|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 10:55:05   
pocahontas
nego pitam se - sve se nema, a kako raja dize te kredite i od kud im jos jedna nekretnina pored te koju kupuju da to stave pod hipoteku sve?user posted image user posted image

znas sta...neki mafijasi su puno godina zatovra dobili koliko nekim bankama treba capnuti kazne...koji su to lihvari majko moja mila user posted image
pa imaju sredstvo osiguranja hipoteku...duznika i suduznika...sta hoce vise?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 10:57:07   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: pocahontas

nego koja banka daje kredit stambeni/hipotekarni sa omjerom hipoteke 1:1 kao sredstvo osiguranja, bez ziranata, sa suduznikom bracnim drugom, oboje rade, stalno zaposlenje, plate dobre...i koji maksimalan iznos se moze ocekivati? dakle iznos za kupovinu stana plus iznos za renoviranje tj, uredjenje stana

daj bože da i jedna daje.........

Pocy vidi u bbi...moja kuma nedavno uzela, sa.muzem,.nemaju zirante...doduse oni tamo i rade, ali mislim da je isla standardna procedura.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 10:59:21   
bebaa

IZVORNA PORUKA: palachinken

Sudski vještak - arhitekta, angažovan od strane banke. Dođe sa tehničarima, premjere kvadraturu i snime postojeće stanje te na osnovu toga se vrši procjena.

ja tebi jedno ti meni drugo....kažem ti da je čovjek angažovan s naše strane ali je morao biti na spisku banke tj. da surađuje s njima.........user posted image user posted image user posted image i niko nije sem njega dolazio..........imali papire od stana i dali mu ovjerenu kopiju ugovora i čovjek došao i odradio svoje.......toliko od mene......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 203
   [Obrisana poruka]
28.8.2013 10:59:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:02:07   
pocahontas
intesa ima okej uslove barem koliko procitah..pa cu od njih krenuti..jedino im je kamata malo visocija ali boze moj...zato ne traze zirante i hipoteka je 1:1...to mi treba user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:06:01   
bebaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

intesa ima okej uslove barem koliko procitah..pa cu od njih krenuti..jedino im je kamata malo visocija ali boze moj...zato ne traze zirante i hipoteka je 1:1...to mi treba user posted image

kad budeš gledala pitaj da li još postoji mogućnost ako otvoriš štednju,uzmeš kreditnu i prebaciš platu preko njih,kamata bude za 0,3% manja.....kad smo mi uzeli kamata bila 6,7 a mi plaćamo 6,5 jer nismo htjeli uzimati kreditnu karticu......
a mi u intesi imamo žirante a i moja prijateljica u pon. dobila obavijest da joj je odobren kredit i isto je morala imati 2 sudužnika.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:11:28   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: pocahontas

nego pitam se - sve se nema, a kako raja dize te kredite i od kud im jos jedna nekretnina pored te koju kupuju da to stave pod hipoteku sve?user posted image user posted image

znas sta...neki mafijasi su puno godina zatovra dobili koliko nekim bankama treba capnuti kazne...koji su to lihvari majko moja mila user posted image
pa imaju sredstvo osiguranja hipoteku...duznika i suduznika...sta hoce vise?


mm i ja smo suduznici, imamo 2 ziranta, banka ima hipoteku na stan (vrijednost je bila 1:1) i policu osiguranja vinkuliranu na njih. Nema sanse da budu donji. Lihvari, nego sta.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:13:35   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: pocahontas

nego pitam se - sve se nema, a kako raja dize te kredite i od kud im jos jedna nekretnina pored te koju kupuju da to stave pod hipoteku sve?user posted image user posted image

znas sta...neki mafijasi su puno godina zatovra dobili koliko nekim bankama treba capnuti kazne...koji su to lihvari majko moja mila user posted image
pa imaju sredstvo osiguranja hipoteku...duznika i suduznika...sta hoce vise?


mm i ja smo suduznici, imamo 2 ziranta, banka ima hipoteku na stan (vrijednost je bila 1:1) i policu osiguranja vinkuliranu na njih. Nema sanse da budu donji. Lihvari, nego sta.

e ovako je kod nas ...oboje sudužnici i još 2 žiranta....majke mi kao da smo kupili pola sarajeva.........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:18:59   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: pocahontas

nego pitam se - sve se nema, a kako raja dize te kredite i od kud im jos jedna nekretnina pored te koju kupuju da to stave pod hipoteku sve?user posted image user posted image

znas sta...neki mafijasi su puno godina zatovra dobili koliko nekim bankama treba capnuti kazne...koji su to lihvari majko moja mila user posted image
pa imaju sredstvo osiguranja hipoteku...duznika i suduznika...sta hoce vise?


mm i ja smo suduznici, imamo 2 ziranta, banka ima hipoteku na stan (vrijednost je bila 1:1) i policu osiguranja vinkuliranu na njih. Nema sanse da budu donji. Lihvari, nego sta.


koja banka? i pitanje: da li su vam odobrili samo onaj iznos kredita koliko je zapravo cijena stana ili ste mogli vise dobiti od cijene stana kako bi imali za opremanje npr.?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:25:51   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: pocahontas

nego pitam se - sve se nema, a kako raja dize te kredite i od kud im jos jedna nekretnina pored te koju kupuju da to stave pod hipoteku sve?user posted image user posted image

znas sta...neki mafijasi su puno godina zatovra dobili koliko nekim bankama treba capnuti kazne...koji su to lihvari majko moja mila user posted image
pa imaju sredstvo osiguranja hipoteku...duznika i suduznika...sta hoce vise?


mm i ja smo suduznici, imamo 2 ziranta, banka ima hipoteku na stan (vrijednost je bila 1:1) i policu osiguranja vinkuliranu na njih. Nema sanse da budu donji. Lihvari, nego sta.


koja banka? i pitanje: da li su vam odobrili samo onaj iznos kredita koliko je zapravo cijena stana ili ste mogli vise dobiti od cijene stana kako bi imali za opremanje npr.?


Intesa Sanpaolo, prije 5,5 godina. Mi smo uzeli manji iznos od vrijednosti stana, jer smo imali jos jedan izvor finansiranja, beskamatni. user posted image

A mozes dobiti i iznos za renoviranje, ali mislim da to onda ide kao namjenski kredit, taj dio. Dakle, ne dobijes kes, nego banka placa izvodjace i dobavljace. Ali to moras provjeriti sa bankom. Samo pretpostavljam da onda traze i dodatna sredstva obezbjedjenja.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:25:56   
Full Moon
pocy, ne znam koji ti iznos treba, ali ako neko ima nesto steka, najbolje je po meni uzeti dva nenamjenska kredita, ono 40 000, i picis neke velike rate, onda ti je i manja kamata i sve, sad ako je ovo uopce izvodivouser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:30:05   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Full Moon

pocy, ne znam koji ti iznos treba, ali ako neko ima nesto steka, najbolje je po meni uzeti dva nenamjenska kredita, ono 40 000, i picis neke velike rate, onda ti je i manja kamata i sve, sad ako je ovo uopce izvodivouser posted image


znas sta...toliki kredit moja banka unicredit meni nece dati bez 2 ziranta...kaze, da radim u drzavnoj firmi moglo bi...meni bi to pasalo iskreno najvise ali kad mi rekose max.iznos je 15000 koji mi mogu dati bez ziranatauser posted image user posted image
sber bank daje i do 60 000 potrosackog kredita..tako smo i kontali da idemo s tim...ja i mm i eto ga..kupimo stan bez hipoteke i ziranata...i za 10tak godina stan nas..kredit otplacen...ali vidjecemo jos...ako ovo bude moglo odlicno,,,ako ne...prebicu cu ih user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:32:34   
Full Moon
Mislim i na nenamjenski veci ti treba zirant, ali mozete li jedno drugom biti, ti i tmuser posted image
Meni je trebao samo jedan zirant, na ovaj nenamjenski kredituser posted image

< Poruku je uredio Full Moon -- 28.8.2013 11:33:14 >

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:34:19   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Mislim i na nenamjenski veci ti treba zirant, ali mozete li jedno drugom biti, ti i tmuser posted image
Meni je trebao samo jedan zirant, na ovaj nenamjenski kredituser posted image


ma skontacemo nesto..tek sam u jednoj banci bila...ima bre da moze user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:40:31   
Full Moon
Ma naravno, sretnouser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:40:38   
palachinken
Pocy, sretno pa kako god :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:47:55   
ziki
Pocy ako uspiješ u naumu daj receptuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 11:52:02   
pocahontas
hvala vam..user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:10:52   
SREĆNA
Mi danas abd krećemo u pohod za kredit i stan.Počet ćemo od intese jer tu mi je plata i rata za već postojeći kr.
Mene zanima da li banke daju kredite samo za novogradnju ili ....? stvarno nisam upućena i nemam pojma o tome ništa.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:11:33   
SREĆNA
E da i SRETNO pocahontas

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:12:51   
veeseelaa
banke daju stambene kredite, znači za kupovinu stana, bilo u novo0gradnji ili zgradi izgradjenoj prije 50 godina
oni se svakako obezbiejdite hipotekom i žirantima i vozdra
stan procjenjuje sudski vještak i odnos na spram dizanja kredita ovisi od banke 1: 1,2 ili 1: 1,5 i tako

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.8.2013 12:13:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:19:04   
SREĆNA
Vesela hvala puno na info. Žirante teško da ćemo ih naći.Mislim da je opet nekakva najbolja solucija hipoteka, ali vidjećemo šta i kako.Hvala još jednom.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:21:42   
veeseelaa
pa ja mislim da i ne trebaju žiranti ako imaš hipoteku
jel sad pravilo da lični dohodak mora biti , odnosno onaj dio koji to ostaje nakon plaćanja rate dva puta viši od rate???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 223
   [Obrisana poruka]
28.8.2013 12:26:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kupovina stana na kredit
28.8.2013 12:31:05   
veeseelaa
rata ne smije opteretiti više od polovice LD.


više od pola il više od trećien?
neko mi reče od trećine

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *