćeš i banke koriste, gdje mogu i kome mogu dižu kamate, a narod nužda natjera ne razmišlja, samo mu jedina želja da mu odobre kredit, pa kad krene otplata onda hvatanje za glavu

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:46:36   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Full Moon

pocy, ne znam koji ti iznos treba, ali ako neko ima nesto steka, najbolje je po meni uzeti dva nenamjenska kredita, ono 40 000, i picis neke velike rate, onda ti je i manja kamata i sve, sad ako je ovo uopce izvodivouser posted image


znas sta...toliki kredit moja banka unicredit meni nece dati bez 2 ziranta...kaze, da radim u drzavnoj firmi moglo bi...meni bi to pasalo iskreno najvise ali kad mi rekose max.iznos je 15000 koji mi mogu dati bez ziranatauser posted image user posted image
sber bank daje i do 60 000 potrosackog kredita..tako smo i kontali da idemo s tim...ja i mm i eto ga..kupimo stan bez hipoteke i ziranata...i za 10tak godina stan nas..kredit otplacen...ali vidjecemo jos...ako ovo bude moglo odlicno,,,ako ne...prebicu cu ih user posted image


mozes li mi molim te napisati koji znos sber nudi, kolika je rata otplate i na koji period. mozes i pp. i da li daju taj iznos za opremanje?
ja sam proljetos hodala i u intesi taj iznos mozes dobiti ako podneses zahtjev ali 5% od vrijednosti kredita iako odobre. raifeisen je imala neki flexi gdje je dio bio za satn dio nenamjenski pa je moglo 10 .000 za opemanje. A unicredit nije davao nista. Tad nije bilo ove sber :)

nama su u unicredit racunali i TO jer tu mm prima platu. i oni imaju prosjek primanja, uzimali su zadnja tri mjeseca prosjek koji lijeze na racun, zanemarili postojeci kredit i onda od toga racunali pola plate. ja mislim da je bilo i manje od pola plate



evo ti link pa vidi sta te zanima

http://www.sberbank.ba/stanovnistvo/krediti/default.aspx?id=1310&subM=1

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:48:24   
veeseelaa
mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200


kako toliko?
na dug vremenski period?
ja sam dišla 57 a vraćam 72

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:50:05   
dandi84

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200


kako toliko?
na dug vremenski period?
ja sam dišla 57 a vraćam 72

Tebi je super...Mora da ti je rata velika a period otplate mali...Ja sam 60 htjela na 25 godila ili 20 i moram vratiti 100-120 zavisno od perioda...Ma daveeee...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:50:27   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi smo mislili dići 100, a da vraćamo 180 ili 200


kako toliko?
na dug vremenski period?
ja sam dišla 57 a vraćam 72



pa moja vesela, ja kako drugačije nego na duži vremenski period 100 hiljada da dignem, nasmijah se u svoj ovoj muci,

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:52:26   
jednaa
mi smo digli kredit u sparkasse... nismo uzimali iznos za opremanje jer smo kupili novi stan a stvari smo uglavnom imali...
ja sam glavni dužnik a mm sudužnik, kako nismo imali još neku nekretninu za iznos hipoteke koji su tražili nego 1:1 ponudili su mi opciju da uplaćujem dvije ili tri godine oko 200 KM neko osiguranje u korist banke i tako smo riješili taj problem.. i da žirante nemamo zato nam je rata viša za oko 25 KM mjesečno

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 14:57:15   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: jednaa

mi smo digli kredit u sparkasse... nismo uzimali iznos za opremanje jer smo kupili novi stan a stvari smo uglavnom imali...
ja sam glavni dužnik a mm sudužnik, kako nismo imali još neku nekretninu za iznos hipoteke koji su tražili nego 1:1 ponudili su mi opciju da uplaćujem dvije ili tri godine oko 200 KM neko osiguranje u korist banke i tako smo riješili taj problem.. i da žirante nemamo zato nam je rata viša za oko 25 KM mjesečno


e ti za mustuluka..odoh odmah u sparkase..svidjaju mi se vec..sve kako mi pasuje user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:03:29   
idana_85

IZVORNA PORUKA: jednaa

mi smo digli kredit u sparkasse... nismo uzimali iznos za opremanje jer smo kupili novi stan a stvari smo uglavnom imali...
ja sam glavni dužnik a mm sudužnik, kako nismo imali još neku nekretninu za iznos hipoteke koji su tražili nego 1:1 ponudili su mi opciju da uplaćujem dvije ili tri godine oko 200 KM neko osiguranje u korist banke i tako smo riješili taj problem.. i da žirante nemamo zato nam je rata viša za oko 25 KM mjesečno


Jedna nisam te skontala bas. Koliki je kredit, rok otplate i rata? Ulazi li to osiguranje u ratu? Koliko ste uzeli koliko vracate'


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:03:51   
EEDITH
ako je u pitanju hipoteka za nekretninu onda banka traži da je nekretnina osigurana(za slučaj požara i sl.)i osiguranje se plaća godišnje do isteka hipoteke

< Poruku je uredio eldinky -- 28.8.2013 15:04:53 >


_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:20:21   
jednaa
kredit je 90.000 na 15 godina rata 784 KM
osiguranje stana u slučaju požara i sl ide na svih 15 godina, a ovo je dodatno osiguranje koje plaćam 2 ili 3 godine


_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:21:27   
jednaa
osiguranje ne ulazi u ratu a vraćamo 141.120

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:44:38   
shpagica
Ja ne znam kako se iko usudi uzeti kredit na 10, 15, 20, 25 godina???

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 15:49:04   
jednaa
mi smo se usudili jer nemamo drugu mogućnost za rješavanje stambenog pitanja

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *