|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 19:31:30   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: koka i po

kad sam bila trudna sa mojim I.sve sam mu tepala da je moj Salko.
kad se rodio mm je kategoricno bio protiv tog imena.
a bas bi simpa bilo zvati ga Salkicauser posted image .
ovaj mali hajduk je trebao biti Dinko...aaaaaaaaaaali....kazu Dinko je ime za cukuuser posted image .
uglavnom prvom sam ja dala ime a drugom babo...mada sam ja bila protiv imena Sead..jer sve Seje koje znam vole flasuuser posted image ...valjda ovaj moj nece.


Hahaha legendo - moj svekar Sejo, i da voli je bas bas hahah...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 23:21:50   
talisman

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Meni su jako važna značenja imena, i vjerujem da imena nađu djecu, ma koliko mi mislili da ih mi biramo (Esmeralda, Amarildo i Sandokan su vjerovatno izuzetci koji potvrđuju pravilo user posted image ).


Ovo vjerujem i ja, a i moje curice su dokaz tome. Jos odavno sam bila rjesila da ce se moja prva cerkica zvati Merjem Hana i bila spremna izgurati to ime, znajuci da mm a i mnogi drugi ne vole kad se djeci daju 2 imena. Ali, saznadoh da sam trudna uoci Ramazana i kako mi je tog mjeseca Lejletul kadr bila posebno draga, jos od pocetka trudnoce sam predosjecala da nosim curicu i znala kako ce se ona zvati... Druga cesrkica je dosla ubrzo posle prve, pa sam nekako bila nespremna za ime.. nisam imala neku posebnu zelju, sem sto sam zeljela da ime bude sasvim razlicito. Oduvjek me " nerviralo " sto su imena mene, sestre i brata pocinjala na isto slovo ( tad valjda bila moda neka user posted image ) ili kad bi neko djeci dao slicna imena. Tek drugog dana nakon njenog rodjenja dogovarali smo se sa mm koje bi joj ime mogli dati. On je htjeo Dina, ali kako se meni nije svidjelo jer mi je zvucalo vise kao nadimak, dosao je na ideju da se zove kao njegov rahmetli djed ( normalno u zenskoj verziji user posted image ) i posto se meni ideja svidjela dobi i N svoje ime user posted image Stvar je u tome sto sam tek nakon mjesec dana skontala da one zapravo imaju bas slicna imena, samo prva 2 slova su razlicita user posted image Tako da smo se dzaba mucili, one su u mom slucaju stvarno same odabrale kako ce se zvati, Allah dragi zna user posted image

Sto se muskog imena tice, od malena mi se svidjalo Hamza ( nakon prvog gledanja filma " Pod zastavom Muhameda " ) ali kako se brat prvi ozenio, dobio sina i nadenuo mu to ime, izbor je otpao. Zatim, svidjalo mi se ime Mehmed jer se u mojj famili niko tako ne zove, ali ih zato sa strane mm ima bar 3 u uzoj rodbini, onda je i to ime otpalo. Ostadose mi Omer i Enes, ako trece djete ako Bog da bude musko user posted image Ako ponovo bude curica imam nekoliko zanimljivih imena, ali iz iskustva ne planiram unaprijed... da se opet ne mucim dzaba user posted image

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 23:51:41   
DM
Ja sam nekad "maštala" da imam Hanu Merjem(od imena Ana Marija-ili kako se već piše), pa je tu bila Atija, pa Šejma...
Međutim po udaji muž izrazi želju , da ako ikad budemo imali sina da se zove S.i tako je on imao ime prije nego li se rodio(iako sam ja svašta predlagala; kad sam bila trudna sa S 8. mj, mm branio diplomski o Omeru ibn Faridu i ja htjela da se zove Farid, međutim nj
se nije svidjelo-kaže da je to u arapskom jeziku zanimanje-pravnik) i bi S!
I pravi je nositelj svog imana(, mada u zadnje vrijeme opasno mijenja naravuser posted image
E kad se rodio drugi sin, bio je red na meni, međutim terbalo je da se usaglasimo-ja htjela Orhan(pamtim još onu priču iz bukvara ili čitanke o Orhanu i žutom balonu i od tuda i moja želja za tim imenom), pa Lukman,pa Mervan, pa Suhejb, a mm ga cijelu trudnoću zvao Jahja(čak mu i djeca iz familije tepala-Jahja), ali eto dobi ime I.
nekd mi bude žao što nije ostao Jahja, ali potvrđujem onu Lejlinu tvrdnju!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
26.7.2012 12:56:53   
bananica
od pocetka trudnoce pa do 6.mjeseca je trebala biti Sarah, to mi se ime posebno svidjalo, u 6.mjesecu se odlucih za ovo ime kako se i zoveuser posted image

mm nije imao pravo na izbor imenauser posted image

< Poruku je uredio bananica -- 26.7.2012 12:58:04 >

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
26.7.2012 23:52:58   
dzenyA
nadam se da cu jednog dana biti majka i jednoj maloj Ehlimani user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
26.7.2012 23:58:25   
Medić*
Mi nesto puno nismo dumali o imenima muskim, nadali se curici pa smisljali imena Medina, Uma, Sara, Lejla.... a onda rekose djecacic pa pomislismo moze biti Bakir ili Fatih, prevagnulo ovo drugo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 2:35:51   
Galicia
Ja i mm mastamo o imenima sad za sad. Dogovor je pao na par imena:
Curica: Vanja, Dalia, Moana, Gala, Rei, Mei, Aneli, Azra, Lola.
Djecko: Benicio, Aras, Ari, Ennio, Lars, Sven, Hilal, Kenan.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 10:03:22   
Medi_87
user posted image user posted image za temu
kad sam zatrudnila ja odmah pocela razmisljati ime za M user posted image user posted image oduvijek mi se svidjalo ime Ismail i zeljela sam da se i moj beban tako zove, o zenskim imenim anisam nesto plaho ni razmisljala ali bilo ih je par u opticaju Aisa, Fatima, naslo bi se jos koje u letu.
Medjutim sticajem okolnosti moj svekar r. je preminuo mjesec dana prije nego sto sam rodila M i odmah smo odlucili da damo bebi ime po njemu.
Ima jos vakta aBd da i ostala iemna dodju u opticaj, mada od zenskih mi je muz sad predčlozio i Sumeja kaze usnio to ime da mi je ostavio u amanet da dam,drugi dio sna nije mi s enimalo dopao ali je ime lijepo

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 11:28:17   
hapymum
od muskih imena najvise mi se svidja Hamza bas mi je nekako jako,i kad akoBogda insAllah budem imala sina tako ce se zvati a za djevojcicu kontala sam da se zove Nadja a mm se vise svidjalo Hana i tako je ostalo

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 16:19:48   
lana32
Ja sam od početka znala da će se zvati Lea ,ali moj muž ,valjda u onoj silnoj radosti je htio zvati Bambi ,mjesec dana po rođenju nisam htjela otići prijaviti dijete dok ga nisam odgovorila od tog imena.Iako je i meni slatko ime,nisam mogla baš joj takvo dati .

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 17:42:45   
Galicia
Lana32, moja bivsa sefica se zove Bambi. user posted image  Nisam mogla preko usta prevaliti da je zovnem Bambi, pa sam je zvala Hey you. user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 18:44:51   
AAvalon
mm i ja smo se zabavljali 10 i po godina, i vec tada smo se dogovorili za 4 imena, dva muska i dva zenska, da pokrijemo sve "kombinacije" djece user posted image . helem, nama se zanedalo, 4 godine nismo mogli ostati trudni, i stalno smo spominjali: Da li cemo ikada imati svoje O.M.,A. ili N.?

u februaru prosle godine, kazem ja njemu da odustajem od ta 4 imena, jer nam ocito nisu nafakali. on se slozi. u aprilu (uz MPO naravno) konacno ostanem trudna. i eto, sad imamo svog malog V. user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 18:48:52   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja i mm mastamo o imenima sad za sad. Dogovor je pao na par imena:
Curica: Vanja, Dalia, Moana, Gala, Rei, Mei, Aneli, Azra, Lola.
Djecko: Benicio, Aras, Ari, Ennio, Lars, Sven, Hilal, Kenan.


Gali neka se vama svidjaju,

meni ova sve neka iz serija user posted image

ali zato su mi Vanja, Azra i Kenan simpa.

Medi Sumejja mi je super, hapymum Hamza je tako mocno ime.

< Poruku je uredio medic slatki -- 27.7.2012 18:53:10 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 18:55:26   
mamina princeza
ja sm amislila da ce mi se sin zvati Bakir to sam nekad uvijek govorila al sad u okolini imamo dosta bair apa nisma na to ni pomisljala... hihih.. to j ebilo kao cura ...
a tokom prve trudnoce za curicusmo smislili imena dzana i kanati i onda negdje pred kraj promjenismo.
A djecak da je tad bio bio bi 99% omer .
E sad drugi put kako ostadoh trudna i rekose djecak kcerka je odmah dala ime tako da Omer opet nije dosao na red.:)

A stos e tice Imena Sead - moram dodati moj otac rahmetli je nosio to ime i nije volio flasu pa eto .. da nekom moze pomoci:) Meni iskreno lijepo i drago ime al uvijek bi mi bilo prebolno da moje djete djete nosi to ime zato o tome nisam ni razmisljala.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 19:10:05   
Hannan
Ja sam nekad davno mastala da ce moja djeca nositi imena Dzenan,Dzenana ili Dzenita, no poslije su postala cesta i nekako su mi izlapila.
A ime Muaz sam prvi put cula kad sam imala 9g, ß90 godine bi onaj koncert ilahija i kasida, i tada Muaz Borogovac je svirao saz ,meni se ime jos tad urezalo nevjrovatno...godine prosle ja trudna naduravamo se oko imena,nikako da se dogovorimo a do poroda 10-ak dana i odlucimo jedino da napisemo na papiric po 5 imena i koje bude isto na oba da i damo, i eto bas Muaz se potrefi...
A za zensko cim sam spomenula Hanan odmah smo rekli to je to...sad kad bih bila trudna ne znam da li bi opet to bio izbor.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
27.7.2012 19:13:15   
Galicia
Medic ja ne volim imena na kalup i kad zovnes dijete a njih 15 se okrene u parku. Ali opet kazem da mi se ta imena svidjaju sad a kad bude realnost uzela pod svoje onda mozda i promjenim misljenje i dam neko bezveze.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
28.7.2012 0:29:20   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Galicia

Medic ja ne volim imena na kalup i kad zovnes dijete a njih 15 se okrene u parku. Ali opet kazem da mi se ta imena svidjaju sad a kad bude realnost uzela pod svoje onda mozda i promjenim misljenje i dam neko bezveze.


Ma da, razumijem. Ja opet ne bjezim od tih na kalup, bitno je da se meni svidja a koliko ce biti cesto nebitno mi.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
28.7.2012 9:24:42   
Mirkica
Amir nekada davno, pa Imran

i ja ne volim imena koja svak ima koja su tako cesta , uglavnom i Ishak je uvjek bio tu negdje u podsvjesti to ime sam volejla od kako zanm za sebe i eto bi, a za curice sam imala milion imena hahahah nedade mi se


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
28.7.2012 21:37:15   
neki x

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

A stos e tice Imena Sead - moram dodati moj otac rahmetli je nosio to ime i nije volio flasu pa eto .. da nekom moze pomoci:) Meni iskreno lijepo i drago ime al uvijek bi mi bilo prebolno da moje djete djete nosi to ime zato o tome nisam ni razmisljala.

Potpisujem ovaj prvi dio za flasuuser posted image i moj otac rahmetli se zvao Sead i nije bio pijanac...
A ponosno kazem da je moj sin upravo po svom dedi i dobio ime...Kao djevojka sam imala tu zelju,koju je MM i ispostovao,hvala mu za touser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
1.8.2012 9:01:04   
raja_ringe
prvo da kazem kako sam sebi htjela prediti ime :). Kao malo mrzila sam svoje 'starinsko' ime i uvijek govorila: 'Cim napunim 18, mijenjat cu ime i zvat cu se Nina'. Poslije sam se htjela zvati Alhambra, pa onda Inga :). Iz naftalina zar ne? Naravno da nisam promijenila :). Kao djevojka htjela sam da imam Ajnu i Asju, ali sam ih isfurala prije udaje. Onda mi se u trudnoci svidjalo Tajra i Ejna. Cas jedno cas drugo (Ejna mi se i dalje mnogo dopada), ali u zadnjem mjesecu mm me pita sta mislim o imenu Dalia. Pa reko ja ti nekoliko puta citala i ti rek'o jok :). I rodi mama sebi svoj cvijetic. Da kazem jos da smo dugo razmisljali da li da je upisemo sa j ili bez. Nekad mi se cini da smo pogrijesili sto smo bez 'j' jer mi je vec dosadilo ispravljati sve oko sebe :), a beba ima tek 3 mjeseca.


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
2.8.2012 11:07:28   
mishkica
Kod nas se izmijenila hrpa imena, u vezi mastali o Raniji i Rijadu, ako bude cura i decko, kasnije u braku, Ismail i Sara, eh kad sam ostala trudna, nikako se oko imena naci negdje na sredini, muz voli kratka imena, a ja duza, pa je njegovo bilo: Sara, Lara, Ena, Ema, Una, Luna i Lana, a ja samo forsirala Medina i Lamija, i nismo se mogli sloziti, pa kad sam rodila nasu curicu, stali na jedina 2 imena koja su nam bila zajednicki lijepa: Dalija i Majla, ja vise naginjala na Majla, muz se slozio i kad sam je prvi put tako zovnula jednostavno je ona za to ime, nijedno drugo zamisliti ne moguuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
2.8.2012 11:17:58   
mama75
Dok sam bila djevojka "znala" sam da ce mi se djeca zvati Ajša i Ali. user posted image Eh, u prvoj trudnoći, i prije nego sam saznala pol djeteta, ja sam rekla da je to Ajša. I moja curica se zvala Ajša dok je bila u pupi, čak i kada sam je prvi put uzela u ruke zovnula sam je Ajša. Onda došli kući i ja se predomislim. Imala sam još 2 imena u rezervi: Ranija i Kanita. I dam joj ime Ranija. Za drugo dijete nisam ništa ni razmišljala, dogovor bio da mm daje ime 2. djetetu. I on dade Kanita user posted image Valjda mu se svidjelo par godina prije, i ime i značenje, tako da ga je stavio u prijedloge imena, a ja i starija kcerka glasale. A da, mladja je po sestrinoj želji umalo dobila ime Alina, ali saznamo da nije muslimansko ime.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 15:13:37   
Lady26
Citam temu i pola vas koje ste pisale, piset_e samo pocetno slovo imena djeteta user posted image
Mi sad trebamo bacati grah i pogadjati kako vam se djeca zovu user posted image user posted image user posted image
Mislila sam da ce biti M, rodila se L i sl... user posted image  user posted image user posted image
Ja sam uvijek zeljela curicu Lanu i ispunila mi se zelja hB user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 7.8.2012 15:14:30 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 15:37:41   
veeseelaa
od početka trudnoće sam bila ubjedjena da je curica, do poroda sam je zvala Dženeta
nakon poroda mislili smo dati ime Esma,Sabina il Selma....
mm je bio svima razglasio da se malena zove Esma user posted image baja odlučio sam user posted image
e pa neće moćiuser posted image , i onda nadodjosmo na ime Ajša

mm stalno govori da sam ja dala ime Ajši, a majke mi se usaglasili, to on samo da bi dao drugom djetetu ime
ako bude dječak bit će to neko zvučno muslimansko ime

možda Sulejman, Jusuf i sl

a ako bude curica nešto slično Ajši


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 15:49:31   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

Dok sam bila djevojka "znala" sam da ce mi se djeca zvati Ajša i Ali. user posted image Eh, u prvoj trudnoći, i prije nego sam saznala pol djeteta, ja sam rekla da je to Ajša. I moja curica se zvala Ajša dok je bila u pupi, čak i kada sam je prvi put uzela u ruke zovnula sam je Ajša. Onda došli kući i ja se predomislim. Imala sam još 2 imena u rezervi: Ranija i Kanita. I dam joj ime Ranija. Za drugo dijete nisam ništa ni razmišljala, dogovor bio da mm daje ime 2. djetetu. I on dade Kanita user posted image Valjda mu se svidjelo par godina prije, i ime i značenje, tako da ga je stavio u prijedloge imena, a ja i starija kcerka glasale. A da, mladja je po sestrinoj želji umalo dobila ime Alina, ali saznamo da nije muslimansko ime.

zar alina nije muslimansko imeuser posted image cini mi se da su zene pisale na forumu da jeste. a ja bih prije rekla da kanita nijeuser posted image koje je znacenje imena kanita?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *