|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majke s jednim djetetom
9.10.2012 21:21:50   
ciciban26
U potpunosti razumijem pitanje bejbibi i bez razloga drzite predavanje zeni. Majka sam jednogodisnje djevojcice koja je toliko vezana za mene da je nekad zovem moj priljepak user posted image .. I vise puta sam razmisljala sta aBd kad bi dobili drugo dijete da li bi se ona osjecala zapostavljeno jer normalno da se tom malom bicu trebas vise posvetiti. Ima svu moju paznju i ljubav i odjednom treba dijeliti i paznju i mamino krilo,zagrljaj,sve.. Ljubav uopste nije upitna,ko moze ne voljeti bice koje mu je pod srcem raslo,bilo da je 1 ili 10 ,svako dijete je dio tebe.
Ja se opet jezim na majke sa dvoje ili vise djece koje mi pametuju o odgoju djeteta ,ona toboze ne ljulja drugo dijete,ne drhti nad njim bla,bla,bla i poznata recenica "Vidjet ces sa drugim djetetom"

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Majke s jednim djetetom
9.10.2012 22:53:01   
jasmin

IZVORNA PORUKA: klemzi

Da mi se dokopati jednog, alaj bih se razmahala, kao da imam petero user posted image Da vidim ko bi mi smio šta reći...Inače, moja želja je troje djece i još nisam odustala od toga user posted image


Ako Allah da,do godine trojke ti svoje mazila i na sve strane pricala kako se ljubav i vrijeme mnoze kada su u pitanju djeca,kako je krilo dovoljno prostrano za svih troje,i poljubac i zagrljaj,kako je ringe ringe raja savrsena igra da svi osjecaju da su jedini na ovom svijetu u ocima i rukama svoje mame i da su istovremeno presretni sto nisu jedini,sto im rucice s druge strane grije neprocjenjivo bogatstvo zvano braco i seka user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Majke s jednim djetetom
10.10.2012 8:20:09   
veeseelaa
meni koliko je tupava ova tema toliko mi je grozno ovo pitanje....


pa što bona svaka moja tema tupava user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Majke s jednim djetetom
10.10.2012 8:22:29   
veeseelaa
nemoj čekati, bolje ti je mala razlika


da baš ludim za malom razlikomuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Majke s jednim djetetom
23.10.2012 23:35:47   
Halimaa
odličan članak! Nebrojeno puta se potvrđuje ona izreka " dok se ne udaš, pitaju te kad ćeš, kad se udaš, pitaju kad ćeš zatrudnit, pa kad prvo rodiš, pitaju kad će drugo..." Ma odje... svi! Trenutno je drugo dijete moja bolna tačka, iz više razloga želim ali nisam trudna...i kad me neko onako lakonski pita " a kad ćete vi drugo", ili počne davati nadri-naučne savjete " lakše je odgojiti s malom razlikom..."
Sve su to pritisci društva koji se lome na našim leđima. Kako nekome objašnjavati kompleksne razloge zbog čega eto nije SAD ali ne mora značiti da neće biti nikad...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Majke s jednim djetetom
23.10.2012 23:54:53   
jasmina_mm
Moj djecak je nedavno napunio pet godina i najvise sto me zivcira je to sto mi pametuju kako ne treba praviti veliku razliku. Trenutno imam jedno dijete sto ne mora znaciti da nekada necu imati dvoje ili vise samo sada ne osjecam da sam spremna za drugo. Sto se tice velike razlike - moja seka i ja smo razmak 26 mjeseci pa do dana moje svadbe smo se svadjale gotovo svaki dan.
Ali mentalitet na Balkanu je takav da se svako voli mjesati gdje mu nije mjesto ne gledajuci da li ce nekog povrijediti...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Majke s jednim djetetom
23.10.2012 23:58:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni koliko je tupava ova tema toliko mi je grozno ovo pitanje....


pa što bona svaka moja tema tupava user posted image user posted image



što li Božeuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 0:07:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ciciban26

U potpunosti razumijem pitanje bejbibi i bez razloga drzite predavanje zeni. Majka sam jednogodisnje djevojcice koja je toliko vezana za mene da je nekad zovem moj priljepak user posted image .. I vise puta sam razmisljala sta aBd kad bi dobili drugo dijete da li bi se ona osjecala zapostavljeno jer normalno da se tom malom bicu trebas vise posvetiti. Ima svu moju paznju i ljubav i odjednom treba dijeliti i paznju i mamino krilo,zagrljaj,sve.. Ljubav uopste nije upitna,ko moze ne voljeti bice koje mu je pod srcem raslo,bilo da je 1 ili 10 ,svako dijete je dio tebe.
Ja se opet jezim na majke sa dvoje ili vise djece koje mi pametuju o odgoju djeteta ,ona toboze ne ljulja drugo dijete,ne drhti nad njim bla,bla,bla i poznata recenica "Vidjet ces sa drugim djetetom"


A jel ti misliš da evo mi koje imamo dvoje djece nismo našle balans za oboje isti...
Ili misliš da smo dolučile roditi drugo jer nam prvo nje bilo priljepak naš...

ja tebe razumijem zaista...
i razumijem planiranje porodice i uopće ne mislim da nekome mogu reći de ili nemoj...niti sebi dajem to pravo...a posebno ne mogu reći razlika veća je bolja ili razlika manj do moje je bolje...jer ja znam da smao moja je ''savršena''...pričam o onome što doživjela jesam
al onda isto tako smatram da niko meni u mojoj odluci ne može prigovoriti da sma zapustila starije dijete jer sam rodila mlađe, da sma joj uskartila bilo što ...ako ništa ja imam dokaz u moje dvje da to istina nije...dok svaka ona koja jedno ima samo nagađa kako je to...
ja znam za čim sma noćima plakala...
i znam kako me moja majka tješila jer je imala isksutvo...hvala joj
ne vidim ništa loše u tome da ja koja to poršle jesam kažem tebi ili nekoj drugoj...ne brini...nema razlike i nikoe neće biti zapostavljen...truda.vrmena i organizacije treba...al je jedna istina...na neke stavri koje su ti bila velika briga s aprvim djetetom drugačije regiraš sa drugim jer si to poršla...recimo ja sma na svaku temperaturu i lsinjenje nosića letila doktoru...sada to ne činim...mlađa je manje puta bila kod doktroa a više puta bila slinava i sa turom od starije...
nije to pametovanje...to je savjet više...iz iskustva...
niko ne želi loše nikome...
kao što ti ne želiš uvredu majčinskoga osjećaja sa jednim djetetom ne želim je ni ja koja ima dvoje u razlici 2god i 8 mjeseci po svojim željama i htjenjem...
i neskromna da budem imama dvoje razmažene djece mojim rukama...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 0:46:57   
sporty mamaa
Naravno, sva se djecaa vole isto. Ali, ja sebe cesto "uhvatim" u situaciji da sam nepravedna prema starijem djetetu. Kao ona je vec velika, moze ovo i ono, a onda opet shvatim, pa sta je meni, ona je jos uvijek dijete. Beba stvarno, posebno to dojilje znaju(ovo kazem iz iskustva, bocicu pojedu za 5 min., a dojenje zna trajat i pola sata) traze punu pozornost. Onda ja starijoj kazem, ne skaci, ne pravi nered, ti si velika, budi dobra, nemoj to, nemoj ovo. A dijete se jadno osjeca zapostavljeno. Misljenja sam da tko se odluci za drugo a nema pomoci sa strane, najbolje onda da razlika bude 3 god i vise, meni da je manja ja bi poludilauser posted image I ovako sam neispavana i nikakva. No sad kako je beba veca i doji manje, trudim se da opet napravim neki balans i ispravim ono "zanemarivanje" s pocetka price. A mame koje se odluce za jedno dijete postujem, svatko ima pravo da za sebe odlucuje. No, ja bih bila sebicna ako svom djetetu ne bih pruzila da ima brata ili sestru. Veci dar od toga ne moze imatiuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 1:53:18   
jasmina_mm
Zaista mislim da osobe koje odluce imati jedno dijete nisu sebicne i nije uredu govoriti tako. Svako ima svoje razloge zbog kojih imaju jedno, dvoje ili petero djece i to treba postovati. user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 9:04:26   
veeseelaa
A dijete se jadno osjeca zapostavljeno. Misljenja sam da tko se odluci za drugo a nema pomoci sa strane, najbolje onda da razlika bude 3 god i vise, meni da je manja ja bi poludilauser posted image


pa naravno, ja svo vrijeme trubim isto
od moje kolegice sestra, rodila dvoje djece sa malom razlikom.... kaže mi kolegica: to je robija


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 9:06:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni koliko je tupava ova tema toliko mi je grozno ovo pitanje....


pa što bona svaka moja tema tupava user posted image user posted image



što li Božeuser posted image user posted image


ta valjda nisam dovoljno inteligentna za bolje user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 10:38:59   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Vesela tema ti je extra.
Mene inace sve izbaci iz cipela od naroda kad se petlja gdje netreba.
Imam curicu od 23mjeseci. Abd kad ona treba ui skolu planiramo drugo djete.
Posle pitanja kad ce drugo i ovog odgovora onda sljede komentari tipa, pa sto, pa kasno je pa ovo pa ono.
Niko da skonta da je to nasa odluka, da smo mi nesta skontali oko toga itd.
Ja sam u Junu se tek vratila na poso, jos nemam stalni ugovor drugo djete bi me samo dovelo do odkaza i sta dalje.... Ima svako svoju nafaku ali djete se hrani od para koje roditelj zaradi. I tim se i oblaci i placa vrtic i sve sta mu jos treba. Tako da svi mi moramo gledati da sacuvamo poso.
A ja kontam ljepo na porodiljkom da budem kad moja princeza podje u skolu (ovde sa 5godina) pa ja sam kuci da joj pomognem oko zadace ii svega.
Meni perfektno. A drugom kako je neinteresujeme.- Svak ima svoje

kod mene je troje (9,5 i 2),a ja "stara"mislim kada bi slušala ljudske gluposti.ali ja nisam ni stara,niti je prevelika razlika niti imam puno djece,ja bih čak voljela i da ih je više.bitno je da sam ja zadovoljna i da se ja organizujem,a niko od tih dušebrižnika mi ne pomaže.ma SUPER MAMA,a svako dijete ima i pažnju i ljubav i ja ih razmazila.user posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 15:30:09   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: Derya

Uff evo da sa i ja nadovezem na ovu temu user posted image Meni je najgore kad mi kazu '' hajde bice drugo musko ABd'' ??? Haaa kao da ja zalim sto sam rodila curicu, a nisam mogla opisati srecu kada mi je doktor potvrdio da je curica user posted image i kad budem imala drugo, uopste mi nije bitno sta je user posted image , samo neka je zivo i zdravo! user posted image Ali necemo jos o drugom razmisljati user posted image , ima vremena..

moja priča nema baš puno veze sa temom ali ima sa ljudskim glupostima(uplitanjem-pitanjima).kada sam ostala trudna sa 3 -im djetetom uglavnom su me sažaljivo gledali i komentarisali,isto kao da ja nisam to željela,jedne prilike kod ginekologa mi djevojka koju malo poznajem začuđeno komentariše-jes to super ali djeca su obaveza-a ja nju pitam-a kako to ti znaš-jeli imaš djece i djeca nisu obaveza već radost...........

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 22:36:46   
leona81
imam jedno...i ja i mm zelimo jos ali nismo jos spremni...ni fizicki, ni psihicki ni sto se mnogih pitanja tice...
najvise mrzim kad mi kazu vidjet ces kad dodje drugo...ili sta cekate kad radjate tako divnu djecu...s druge strane mnogo je i onih koji uopste ne misle da bi trebali imati jos djece...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 22:52:41   
neki x

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: klemzi

Da mi se dokopati jednog, alaj bih se razmahala, kao da imam petero user posted image Da vidim ko bi mi smio šta reći...Inače, moja želja je troje djece i još nisam odustala od toga user posted image


Ako Allah da,do godine trojke ti svoje mazila i na sve strane pricala kako se ljubav i vrijeme mnoze kada su u pitanju djeca,kako je krilo dovoljno prostrano za svih troje,i poljubac i zagrljaj,kako je ringe ringe raja savrsena igra da svi osjecaju da su jedini na ovom svijetu u ocima i rukama svoje mame i da su istovremeno presretni sto nisu jedini,sto im rucice s druge strane grije neprocjenjivo bogatstvo zvano braco i seka user posted image .


Ah Jasmin,kako si ovo divno reklauser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 23:09:13   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Zaista mislim da osobe koje odluce imati jedno dijete nisu sebicne i nije uredu govoriti tako. Svako ima svoje razloge zbog kojih imaju jedno, dvoje ili petero djece i to treba postovati. user posted image


Pogresno si me shvatila, ja sam govorila za sebe a ne za druge user posted image Svatko ima razloge za i protiv i u to ne ulazim, tezak porod, financije, ovo ono... Ali ipak mislim nikad se ama bas sve kockice ne mogu poklopiti, ja nemam ni brata ni sestru, a voljela bih da ih imam jakouser posted image Jer mislim da su prijatelji jedno, a brat ili sestra, e to je nesto posebnouser posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 23:15:15   
taurus
IZVORNA PORUKA: Hanady RR



odoh ja sa teme...vidiš d ame ''''gone''''...ja sma već jednu forumašicu namusletila na drugo...eno je mašallah sva sretan žena ...nemoj da ostanem ovdje i natjeram još koju...protjerat će me sa forumauser posted image


uletih na 10 minuta i pročitah ovouser posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 23:17:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: Hanady RR



odoh ja sa teme...vidiš d ame ''''gone''''...ja sma već jednu forumašicu namusletila na drugo...eno je mašallah sva sretan žena ...nemoj da ostanem ovdje i natjeram još koju...protjerat će me sa forumauser posted image


uletih na 10 minuta i pročitah ovouser posted image
user posted image
user posted image


user posted image user posted image user posted image

Moram OT...
danas moja kćera tvoga sina spominje i kže '' mama gdje li onaj lijepi R što sam bila glumica sa njim''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Majke s jednim djetetom
24.10.2012 23:19:22   
taurus
duša draga sjeća seuser posted image

user posted image tebi tvojim ljepoticama
mislim i ja na vas ali fakat emam vremena da se češće javim

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Majke s jednim djetetom
31.12.2012 23:43:47   
safran
Dugo sam bila mama jednog djeteta koje se nije odvajalo od mene (izuzev dok sam na poslu) i nisu mi smetala pitanja, sugestije, komentari - odmahivala sam rukom i ignorisala ih. Onda je naš sin zatražio bebu - baš tako - ne brata, ne sestru - bebu. Muž i ja smo se pogledali i shvatili da smo zreli za još jedno. Međutim, nije išlo baš tako jednostavno kao sa prvim. Nakon godinu dana mi je svako takvo pitanje dolazilo kao nož u grudi. Zadnji komentar kojeg se sjećam je došao od našeg prijatelja na rođendanu njegovih blizanaca - sva raja je već obrnula drugi krug - "ma kod njih je definitivno jedno". Održala sam mu predavanje i 12 dana kasnije skontala da sam trudna.
Eh, sad, oko ovog pitanja zanemarivanja prvog djeteta - ja sam se u stvari plašila da zanemarujem bebu. Sa drugim je sve nekako išlo lako - nahrani, presvuci, poljubi i spusti u krevetac. Starijeg treba na plivanje - nema problema, uspavanu bebu prebacujem iz krevetića u korpicu, iz korpice u kolica i nikakvih problema. Uopšte nije bio zahtjevan, takav je i dan danas. Razlika između njih je skoro 6 godina. Ne znam kako to da objasnim ali mislim da je ovaj mali samo pozitivno uticao na mene i da sam sada i starijem bolja mama - da sam opuštenija, blaža, bliža. Ljubomore je bilo a ima je ponekad još uvijek - u oba pravca.
Ne pokušavam promijeniti ničije mišljenje - samo iznosim svoje iskustvo.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Majke s jednim djetetom
1.1.2013 16:32:07   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: henna ze

ja imam jedno dijete i tako će i ostati najvjerovatnije...
i mrzim pitanje šta čekaš , što ne radjaš..kao podrazumijeva se ako si rodila jedno dijete da možeš i još koliko hoćeš..u takvim prilikama bih trebala izvaditi registrator nalaza i otpusnica..kolekciju mri cd-ova da bih objasnila..jer pobogu zar neko ko izgleda kao ja može biti bolestan...
dalje kao da sam najmerno osudila dijete na neko tešku kaznu..eto barem ti znaš kako je kad nemaš nikog..jest grbavo..al ništa mi ne fali..samo sam jača i snalažljivija sama ....




Potpisujem od a do ž ...
A uopšte ne želim da se zamaram bilo kavim komentarima i da sebe nešto opravdavam jer nema potrebe...Ti ljudi kojima je kao "stalo" nešto do mene,mog života i mog djeteta mi to odlično pokazuju na milion drugih primjera i životnih situacija.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Majke s jednim djetetom
5.1.2013 15:50:03   
škorpija
safran tvoje iskustvo je divno i daj mi nade, meni je muka kad mi roditelji koji imaju više od jednog djeteta  kažu:  jedno ko nijedno, dvoje ko petero,
uglavnom želim imati još jedno diejte, kako ću stići sa mojim i mm-ovom poslom ne znam, ali vjerujem da kad se već nađeš u tom nema povratlka, snalaziš se i furaš kroz život

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Majke s jednim djetetom
5.1.2013 15:51:36   
veeseelaa
meni je muka kad mi roditelji koji imaju više od jednog djeteta kažu: jedno ko nijedno


meni je to uvredljivo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Majke s jednim djetetom
5.1.2013 15:53:09   
škorpija

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je muka kad mi roditelji koji imaju više od jednog djeteta kažu: jedno ko nijedno


meni je to uvredljivo

ma ja uvijek pomislim, a bogati od kud ti znaš kako je imati petero kad imaš samo dvojeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *