|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:23:13   
ame_la
Moj bebić je po rođenju spavao skoro čitavo vrijeme
da sam nekada željela da bude budan
a sada sa nepunih 6  mjeseci spava dva do tri puta u toku dana
probudi se oko 8, pa zaspi oko pola 11 oko pola sata.
pa oko pola dva ili nešto kasnije neka dva do tri sata
zavisi kako je raspoložen nikada ga ne budim,
nekada ga i nahranim dok spava, bolje se najede i duže spava,
a naveće zaspi oko 8 i spava do 8 budi se tri puta u tom periodu ,
jede i nastavi spavati
pa mogu reći da sam zadovoljnauser posted image


(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:24:55   
Suzana
Off topic - kako hranite bebe dok spavaju??? To nikako ne kontam. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:33:02   
lejlašh
Ja sam se haman navikla na nespavanje, moja mrvica je dobro spavala samo prvi mjesec, a poslije se često budila u toku noći da siki. Hajd to je bilo i ponošljivo, spavala je u svom krevetiću, probudi se da papa i odmah zaspi.
Međutim sve je krenulo nagore kada je napunila godinu i ja počela raditi puno radno vrijeme. Haman me djete toliko poželi da jadnica u noći proživljava to što me nema. Počne neutješno plakati, ne može je ništa smiriti u pola noći i to se dešavalo X puta. Poslije iscrpljenosti i nespavanja, MM je preselio u dnevnu sobu, a ja sam je prebacila kod sebe jer mi je tako bilo lakše. Isprva se plač nastavio, a onda se malo pomalo smirila. Sad opet pajki po starom, budi se da doji i zaspi, s izuzetkom prehlade i začepljenog nosića, koji joj smeta da zaspi, pa je opet bilo nespavanja.
Ja sam bila veliki protivnik toga da djeca spavaju s roditeljima, i još sam, ali nužda zakon mjenja. Vidjećemo šta će biti dalje....
Preko dana spava 2x nekad duže ,nekad kraće, a vikendom obično preskoči bar jedno spavanje, jer mama voli hodati, pa nema kad da se smiri u kućiuser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:38:31   
Suzana
Hej lejlash,
 
nemoj me plasiti sa ovim pogorsanjem...
Nego, mene zanima koliko tvoja Merjem puta u toku noci ustaje da doji... Ja sve cekam da ovi moji ukinu jedan obrok, tada bih imala 2 ustajanja a ne 4. user posted image
Mada, kao sto kazes, covjek na sve navikne...
Evo me, ustanem minimalno 4 x u toku noci da ih dojim i idem na posao... Jos sam ziva i zdrava i sve bih dala za njih!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:44:02   
Romali
IZVORNA PORUKA: Emina*

Bakir preko dana spava 3 puta skoro po 2 sata, poneki put i duze, i bude se 2x tokom noci... 



3x po 2h (smajli kojem oči ispadoše )user posted image user posted image user posted image
Blago se tebi,a evo razlika kod naših dječaka je 3 dana. Moj spava 3 x po tačno 45 min. Ako spava duže, onda je 2 x.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:45:20   
ame_la
IZVORNA PORUKA: Suzana

Off topic - kako hranite bebe dok spavaju??? To nikako ne kontam. user posted image


moja beba zaspi u 20h
kada krenem da spavam
fino ga izvadim iz krevetiča i stavim uz dojku a on i ne otvori oči a poćne da jede tako se i ne probudi
i ja sam ti rahat do 5 u jutro

meni je tako dosta lakše
prije sam čekala da se probudi
pa se prevrčem u krevetu do jedan
a on nikad da se probudi
pa kad tamam zaspim on poćne da kmeći a meni nije ni do čega nemogu da otvorim oći
a moja mama mi je rekla da nečekam da se beba probudi
i da je ona tako radila sa mnom i bratom
i da nije imala problema

vjeruj  mi da je dosta lakše

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 22:45:57   
Romali
IZVORNA PORUKA: Suzana

Off topic - kako hranite bebe dok spavaju??? To nikako ne kontam. user posted image


Ja to isto ne radim, valjda su mislili na hranjenje  na bočicu.
Možda da im se približiš sikom, da te namirišu, odmah će oke otvoritiuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 23:33:32   
lejlašh
Suzi stvarno ne znam šta da ti odgovorim. Nekad je to jednom (to mi je sretan dan), a nekad vjeruj i po 10 puta, probudi se, zakenjče, mama vadi siku, ona povuče dva cuga i okrene seuser posted image . i samo što ja zaspim, eto je opet, poslije budem kao da me neko isprebijao. A ne pali ni flašica, ni cuca, ako nije sika - to je tek dreka i razbuđivanje. Nedavno mi je prespavala noć, čini mi se prvi put u životu, ja se obradovala, kad sutra - sve po staromuser posted image .
A što je najgore ne mogu je odbiti, neće mi nikakvo mlijeko da pije, pa mi onda žao.
Nadam se da će kod tebe situacija biti puno bolja


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako spava vasa beba?
19.12.2008 23:50:57   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Suzana

Off topic - kako hranite bebe dok spavaju??? To nikako ne kontam.


a sam Lanu hranila u snu flasicom jednom u 23 h i jednom oko dva jer mi dijete nikako drugacije nije htijelo od 5mj.mlijeko i to je trajalo do njenog 10mj mislim na nocno hranjenje u snu.Tada je jednostavno pocela plakati cim joj flasicu prinesemo,dok ranije cim osjeti da je flasica blizu usni uzme je ne otvarajuci oci popije zavisno 100ml.ili 150ml.sto je meni bilo spas jer je bar na taj nacin unosila mlijeko u organizam.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako spava vasa beba?
20.12.2008 13:51:52   
dana3
UPOMOCCCCCCCCCCC moja beba nne spava navece uopste.probudi se oko pola jedan navece i onda pocinje festa.preko dana spava super ali nocu je budna.neda se drzati,ni ljuljati niti da sam lezi u kreveticu.nece ni kod mene na krevet.ludnica je vec 15 noci.svaki san traje po 10 minuta i cim se probudi hoce da sisa.pokusavala sam da ga budim preko dana da ne spava puno ali ne pomaze nista.kad je pospan zaspe u nemogucim polozajima.ne znam sta da radim.i to malo sto zaspi stenje,proteze se,izvodi neke nemoguce zvukove.eto ako neko zna kako da bebi objasnim kad je dan a kad noc neka se javi.ja sam iscrpljeena totalno

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: da li vasa beba mirno spava?
20.12.2008 20:57:54   
Golubica
Moja Asja ima 4 mjeseca i 20 dana. Od sedme sedmice spava po cijelu noć. Ja sam naravno ustajala prvih 7 sedmica i hranila je mada ona to nikada nije tražila i onda sam po preporuci ljekara pedijatra prestala da je hranim. Dr kaže da je pustim da spava u komadu  6 - 7 sati ako sama ne traži da jede. Mene bilo strah ali obzirom da i previše napreduje opustila sam se. Zaspi oko 21 h i budi se sa mnom u pola 7 kada ja ustajem da se spremim za posao i tada je nahranim. Inače hranim je zadnji put oko ponoći.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: da li vasa beba mirno spava?
7.1.2009 20:43:58   
dana3
evo proslo  je dosta vremena ali nikakvog poboljsanja sto se spavanja tice.juce i sinoc mali je bio budan skkoro cijelo vrijeme u tiih 24 sata spavao je svaga 3 i to u dijelovima po 15- 20 minuta.danas spava cijeli dan nema sanse daga probudim i drzim budnog.kad mu se spava spava bez obzira da li ga umivam, presvlacimuser posted image .ne znam da li ce se to uskoro promijeniti jer moj dan je poremecen i nista ne stizem

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: da li vasa beba mirno spava?
7.1.2009 23:31:42   
juni
Emil super spava, zaspe navece oko 21-22h i spava sve do 10 ujutro, nevjerovatno. Na mamu voli da spava user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: da li vasa beba mirno spava?
7.1.2009 23:36:15   
adannn

Moja bebica ima 11 mjeseci i već 4 mjeseca ne spava nikako po noći.Prvo do 2,3,4 pa i do 5 sati ne zaspi i tu se nemože ništa promjeniti.Sve smo pokušali.Sve bi to bilo ok da ja ne ustajem rano i da ne idem na fakultet a da bude još gore samo nedjelja mi je slobodan dan.Bilo je noći kada sam spavala samo 3 sata i jedva preživim dan pa opet sve iznova.....I danas je tako.Dođe mi noć pa razmišljam da se ubijem jer živci odu,ali kad je pogledam i ona mi se nasmije,sve me prođe.


(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: da li vasa beba mirno spava?
7.1.2009 23:45:23   
Ilhana RR
I moja beba nespava mirno... budi se placuci isto kao da je nesto muci jer spava joj se nije gladna ni zedna nit je pelena puna (rijetko kad se upisa po noci kad spava)

Evo sada smo uveli neki red, leze u devet i spava sve do deset ujutru al budi se cesto placuci kao iz sna, kao da sanja nocne more....

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: da li vasa beba mirno spava?
8.1.2009 9:33:36   
žana o8
Ja sam naručila knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" koja govori o spavanju po noći, izbacivanju noćnog obroka, uspavljivanju i sl. , pa čim nađem nešto pametno da vam pomognem oko tog nespavanja po noći , napisaću vam.
Vjerujem da je to ružna situacija. Žana se probudi oko pola 4 , podoji i spava do pola 8. Ja sam prezadovoljna samo da tako ostane. Ali pošto ću brzo na posao namjeravala sam je odviknuti od noćnog hranjenja, pa sam naručila tu knjigu, kažu da je dobra, pa vidjećemo. user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: da li vasa beba mirno spava?
8.1.2009 10:41:20   
Suzana
Žana 08,
 
Čim pročitaš javi nam se sa dobrim savjetom. user posted image
Moji se ovih dana tj. noći češće bude i to plačući, hoće im gornje jedinice, pa ih baš muče... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: da li vasa beba mirno spava?
8.1.2009 12:22:16   
žana o8
Naravno da ću javiti. Ako neko hoće kupiti, ja sam naručila preko interneta str. www.bazar.ba, košta 33 KM + poštarina. Naručila sam 5-tog, a kažu dolazi za 3-5 dana.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: da li vasa beba mirno spava?
9.1.2009 21:38:26   
mynxlee
i kod mene ivan lose spava. ima 19 dana i koliko znam bebe u tom periodu samo spavaju. on je po cijeli dan budan i stalno trazi siku. povuce 2-3 puta i zaspi. spustim ga u krevetic, probudi se i sve iz pocetka. vidim da je bas nervozan i ljut zbog nespavanja. nista ga ne boli i sit je. nocu malo bolje spava. zaspi oko 12, budi se u 3, pa ponovo zaspi u 5, budi se u 8 i od tada svaki cas.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: da li vasa beba mirno spava?
9.1.2009 21:47:33   
Romali
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja sam naručila knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" koja govori o spavanju po noći, izbacivanju noćnog obroka, uspavljivanju i sl. , pa čim nađem nešto pametno da vam pomognem oko tog nespavanja po noći , napisaću vam.
Vjerujem da je to ružna situacija. Žana se probudi oko pola 4 , podoji i spava do pola 8. Ja sam prezadovoljna samo da tako ostane. Ali pošto ću brzo na posao namjeravala sam je odviknuti od noćnog hranjenja, pa sam naručila tu knjigu, kažu da je dobra, pa vidjećemo. user posted image


Žana
, taman večeras pričam s mm o toj knjizi. Vjerujem da će ti biti od koristi, jer već odavno čitam o njoj po hr.forumima. Utisci su većinom pozitivni, samo treba  odlučan stav i puno živaca. Često i mame proplaču user posted image , ali uspiju na kraju.

Mm kaže da će je pokušati skinuti sa int.na engleskom, ako ne uspije, naručujem i ja ovu na našem. Baš super što si javila kako si je našla.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: da li vasa beba mirno spava?
10.1.2009 1:23:39   
senoenamine
Ej drage moje nacitala sam se svega i vidjeh da nisam sama sa problemom bila.Naime moja dr curica je u 40 dana sarala i spavala i bila budna pa i koji plac izustila...Ali to spavanje je uglavnom trajalo do polovine i nocu i danju,a ona dr polovica je bila katastrofa.Znala sam sjediti do 5 ujutro ili pak do 8h,nespavati nikako,nije plakala al nije htjela ni jesti toliko pa kao mama kontas ako malo zaplace grcici su.I tako ja do 1 kontrole kad veli mi dr da je prehladjena,a ja pojma nisam imala.Nije imala temp,malko je hroktila pa sam joj u nosic kapala mlijeko kad bi je dojila.Hb nakon sirupa prosla je prehlada ali ona i dalje nastavila po svom,samo da joj je meme jede koliko moze i onda zaspe cim joj ispane iz usta probudila se i trazi gdje je,i onda je capi i spava.E onda ja uvedem dudu,al od spavanja nista bila su joj 2mj,guce mi u 4h ujutro smjeska se i razgleda.A ja se ufurala u taj njen sistem pa mi nije ni san padao na pamet.Tek od 3mj pocela je da spava,a meni je kamen pao sa srca.A i citala sam da bebe od 3mj tek imaju naviku i neki svoj redosljed za spavanje.Kako tad tako i danas hb.A prva curica mi je bila zlato spavala je po citavu noc i dan sem normalno kad je ustajala da rucka memu,al ova dr mi je zapaprila posteno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.1.2009 11:48:37   
dinciii
ja kako citam vase probleme kazem da ja onda stvarno treba da se zahvalim bogu sto mi je curica ovaka....mala zaspi oko pola 10 nekad pola 11 i probudi se oko 3-4 ujutro jede i opet zaspi i onda oko 8...samo kad ima grceve manje spava...iako vecinom grceve dobije tokom dana i onda navecer kad je smirim prespava jos duze....po 5-6 sati...a po danu mi isto fino spava...neki dan je gotov cijeli dan prespavala...hvala bogu sto je takva...jer ne znam kako bi ja da ne spavam nikako jer inace uzivam u spavanju user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: da li vasa beba mirno spava?
31.1.2009 14:39:50   
Anoniman
mojoj bebi je 18 dan i super spava. Budi se naveče u 12h, pa u 3h te u 7h ujutro, tako da sam rahat, malo više po dani je budan.
Ne znam hoćeli se tako zadržati ili se beba mjenja kako je starija? Kakva su vaša iskustva, je li bilo naglih promjena?

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: da li vasa beba mirno spava?
31.1.2009 23:27:40   
adannn

Breskvice sve je to individualno...Moja mrvica je bila predobra sve do 7 mjeseca,ja već 4 mjeseca sam ni na nebu ni na zemlji....Ali tješim se da će sve proći neće ni one biti zauvijek male bebe..Ne brini se sve to zavisi od bebe..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: da li vasa beba mirno spava?
2.2.2009 11:47:07   
malaaaa
moj Ahmed spava skoro citav dan samo se budi kad je gladan nekad se zabrinem dali je sve u redu (samo spava )prava ljencuga user posted image u noci obavezno 1-2 zaspi i do 7 spava onda ga nahranim presvucem malo se poigram snjim i opet zaspi bas koda ga nema miran pravo svi su mi govorili da se dijete mijenja u ceteresnici ali eto ona tako jos uvijek.Normalno da bude i dana kad je malo nemiran ali sam prezadovoljna snjim jewr stignem sve uradit i odmorit pored njega...samo da mi ostane taki

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *