|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jeste li ikad grubi
18.1.2010 12:26:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedi

dadada draga zato sto otvori vrelu a kako je umivaonik iznad njega prvo bi mu nadrljala ta rukica kojom otvori a onda ne daj Bože glavica...malo smo ga pecnuli ali ne pali. Upalilo je u kuhinji ali u kupatilu jok. I dalje svaki dan ide otvarati vodu.


ooooo toga se nisam sjetilauser posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: jeste li ikad grubi
18.1.2010 13:31:00   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady

E drage moje hvala Vam...još se nisma pomirila sa činjenicom da sam baš baš blesavo reagirala...al definitivno sam se pomirilia sa činjenicom da djeac znaju izluditi koliko god da ih volimo.


Hanady, nisam mogla iz tvoje priče dokučiti zbog čega je malena tako reagovala??
Da li je bila pospana? Da danas slučajno nema povišenu temperaturu? Da nije bila gladna? Je li noć ranije imala dovoljno sna ( uobičajenu )?
Ona će imati uskoro četiri godine, već bi znala i riječima reći čemu takva reakcija.

Mislim da si je trebala kazniti ( e sada drugi par rukavica je da li je način na koji si to uradila dobar ) jer dijete treba znati da svi imamo svoje loše i dobre trenutke, ali to na znači da imamo pravo bacati stvari po kući.

Ali mislim da je uredu što je nisi odvela na čevape nego si je vratila kući. Mislim da bih isto napravila.

IZVORNA PORUKA: Hanady
Uglavnom sebi sam rekla, neću više nikad...ali zato sam sad malo strožija mama...i mislim da je to OK, ipak ponekad se djeca moraju i naružiti.



Dijete mora znati ko je roditelj. I to mora biti jasno. Kako ćemo to postići je na nama. Ja sam protiv toga da se autoritet stiće batinama, ali se autorite može imati i bez batina.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: jeste li ikad grubi
18.1.2010 13:36:44   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady

Ni sada mi nije jasno dali je problem nastao u tome što je znala da je krajnji cilj moga odlaska u grad bio kupovina sitnica potrebnih za rođendan njene male seke



Hej, nadam se da nisi zaboravila kupiti poklon i starijoj kćeri???
Ako jesi, odmah i to organizuj.
Vjerujem da će svi donjeti nešto i starijoj, ali mi smo na kraju rodjendanske zabave, kada je već bilo vrijeme pred spavanje iz ormara izvadili lutku za stariju kćer i dali joj. Ne možeš ni zamisliti tu radost u očima: ona dobila poklon na sestrin rodjendan!!


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: jeste li ikad grubi
18.1.2010 13:42:44   
Hanady RR
e draga moja hanabanana razlog tog ponašanja toga dana..ni sada mi nije jesan...da sam ga znala, rješila bih ga rzgovorom ili otklanjanjem ''problema'', no neznamo...

ali hvala na divnom postu ti si to tako lijepo složila upravo ono što sam htjela i sami reći, razlog na koji sam taj reagirala nije bio ispravan, a stoga mama će biti mama bez batina autoritet se stiče na drugi način.

i uzgred budi rečeno...za rođendan njene seke i njoj je poklon već obezbijeđen još jedna u nizu njenih želja je ispunjena.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: jeste li ikad grubi
19.1.2010 10:45:25   
bebano
IZVORNA PORUKA: hanabanana



Mislim da si je trebala kazniti ( e sada drugi par rukavica je da li je način na koji si to uradila dobar ) jer dijete treba znati da svi imamo svoje loše i dobre trenutke, ali to na znači da imamo pravo bacati stvari po kući.

Ali mislim da je uredu što je nisi odvela na čevape nego si je vratila kući. Mislim da bih isto napravila.

Dijete mora znati ko je roditelj. I to mora biti jasno. Kako ćemo to postići je na nama. Ja sam protiv toga da se autoritet stiće batinama, ali se autorite može imati i bez batina.


Slazem se sa ovim sto je Hanabanana napisala.
Djecica su predivna i jasno da svi mi obozavamo nasu djecu, ali isto tako znaju biti mali tirani user posted image . AKo vide da mogu manipulisati s nama, ma gotovi smo.
Mene je jutros sin izbacio iz cipela, a tako uvijek kada mi se zuri, kada se spremam za posao. Uvijek kasnim i vec mi je skrenuta paznja na to, a kasniti mrzim inace. Prvo se probudio bas u vrijeme kada sam se ja trebala spremati. E dobro ok, ali on nece ni da ustane ni da nastavi da spava nego bi on da se valja po svom kreveticu ali da ja sjedim pored njega. Ja malo sjedim, pa opet izadjem, cim izadjem preko vrata to je mama mama po sto puta. Dodjem ista prica. Ajde jedva on nekako ustane iz krevetica, ali sada nece da presvuce pelenu. A pelena teska, strasno. Skinem ga i onda on onako gole guze trci po kuci, bjezi mi, otima se, izvija se. Vrijeme prolazi a meni nervoza raste. Uglavnom da skratim, uto je MM ustao i presvukao ga za cas.  On bio miran ko bubica. Dobro prvo je poceo i njemu da se izvija, ali je MM samo rekao da se mora presvuci bez pogovora i to je to. Hocu reci da mene ne sisa 5% cini mi se i to me nekada tako frustira, pogovoto kada zurim. 
I zato shvatam sve vas koje djeca izbace iz cipela, jer i ja pokusam fino, pricom, ne galamim, ne pravim nervozu, a kuha u meni. Nekada poslusa bez problema, a ima dana da je nemoguc.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 16:07:49   
Teddy Bear
Nekad me stvarno naljuti da budem gruba, onda se smirim, pa ga zagrlim i ljubim.... pa se isplacem i sve tako u krug... Nekad me strah kako cu tek sa dvoje, pa se smirim i kontam lahko. Ne znam da li je do hormona ili nekad postajem ono cega se najvise bojim "nemajka". Uh, kad se sjetim kad sam ugledala + na testu, plakala sam k'o malo dijete, i to za svojim sinom, uz opravdanje kako mu se necu moc posvetiti kao prije, k'o da cu mu bit manje mama nego sad. Nekako mi je najlakse se pojadit u ovom virtuelnom svijetu,,, samo zelim da su moji pilici zivi i zdravi i da imaju najbolju mamu na svijetu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 16:13:39   
reallove
Jesam,ponekaduser posted image Nekad me bas naljuti,iznervira,pa ga i pucnem,ne pucem ja njega toliko,ali Boze moj..Npr. sinoc "vozao" me do pola 1 nece da spava,daj mama ovo,daj ono,na kraju je postao nemoguc.Naljutim se,pucnem ga po ruci,a on u plac..Uzmem ga,zagrlim,krivo mi,hocu da placem...Nekad stvarno pretjera,budem bas ljuta,ali ne mogu dugouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 16:15:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: reallove

Jesam,ponekaduser posted image Nekad me bas naljuti,iznervira,pa ga i pucnem,ne pucem ja njega toliko,ali Boze moj..Npr. sinoc "vozao" me do pola 1 nece da spava,daj mama ovo,daj ono,na kraju je postao nemoguc.Naljutim se,pucnem ga po ruci,a on u plac..Uzmem ga,zagrlim,krivo mi,hocu da placem...Nekad stvarno pretjera,budem bas ljuta,ali ne mogu dugouser posted image

istouser posted image posebno sad kako je doslo drugo dijete tesko je imati strpljenjauser posted image poludim kad ga npr. namjerno probudi ili udari, rasplace, kad me prekine dok dojim i on prestane dojiti...kad se vracamo kuci, penjemo se umorni na zadnji sprat i ona razvuce i kenjka, kad je uhvati pospanost pa zanovijeta itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 16:24:08   
reallove
Ne znam ja se cesto uhvatim kako razmisljam o drugom djetetu,pa onda kazem sebi,ma neka jos,Ameen je mali,bla,bla,ne znam kako bi,sad kad bi imala jos jednouser posted image

Teacher,mogu misliti kako je tesko npr. ruzis nju,ovamo drzis malenog u narucju,pa ti bude zao,pa frkauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 16:28:12   
leona81
nazalost jesamuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: jeste li ikad grubi
6.9.2012 17:02:37   
škorpija

IZVORNA PORUKA: leona81

nazalost jesamuser posted image

nažalost potpisujemuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: jeste li ikad grubi?
6.9.2012 17:13:42   
draguljče
Nažalost jesam iako to ne opravdavam ni osobom prema kojoj budem gruba niti situacijom u kojoj sam takva. Ali eto, jednostavno nekad ne razmislim na vrijeme.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: jeste li ikad grubi?
6.9.2012 23:48:28   
milenium
imam konjske živce tako da mislim da nisam gruba,ponekad pomislim i da jesam nebi škodilo jer ja trpim do maximuma.
kao što sam pisala na anketi moje dijete se ne zna igrati samo,pola puta se silom igram jer inače bih poludila od dozivanja, povlačenja za rukav itd.najradije bih zagalamila da me pusti na miru,ponekad kažem da se ne mogu igrati umorna sam,a onda slijede pitanja,pa zašto si umorna,pa eto jesi se sad odmorila(a prošlo 5 sekundi) pa onda ono ajde ajdeee ajdeeeeeeeeuser posted image

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 238
   [Obrisana poruka]
6.9.2012 23:58:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 239
   [Obrisana poruka]
7.9.2012 0:06:12   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 11:51:49   
aazra
IZVORNA PORUKA: draguljče

Nažalost jesam iako to ne opravdavam ni osobom prema kojoj budem gruba niti situacijom u kojoj sam takva. Ali eto, jednostavno nekad ne razmislim na vrijeme.


I ja nazalost ovo potpisujem user posted image  A ovaj smajli jer prvi put da moram nekog potpisati iako se s tom osobom ne slazem user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 7.9.2012 11:52:15 >


_____________________________








(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 11:53:03   
Skvo RR
Nisam gruba...generalno sam blaga...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 12:58:58   
Ninushka
Znam biti, ali rijetko, mada to nije nešto čime bih se trebala ponositi, trudim se biti smirena i puno pričati, pričati i pričati. Često se nasmijem i pređem smoothly preko vragolija... Generalno, moram priznati da me moj sin omekšao kao osobu, a to je valjda prirodno... uglavnom, nikad ne prestajem raditi na sebi, u to uključujem i dragog mi mm.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 13:01:45   
koka i po
jesam

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 16:47:11   
veki_aki
Da nazalost. Nije mi zao kad zasluzi ovaj veliki, mali jos nije u opticajuuser posted image , mada nekad pretjeram sa deranjem, otisli zivci skroz. Zao mi je kad me mm nanervira a onda budem ljuta na sve oko sebe pa tako i moj zivot veliki ispasta, to se trudim ispravit koliko mogu. Eb ga, ljudi smo, stres, dvoje djece...Ja se divim osobama koje su uvijek smirene, mada mislim da oni u sebi to sve drze pa jedan dan to sve nadoknade, mozda je to gore...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 17:17:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Iman83

Prema djetetu ili inače?

Trudim se ne biti, u oba slučaja...pogotovo kad u okolini vidim neke roditelje i njihov pregub stav prema vlastitoj djeci, ja još više omekšam prema svojojuser posted image

Trudim se biti principijelna, neki kažu da sam stroga mama, ali sam i mama koja puno priča, objašnjava ali i kažnjava ako mora.
Ne želim da moje dijete ikad ispašta jer sam ja imala loš dan, neko mi stao na žulj, naljutio me...toga se držim.

Priznajem da sam je nekoliko puta do sad pucnula malo preko pempe, i nije mi žao, jer je tako živa i temperamenta da je puc-puc ponekad resetujeuser posted image . Ali trudim se da ta metoda bude krajnja solucija i nikad svakodnevno, pa i ona sada već zna da je pretjerala kad je 'resetujem'user posted image

Što se tiče drugih...po zasluzi. Inače ljude djelim na bitne i nebitne...pa ovi prvi dobiju najbolju verziju mene, a za ove druge ne marim plaho pa se i ne trudim trošiti živce na iste.

Roman ispisahuser posted image

da te potpisem od do.Nisam odavno.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: jeste li ikad grubi?
7.9.2012 23:34:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veki_aki

Da nazalost. Nije mi zao kad zasluzi ovaj veliki, mali jos nije u opticajuuser posted image , mada nekad pretjeram sa deranjem, otisli zivci skroz. Zao mi je kad me mm nanervira a onda budem ljuta na sve oko sebe pa tako i moj zivot veliki ispasta, to se trudim ispravit koliko mogu. Eb ga, ljudi smo, stres, dvoje djece...Ja se divim osobama koje su uvijek smirene, mada mislim da oni u sebi to sve drze pa jedan dan to sve nadoknade, mozda je to gore...

a ja bih tebe da potpisem od--- douser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: jeste li ikad grubi?
8.9.2012 8:01:00   
Lulu_08
Da, nazalost.

Nisam zadovoljna time apsolutno nikako, i nadam se da cu cim malo sredim hormone uspjeti regulisati to. Ne volim reakciju na licu moje starije curice kada se tako ponesem prema njoj.

A da, ljudi smo, stres i puno obaveza, sve to cini svoje. Ipak nadam se da cu to regulisati da tako vise ne bude, ne svidja mi se nikako.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: jeste li ikad grubi?
9.9.2012 0:37:12   
Medić*
Uglavnom biram rijeci i jako sam stalozena. Ne volim biti gruba, a mogla bih itekako. Vise volim kada umjesto grubosti pokazem otvoreno odbojnost, ignorisanje (neverbalno ) prema necemu ili nekome.

Potpis Iman .

< Poruku je uredio medic slatki -- 9.9.2012 0:40:09 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: jeste li ikad grubi?
9.9.2012 1:12:51   
lost
Ikada? Jesamuser posted image
Prema ljudima uglavnom nisam gruba radije ignorišem i na distanci, znam biti gruba prema djetetu i mužu, ne fizički da se razumijemo, znam pretjerati sa djetetom kad uradi kakav zijan pa me iznervira pa budem glasnija nego inačeuser posted image
Opet svaki put mi bude žao zbog toga user posted image , još pogotovo kad me ona jadna sva u čudu gleda ili onaj tužni pogled. Ali nekad se stvarno mora reagovati burnijeuser posted image
Nikada nisam bila gruba prema djetetu zbog nekih vlastitih frustracija ili zbog nekih nesuglasica ili svađe sa MM, takve stvari osuđujemuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *