|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cime pokrivate bebu
14.11.2008 22:27:11   
bebano
Larina upravo iz tog razloga ja ne koristim vrecu . Ne znam mozda grijesim, ali sve razmisljam kako mu je unutra, ko paketic, ne moze se mrdati kako on hoce. I zato je njegovo da pajki, otkriva se, prevece se, a mamino da dezura i pokriva ga user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Cime pokrivate bebu
14.11.2008 22:35:25   
larina
ma ja imam troje-citavu noc bi ih morala pokrivati.ali navikli su se na vrrecu pa im to ne smetauser posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Cime pokrivate bebu
19.11.2008 2:04:50   
merimaa
dekicom....a i mene zanima imali gdje da se kupi jorgancic 

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Cime pokrivate bebu
19.11.2008 10:29:39   
ziki
Jorgančić ima u Bingu u Gračanici i u Robotu sam isto vidjela, nije nešto ni mnogo skup, čini mi se 25 km.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Cime pokrivate bebu
19.11.2008 10:34:10   
beni29
ovdje se preporucuje upotreba vrecice do 18 mjeseci djetata jer moze se ne daj Bozu ugustiti po jorgancicem( samo prenosim sta ovdje kazu) Ja sam kupila velike vrecice koje idu do tri godine ali mogu se smanjiti sa dugmicima i nesto najvise volim kada spava u vrecici. Tako sam sigurna da se nece otkrti i da ce mu biti lijepo. Ja imam i ljetnu vrecicu koja je naravno puno tanja od zimske i ova koju imam je pritirna.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Cime pokrivate bebu
19.12.2008 14:01:21   
Anoniman
da malo osvjezim temu...zasto nigdje nema da se kupi vunenih dekica...jel postoji neki razlog zasto su uvjek sinteticke???

(odgovor članu beni29)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Cime pokrivate bebu
19.12.2008 18:27:50   
lamka
ja dans kupila na koridoru prava ambasadorka deka
kao one nekadasnje i nije uopste bila skupa 25 km
a veca
dimenzije su 120x100



_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Cime pokrivate bebu
20.12.2008 14:59:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lamka

ja dans kupila na koridoru prava ambasadorka deka
kao one nekadasnje i nije uopste bila skupa 25 km
a veca
dimenzije su 120x100






e super, hvala...moram otici i vidjeti

(odgovor članu lamka)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Cime pokrivate bebu
20.12.2008 15:45:52   
ebru
Mi imamo vrecu za spavanje tako da nema potrebe za pokrivanjem,jedino ako je nekad hladnije pokrijem je jos dijecijim jorgancicem i to je to...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Cime pokrivate bebu
20.12.2008 16:52:38   
Ilhana RR
Kad je vreca za spavanje na pranju onda pokrivam je dekicom i jorgancicem jer ako nema dekice ona se otkriva, kad je dekica na Lamkici onda nemoze da se odkrije, neznam zasto.

I ja nekad pokrijem sa jorgancicem preko vrecice kad je malo hladnije, al to rijetko kad jer nam griju stanove nenormalno...

Ljeti spava sa jednom tankom dekicom...

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Cime pokrivate bebu
20.12.2008 17:28:25   
senoenamine
Nejla zasad spava u vreci i zadovoljna sam.Da mi nije nje ne bi je mogla napokrivati jer su joj nogice stalno u zrakuuser posted image ...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Cime pokrivate bebu
21.12.2008 0:16:22   
Anoniman
mi jos cekamo nasuuser posted image   i polako nabavljamo stvari, pa sam gledala i deke, međutim nije mi jasno zasto su sve od sintetike...nigdje nisam vidjela vunenu dekicu...pa sam se pitala jel' ima neki razlog ili je jednostavno takva "moda"...ipak je vuna vuna. A sto se tice vrece, i nju cu nabaviti samo bi voljela imati i dekicu

(odgovor članu senoenamine)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Cime pokrivate bebu
21.12.2008 19:08:42   
rozi
Ja mislim da perje ,vuna, koza( prirodni materijali)  nisu za bebe zbog alergija, grinje se u njih lako nastanjuju. Ovi sinteticki su vecinom antialergijski,a  sa vanjske strane je pamuk, pa je bebi fino.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Cime pokrivate bebu
21.12.2008 19:11:12   
Mama1
Imamo centralno grijanje .... Malene spava u body-u i pokriva se dekicom laganom

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Cime pokrivate bebu
21.12.2008 23:57:47   
teta berta
meni je vreća za bebu zakon a pročitala sam da je i bitna u borbi protiv sids-a.

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Cime pokrivate bebu
22.12.2008 14:00:58   
sarayka
S obzirom da je kod nas u stanu gradsko centralno grijanje (Protiv kojeg imam toliko toga rećiuser posted image ) navecer je poprilično hladno. Lamiju oblacim u jednodijelnu pidžamicu i vreću (sa šupljiv dnom) i pokrijem dekicom iako joj završi pod nogama vrlo brzo...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Cime pokrivate bebu
22.12.2008 14:51:58   
HanaBana
Mi imamo plinsko grijanje i stimamo kako nam godi. Hanci navece obuce termo pidzamo i pokriva se jorganom. Ustvari ona ne voli pokrivace pa vecinu noci spava otkrivena i zato je tu termo pidzamauser posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Cime pokrivate bebu
22.12.2008 15:23:14   
medavi
hh htjeli su u vrecu dok nisu skontali da mogu da je odkopcaju i klisnu iz nje sad koristimo jorgancice koje je moja majka uredno sasila za njih dvojicu po jmjeri i od mateijala koje sam ja probrala...pamuk s vana a vatelin iznutra i debljina po zelji a slifer s vana . haris se strasno znoji i kad se nepokrije a kamoli kad je pokriven pa sam za njega posebno sila tanji stepani jorganuser posted image prezadovoljna sam, a grijanje imamo tako da nije problem ni kad se otkriju ja pazim koji put da ih pokrijem u noci a vec su veliki pa se znaju i samo snaciuser posted image - deke nisu nikad htjeli samo dok su bili mali pa nisu ni znali da birajuuser posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Cime pokrivate bebu
23.12.2008 0:22:02   
nessa
Valjda svi prvenstveno djelujemo prema vlastitom osjecaju za toplo-hladno, u našoj kući je jako toplo, dakle zimi 24-25c, što meni ne odgovara i ja smatram da je previše i za bebca!Ali tata misli drugačije jer njemu odgovara toplota pa samim tim misli i da bebcu štima...uhuser posted image ,. A uvijek dilema...
Ja gledam da temperaturu podesim na nekih 22-23 c, (malo mi je preetjerano da bude 18c kako sam čitala da bebe trebaju spavati) obučem body koji prekriva dobro vrat i prsa, mislim da je uz vrat fino, i onda dekica pamučna...i uvijek provjeravam njegova prsa i ledja, ako je tu suho i toplo onda je to znak da je bebi udobno...
Iako se ja lično pokrivam jednim tanjim jorganom a tata sa dekom i jorganom, u odnosu na nas beba je lakše pokrivena...Ja mislim da bi bebe trebale pružati otpor ako im nešto ne odgovara...A vreće za spavanje mi djeluju pretoplo...Ja zaista ne pretopljavam sina...a ko zna mozda bih trebala!user posted image
A na jorgan i ne pomišljam jer se može desiti da mu se nadje preko glave, nekako mi je glomazan...

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Cime pokrivate bebu
25.12.2008 19:03:24   
rozi
Ja koristim vrecu , ali ne onu debelu, vec tanku, imam jednu pamucnu i jednu frotirnu, znaci ne pretopljavam ga, ali sam navecer rahat.user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu nessa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Cime pokrivate bebu
25.12.2008 20:11:22   
medavi
kad se spominje jorgan na sto se konkretno misli??user posted image ja imam jorgane za djecu i nisu teski uopste cak naprotiv laksi su nego neke dekice koje sam imala nevidim nacin da se utuse s tim? Mozda su upitanju neka druga vrsta jorgana??

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Cime pokrivate bebu
5.1.2009 2:01:26   
amela.srce
Pozdrav svima!

Ja moju princezu sam navikla na vrecicu i tako se osecam  sigurnije nego sa dekom ili jorganom. Mada imam oba dvoje opet vrecica je nasigurnija. Za ljeto imam ljetnu vrecicu a zimi naravno malo deblju. U spavacu nam je uvek lepo nikad nije toplo jer sam cula da nije dobro za decu max. 19 °C a i navikla je. A i ja i mm nevolimo kada je toplo i zagusljivo u spavacu sobu..

Pozdravljam vas......user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Cime pokrivate bebu
8.1.2009 2:16:28   
Inayat
Ja sam se neku noc prestravila. Cujem Meryem se vrti (znam nije gladna, jer sam je hranila) ustanem i vidim ona svoju dekicu prebacila preko glave. Skontala je da moze upotrijebiti ruke pa hvata sve sto stigne. Skinem je i pokrijem i jedva zaspem, kad ona ujutro istu stvar user posted image
Imam 3-4 tople vrecice za spavanje s rukavima i razlog zasto ih ne oblacim je sto mi se cini da se ne moze u njima pomjerati kako treba. Ona voli nogicama da vrti, a ne znam ni sta da joj obucem ispod te vrecice da joj ne bude hladno. Jednom sam joj obukla pamucne gegice i tu vrecicu i cini mi se da joj je bilo vruce. Moracu probati, jer me strah sada dok spava user posted image


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Cime pokrivate bebu
8.1.2009 9:57:18   
bebano
I ja sam se neku noc probudila i vidim sin mi navukao dekicu preko usta. Naravno da mi nije bilo prijatno, ali evo kada nesto razmislim bas ne znam da se oni mogu (pu pu nedaj boze) ugusiti tako sto navuku to preko glave. Jer pokusajte se vi pokriti jorganom preko glave i opet imate zraka ispod. Znaci nije sada da natrpaju to u usta i na nos pa da se ne moze disati. A sigurna sam da svaka od nas spava "sa jednim okom otvorenim" tako da i svaki sum cujemo i odmah reagujemo. Tako da i ako navuku dekicu/jorgancic preko glave mislim da nije toliko strasno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Cime pokrivate bebu
8.1.2009 10:26:35   
ziki
Ma to je pametnoj glavici bilo hladno. Kad smo ljetos bili u Sandzaku Tarik je imao temperaturni bum sa 30 na nekih 10, bilo je opasno zahladnjelo i poceo je da se pokriva po glavi. Ja bih ga utoplila al hladno obrazimauser posted image user posted image  a kad se probudi plac jer ga strah mraka. Onda smo poceli da se igramo viru viru da nauci da se otkrije. Viru viru je omiljena igra a i sad cim mu bude malo hladno pokrije se po glavi nakon cega ga malo utoplim. Nemoj da brines da ce se ugusit, ja sam prije poroda od kad znam za sebe spavala sa pokrivenom glavom, kad je vruce sve golo samo glava po pokrivacuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *