|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
15.1.2013 14:48:25   
reallove
Prosla sam isto..Kada sam rodila Ameen,stavise ga u peskir pa meni ga dadose,a ja nista,izgubljena,uzela ga i odmah ga vratila..Poslije kad su me prebacili u sobu,bila sam sama,njega nikad donijeti..Pozovem sestru,donesu ga,ali meni opet ono isto,ne znam,kao izgubljena..Poslije su donijeli da probamo dojenje,nema sanse,ona sestra pocela da galami na mene,kaze pa doji ga,necu valjda jauser posted image ..Vratili su ga tamo u sobicu,ja ostala sama,cijelu noc nisam spavala,mislila sam na njega,cak sam mislila kako ja nisam spremna na sve to..Kad smo dosli kuci,svi oko bebe,neko ga kupa,neko hrani,neko presvlaci..Ja sam se bojala i da ga uzmem..Eh kad je prosla sva ta guzva i kad su svi otisli,svako sebi,ja sam pocela oko njega..Kupala ga,hranila,presvlacila,povijala,pocela sam da se osjecam drugacije..Malo po malo,navikla sam se na sve..Nismo spavali po cijelu noc,nosala sam ga,cuvala,pjevala mu ali mi nista nije bilo tesko..Nikad o tome nisam nikom pricala,samo sam svojoj mami jednom spomenula kako sam se osjecala i kako je sve bilo... Mama me pogledala cudno i kaze ko bi rekao da si ti nekad tako razmisljala,jer zna kako sam vezana za dijete i zna da mi je moj Ameen sve u zivotu...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
15.1.2013 14:49:02   
emi7908
Dalia kao što ti većina reče to je sasvim normalno i nemoj osjećati krivicu... I ja sam se osjećala čudno poslije poroda i tako mi je ostalo žao što mi nisu odmah donijeli moju bebicu da ga prislonim na prsa i poljubim.
Ja sam imala prirodni porod ali nije baš sve bilo u najboljem redu kako smo očekivali. Meni je dosta vremena trebalo da prestanem sebi postavljati isto pitanje a to je ono; zašto ja nisam osjetila ono o čemu mnoge mame pričaju???? Ali kad vratim film i prisjetim se kako su ga oživljavali i koliko sam ja krvarila, i to iščekivanje da zaplače i da mi kažu da je sve ok, ništa mi nije više bitno niti važno da se pitam bilo šta nego samo da kažem sebi hvala dragom Bogu što je živ i zdrav.
I sutradan tek kad su mi ga donijeli ja uopšte nisam bila svjesna da je to moja beba,ružno zvuči ali od tolikog šoka i traume nisam ga ni bila svjesna a Boga mi ni sebe same .... Jedva sam čekala da krenemo kući, da dođem sebi da se polako krenemo "upoznavati"

Sad se volimo najviše na svijetu... user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
15.1.2013 18:43:54   
teacher75
Meni se ovo desilo sa prvim djetetom, sa drugim nije, gadno sam prosla sa epiziotomijom i desile su se jos neke ruzne stvari u tim prvim danima pa sam bila bas fuj. cak sam bila ljubomorna na bebu sto mi uzima paznju muza, kad bi joj tepao, ja sam se osjecala zapostavljenom,. s drugim djetetom skroz druga prica, super se osjecala i fizicki i psihicki

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
15.1.2013 22:24:14   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: bebacha

a pored svega toga danima plakala jer ona mene nevoliuser posted image
aha ja sam bila ubjedena da mene moja kcerkica od par dana nevoliuser posted image user posted image
sreca pa je to sve brzo proslo



Ja to još uvijek mislim user posted image Stalno govorim - svi se drugi igraju s njom i maze je, sve one nezahvalne stvari, a koje beba mrzi, moram ja raditi user posted image

Dalia, i ja sam se tako osjećala, kao da se sve to nekome drugom dešava, a ja gledam iz prikrajka.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
15.1.2013 22:33:42   
škorpija
Prvih 25 dana nakon izlaska iz bolnice, beba je spavala s mojom mamom u sobi jer sam ja htjela da se naspavam, ona ga je meni samo donosila da ga podojim, i sad mi je malo žao i krivo kad se toga sjetim, ali kad se sejtim sebe iz tog perioda, jasno mi je da nije moglombiti drugačije, ja sma još bila sebična žena koja je sebi bila najvažnija i nisam još bila postala majka, kasnije sam postala mama i sve sam to nadoknadila,. tako da mislim da je to sve normalno i nema razloga za brigu i kajanje, idemo dalje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 11:09:17   
Daliyah92
Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 11:24:47   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Dalia92

Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image



_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 11:49:17   
škorpija
ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 11:51:49   
D_K

IZVORNA PORUKA: Dalia92

Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image


o mnogo cemu se ne pise niti te moze neko pripremiti na mnoge stvari.. narocito porod i sve poslije poroda, sve je individualno.. so, no sikiriki user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:05:02   
madam x
Ja se sjećam da sam bila jako razočarana kad su mi donijeli bebu prvi put, jer nije ličila ni na mene ni na muža.user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:06:01   
madam x

IZVORNA PORUKA: škorpija

ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image


user posted image user posted image
I uopšte sve mi uljepšamo, nešto zbog sebe, nešto zbog foruma user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:13:20   
leona81
ja sam jedva cekala da je vidim, i u bolnici sam osjecala odmah stvarno sve ono o cemu sam samo citala ali kad su krenuli problemi sa dojenjem, izdajanjem, bol i tortura 2 mjeseca...nespavanje, totalna iscrpljenost, jednostavno na njeno plakanje bi pocela reagovati tako da sam je htjela izbaciti kroz prozor. i znala sam plakati koliko me je boljelo - ragade, mastitis, haos...srecom imala sam ljude uz sebe koji su mi pomagali u svemu inace sigurno ne bih izdrzala...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:15:49   
jasmin

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: jasmin

Dalia,ne brini,imala si operaciju i bolove,pa je logicno da ti nije bilo do same sebe. I ja kada sam rodila drugo i donijeli mi ga u sobu,mamina prva beba je stajala kraj kreveta i gledala u zamotuljak a onda je pognula glavicu i otisla u cosak i okrenula se od nas user posted image user posted image . Tada sam pomislila sta mi bi da rodim ovo cudo......ali to su sve trenutni osjecaji koji nemaju veze sa stvarnim osjecajima.
Ti si i tada voljela svoju bebu,samo si bila okupirana bolovima i svom tom guzvom oko tebe.


Vjeruj da se svaki dan na ovo pripremam i zamisljam situaciju, ali ako Bog da prevazici cemo ti bolje nego ocekujemo, jer je djecak veci i razuman :) Ali eto covjek vazda razmislja.

Draga ne opterecuj se kako je bilo, sve su to normalne reakcije za porodilju, uvajte sada, ljubite se i mazite user posted image


Ma tvoj sultan je veliki,nemoj da se plasis takve reakcije. Mislim da ce on super prihvatiti bebu. Moja cura je bila beba (16 mj) kad je decko rodjen,pa otuda takva reakcija.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:29:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: Dalia92

Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image




pa nije baš da nije...
imamo mi i temu postporođajna depresija koja je savim normalna pojava mada relano u našem nezrelom društvu ista je tabu temu što nipošto ne odobravam...
http://www.ringeraja.ba/forum/Postporodjajna_depresija/m_6409/tm.htm

Potporođajna tuga je često preteča postporođajne depresije...
ovakav osjećaj je dio nje...
ako traje duže od 5 sedmica može se smatrati potporođajnom deprsijom...
http://www.ringeraja.ba/clanak/cinjenice-o-postporodajnoj-depresiji_396.html

Zanimljiv je podataka da čak 80% porodilja ovakav osjećaj doživljava....znači odavno ovo nebi smjelo biti tabu tabu tema niti uopće osjećati stid radi osjećaja koje relano su takvi da mi savjeno na njih ne možemo utjecati....

ja sma imala tu ''sreću'' da moje porođajne priče imaju lijepe emocije al sam zato imala tu ''ne sreću'' da vrijeme po porodu bude puno strahova koji su bili produkt kako dešavanja do dana dolaska kući tako i moje psihe koja je dobila neki čudan zvuk i glas unutrašnji moj s akojim se nisma prije srela...
ovo pričam o svom drugom porodu...bukvalno do prve kontole sam bila izluđena mama, nakon prve kontole bila sma manje izluđena al još više strašljiva...
plašila sam se spavati noću sa svojom djecom sama...stalno sma čula kako mi se beba guši, zagrcava...znala sma noć presjediti pored nje...
nisam nikoem dala da mi bilo šta kaže o bebi ili meni, srećom moj suprug je shvatio da ćemo morati pormjeniti i smjene njegovoga rada i reducirati posjete familije i prijetelja inače ćemo ostati bez njih sa mojom paranojom i strahom da svi i sve škodi mojoj bebi...
u principu sam ja svoju bebu štitila od sebe a to ''svaljivala'' na druge...
Imala sma njih dvije male, u zimskom periodu, po cijeli dan sama sam sa sa njima znala biti...nisam mogla mrdati iz kuće i svaki dolazak drugoga me smao nervirao mislila sam došli da mi pametuju a ne shavtaju kako je meni jer biva meni je najteže...

No nebitno...ono što hoću reći ja sam svjesna da sma imala posporođajnu depresiju u smislu svoje paranoje i da se moja manifestovala previše zaštitnički i niko kao ja, što je bila greška...

ono što me jeste stpasilo je razumjevanje koje jesam našla kod mame i supruga i bili su voljni da me bezuvjetno slušaju a ne ruže...mada mi sad nakon svega znaju ''pod nos'' staviti moje maltretiranje svih njihuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:39:44   
D_K

IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja se sjećam da sam bila jako razočarana kad su mi donijeli bebu prvi put, jer nije ličila ni na mene ni na muža.user posted image user posted image



joj legendo user posted image user posted image user posted image user posted image
joj, odmah mi padaju na pamet 'situacije' user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:41:36   
D_K

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: škorpija

ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image


user posted image user posted image
I uopšte sve mi uljepšamo, nešto zbog sebe, nešto zbog foruma user posted image user posted image


vako-nako, tamo-vamo, povuci-potegni user posted image user posted image
ovo je sve totalno OT - samo da ti šibnem jedan poljubac user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:46:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja se sjećam da sam bila jako razočarana kad su mi donijeli bebu prvi put, jer nije ličila ni na mene ni na muža.user posted image user posted image



joj legendo user posted image user posted image user posted image user posted image
joj, odmah mi padaju na pamet 'situacije' user posted image user posted image user posted image


Možda sma se i ja toga bojala a vadila se na Carski rezuser posted image
ja sam opet otišla sa strahom na porod hoće li mi dati moju bebu kad se probudim...
I zamisli donesu mi dijete velikih plavih očiju i bijele kose...ja relo albinče...čovječe čije je ovo...
Užas...user posted image
sve sam se rapitivala ko je još rodio sa mnom i virila posjete na vratima da žene i muževe dobro skontam...da mi dijete nisu zamjeniliuser posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:47:25   
madam x

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: škorpija

ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image


user posted image user posted image
I uopšte sve mi uljepšamo, nešto zbog sebe, nešto zbog foruma user posted image user posted image


vako-nako, tamo-vamo, povuci-potegni user posted image user posted image
ovo je sve totalno OT - samo da ti šibnem jedan poljubac user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:50:38   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja se sjećam da sam bila jako razočarana kad su mi donijeli bebu prvi put, jer nije ličila ni na mene ni na muža.user posted image user posted image



joj legendo user posted image user posted image user posted image user posted image
joj, odmah mi padaju na pamet 'situacije' user posted image user posted image user posted image


Možda sma se i ja toga bojala a vadila se na Carski rezuser posted image
ja sam opet otišla sa strahom na porod hoće li mi dati moju bebu kad se probudim...
I zamisli donesu mi dijete velikih plavih očiju i bijele kose...ja relo albinče...čovječe čije je ovo...
Užas...user posted image
sve sam se rapitivala ko je još rodio sa mnom i virila posjete na vratima da žene i muževe dobro skontam...da mi dijete nisu zamjeniliuser posted image user posted image


user posted image user posted image
jeste legende user posted image user posted image
dobro je sve dok ne lici na komsiju/postara user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:51:02   
madam x

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja se sjećam da sam bila jako razočarana kad su mi donijeli bebu prvi put, jer nije ličila ni na mene ni na muža.user posted image user posted image



joj legendo user posted image user posted image user posted image user posted image
joj, odmah mi padaju na pamet 'situacije' user posted image user posted image user posted image


Možda sma se i ja toga bojala a vadila se na Carski rezuser posted image
ja sam opet otišla sa strahom na porod hoće li mi dati moju bebu kad se probudim...
I zamisli donesu mi dijete velikih plavih očiju i bijele kose...ja relo albinče...čovječe čije je ovo...
Užas...user posted image
sve sam se rapitivala ko je još rodio sa mnom i virila posjete na vratima da žene i muževe dobro skontam...da mi dijete nisu zamjeniliuser posted image user posted image



Moja zrelost još nije bila na tom nivouuser posted image user posted image ja sam nako bila razočarana, ko' dijete kad ne dobije željenu igračku.

A što se ove zrelosti tiče ( OT ) mislim da tek odnedavno trezveno razmišljam, ovo sve do sad bilo lupanje, pa šta potrefim...mislim stvarno sam malo konfuzna po tom pitanju.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 12:58:49   
Hanady RR
kakva  zrelost ženo...psihoza teška sam bilauser posted image
em sma čekala muško...
em rodih žensko...
em žuto i plavo...
em carskim...
em beba kući jedna...aman hoćul ja to znat voljet obojeuser posted image ( koja ludačauser posted image )
em daj da dojim pa ja najpametnija...
pa nedam flašice, cuce...sve pobacam ko ja pametna Vam takouser posted image ( majkemi moje sreća mi one majke legende od žene i muža saburli)

Užas...
majkemi sad sebe kad se sjetim strah me bude meneuser posted image

A zrelost...
pih ja vskoa jutro skontam da sma zrelija nego juče...
moš mislit koliko sam zrelija od prvog poroda ondauser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 13:04:01   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: Dalia92

Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image




pa nije baš da nije...
imamo mi i temu postporođajna depresija koja je savim normalna pojava mada relano u našem nezrelom društvu ista je tabu temu što nipošto ne odobravam...
http://www.ringeraja.ba/forum/Postporodjajna_depresija/m_6409/tm.htm

Potporođajna tuga je često preteča postporođajne depresije...
ovakav osjećaj je dio nje...
ako traje duže od 5 sedmica može se smatrati potporođajnom deprsijom...
http://www.ringeraja.ba/clanak/cinjenice-o-postporodajnoj-depresiji_396.html

Zanimljiv je podataka da čak 80% porodilja ovakav osjećaj doživljava....znači odavno ovo nebi smjelo biti tabu tabu tema niti uopće osjećati stid radi osjećaja koje relano su takvi da mi savjeno na njih ne možemo utjecati....

ja sma imala tu ''''sreću'''' da moje porođajne priče imaju lijepe emocije al sam zato imala tu ''''ne sreću'''' da vrijeme po porodu bude puno strahova koji su bili produkt kako dešavanja do dana dolaska kući tako i moje psihe koja je dobila neki čudan zvuk i glas unutrašnji moj s akojim se nisma prije srela...
ovo pričam o svom drugom porodu...bukvalno do prve kontole sam bila izluđena mama, nakon prve kontole bila sma manje izluđena al još više strašljiva...
plašila sam se spavati noću sa svojom djecom sama...stalno sma čula kako mi se beba guši, zagrcava...znala sma noć presjediti pored nje...
nisam nikoem dala da mi bilo šta kaže o bebi ili meni, srećom moj suprug je shvatio da ćemo morati pormjeniti i smjene njegovoga rada i reducirati posjete familije i prijetelja inače ćemo ostati bez njih sa mojom paranojom i strahom da svi i sve škodi mojoj bebi...
u principu sam ja svoju bebu štitila od sebe a to ''''svaljivala'''' na druge...
Imala sma njih dvije male, u zimskom periodu, po cijeli dan sama sam sa sa njima znala biti...nisam mogla mrdati iz kuće i svaki dolazak drugoga me smao nervirao mislila sam došli da mi pametuju a ne shavtaju kako je meni jer biva meni je najteže...

No nebitno...ono što hoću reći ja sam svjesna da sma imala posporođajnu depresiju u smislu svoje paranoje i da se moja manifestovala previše zaštitnički i niko kao ja, što je bila greška...

ono što me jeste stpasilo je razumjevanje koje jesam našla kod mame i supruga i bili su voljni da me bezuvjetno slušaju a ne ruže...mada mi sad nakon svega znaju ''''pod nos'''' staviti moje maltretiranje svih njihuser posted image




Da ima tema to stoji ali koliko se žena požalilo i ispričalo svoju priču govori čnjenica da je tema od 2007 i ima 10 stranica.
Ja se svakoj divim, bila je hrabra, kao prvo da sebi prizna a drugo da to podjeli među svim bajkovitim pričama, ne kažem da nisu istinite i da ima onih sretnica koje to nisu ni osjetile ali ima Boga mi dosta onih koje jesu samo ćute i uljepšavaju.
(Da napomenem, ne želim da sad ovo ddalje krene u raspravu.) Od takvih, koje uljepšavaju, a možda, su i gore prošle sam naišla na žešće nerazumjevanje jer sam se ponadala da će me shvatiti a one su samo ismijavale i natjerale da se gore osjećaš, jer pobogu kako to da te tvoje dijete od mjesec dana, s ranom zbog koje još ne možeš da sjedneš, može da te izuje iz cipela.
Zbog toga sam ćutala i kukala svom mužu koji je srećom imao razumjevanja ali u svemu je pomogla njegova sestra koja je bila samnom mjesec dana. Nikad mi nije ništa rekla,radila sve da bi ja bila što mirnija ali sad kad pričamo o tome tek iz njenog ugla vidim koliko sam se bila promijenila u tih mjesec dana. Nekako se sve sleglo. Hvala im oboma što su me durali.


< Poruku je uredio mamabb -- 16.1.2013 13:05:00 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 13:04:37   
felix

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: škorpija

ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image


user posted image user posted image
I uopšte sve mi uljepšamo, nešto zbog sebe, nešto zbog foruma user posted image user posted image


bezzzz sjecam se kad sam ošla roditi pa posle mislim pa boze šta sam ja na rr no citala price o porodima , pa niko mi nije za reko to il to hahha sve su uljepšavale .....
nisu htjele rec sve detalje hahha .....


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 13:17:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: Dalia92

Sad mi je puno lakse. Ja sam mislila da sam samo ja kroz to prosla. Tako mi se cinilo jer kad god citam neciju pricu poslije poroda vidim da su sve zena imale taj osjecJ samoja nisam. A mozda samo niko nije htio o tome pisati user posted image




pa nije baš da nije...
imamo mi i temu postporođajna depresija koja je savim normalna pojava mada relano u našem nezrelom društvu ista je tabu temu što nipošto ne odobravam...
http://www.ringeraja.ba/forum/Postporodjajna_depresija/m_6409/tm.htm

Potporođajna tuga je često preteča postporođajne depresije...
ovakav osjećaj je dio nje...
ako traje duže od 5 sedmica može se smatrati potporođajnom deprsijom...
http://www.ringeraja.ba/clanak/cinjenice-o-postporodajnoj-depresiji_396.html

Zanimljiv je podataka da čak 80% porodilja ovakav osjećaj doživljava....znači odavno ovo nebi smjelo biti tabu tabu tema niti uopće osjećati stid radi osjećaja koje relano su takvi da mi savjeno na njih ne možemo utjecati....

ja sma imala tu ''''sreću'''' da moje porođajne priče imaju lijepe emocije al sam zato imala tu ''''ne sreću'''' da vrijeme po porodu bude puno strahova koji su bili produkt kako dešavanja do dana dolaska kući tako i moje psihe koja je dobila neki čudan zvuk i glas unutrašnji moj s akojim se nisma prije srela...
ovo pričam o svom drugom porodu...bukvalno do prve kontole sam bila izluđena mama, nakon prve kontole bila sma manje izluđena al još više strašljiva...
plašila sam se spavati noću sa svojom djecom sama...stalno sma čula kako mi se beba guši, zagrcava...znala sma noć presjediti pored nje...
nisam nikoem dala da mi bilo šta kaže o bebi ili meni, srećom moj suprug je shvatio da ćemo morati pormjeniti i smjene njegovoga rada i reducirati posjete familije i prijetelja inače ćemo ostati bez njih sa mojom paranojom i strahom da svi i sve škodi mojoj bebi...
u principu sam ja svoju bebu štitila od sebe a to ''''svaljivala'''' na druge...
Imala sma njih dvije male, u zimskom periodu, po cijeli dan sama sam sa sa njima znala biti...nisam mogla mrdati iz kuće i svaki dolazak drugoga me smao nervirao mislila sam došli da mi pametuju a ne shavtaju kako je meni jer biva meni je najteže...

No nebitno...ono što hoću reći ja sam svjesna da sma imala posporođajnu depresiju u smislu svoje paranoje i da se moja manifestovala previše zaštitnički i niko kao ja, što je bila greška...

ono što me jeste stpasilo je razumjevanje koje jesam našla kod mame i supruga i bili su voljni da me bezuvjetno slušaju a ne ruže...mada mi sad nakon svega znaju ''''pod nos'''' staviti moje maltretiranje svih njihuser posted image




Da ima tema to stoji ali koliko se žena požalilo i ispričalo svoju priču govori čnjenica da je tema od 2007 i ima 10 stranica.
Ja se svakoj divim, bila je hrabra, kao prvo da sebi prizna a drugo da to podjeli među svim bajkovitim pričama,



istina...
malo je toga napisano...
međutim ja recimo tek kada sam pročitala na forumu sam poršetaala drugim i itsraživala na google i našla kod sebe toliko toga što jeste bilo odlika stanja na koje nisam mogla regirati...
sada sa ove tačke gledišta mješaju mi se osjećanja tuge i smjeha...vjeruj kad se sjetim nekih situacija koje mi sad dođu pred oči ja se divim onom narodu što bi oko mene a ne sebiuser posted image
relano trebalo je vremana da prođe da ja shvatim u kom stanju jesam bila pa da ga podjelim...
sad sam svjesnija toga stanja sa ove tačke prolaska vremena nego u trenutku kada se dosta toga deševalo...


Evo recimo medić se plaši rekacije starijega djeteta...
ja sad njoj mogu pisati danima, a ima na milion tema ...šta sma ja sebi radila...moja osjećanja, strahovi...
plakanje...mene tačno stid mene bude koliko sma noću plakala sa drugom bebom u stomaku, a željeli smo drugo dijete,znači planirana porodica...
na milion tema sam napisala kako sam s eosjećala i kako to prođe...
kako bezveze briemo....
al džaba...sa unutrašnjim strahom medića slatkog moja priča boriti se ne može...
meni je moja majka pričala svoju, tješila me, govorila poreži dva prsta pa mi kaži koji više boli...znaš koliko sam je fermala...niđe veze...
neke stavri jednostavno moramo doživjeti pa shvatiti...
to je kao ona što je mami na porodu govorila ''nemaš ti pojma majako kako porod boli'' vazda sam se smijala...tel sad je fakat i razumijem...

jedino osjećanje koje me drži od dana poroda do danas je ...mrzim casrki rezuser posted image
donedavno sma mislila da ga mrzim radi bola koji mi je porizvodio, teškoga ustajanja iz kreveta, moranja sotanka u bolnici duže jer sma razdvojena od starije...sad tek znam da ga mrzim jer me bilo strah da mi neko ne ukrade bebu...moš mislituser posted image ko moja beba naka najBoljša od svih...user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Nisam se osjecala kao majka nakon poroda :(
16.1.2013 14:46:57   
KupusLivada

IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: škorpija

ajooooj priče s poroda su romansirane verzije istihuser posted image


user posted image user posted image
I uopšte sve mi uljepšamo, nešto zbog sebe, nešto zbog foruma user posted image user posted image


bezzzz sjecam se kad sam ošla roditi pa posle mislim pa boze šta sam ja na rr no citala price o porodima , pa niko mi nije za reko to il to hahha sve su uljepšavale .....
nisu htjele rec sve detalje hahha .....



ma rekoh ja mm sinoc, to ti je ženska urota da ti žene ne kažu šta te čeka, bez te urote ljudski rod bi izumro, niko ne bi rađao hhehe šalim se
mislim da u porođajnim pričama imaš samo lijepe riječi jer se ružno zaista vremenom zaboravi
evo mi se sinoć prisječali tih prvih dana i dobro se sjećam da sam bila katastrofa, ali ne mogu se sjetiti zašto, kao sad me samo nostalgija puca kad se sjetim tih prvih dana... sreća mm se sjeća svega u detalje user posted image hvala mu što me istrpio :)

nejse, barem se sjećam kad sam je prvi put uzela u ruke, pomislila sam i šta sad? gdje je taj osjećaj o kojem svi pričaju "ali kad sam uzela svoj mirisni zamotuljak sva bol svijeta je nestala"?
ma jok, nije to ljubav na prvi pogled, ali je ipak najveća i neraskidiva user posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *