|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majke s jednim djetetom
6.1.2013 13:01:01   
malena sharena
Meni niko nikad nije nista govorio, hoces li, ni kad ces, ni koliko ces, to je prije svega odraz nedostatka kulture i obzira prema drugima. Doduse, ja sam sa vecinom rodbine i poznanika na distanci, pricamo o uopstenim stvarima i nismo toliko bliski da mi na taj nacin zadiru u intimu. Sa nekolicinom bliskih ljudi svakako pricam o svemu.

A svako odlucuje za sebe, da Bog da mi svi bili sretni sa svojim porodicama i imali djece koliko zelimo.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Majke s jednim djetetom
30.1.2013 22:22:52   
veeseelaa
Mi smo još malo na jednom... Ipak, svo ovo vrijeme najviše me nervirala ova rečeniica: " Kad je mala razlika lakše je odgojiti" user posted image Kao, ono, požuri se, inače ćeš ih TEŠKO odgojiti. Najviše mrzim ovakve generalizirane, narodsko-seljačke odgojne regulative...Ufff.


il ono: nećeš poslije imati živaca user posted image
jok eto neću, za svoje dijete imam i vremena i živaca i ljubavi i razumijevanja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Majke s jednim djetetom
30.1.2013 22:30:35   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mi smo još malo na jednom... Ipak, svo ovo vrijeme najviše me nervirala ova rečeniica: " Kad je mala razlika lakše je odgojiti" user posted image Kao, ono, požuri se, inače ćeš ih TEŠKO odgojiti. Najviše mrzim ovakve generalizirane, narodsko-seljačke odgojne regulative...Ufff.


il ono: nećeš poslije imati živaca user posted image
jok eto neću, za svoje dijete imam i vremena i živaca i ljubavi i razumijevanja


pošto je nemam živaca ja ostajem na jednom djetetuuser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Majke s jednim djetetom
30.1.2013 23:02:14   
sporty mamaa
Moje dvije su jako nestasne, to vam je igra zivaca po cijele dane. I ja nekad prosto poludim, mm radi non stop nema dana slobodnog, a baka servis mi nije bas cesto na usluzi.... Mama zivi u drugom gradu(kad ona dode druga je prica, ja tad zaboravim da imam djecuuser posted image )... Ali opet koliko meni nedostaju brat ili sestra kojih nemam drago mi je da sam rodila drugouser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 30.1.2013 23:16:30 >

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Majke s jednim djetetom
30.1.2013 23:04:10   
aida.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mi smo još malo na jednom... Ipak, svo ovo vrijeme najviše me nervirala ova rečeniica: " Kad je mala razlika lakše je odgojiti" user posted image Kao, ono, požuri se, inače ćeš ih TEŠKO odgojiti. Najviše mrzim ovakve generalizirane, narodsko-seljačke odgojne regulative...Ufff.


il ono: nećeš poslije imati živaca user posted image
jok eto neću, za svoje dijete imam i vremena i živaca i ljubavi i razumijevanja

E tacno vala, jezim se na te komentare... Najmrze mi je "vrijeme je za drugo" user posted image kako iko moze znat kad je meni vrijeme, valjda kad se ja osjecam spremno...
al eto...svasta ima... najbolje pustit da na jedno udje, na drugo uho izadje... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Majke s jednim djetetom
31.1.2013 7:05:56   
Halimaa
IZVORNA PORUKA: Alma_27




ah, svijet ce uvijek pricati...

ja mislim da nije nuzno lakse odgojiti. ima sve svoje prednosti i mane. nego, nekako se lakse odluciti za drugo dokje prvo jos malo. barem po onome sto sam saznala iz razgovora sa kolegicama i drugaricama. jedna kaze da jednom kad je izasla iz faze pelena, oblacenja i hranjenja, nije mogla da se odluci da ponovo prolazi kroz sve. to mi je rekao i jedan poznanik. s


Ni ovo nije uvijek slučaj, kod mene sigurno nije, tako da ljudi opet generaliziraju. Ja nisam ni POMIŠLJALA na drugo dijete dok prvom nije bilo negdje 2,5 godine...onda sam počela postepeno razmišljati, a kad mu je bilo 3, planirati... user posted image Do tad je već naravno dobrano izašao iz pelena i bejbi štosova.
S druge strane, znam par kolegica koje su napravile veliku razliku, od 8, pa i 13 godina! ( meni lično to ne odgovara) ali njima je takav izbor odgovarao.

< Poruku je uredio Halimaa -- 31.1.2013 7:06:58 >

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Majke s jednim djetetom
31.1.2013 8:00:28   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Halimaa

IZVORNA PORUKA: Alma_27




ah, svijet ce uvijek pricati...

ja mislim da nije nuzno lakse odgojiti. ima sve svoje prednosti i mane. nego, nekako se lakse odluciti za drugo dokje prvo jos malo. barem po onome sto sam saznala iz razgovora sa kolegicama i drugaricama. jedna kaze da jednom kad je izasla iz faze pelena, oblacenja i hranjenja, nije mogla da se odluci da ponovo prolazi kroz sve. to mi je rekao i jedan poznanik. s


Ni ovo nije uvijek slučaj, kod mene sigurno nije, tako da ljudi opet generaliziraju. Ja nisam ni POMIŠLJALA na drugo dijete dok prvom nije bilo negdje 2,5 godine...onda sam počela postepeno razmišljati, a kad mu je bilo 3, planirati... user posted image Do tad je već naravno dobrano izašao iz pelena i bejbi štosova.
S druge strane, znam par kolegica koje su napravile veliku razliku, od 8, pa i 13 godina! ( meni lično to ne odgovara) ali njima je takav izbor odgovarao.



znam da je sve od osobe do osobe. zato sam se i ogradila i napomenula da je to samo ono sto sam cula od nekih ljudi.

a sta mi radimo na temi majke s jednim djetetom? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Majke s jednim djetetom
22.2.2013 12:52:22   
rainman
Planiranje porodice je intimno pitanje i kao takvo trebalo bi se držat između 4 zida i dvije osobe koje realizuju plan(plus RR al to jee nešto drugo )

__________________
RS Gold|Diablo 3 Gold|GW2 gold|WoW Gold

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 13:36:48   
Dalia_88
Super tema user posted image
Taman da vas pitam nesto sto mi se mota po glavi..
Prije nego sto sam rodila Daliu govorila sam da zelim troje djece a sad uopste vise nemam zelju za drugim. Predpostavljam da je to normalno jer je ona jos mala ali me zanima da li ste se vi tako osjecale. Dodje li poslije odredjenog vremena zelja za drugim djetetom.
Ne znam kako da vam to opisem ali ne mogu zamisliti da jos nekog volim koliko nju. Po cijeli dan sam s njom zaci ne odvajam se od nje ni pola sata i imam osjecaj da smo ona i ja jedno pa mi cudno da zamislim jos jednu bebu user posted image

Znam da zvuci blesavo ali zato nam i sluzi rr da kazemo sve sto nam je na dusi user posted image

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu rainman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 13:56:04   
Lavić
Dalia, tvoje razmišljanje mene tjera na razmišljanje da moja mama više voli mog starijeg brata nego mene user posted image
I ta mi se pomisao nikako ne sviđa user posted image user posted image
Šalu na stranu, nemam iskustva u tom smislu jer također imam jedno dijete, ali mislim da razumijem šta hoćeš da kažeš. Isto tako mislim da se osjećaji bliskosti razvijaju vremenom, prvo je dijete stvaralo svoje mjesto u porodici, tako će i drugo, a.B.d. i treće... Svako ćeš sigurno jednako voljeti, a prvo će vjerovatno uvijek imati malo posebnije mjesto jer ti je prvo dijete bilo i prvo iskustvo sa : pelenama, vakcinom, kupanjem, temperaturom, zubićima... Trebam li dalje nabrajati? user posted image
Čini mi se da bi sa drugim te sve stvari išle malo lakše, jednostavnije, ma ne znam ni sama šta filozofiram!! 

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 16:38:41   
Dalia_88
I ja sam drugo dijete user posted image user posted image
Ma znam ja da se voli isto i drugo i trece nego eto ja blesava malo user posted image

< Poruku je uredio Dalia_88 -- 4.5.2013 16:47:41 >


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 21:43:17   
lost

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Super tema user posted image
Taman da vas pitam nesto sto mi se mota po glavi..
Prije nego sto sam rodila Daliu govorila sam da zelim troje djece a sad uopste vise nemam zelju za drugim. Predpostavljam da je to normalno jer je ona jos mala ali me zanima da li ste se vi tako osjecale. Dodje li poslije odredjenog vremena zelja za drugim djetetom.
Ne znam kako da vam to opisem ali ne mogu zamisliti da jos nekog volim koliko nju. Po cijeli dan sam s njom zaci ne odvajam se od nje ni pola sata i imam osjecaj da smo ona i ja jedno pa mi cudno da zamislim jos jednu bebu user posted image

Znam da zvuci blesavo ali zato nam i sluzi rr da kazemo sve sto nam je na dusi user posted image


I ja osjećam isto ovakouser posted image
Imam jednu djevojčicu i ja zaista ne želim više niti jedno... MM želi i svaki put kad dođe do te teme mi se ili posvađamo ili diskutujemo do besvijesti...
Ne znam ni sama, jednostavno ne želim nikoga osim nje... S druge strane ne želim više obavezu, tamam sam sad rahat ona već dosta samostalna, riješili se dojenja pelena itd, i sada ispočetka opet ne mogu i ne želim... Možda sve ovo zvuči sebično i odvratno ali user posted image
Jedino se nekad osjećam krivom što neće imati nikoga(sestru ili brata) i samo zbog toga možda se i odlučim za drugo za nekoliko godina...
Ali opet ne znamuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:04:56   
Bebica11
Ne znam dal spadam na ovu temu jer je drugo na putu aBd al interesantno je kako su ljudi razliciti:)
Imala sam tezak porod pa operaciju grlica poslije i u onoj boli oko operacije u momentu sam pomislila u fazonu dosta jedno al sam se odmah iduce sekunde predomislila:)) Eh 'uhvatila' sam sebe da mastam o drugom kad je cura imala vec 7-8mj i potajno prizeljkivala da se 'omakne' al nisam htjela prekidati dojenje i mislila sam sacekati bar do 2g medjutim dijagnosticiran mi je pco kad je maloj bilo 14mj i dr je rekla da se ne zezam i ne odlazem drugo jer bih mogla imati problema, vjerujte vise me je 'obradovala' jer sam mirne savjesti prekinula dojenje i radila na drugom tako da je od pocetka zeljeno:))) hB...
NISMO SVI ISTI mislim da se ne treba siliti na nesto, ako zeni treba vremena da se odluci za drugo treba sebi i uzeti...

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:21:38   
Dalia_88
Bebica ja sam isto imala problema na porodu tako da mi i to dosta utice na takvo razmisljanje. Iskreno bojim se sve to ponovo proci..
Ja cu vjerovatno roditi jos najmanje jedno dijete ali mi cudno sto se trenutno ovako osjecam jer ja toliko volim djecu. Uvijek sam se brinula o tudjoj djeci, uzivala sam u tome i mastala kako cu roditi troje user posted image
Ma vjerujem da ce se to kasnije promijeniti kad beba odraste ponovo cu ja pozeljeti da imam malu bebu.

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:26:21   
salmy
IZVORNA PORUKA: lost


IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Super tema user posted image
Taman da vas pitam nesto sto mi se mota po glavi..
Prije nego sto sam rodila Daliu govorila sam da zelim troje djece a sad uopste vise nemam zelju za drugim. Predpostavljam da je to normalno jer je ona jos mala ali me zanima da li ste se vi tako osjecale. Dodje li poslije odredjenog vremena zelja za drugim djetetom.
Ne znam kako da vam to opisem ali ne mogu zamisliti da jos nekog volim koliko nju. Po cijeli dan sam s njom zaci ne odvajam se od nje ni pola sata i imam osjecaj da smo ona i ja jedno pa mi cudno da zamislim jos jednu bebu user posted image

Znam da zvuci blesavo ali zato nam i sluzi rr da kazemo sve sto nam je na dusi user posted image


I ja osjećam isto ovakouser posted image
Imam jednu djevojčicu i ja zaista ne želim više niti jedno... MM želi i svaki put kad dođe do te teme mi se ili posvađamo ili diskutujemo do besvijesti...
Ne znam ni sama, jednostavno ne želim nikoga osim nje... S druge strane ne želim više obavezu, tamam sam sad rahat ona već dosta samostalna, riješili se dojenja pelena itd, i sada ispočetka opet ne mogu i ne želim... Možda sve ovo zvuči sebično i odvratno ali user posted image
Jedino se nekad osjećam krivom što neće imati nikoga(sestru ili brata) i samo zbog toga možda se i odlučim za drugo za nekoliko godina...
Ali opet ne znamuser posted image

Isto razmisljamo ..a mene opste ne muci to sto ce biti sam i nece imati brata/sestru....Kad vidim kakvog brata ja imam i mm sestru sretna sam sto ce decko biti sam....
On nam je sve u zivotu i zivimo zbog njega...ako mu bude sve u zivotu divno i bajno(a mi cemo se truditi svim silama obezbjediti mu sve oBd) nece mu trebati niko user posted image osim roditelja ako budemo zivi i sutra Abd bracnog druga

< Poruku je uredio salmy -- 4.5.2013 22:27:28 >

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:27:14   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: lost


IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Super tema user posted image
Taman da vas pitam nesto sto mi se mota po glavi..
Prije nego sto sam rodila Daliu govorila sam da zelim troje djece a sad uopste vise nemam zelju za drugim. Predpostavljam da je to normalno jer je ona jos mala ali me zanima da li ste se vi tako osjecale. Dodje li poslije odredjenog vremena zelja za drugim djetetom.
Ne znam kako da vam to opisem ali ne mogu zamisliti da jos nekog volim koliko nju. Po cijeli dan sam s njom zaci ne odvajam se od nje ni pola sata i imam osjecaj da smo ona i ja jedno pa mi cudno da zamislim jos jednu bebu user posted image

Znam da zvuci blesavo ali zato nam i sluzi rr da kazemo sve sto nam je na dusi user posted image


I ja osjećam isto ovakouser posted image
Imam jednu djevojčicu i ja zaista ne želim više niti jedno... MM želi i svaki put kad dođe do te teme mi se ili posvađamo ili diskutujemo do besvijesti...
Ne znam ni sama, jednostavno ne želim nikoga osim nje... S druge strane ne želim više obavezu, tamam sam sad rahat ona već dosta samostalna, riješili se dojenja pelena itd, i sada ispočetka opet ne mogu i ne želim... Možda sve ovo zvuči sebično i odvratno ali user posted image
Jedino se nekad osjećam krivom što neće imati nikoga(sestru ili brata) i samo zbog toga možda se i odlučim za drugo za nekoliko godina...
Ali opet ne znamuser posted image



Ja sam isto mislila da necu drugo djete voljeti kao prvo.Noc prije nego sto sam rodila drugo djete sam plakala,grcala u suzama.Tako mi je bilo zao sto cu dan-dva biti odvojena od svog starijeg djecaka,svasta mi je prolazilo kroz glavu.Kad se rodio moj drugi djecak sav moj strah je pao u vodu,jer mama je ko sunce ,koliko godj djece da ima voli ih jednako.Jedina razlika je sto beba treba vise paznje .

Jos cu malo OT,i ja sam jedna od onih sto ima veliku razliku medju djecom(vise od 10g) jer smo mi tako htjeli.Nama je beba dosla ko igracka user posted image Starije djete je dovoljno veliko da zna brinuti o sebi(oblacenje,jelo,higijena i sl.) a i pomogne mami oko malog brata user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:30:52   
hatepsut
I jos malo OT, nisam ni ja prije nekoliko godina niti razmisljala o drugoj bebi.A muz je jako zelio,ali ja nisam htjela niti razgovorati o tome.Medjutim uhvatila sam sebe kako gledam kolica,odjecu za bebe i sl. tako da je ta zelja za drugom bebom dosla nekako sponatno.Ja bi za godinu-dvije jos jednu bebu ! A sad muz ne zeli user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:40:57   
Neca xxx
Dalia, tvoja bebica je još mala i u potpunosti si posvećena njoj, pa nemoj da brineš što si sada odjednom promijenila mišljenje. user posted image

Ja sam oduvijek željela najmanjje dvoje djece. I u bolovima nakon poroda sam pomislila da mi neće drugo zadugo pasti na pamet. Ali nije bilo dileme da će biti drugo (naravno uz nadu da će sve biti ok i da ću moći i drugi put ostati trudna). user posted image Ali dvoje mi je nekako minimum. Sada uskoro trebam da se porodim i uopšte nemam strah da li ću i drug dijete voljeti koliko volim prvo, jer znam da hoću. Malo razmišljam kako rasporediti svoje vrijeme i obaveze da se mogu posvetiti i jednom i drugom, ali nemam nekih većih briga. I ja sam poprilično racionalno odredila razliku između dvoje djece: malo više od 3 godine, tako da prvo dijete izađe iz faze pelena, kolica i slično, a opet da nije prevelika razlika, da se ipak mogu zajedno igrati i družiti. A i taman sam opet poželjela malu bebicu jer je starija već postala prava djevojčica. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 22:59:53   
mishkica
IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Dalia, tvoja bebica je još mala i u potpunosti si posvećena njoj, pa nemoj da brineš što si sada odjednom promijenila mišljenje. user posted image

Ja sam oduvijek željela najmanjje dvoje djece. I u bolovima nakon poroda sam pomislila da mi neće drugo zadugo pasti na pamet. Ali nije bilo dileme da će biti drugo (naravno uz nadu da će sve biti ok i da ću moći i drugi put ostati trudna). user posted image Ali dvoje mi je nekako minimum. Sada uskoro trebam da se porodim i uopšte nemam strah da li ću i drug dijete voljeti koliko volim prvo, jer znam da hoću. Malo razmišljam kako rasporediti svoje vrijeme i obaveze da se mogu posvetiti i jednom i drugom, ali nemam nekih većih briga. I ja sam poprilično racionalno odredila razliku između dvoje djece: malo više od 3 godine, tako da prvo dijete izađe iz faze pelena, kolica i slično, a opet da nije prevelika razlika, da se ipak mogu zajedno igrati i družiti. A i taman sam opet poželjela malu bebicu jer je starija već postala prava djevojčica. user posted image

Potpis ko kuca, i jos da dodam da i ja nekako uvijek mastam za jedno godinu-godinu ipo o jos jednoj bebi, jest da mm ne zeli jos, ali predomislice se on, upotrijebicu sve svoje adute u tom smjeruuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 23:16:08   
Dalia_88

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Dalia, tvoja bebica je još mala i u potpunosti si posvećena njoj, pa nemoj da brineš što si sada odjednom promijenila mišljenje. user posted image

Ja sam oduvijek željela najmanjje dvoje djece. I u bolovima nakon poroda sam pomislila da mi neće drugo zadugo pasti na pamet. Ali nije bilo dileme da će biti drugo (naravno uz nadu da će sve biti ok i da ću moći i drugi put ostati trudna). user posted image Ali dvoje mi je nekako minimum. Sada uskoro trebam da se porodim i uopšte nemam strah da li ću i drug dijete voljeti koliko volim prvo, jer znam da hoću. Malo razmišljam kako rasporediti svoje vrijeme i obaveze da se mogu posvetiti i jednom i drugom, ali nemam nekih većih briga. I ja sam poprilično racionalno odredila razliku između dvoje djece: malo više od 3 godine, tako da prvo dijete izađe iz faze pelena, kolica i slično, a opet da nije prevelika razlika, da se ipak mogu zajedno igrati i družiti. A i taman sam opet poželjela malu bebicu jer je starija već postala prava djevojčica. user posted image


To je bilo prvo sto sam pomislila kad su me odvezli iz radjaone user posted image user posted image
Jos sam zaplakala i pomislila "jadna moja sestra i nju ce jadnu jednog dana da ovako boli" user posted image
Hormoni su cudo, svasta covjeku padne na pamet..
Sad me nije strah tih bolova uopste se ni ne sjecam toga, kao da nisam ni rodila. Jedino se bojim za bebu a ja mogu izdrzati sve..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Majke s jednim djetetom
4.5.2013 23:40:45   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Super tema user posted image
Taman da vas pitam nesto sto mi se mota po glavi..
Prije nego sto sam rodila Daliu govorila sam da zelim troje djece a sad uopste vise nemam zelju za drugim. Predpostavljam da je to normalno jer je ona jos mala ali me zanima da li ste se vi tako osjecale. Dodje li poslije odredjenog vremena zelja za drugim djetetom.
Ne znam kako da vam to opisem ali ne mogu zamisliti da jos nekog volim koliko nju. Po cijeli dan sam s njom zaci ne odvajam se od nje ni pola sata i imam osjecaj da smo ona i ja jedno pa mi cudno da zamislim jos jednu bebu user posted image

Znam da zvuci blesavo ali zato nam i sluzi rr da kazemo sve sto nam je na dusi user posted image



Kad imas dvoje djece, ljubav se ne dijeli nego se mnozi.....

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Majke s jednim djetetom
5.5.2013 9:28:46   
Alma_27
Dalia, tvoja beba je jos mala i normalno je da treba 100% tvoje paznja. Kasnije sa godinu dana pa sa tri ces je morati malo pustati da postaje samostalna. Ta paznja i nedovajanje od nje nema toliko veze sa ljubavi koju osjecas jer ce paznja kasnije popustiti a ljubav ostaje.

A sto se tice pitanja, meni su se vise po glavi motale misli tipa "jedva cekam da jos nekoga ovako volim". cekala sam i to cudo i desilo se. mi smo drugu bebu pozeljeli prilicno rano user posted image kad se drugi rodio, ja sam se zaljubila u njega user posted image totalno user posted image
i sad ih obojicu gledam i ne mogu da se nagledam user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Majke s jednim djetetom
5.5.2013 9:43:12   
Bebica11
Dalia rano je jos kod tebe da 'zelis' drugu bebu:))) Moja N je imala punih 5mj grcice, luuudila sam al cim je proslo meni se radjalo drugo tj negdje sa 7-8mj
Samo bih napomenula da nema 'racionalne' razlike, ljudi ne shvataju da su T Bozije davanje, ja dobro znam jer je ovo moja 4-ta trudnoca a imam samo N nadam se da cu i ovu iznijeti aBd, imala sam missed i nazivo kiretazu, vanmatericnu gdje mal nisam preselila pa eto i rizicnu T i induciran porod pa opet zelim bebu:)))
Ja nikad nisam bila luda za tudjom djecom i sl a kako imam svoje jos mi se ljubav povecala:) Mastala sam o bar 4 djece i velikoj porodici al kako je krenulo bicu sretna da ovo drugo hairli iznesem aBd.. A sto se tice obaveza oko bebe meni to tesko ne pada niti mi je mrsko samo su mi grcici krizni ostalo je pjesma, doduse imam veliku podrsku mm, on sve oko bebe kao i ja hB:)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Majke s jednim djetetom
5.5.2013 10:37:30   
Teddy Bear
Moj prvi porod je bio tezak, tako rekose doktori, bila sam na indukciji od 4 sata poslije podne, pa sve do 1 sat poslije ponoci,,, ali meni je to bio najljepsi dan, i cim sam se porodila, pozeljela sam drugu trudnocu... i tako kad je beba imala 5-6 mj, nekako sam osjetila da mi polahko napusta krilo, pomalo se osamostaljuje, i kad vidim male bebe pozelim, i sve sam Boga molila da se "omakne", i gle cuda, za njegov rodjendan ja saznah da sam trudna... uzivala sam u trudnoci, porod nije bio tezak, malo jeste stresan, jer je bio prirodan zadak, al cim sam je rodila, proradise emocije, uh. al sam danima plakala za prvim djetetom, hormoni su cudo, nisam si mogla pomoci, pala sam u depresiju, djetetu nije nista falilo, al sam ja bila ubjedjena da mu falim ja... i evo nas sad, ustelili se maksimalno, stariji spava sa nama, a mala je u kreveticu do nas. uskladili se i ustelili... a o ljubavi da ne govorim, ne mogu ih se nagledat nek su mi samo zivi i zdravi, i da ljubav se stvarno mnozi, i uzivam u svakom trenutku, i jedva cekam ponovo ako Bog da, al cu malo sacekat bar dok ovo dvoje izlete iz pelena user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Majke s jednim djetetom
5.5.2013 21:38:22   
patrizia
Veće cure

Ja sam bila stalni pratilac teme potpomognuta oplodnja ,vantjelesna ....jer sam se dugo borila sa sterilitetom i hB,dobila sina iz prvog pokusaja ,koji sad ima 4 puna mjeseca.A sad je divno otiči i na teme gdje se pise o dječiciuser posted image .Naime ja ne da volim svog sina ludaaaa sam za njim user posted image ,ali jedva čekam da odemo po bracu ili seku.Naprosto za djecom sam luda.Dalia slazem se s tobom da ne mozes zamislit da se neko moze toliko voljeti,al mislim da mame imaju toliko ljubavi da mogu volit mnogo djece.Ja jedva cekam drugo.Obzirom da sam rodila na CR ne znam koliko minimalno moram čekat,neko kaze 2 godine a neko i manje .

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *