|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
13.10.2008 10:43:24   
proud mom
e draga Mrvo, ovi naši u Nakaševoj bolnici su fakat kao mesari....

i ja sam imala strašno težak porod koji je trajao punih 15 sati, i na moju žalost, pošto više nisam imala atoma snage u sebi da "tiskam" dobro su me iskasapili.... dr. nenad mi je fino "prikačio" 9 unutrašnjih i 9 vanjskih konaca... poslije toga??? drugi dan sam sve radila kao i obično jer nisam imala ama baš nikoga da mi pomogne... ne znam kako ali nije me baš nešto nenormalno bolilo... ili je to pak zanemarivanje jer sam se odmah pomirila sa činjenicom da sam sama i da mi se valja pomiriti sa sudbinom... prvi put sam sjela nakon 5 do 7 dana, ne sjećam se baš... i od tada, sve 5...

sjećam se priče da je to prvo i posljednje dijete koje sam ja rodila, ali danas, pet mjesci poslije, već nisam sigurna u to što sam jednom izjavila... no, strah je još uvijek prisutan...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
15.10.2008 12:15:47   
mamina princeza
E drage moje meni je stvarno dugo trajao oporavak. Porod mi je bio tezak i kao sto sam pisala zavrsio se vakumom a u tom slucaju kako doktori govore mora biti maksimalan rez... nikad mi nisu htjeli reci koliko imam savova ni vanjski ni unutrasnjih. Vanjski rez  mi je velik ide skroz do guze pokusavala sam i sama izbrojeti al nije islo- uglavnom jako puno a unutrasnjih mislim jos vise. Groznosam se osjecala prvih dana nakon poroda a najvise me slomilo sto je moja beba imala zuticu i bila na pedijatriji 4-5 dana a ja budala letila gore svaki dan po tri puta - kao da je vidim i da sacuvam mlijeko - koje opet na kraju nisam sacuvala.

Poslije 40 dana mi je nekako bilo puno bolje. Najgori je prvi mjesec to svi kazu kasnije sve prodje - preko noci sam bila bolje i mogla i sjedit....
sad sam vec to dosta zaboravila jer kad imam svoje zlato pored sebe znam da sve to koliko tesko bilo vrijedi

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
16.10.2008 22:41:54   
Blue rose RR
I neka mi neko kaže da se porod zaboravi..uh...evo sve me trnci prolaze, dok čitam vaša iskustva, i prisjećam se svojih.
Mjesec i pol...nisam znala gdje me više boli, dole ili gore...sam ležala prikovana za krevet. Do toaleta koji se nalazio suprotno mojoj sobi sam išla po 5 minuta..brrrr...
Sreća pa je mama bila uz mene cijelo vrijeme, i mm poslije posla, uhh..

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
16.10.2008 23:10:53   
Nadi
Porodila sam se prirodnim putem. Meni su samo zadnja 2 sata pred sam porod bila jako bolna. Imala sam i neizdržljivu glavobolju. Ipak već par sata nakon poroda sam sjedila, a dan poslije sam bila super. Moja mama je svaki dan kuhala, čistila, a sveki čuvala bebu kad bih ja spavala svaki dan u 40-tnici. Noći smo bili sami Kiki, MM i ja. Nikad nije ni moja mama a ni sveki prespavala. One su bile dnevna pomoć.
Ali najviše im hvala iza to user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
18.10.2008 11:50:50   
Anoniman
eeeeeeee kad se samo sjetim.... Ja sam moju dušicu rađala 13 sati i 45 min user posted image !!! Nemam pojma koliko sam imala šavova samo znam da nisam smjela ni pokušati sjesti prije 25-tog dana...užas!!! Čini mi se da me ama baš sve bolilo punih 40 dana. 7 dana nakon poroda sam sletila na 47 kg, nisam kako treba mogla hodati, a ribica mamina bila pravo, pravo nemirna beba, plač čitav dan, grčevi.... Sreća pa je svekrva bila stalno sa nama prvih 15 dana inače ne znam šta bi.... opet sve prođe ali se ne zaboravlja!!!! Nadam se da ću ovaj put "bolje" proći user posted image

(odgovor članu Nadi)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
18.10.2008 19:03:21   
adannn
moja beba je rođena na vakum,sve je jasno kako mi je bilo.....ali za razliku od moje snahe koja je bebu rodila ko fol lako i koja nije mogla ustati danima i to jedva ja sam već s bebom treći dan išla na pregled i vakcinu koju nije primila u bolnici....sada nakon osam mjeseci nemogu se sjetiti bolova ali znam da nije bilo lako ali hvala svima koji su mi pomogli naročito mojoj svekrvi nikada joj to neću zaboraviti što se nije odvajala od mene i bebe,iako sam samo željela svoju mamu u tom trenutku JAKO MI JE NEDOSTAJALA....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
29.10.2008 11:43:26   
idana_85
Ja sam imala jedan unutrasnji konac,tri vanjska. Treci dan su ispali konci, i vec sam bolje mogla hodati, a otprilike sam jedno 10 tak mogla sjesti bas da me nista ne boli. Danas je 21 dan, jos krvarim user posted image
Stvarno mi je od velike pomoci bila svekrva,koja je o svemu brinula,ja sam prvih par dana samo lezala i odmarala, i naravno moj dragi mm koji je vodio racuna o mojoj rani, redovno je "feniro" da sto prije zarasteuser posted image


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
1.11.2008 20:15:29   
rozi
Kad citam vase price  zaprepastim se. Nesto sa mnom nije u redu ?Ja sam se porodila brzo  i nije me boljelo, sili su me nekih 5 minuta , a kasnije mi je babica rekla da imam 6 konaca. A oporavak , nocna mora.  Prva 2 dana nije bila strasno, ali treci ... Vjerovatno se upalilo , znala sam plakati od bolova, ma stotinu puta gore od poroda. Prvi puta sam sjela na guzu sa mjesec dana i u tom period sam vidjela i konce da izpadaju.
Na prvi pregled sam otisla sa nepunih 8 sedmica i doktorica mi je rekla da jedan konac jos uvijek vlazi. I danas znam osjetiti ranu kad sjednem , a kad dotaknem boli me.
E nisam rakla da je od poroda proslo 4,5 mjeseca, a sa drugom kontrolom odugovlacim, zbog nedostatka vremena, a jednim dijelom i zbog straha user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
2.11.2008 9:55:27   
mamina princeza
Ej rozi nemoj previse brinut sve je to individualno... znam zenu koja i sad mislim neki +h 7.8 mjeseci poslije poroda tesko sjedi. Mene je isto rana bolila vise 2-3dan  poslije poroda  valjda dok se ohladi.
Al ipak idi na kontrolu - mozda ti mogu dati neki savjet da ti prodje nelagodapri sjedenju mislim da se necim mazes ili slicno.... mene je poslije 3 mjeseca od poroda jednom rana toliko zabolila da sam poludila al je prosli... mozda na promjenu vremena ko ce znati

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
2.11.2008 10:06:06   
Mrva
Ja u utorak idem na prvu kontrolu nakon poroda i malo se plasim. Rana me ne boli, iako me dr. sio 25 minuta, nisam niti pitala koliko konaca imam, ali znam da doslovno nisam mogla sjediti 20tak dana, a nakon toga je svakim danom bilo sve bolje i bolje i sada sjedim potpuno normalno, nemam nikakvih bolova, iako osjetim jos vrlo malo zadebljenje koze negdje 'pri kraju'!
Ono sto me vise brine jeste sto i dan danas, nakon 52 dana, i dalje krvarim. Vjerovatno se misic maternice jos uvijek nije stegnuo...zaista ne znam sta se desava :(


_____________________________

Lovely

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
2.11.2008 17:45:20   
rozi
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Ej rozi nemoj previse brinut sve je to individualno... znam zenu koja i sad mislim neki +h 7.8 mjeseci poslije poroda tesko sjedi. Mene je isto rana bolila vise 2-3dan  poslije poroda  valjda dok se ohladi.
Al ipak idi na kontrolu - mozda ti mogu dati neki savjet da ti prodje nelagodapri sjedenju mislim da se necim mazes ili slicno.... mene je poslije 3 mjeseca od poroda jednom rana toliko zabolila da sam poludila al je prosli... mozda na promjenu vremena ko ce znati


NAtjeracu se da odem slijedece sedmice, nema druge, valjda bude sve ok. :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 0:58:09   
juni
mrvo, sjecas se junija :) bile smo zajedno u sobi i bodrile jedna drugu. Bas sam se pitala kako si ti podnijela posporodjajno vrijeme jer je meni bilo grozno, a vidim da smo imale slicna iskustva. Mozda da sam se sjetila da te zovnem da se jedna drugoj izjadamo, mozda bi nam lakse bilo.
I mene je isto bolilo prvih 15 dana, nisam mogla sjediti niti hodati, a kad bih se ustala hodala bih pas kao upitnik kako si docarala.
Rana me je isto puno bolila iako sam imala manje savova od tebe, sto znaci da to nije mjerilo boli.
Da ne govorim o boli koju sam osjecala kad sam pokusavala da dojim junija- emila :) (napokon smo se odlucili za ime). Sreca nije bilo uzaludno jer sad uspjeno dojim.
Uglavnom nam niko nije pricao o svoj boli koju zene pretrpe poslije poroda, to se nigdje ne spominje, ni u jednoj knjizi...  grozno, boli gore boli dole.
I bas se osjecas jadno i usamljeno bez obzira na podrsku porodice i muza, osjecas se.... i kad kazu zaboravi se!
Nadam se da cemo se cuti, a volila bih i da se vidimo!

Ljubim te



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 5:00:53   
Dalia05
Svaki put kad idem u Wc sjetim se svog poroda i svoje 40 snice. Uh nedo bog nikome. Posto sam bebu rodila na vakum sva sam bila isivena.   U bolnici mi je pomagala sestra, mama, muz i medicinske sestrice da se okupam i presvucem. Sjecam se 2 sata poslje poroda dosla je medicinska sestrica da mi pomogne da se okupam i ja da se napravim narodni heroj kako sam krenula da ustanem iy kreveta tako sam se nazad skljokala hahahahahah.Nisam se pecila ali stvarno nisam mogla sama. Kad sam dosla kuci iz bolnice 2 sedmice nisam mogla ni sjesti na guzu toliko me je sve bolilo. Ali sreca mama mi je bila tu da mi pomogne. Kad sam morala piskiti samo bi kao musko stajala nad soljom i piskila. Uh mrzime da se sjetim. Mama i muz su me kupali. A sto se tice kucanski poslova nisam nishta pipla prstom 40 dana. Beba je uvjek bila kraj mene u kreveticu tako da nisam morala puno da hodam a pravo da vam kazem nisam ni mogla. Ma kad se sjetim sve me zaboli. Ali sve je vrijedno kad vidim svog andjela.

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 9:07:38   
simba
Rodila sam krupnu bebu 4,500kg.prirodnim putem.neznam tacno kolilo sam imala konaca cini mi se 5. nisam se usudila ni da pogledam dok nije prosla cetersnica. Tesko mi je bilo sjedit a najvise me bolilo kada sam uzimala bebeu da dojim.Ipak je to teska kilaza za porodjenu zenu.Kod kuce mi je pomagao muz i svekrva,a kupala sam se sama.Al sve u svemu mislim da je proslo i 2mijeseca dok se nisam navikla sama sa bebom.Kazu da se sve zaboravi kad se dijete rodi i kada ga uzmes.Ja bi rekla da je tako,bar sa ovim prvim.Tesko da se mogu i sjetit kakav je to bol bio. On mi je najveca radost u zivotu. Znam da je bolilo al neznam ni sama kako je sve proslo...

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 12:32:29   
Enchy
Tacno je da se bol zaboravi kada vidim svoju malu mrvicu...
Ja sam se porodila prije 12 dana i jos uvijek ne mogu pravo sjesti na stolicu, imam odredjene poze na stranu lijevu ili desnu, pa se namjestam.
Imala sam relativno brz porod (od 18 sati kada su poceli bolovi, do 3 sata poslije ponoci, kada sam rodila svog sina), ali sa epiziotomijom. Ni meni niko nije rekao koliko imam konaca, ali znam da me sio sigurno 20 minuta. Nesto malo pukla, a i oni sjekli. Ono sto vidim jesu vanjski savovi, sedam vidljivih, a koliko ih je unutra, ne znam.
Imala sam prvih sedam dana pomoc svoje majke, snahe i svekrve (uglavnom kucanski poslovi i spremanje hrane), a evo poslije tih sedam dana radim sve sama. I u prvim danima sam oko bebe sve sama. To mi je najgore padalo nocu, kada sam je sama podizala da  podojim, pa se ne mogu namjestiti. I mene je rana bolila vise treci dan nego prva dva, jer se valjda to tada tek skroz ohladi. Mogla sam lagano hodati, teturalauser posted image  do WC-a...na pocetku nemoguce saginjati se, namjestati se na krevetu (laktovi su mi borova kora) i sl. I ledja me pravo bole jos uvijek, a da ne pricam o hemeroidima koje sam dobila u trudnoci i koji su se upalili i jos ne prestaju...
Konci su izgleda ispali svi, ali se rana upalila, pa mi babica rece da stavljam rivanol da se malo smiri. A tek dojenje, krvave bradavice i sl...izgleda bez toga ne moze. I uz sve to mi se bebac prehladio, kise i kaslje kao veliki, a tek mu 12 dana.
Krvarenje bilo pravo obilno na pocetku, cak i izbacivala i velike uguske krvi, ali sada skoro da je skroz prestalo. Nesto mi rano, kada vidim kako nekome krvarenje  traje i po 40 dana.

Boli sve i porod i sivanje i oporavak od epiziotomije, ali eto prolazi polako, svaki dan uz svog bebaca uzivam. Prolazi polako i ona depresivna kriza, stalno plakanje sto od srece sto od nekog osjecaja usamljenosti i straha da nesto ne pogrijesis sa prvim bebacem.

Uh sto se napisah, ali sta cu lakse mi je kada sa vama podijelim iskustva, vidim da nisam samauser posted image

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 16:39:45   
dacy
ja sam rodila na carski, najgore mi je bilo prvi dan, a sto se tice lezanja, nisam lezala ni dan (osim ono u bolnici user posted image ). Nisam zato jer sam se dobro osjecala, rana od carskog me jos boli, sto je i normalno, boli kad se porezes pa kako nece ovo.


(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.11.2008 17:05:22   
treselle
ja nisam nikako lezala i bas sam se brzo oporavila. Bez ikakvih problema

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
7.11.2008 1:18:45   
Lorna
Moj je oporavak bio vrlo brz i bez ikakvih komplikacija. Nisam lezala uospte, i mogla sam sjediti odmah poslije poroda. mama me namjerno slikala 3. dan po porodu kako "turski" sjedim i hranim Lornu, jer kaze niko joj u Bosni ne bi vjerovao. MM je uzeo 7 sedmica "porodiljskog" da bude sa mnom, mama mi bila tu, ali ja sam se osjecala tako dobro da ni dana nisam legla. Ja, valjda, nisam mogla docekati da budem mama i da je presvlacim, oblacim, kupam... da mi je lezanje bilo tracenje vremena! Doduse, nisam bila sjecena, porod prosao savrseno, i stvarno nije bilo potrebe za lezanjem.
zao mi je svih zenica koje prolaze gungulu nakon poroda, meni je moj postporodjajni period prosao ama abs bez ikakvih problema!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
19.11.2008 1:30:36   
merimaa
ja sam rodila carskim rezom tri dana sam bila na intenzivnoj u polu svjesnom stanju tako da nemam pojma kako je bilo a poslije je bilo ok brzo sam se oporavljala imala sam 7 konaca koji sam izvadila nakon 10 dana kakav sam imala porod prezadovoljna sam kako je sve zavrsilo svak idan zahvaljujem dragom Allahu sto mi je dao priliku da budem majka...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.12.2008 22:27:29   
Nana_Ze
citam vasa iskustva i ne mogu da vjerujem koliko ste se napatile....ja sam i sina i kcer rodila na carski rez i svakom kazem da sam prosla kao carica....:)) danas je 16 dana kako sam rodila kcerku, evo doji dok pisem, i vec sam 3 puta izlazila...jucer sam iizasla na jedan satak u soping:)..mama mi dodje dnevno na tri sata, uradi sto treba, napravi rucak, a rekla sam joj da nema potrebe vise da mme sluzi, jer stvarno sve mogu sama...svim zenama sto su se porodile prirodno dizem spomenik, svaka castuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.12.2008 22:30:34   
Ilhana RR
Ja sam odma drugi dan bila super. Prvi dan nisam od Epiduralne anastezije nista mogla jer sam bila nepokretna taj dan al posle sam hodala tamo vamo. Kod kuce nisam mogla da sjedim nego sam ustala i odma pocela da kuham da ovo da ono. Ja sam inace takva i da me je boljelo ja bih to radila jer mi je dosadno samo lezati.

Konci mi doduse nisu sami ispali vec sam morala ici da ih vade kad je maloj bio mjesec dana. Kad sam isla na posleporodjajnu kontrolu tri mjeseca nakon porodjaja kaze da je sve super i da nije ocekivo da ce tako fino zarasti sve.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
6.12.2008 22:39:34   
Pankica
Porodila sam se prije, još malo, pa sedam mjeseci (na zdravlje) i imala sam stvarno veliku sreći i sa prvim i naročito sa ovim drugim porodom, jer nisam ni pukla, niti su me "sjeknuli", tako da sam odmah mogla i sjediti i hodati kao da nisam ni rodila. Jedino što sam prve dvije noći imala neke bolove po dnu stomaka, ma čini mi se na svakih pet minuta, slično kao kontrakcije. Ali kažu da je to, nakon drugog poroda, često kod mnogih porodilja. I da mi je trebalo, ne bih imala vremena za oporavak, niti misliti na sebe, jer sam peti dan, nakon poroda, završila na pedijatriji. Inače, po izlasku iz porodilišta, kad sam vidjela kako se tresu ruke i u moje svekrve, a u muža pogotovo (valjda su bili toliko uzbuđeni i sretni), uzela sam bebu iz ruku muža i sama je iznijela na treći sprat!user posted image  Eto toliko o mom oporavljanju nakon izlaska iz porodilišta!user posted image

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
11.12.2008 8:38:16   
emma.L
Suosjecam sa svima vama i ne mogu vjerovati kako sam dobro prosla. Par koncica sam imala i hemeroidi su mi bili 10 puta veci problem kod sjedenja, iako, evo skoro dva mjeseca nakon poroda, ponekad osjetim zatezanje kad sjednem. Bila sam iznemogla od gubitka krvi i jedino sto mi je bilo problem je oprati bebi guzu nad kadom, dakle nagnuti se. To je radio MM prvih 10-ak dana dok se nije vratio na posao. Svekrvi sam bukvalno da se ne naljuti ostavila kuhanje. Mislim da sam mogla i to user posted image , ali ne mozemo nanu bas skroz iskljuciti. I valjda sam namcor, ali nakon sto su svi otisli svojim poslom i prestali skakutati oko mene i bebe, ja skroz ozdravila user posted image  (ma ja sam veliki ters koji misli da moze sve sama najbolje user posted image ).

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
11.12.2008 8:45:51   
beni29
Moj oporavak poslije dva porodjaja ma ljepota. Sa prvim sam imala sedma konaca ali vjerujte mi dosla sam kuci i svu kucu uradila ko velika. Nisma lezala ni jedan jednin dan. Sa drugim je bilo jos lakse nisma bila sjecena ma ljepta ko sta rece neko gore odmah sam sjedila i turski. I meni je zao zenica koe se napate stvarno je do moje sobe je bila jedna koju su morlai voziti na kolicima da okupa bebu ali ruku na srce ima brate i zena koje se prenemazu zbog nicega ali naravno ima zena koje se dobro dobro napate. Porodjaj je ipak nesto prirodno i od Biga dano tako da je nekako sve uradjeno da se ipak brzo oporavimo i nastavimo zivjeti normalan zivot sa nasom bebicom.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koliko dugo ste se oporavljale?
18.12.2008 18:55:02   
emina_h
Pa eto moj oporavak je trajao 5 dana,iako sam vec drugi dan ustala.
Posto imam jos jedno malo djete,a pomoc jedino od mm,nisam si ni mogla priustiti neki duzi oporavak.
Tako da sam se hvala Bogu oporavila silom prilika.
Danas je jedanaesti dan od poroda i osim iscrpljenosti od nedostatka sna,druge tegobe ni nemam.
Epi zalijecili,hemoroide isto,jedino jos malo bradavice bole ali proce i to.


(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *