|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:02:19   
Hanady RR
mene bilo stif reći al moja farah sa 14 mjeseci odlucila da popputi ugao nad kojim je stajala od 9 mjeseca.

sad piči ko pičilica eno nana u liniju dosla ko curauser posted image user posted image user posted image user posted image

a mis mo pravili hurmasice i tulumbe kad je prohodala.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:04:28   
milenium

IZVORNA PORUKA: Breskva

Ovo prvi put čujem, al hajd lijepo je znati. Poštujem! Al ništa ja to ne sprovodim. Mene čak iznerviraju neki naši običaji jer svijet toliko postaje sujevjeran misle da će se neko zlo desiti ako se to ne obavi.
A kolačići svakako će biti ako Bog da...



zar postoje običaji za prohodavanjeuser posted image i ja prvi put čujem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:04:52   
Hanady RR
i da napomnem ja -mama naletila na 1 km u 40 hurmasica i ja dijete morala obuć od glave do pete...dobila je tene i pantiole...majica ima od prijeuser posted image user posted image user posted image user posted image
a nije htjela preko njih da hoda nema govra...al se uvalila u tepsiju pa smo zgaženu dali napolje da pojede neka živujka.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:06:36   
teacher75
i ja prvi put cujem za ovaj obicajuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:20:37   
veeseelaa
ja ne praktikujem nikakve običaje, to mi je tako smarajuće a tek kad mi ih neko predloži ja  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i još kad kažu MORAŠ nije mi dobro
To mi je sve smiješno, gubljenje vremena, zamarajuće i nekako indijanskiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Moja malena je prohodala zvanično dan prije prvog rodjendana i nikada nije padala, super hoda i trčkara ko velika....
i ono šišanje sam uradila fola radi al takodje čista glupost!
Sveki mi je rekla kad je malena prohodala da trebam napraviti kolače i dijeliti po mahali (ko luda Fata hahahah) , tako sam se ismijala stomak me zabolio
Zamisli mene ispred kapije s tepsijom i dijelim kolačeuser posted image user posted image user posted image user posted image
kad sam svojima na poslu rekla da je malena prohodala svi oni ajde časti, zvala svima piće i eto
Ajde ba pustite se zahebancije!





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:23:39   
milenium
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne praktikujem nikakve običaje, to mi je tako smarajuće a tek kad mi ih neko predloži ja  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i još kad kažu MORAŠ nije mi dobro
To mi je sve smiješno, gubljenje vremena, zamarajuće i nekako indijanskiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Moja malena je prohodala zvanično dan prije prvog rodjendana i nikada nije padala, super hoda i trčkara ko velika....
i ono šišanje sam uradila fola radi al takodje čista glupost!
Sveki mi je rekla kad je malena prohodala da trebam napraviti kolače i dijeliti po mahali (ko luda Fata hahahah) , tako sam se ismijala stomak me zabolio
Zamisli mene ispred kapije s tepsijom i dijelim kolačeuser posted image user posted image user posted image user posted image
kad sam svojima na poslu rekla da je malena prohodala svi oni ajde časti, zvala svima piće i eto
Ajde ba pustite se zahebancije!





user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio milenium -- 18.6.2010 1:24:02 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:24:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne praktikujem nikakve običaje, to mi je tako smarajuće a tek kad mi ih neko predloži ja  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i još kad kažu MORAŠ nije mi dobro
To mi je sve smiješno, gubljenje vremena, zamarajuće i nekako indijanskiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Moja malena je prohodala zvanično dan prije prvog rodjendana i nikada nije padala, super hoda i trčkara ko velika....
i ono šišanje sam uradila fola radi al takodje čista glupost!
Sveki mi je rekla kad je malena prohodala da trebam napraviti kolače i dijeliti po mahali (ko luda Fata hahahah) , tako sam se ismijala stomak me zabolio
Zamisli mene ispred kapije s tepsijom i dijelim kolačeuser posted image user posted image user posted image user posted image
kad sam svojima na poslu rekla da je malena prohodala svi oni ajde časti, zvala svima piće i eto
Ajde ba pustite se zahebancije!





ni mi vala nista ovo ne ganjamo, sve mi to nekako opterecenje...nema spontanosti


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:28:18   
Hanady RR
joj jeste vi...pa bolan sta je tu opterećenje...koliko vrmena provedete na forumu...napravis kolače jer ti je dijete prohodalo...
spontano je jer nisi znala kad će ...
ja nisma kolače nikome djelila al su nam mogi usli u kuču i pojeli kolač...muž najvise...

a recimo video kli sa tim folom da ona pređe peko hurmasice....bas lijepa uspomenauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:28:37   
veeseelaa
ma glupost, ko to još praktikujeuser posted image user posted image to mi nekako baš babasto odnosno tetkasto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ko da boli mahalu d*** što je moje dijete prohodalo user posted image slomiše se sekirajući seuser posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:31:00   
teacher75
ne znam praviti kolace, mogla bih jedino kupiti gotove, pa bi me komsiluk tracao user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:31:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma glupost, ko to još praktikujeuser posted image user posted image to mi nekako baš babasto odnosno tetkasto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ko da boli mahalu d*** što je moje dijete prohodalo user posted image slomiše se sekirajući seuser posted image




svasta...pa tvoja je ajsa na prvi rođendan prohodala jel da...koliko se sjećam jeli su se kolači i to torta...spontano zar ne sve u jednom.
čuj babasto i tetkasto...svasta...pa jedan je zivot sta ima veze ako sam odlučila da slatke radosti pripremam...ispadoh ja tetkasta biće...al sta me briga sta ko misli o tome jesam li ja babasta... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:32:46   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


a recimo video kli sa tim folom da ona pređe peko hurmasice....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image suze lijem.oprosti hanadyi nemoj se uvrijediti ali baš sam se nasmijala.ja svog zamišljam kako skače po hurmašicam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ajoj Bože dragiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
oplakah

< Poruku je uredio milenium -- 18.6.2010 1:33:05 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:33:34   
teacher75
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


a recimo video kli sa tim folom da ona pređe peko hurmasice....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image suze lijem.oprosti hanadyi nemoj se uvrijediti ali baš sam se nasmijala.ja svog zamišljam kako skače po hurmašicam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ajoj Bože dragiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
oplakah

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:34:30   
milenium
hanady user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:34:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


a recimo video kli sa tim folom da ona pređe peko hurmasice....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image suze lijem.oprosti hanadyi nemoj se uvrijediti ali baš sam se nasmijala.ja svog zamišljam kako skače po hurmašicam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ajoj Bože dragiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
oplakah

pa to i jest koma ziva i preslatko...gleda ona a ja i mm padamo od kome a hanadi sva zblahnuta pita mama hoću i ja morati kasnije...al fara nema sanse da pređe i fino djete sjede upade joj nona u tanjir a ona bi da jede ...kad nas stala frka da joj otmemouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:35:31   
veeseelaa
nisam vjeruj mi ni čitala tvoje postove, to je moje mišljenje, ja svakako često kupujem torte, roštiljam, idem na ručkove i po tome smo sve obilježili user posted image user posted image user posted image user posted image nehotično user posted image user posted image user posted image user posted image a svako zna najbolje, nekom je u tradiciji obilježavanje takvih događaja, u mojoj porodici to nije običaj
A tetkasta jesi od skorouser posted image
Inače primjetila sam da ljudi se baš potroše na sve i svašta, najedu tudje guzice a sutra gledaju kud sunce hoda, ja i ako nešto obilježavam onda je krug sužen totalno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:38:49   
Hanady RR
e sad trosak tepsija hurmasica...
hvala bogu tetkasta sam ja odavno pa znam da je recpt jednostavna i nije skupuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a jorganom se pokrivam tačne veličine...biće to mi je isto od karaktera tekastoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma zetancija zene drage...al ja volim te obicaje...meni je to tako slatko i nekako se osjećam ispunjenom kada im nađem razlog da to bude samo njihov dan...ja stvarno uzivam u tomeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:40:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


a recimo video kli sa tim folom da ona pređe peko hurmasice....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image suze lijem.oprosti hanadyi nemoj se uvrijediti ali baš sam se nasmijala.ja svog zamišljam kako skače po hurmašicam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ajoj Bože dragiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
oplakah



prije poroda svi su mi govorili da moram napraviti baklavu kad se porodim hahahah koji šou! meni je to sve šega, ne moram ništa ako mi se ne da vala
Djetetu je već sve zapisano pa ga neće pogurati ni moja baklava ni hurmašice user posted image
Moja sveki je za prvi rodjendan moje malene pravila baklavu, pite i ostalo i dijelila raji na poslu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja se tome nisam mogla iščuditiuser posted image user posted image user posted image user posted image veli sveki za sreću, ipak je ženskouser posted image user posted image
Valjda ako je žensko ima predispozicije da bude doljnja u životu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   pa eto da je pogura s baklavom i pitama user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:42:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e sad trosak tepsija hurmasica...
hvala bogu tetkasta sam ja odavno pa znam da je recpt jednostavna i nije skupuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a jorganom se pokrivam tačne veličine...biće to mi je isto od karaktera tekastoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma zetancija zene drage...al ja volim te obicaje...meni je to tako slatko i nekako se osjećam ispunjenom kada im nađem razlog da to bude samo njihov dan...ja stvarno uzivam u tomeuser posted image


ma znam draga da uzivas, svaka tebi cast, al meni je to jednostavno sve neka tegoba, vise volim provesti dan u prirodi sa mm i user posted image nego kuhati za svjetske guser posted image . ja sam ti vise neki outdoor tip user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:42:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e sad trosak tepsija hurmasica...
hvala bogu tetkasta sam ja odavno pa znam da je recpt jednostavna i nije skupuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a jorganom se pokrivam tačne veličine...biće to mi je isto od karaktera tekastoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma zetancija zene drage...al ja volim te obicaje...meni je to tako slatko i nekako se osjećam ispunjenom kada im nađem razlog da to bude samo njihov dan...ja stvarno uzivam u tomeuser posted image



pa ti sad ovo shvati ozbiljno?! nisam mislila na sve generalno, ko može nek izvoli, pričam o ljudima koji su na margini
Npr naprave ogromnu svadbu (neki dignu i kredit, valja se dokazati hahah/, 200 zvanica, hotel, putovanje a kad dodju s puta nemaju ni bračnog kreveta
E to je ono što me čudi kod naroda


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:42:53   
Hanady RR
e jbg sad da je pogura....
nemoj zezat nana sretna častila raju

meni mama baklavu napravila kad sam rodila...al je zaboravila kod kuceuser posted image user posted image user posted image user posted image
moro make maksuz po baklavu ići...nedo Bo g može ko doći a nema baklaveuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:44:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


ma znam draga da uzivas, svaka tebi cast, al meni je to jednostavno sve neka tegoba, vise volim provesti dan u prirodi sa mm i user posted image nego kuhati za svjetske guser posted image . ja sam ti vise neki outdoor tip user posted image



e to, još odu pa tračaju kako nije je kolač bio ovakav ili onakav


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:44:31   
Hanady RR
ma bona znam na sta si mislila...
zato i kazem ja jorganom koliki je pokrijrem se tako svi trebaju...
ja znam kolegu koji je svadbu pravio zaboga kredit od 40 hiljada digao...u tja vakat mogo je garsonjeru kupit a živi ko podstanar. Kreten


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:44:54   
teacher75
i moja mama je pravila baklavu kad sam ja rodila, al ja nisam od tog posla user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 1:45:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e jbg sad da je pogura....
nemoj zezat nana sretna častila raju

meni mama baklavu napravila kad sam rodila...al je zaboravila kod kuceuser posted image user posted image user posted image user posted image
moro make maksuz po baklavu ići...nedo Bo g može ko doći a nema baklaveuser posted image user posted image user posted image user posted image



bolje da je maloj uživo šta dalauser posted image user posted image user posted image user posted image
a baš bi se nasekirala što će neko doći a nema baklave a i kud će ja se tek porodila


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *