|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li vasa beba mirno spava?
2.2.2009 11:58:16   
mamabb
malaaaa i moja Leila isto ovako...zimska djeca :)
Samo što ja nju znam buditi tamo oko 4 h da jede da ja ne bih natopila posteljinu mlijekom i ona spavajuć jede i produži, i što kažeš da nam ostanu ovakvi :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: da li vasa beba mirno spava?
2.2.2009 12:13:00   
malaaaa
i to sto kazes ujutro kad ustanem bole katastrofa i neznam koju siku prije da mu dam koju god da uzme iz druge ljeva pa mu ja malo jednu malo drugu on se sturi jadnik i za 5 min se najedeuser posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: da li vasa beba mirno spava?
2.2.2009 12:55:41   
mamabb
Ej, a znaš šta meni bude smješno, kad joj tako dam a ona uopšte ne vuče već liže i samo guta jer ono samo teče...ko maca :) rastopim se kad je tako vidim

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: da li vasa beba mirno spava?
2.2.2009 12:59:14   
malaaaa
hehe dobra je pa sto bi se mucila kad samo ideuser posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.2.2009 23:00:31   
Dinka 79
Moja djevojcica se stalno budi ono svaka 2 do ponekad 3 sata,al nekako guramo ,pravo zavidim kad vidim da neke bebice spavaju ono pravo u cugu,al valjda ćemo i mi akoBogda doći do toga.Ono što me interesuje jeste to što ona u posljednje vrijeme kada spava iznenada pođe plakati kao da se prepadne ,ja je probam nahraniti ona neće,dam joj dudu neće,samo ako je privijem uz sebe i tako malo hodamo po kući ona se umiri,i ja je spustim odmah u krevet ,da bi ona opet nakon neka 1-2 ponovila isto,jel to moze biti zbog burnog dana pošto se dosta igramo s njom ( a u dobričas joj je 4,5 mjeseca ) ili nešto drugo?
Da li još neko ima iskustva s tim?????

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.2.2009 23:07:20   
teta berta
Dinka, nemoj se ništa brinuti, proći će je to. Tako se i moja curica par puta budila i počela bi histerično plakati tako da sam je morala uzeti da je umirim i to baš kad je imala 4.5-5 mj. Isto kao da se prepadne nečega, ja sam nešto skužila da je to bilo i onih dana kad bi je neko onako na prepad uzeo... Sad je to posve prošlo, no moja bebe već od 2 i po mjeseca pa i ranije zna prespavati noć bez problema.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 21:47:48   
Suzana
Drage zenice,
 
A kako vase bebe spavaju preko dana?
Ja sam jako nezadovoljna kako Edi i Mak spavaju.

8,5 im je mjeseci i spavaju maksimalno 2 h u toku dana. Po sat prije podne, i sat oko popodne (uglavnom od 14-15 h)... I onda se predvece tako nervozni, Mak posebno, spava mu se i ne zna sta bi sa sebe.
U krevet idu oko 20:00 h.
Zanimaju me vasa iskustva, misljenja sam da su moji djecaci jos male bebe i da bi trebali spavati puno vise nego sto spavaju, ali nema sanse da ih natjeras...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 21:49:39   
teta berta
ma i moja beba spava slabo po danu, kad se sve skupa satavi sat, sat i po u prekidima...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 22:03:49   
mukica
Drage zenice,

A kako vase bebe spavaju preko dana?
Ja sam jako nezadovoljna kako Edi i Mak spavaju.
8,5 im je mjeseci i spavaju maksimalno 2 h u toku dana. Po sat prije podne, i sat oko popodne (uglavnom od 14-15 h)... I onda se predvece tako nervozni, Mak posebno, spava mu se i ne zna sta bi sa sebe.
U krevet idu oko 20:00 h.
Zanimaju me vasa iskustva, misljenja sam da su moji djecaci jos male bebe i da bi trebali spavati puno vise nego sto spavaju, ali nema sanse da ih natjeras...


Identicna situacija je i kod mene. Ovo je izgleda neka nova generacija koja ne voli spavati. Isto smo nervozni od pola sedam navece pa ti nemozes opstat u kuci od njegove nervoze, ali smo mu uveli zadnjih petnestak dana spremim ga oko sest i izvedem napolje i onda ko mahniti hodamo po naselju. Udemo u kucu sedam pola osam i onda je vec druga situacija. Izguramo do osam,laganini kupanje ,mackanje trackanje i u krevet. 

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 22:16:47   
Emina*
Nikad u zivotu nije nemirnije spavao user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 22:30:31   
mišur
Moj dječak preko dana spava 2 puta-ujutro oko 10.30 i tad odspava oko sat vremena, i popodne oko 15- tad oko 1,5h.
A naveče...Kako kad!
Nekad se probudi samo jednom, oko 5h, nekada više puta, ali mu dam dudu ili malo čaja i nastavi..
A nekada, kao npr.noćas se probudi i bude budan oko sat vremena..
Nekad spava do 8h i to mu je najduže što može spavati, jer se obično budi oko 7.15...
A prije par dana je ustao u 6h-napolju još mrak, meni duša spava, a gospodin bi se igrao...
Baš im se ne može nikakav red uvesti..

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: da li vasa beba mirno spava?
12.2.2009 22:31:04   
mukica
Da ga ne muce zubi Eminice?????
Ovaj moj ima par dana sve nesto jeci u snu

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: da li vasa beba mirno spava?
13.2.2009 21:53:45   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: Suzana

Drage zenice,
 
A kako vase bebe spavaju preko dana?
Ja sam jako nezadovoljna kako Edi i Mak spavaju.

8,5 im je mjeseci i spavaju maksimalno 2 h u toku dana. Po sat prije podne, i sat oko popodne (uglavnom od 14-15 h)... I onda se predvece tako nervozni, Mak posebno, spava mu se i ne zna sta bi sa sebe.
U krevet idu oko 20:00 h.
Zanimaju me vasa iskustva, misljenja sam da su moji djecaci jos male bebe i da bi trebali spavati puno vise nego sto spavaju, ali nema sanse da ih natjeras...


Sara je mladja od tvojih slatkisa i spava puno manje preko dana...obicno je to po pola sata...nema neko odredjeno vrijeme...jednostavno kad pocne trljati okice znam da joj se pajki...spustim je u krevetac i ona spava tih pola sata...
Rijetko kad da ima blok spavanja od 1h do 2h...to su bas bas rijetki trenutci...
Ali zato ona meni spava citavu noc...kuc kuc da ne ureknem...od 21h do 9h ujutrouser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: da li vasa beba mirno spava?
13.2.2009 21:58:19   
Romali
Suzana, draga, mislim da tvoja raja još i dobro spava. 2 h po danu nije loše.
Moj Omar je danas spavao samo 1x i to 1,5h. Ok, zadovoljna sam time, ali popodne nije nikako htio zaspati. Bila mu tu rodica pa se valjda zaigrao. Inače, kad imamo nekog  gosta, njemu je to fešta, nema šanse uspavati gauser posted image .

Ali zato je zaspao već u 20h i evo ga budi se već 2xuser posted image user posted image user posted image . Zato ne volim kad zaspe tako rano. Najbolje spava kad zaspe malo kasnije, ono već pravo umoran.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.2.2009 18:26:27   
le_ella
moja beba ima 7 dana i spava po danu super nekad je cak moram da probudim da joj dam formulu jer dajem joj svaka 2.5 do 3 sata
ali zato navece od 10h pocinju problemi nece da spava do 2-3 poslije ponoci na mojim rukama spava ja spusim u krevetac odma place i sve tako

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: da li vasa beba mirno spava?
28.2.2009 0:47:13   
neki
Moj Said preko dana spava fino,navece nema spavanja prije 00h ili cak 01h,pa se probudi oko 03h ili 04h,pa opet oko 07h ili 08h da jede,pa onda spava do 11h otprilike.Sad za sad sam zadovoljnauser posted image

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: da li vasa beba mirno spava?
3.3.2009 21:34:31   
mynxlee
U pocetku, kad se Ivan rodio, imali smo strasnih problema sa spavanjem. Nije htio uopste da spava nego je samo trazi da jede i spavao bi na rukama. Kasnije s vremenom su se stvari pocele mijenjati. Svi su govorili kad prodju babine da ce se i on srediti. Jedva sam cekala da prodje tih 42 dana. U zadnje vrijeme nocu bi se budio svaka 2-3 sata, s tim da mi trebalo 3-4 sata da ga bas ono uspavam. I ta 2-3 sata su mi puno znacila da napunim baterije, ali sve kako se jutro budi, tako se i meni baterije prazne, pa sam znala da ga donesem kod sebe u krevet, dam mu siku i ja zaspim prije njega. Kad se probudim sve mokro oko nas od mlijeka. Preko dana bi ulovio da odspava 3-4 sata u komadu i to je sve.
Zadnje 3 veceri stvari su se promijenile. Sad neznam koliko ce to dugo trajati. Nocu spava 5-6 sati, a preko dana isto kao prije. Sve je to lijepo, ali ja imam problema s mlijekom. Nadodje mi da izvinete, pa hocu eksplodirati. Tvrdo ko kamenje. Kad mu dam da doji, ma cini mi se samo sto usnicama dotakne, ono kad pocne sikljati, jadno zagrcne se, pa nit ga podici da ga potapsam po ledjima, ni ne podici, jer ono okolo nas kad pocne bacat mlazove... Joj! Pocnem nekad Boze me oprosti i psovati. Evo sad Ivan spava, a sise mi ko s neke duplerice. Steta sto ih mm ne moze iskoristiti, jer bi ga mlijekom polila ko s vodenim topom user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: da li vasa beba mirno spava?
3.3.2009 21:56:40   
Amrino
Uzmi pamucnu pelenu i opusti se....pomisli na bebaca i kako doji...i onda pocni lagano "musti" vidjet ces da ce ti samo poteci. Onda samo stisni siku i pusti da otice mlijeko. Tako ces si olaksati a i on ce lakse dojiti poslije. To uradi svaki put kada ti tako otvrdnu. user posted image
I ja sam se mjesecima budila mokra...i potkoslja i carsaf....ma sve. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: da li vasa beba mirno spava?
3.3.2009 22:05:40   
žana o8
Moja u zadnje vrijeme skroz nemirno spava. Sto puta se okrene, nešto jeći u snu, ja sve kontam da je do zubića, još joj nisu izašli, ali ne da mi dirnuti desnu, i sva je kenkava. A ja opet ko zec, nema teorije da zaspim dok se ona vrti i tako čitavu noć. A nekada je baš fino spavala.....user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: da li vasa beba mirno spava?
3.3.2009 23:05:20   
ziki
Kad je prije neku noc imao temperaturu spavao je citavu noc sa nama. Vrti se, krece, obrce ko ringispilu. Onda krene nesto ruicama da dohvati.... Prije neku noc se u snu okrenuo i spavao na stomaku, i to 4 sata u komada, od 12 do 4 ja oka sklopila nisam od straha jer je glavu bio zagnjurio u jastuk. Inace ima obicaj da prica u snu, na mamuuser posted image  

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: da li vasa beba mirno spava?
4.3.2009 0:16:06   
Visnja RR
@ziki: skloni jastuk...on ne treba bebi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: da li vasa beba mirno spava?
4.3.2009 0:25:37   
Ilhana RR
jao ziki i ja nebi oka sklopila da mi lamki pocne spavati na stomaku... i ona spava sa jastukom a bez njega nemoze... i to ima normalni ko u nas... nemoze onaj mali bebijastuk...

ja imam sada problema sa nocnim obrokom... mala mi nekako nece po danu da jede kako treba i zato hapu ruca po noci jednom oko 12, jednom oko 3-4 i onda jednom oko 6-7 ujutru... taman pocela da joj nedadnem da jede po noci, nego haj reko ako nista uspavljivat cu je dok nezaspi i ona se razboli i nista nije jela pa sada cemo vidjeti kako ce veceras biti...

jos malo je selim u svoju sobicu da vidim da joj mi nesmetamo sa hrkanjem...

ima li inace iko prijedlog kako da je odbijem od hrane tokom noci?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: da li vasa beba mirno spava?
4.3.2009 8:50:28   
Emina*
Ilhana, jel to malena pije AD mlijeko 3 puta tokom noci??
Koliko ml?  Da joj nije puno??
Da joj preko dana ne dajes da jede, pa se zato budi po noci...
Nemam pojma, ovo su samo moje pretpostavke...
Bakir jednom jede po noci...  Zaspi oko 8, eventualno pola 9, probudi se oko 3 da jede, i u zadnje vrijeme nas nadigne u 6 ujutro.. Bas sam se povampirila user posted image user posted image ..
Naredni obrok je tek u 8....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: da li vasa beba mirno spava?
4.3.2009 9:58:00   
hana
Sto se tice nocnog hranjenja moja beba je tu pravi sampion u broju obroka... zaspi oko 20.30h uz flasicu, pa onda oko 23.30h, pa oko 01.30h, pa oko 4, budi se oko 7, a nekad i oko 6 pije mlijeko. Doduse njeni obroci su minimalni iako ce uskoro imati 7 mjeseci pije po 75 ml mlijeka - jednostavno ima mali volumen zeludca i jede po malo a cesto, tako da su moje noci pravo besane!
A uz to je jako nemirna u snu, ostavimo je spava u "normalnom" polozaju u krevetu, kasnije se ona okrenula poprijeko, tako da joj je krevet vec mali:)

_____________________________

Sunce nase malo zove se Hana

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: da li vasa beba mirno spava?
4.3.2009 21:59:34   
manuela RR
moj mali ima 4 mjeseca i spava od 10 navece do 4 ujutro onda ustane rucka siku i omah po tom zaspi do pola 7,onda je sat vremena budan,pa opet zaspi do 11user posted image .
Inace od rodjenja sam ga naucila da za vecernje hranjenje u 10 dobije adaptirano mlijekouser posted image ,ono ga duze vremena cini sitim pa zato tako i spava,a svi drugi obroci su dojenje. Meni tako super funkcionise,jer se uspijem odmoriti pa imam snage za sva njegova raspolozenja.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *