|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba neće potrbuške
16.7.2009 21:24:41   
ivanak
Kad ste vi stavljali svoje bebice na trbuh?
Evo nama će sutra biti mjesec dana pa ne znam bili ga stavljala na trbuh?
Sviđa mu se to, ali kontam možda je malo rano.
Okreće glavicu na sve strane, ali kad ga stavim na trbuh diže se na ruke i diže glavu, ali nakon nekog vremena padne sa glavom prema doli, pa me strah da se ne daj Bože što loše dogodi.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: beba neće potrbuške
16.7.2009 21:54:36   
škorpija
ja sma bebca stavljana na stomak kad mu je otrpilike bilo mjesec, odnosno kad je mogao okrenuti glavu sam na stranu koju želi. bitno je da beba spava s tobom u sobi i ja sam uvijek imala upaljenu lampu da ga uvijek mogu provjeriti, a po danu neka ti spava u sobi gdje i ti boraviš. Meni se spavanje na stomaku pokazalo kao spasonosno jer se on stalno na leđima trzao, bojao se svojih ruku, a i dan-dnas na leđima se trza dok je na stomaku je spavao i po 5 sati u komadu.
Čaršaf ili podloga gdje spava treba da su uvijek dooobro zategnuti i nikakvih krpica ili siperaka ne smije biti oko njega, naravno i jastuk ne dolazi u obzir

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: beba neće potrbuške
17.7.2009 20:34:20   
ivanak
Evo nama je danas mjesec dana i već odavno može okretati glavu na stranu koju hoće. Pomalo ću ga stavljati na stomak, neću odjednom. 

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: beba neće potrbuške
1.8.2009 7:42:49   
Mya_81 RR
Mene zanima kada je sigurno bebu stavljati na stomačić? 

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: beba neće potrbuške
1.8.2009 9:36:48   
Ex Yu
ja svog vec par dana stavljam na stomak ali po danu ili ujutro oko 6 kad se probudi pa ga prebacim kod sebe i onda mirnije spava jer se netrza ...

iako super cuva glavu kad ga podizem nosam ili kad je na ledzima okrece se ko zvrk tamo vamo ... na stomaku je to jos tesko da se prebaci sa jedna na drugu stranu a dosadi mu na jednoj spavati ... uspije se on okrenuti al ave kljuca glavicom po krevetu onda se udari u nos pa pozivcani i podje plakati dosadi mu user posted image ljenguza mamina


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: beba neće potrbuške
10.12.2009 15:02:47   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Breskva

Pričali smo na temi bebe 2009 o ovome jer je jedna pedijatrica rekla našoj mami da ne stavlja bebu na trbuh evo i zašto?
http://life.familyeducation.com/baby/safety/42339.html
a evo i prevod
http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flife.familyeducation.com%2Fbaby%2Fsafety%2F42339.html&sl=en&tl=hr
Baš čovjek ne može biti pametan? Prvo govore okrećite bebu na trbuh zdravo je a sad ni u kom slučajuuser posted image






IZVORNA PORUKA: ena23

Moj vala ne zna spavati na ledjima. Jedino ako je bas bas umoran ili u glavnom po noci ako sam ga dojila i ostavila tako pored sebe- od prvog mjeseca uvjek spava na trbuhu, prvo zbog grceva, sad iz navike user posted image



IZVORNA PORUKA: felix

ja nebi smjela ostavit bebu samu,da spava na tibi bez mene.Tako nam i pedijat.savjetovala zbog gusenja.Volio je na tibi kad je imao grceve ,a sada nevoli cim ga stavim stenje user posted image .....



IZVORNA PORUKA: marinčii

da moj isto od prvog mjeseca spava na trbuhu ,tako voli šta mogu a bogme da spava na leđa bi se bojala da ne navuče dekicu na glavu ili da se ne otkrije ma kako god okreneš nije idealno zato mislim da bebice treba pustiti da spavaju kako one žele




IZVORNA PORUKA: Tresnja

Ma ne znam sta bi rekla!Ni sami strucnjaci ne znaju sta i kako sad govore okreci pa ne okreci isto kao i sa dojenjem!Skoro je bila teorijasvjetskih strucnjaka da se uvodi GH od 4-6 mjeseca sad je od6 mjeseca-tako ce se i to vjerovatno promjeniti za koju godinu!A i ostale teorije sta smijes sta ne smijes.ja znam iz iskustva de je mojoj bebi godilo da spava na stomaku zbog grceva.



IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Iskreno, ja sam ovo znala, L spava od druge polovice 5. mjeseca ponekad na stomaku, uglavnom je na leđima. Ako je beba mala i spava na stomaku, ja bi preporučila da ne bude sama.




IZVORNA PORUKA: Mya_81

Uh, stalno neke rasprave šta valja šta ne valja...stvarno čovjek više ne zna šta da misli...

Ja sam po svom nahodjenju svoju curicu zbog grčeva stavljala da spava na stomaku prvo uz moj nadzor, a onda kad sam primijetila da sama bez problema zna okretati glavu tako je spavala sama....tako spava i dan danas...

Uostalom, mi toliko bljucamo (i imali smo zaista jednu ružnu scenu s tim) tako da mi je sigurnije stavljati je na stomak nego na ledja ili bok jer se sad s boka stalno sama prevali na ledja...





IZVORNA PORUKA: felix

mya,ja Anela nestavljam na bok od 4tog.mjes.sam se vrti okrece glavicu nema vise problema hb.manje bljuca sad zasad.A bilo je svasta prije uffff......
Zna nekad lec nepodrignit nis mu nebude nece da podrigne po pola sata drzim nista nece spustim ga i sve ok.al to smijem kad duboko spava i nevrti se.....




IZVORNA PORUKA: emma.L

Emu sam od 16. dana počela stavljati da spava na stomaku i tada je prvi put prespavala noć. Preporodila se. Onda nam 19. dan dođe doktor u kućni posjet i kaže ne, samo uz nadzor. Mi pokušamo tu noć vratiti na leđa- nema šanse. Odustali smo oko ponoći i svi otišli spavati. Kasnije se vrtila prije spavanja, ali kad zaspi, uvijek bismo je nalazili na stomaku. E jedini problem nam je ljetos bio spavanje u kolicima, upravo jer je uvijek željela biti čvrsto prislonjena licem i pupom na podlogu user posted image . Svašta pronalaze i zaključuju, a tada sam postupila prvi put po svom nahođenju i osjećaju. Pokazalo se ok. Isto kao i kupanje pod mlazom vode, a ne brčkanje u kadici (a htjeli su nas linčovati user posted image ) ili odvajanje u sobu već nakon par dana.




IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Ja starijeg sina nisam smjela stavljati na stomak dok jadncak sam nije rekao ja hocu da spavam na stomaku, dok mladjeg stavljam od mjesec dana samo na stomak a do mjesec su isli bokovi




IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Hamza je poceo spavati na stomaku tek kada se sam tako okrenuo. Do tada sam ga uvijek stavljala na stranu ili na ledja.
Na pocetku uvijek obajvezno na stranu zbog bljucanja. Na stomak ga nisam stavljala nikada. Za ovo gore sto pise sam znala i ja licno nikada malo dijete ne bih smjela ostaviti da tako samo spava.




IZVORNA PORUKA: hanabanana

Kad sam rodila Hanu prije pet i pol godina, odmah mi je dakako došla starija sestra u posjetu. I stavljam ja Hanu da spava, a ona će meni: A što je nestaviš na stomak? Što joj stavljaš taj zarolani jastuk iza ledja?

Ja je pogledam kao da je s marsa pala i fino joj očitam bukvicu ( tako meni očitali u bolnici ): Jesi ti čula za SID, smrt u koljevci.

A ona će meni na to hladno:
E onda sam ja svaki put kada bi stavila svoje dijete da spava svjesno išla na to da ga ubijem, jer su tadašnji pedijatri govorili da dijete POD MUST mora spavati na trbuhu.

Sestrin sin danas ima 22 godine.

Toliko o tome.

Ja sam ipak djecu stavljala da spavaju na strani, i tako do trenutka dok se nisu same počele okretati. ( sa mjesec dana )

Što ne znači da mi za 25 godina moja Hana reći: pa ti nisi bila normalna žena, mogla si nas ubiti????




IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Ono o cemu ja vodim racuna jeste da uvijek podrigne poslje podoja i prije nego bi ga stavila na stomak i da je pelena na kojoj spava ravna ko ploca da se nedaj boze nesto ne srola



IZVORNA PORUKA: Dida79

Starijeg sina nisam nikada stavljala na trbuh da spava,to mi je bilo bas strasno.A ovaj mladji posto je odma po rodjenu prebacen na pedijatriju zbog problema sa plucima i tamo je proveo 42 dana,cim je skinut sa masine za disanje tj poceo samostalno disati sestre su ga pocele stavljati na trbuh da spava s tim da su mu u inkubator malo podizali uzglavlje.
Danas mu je 2.5god i on jos uvjek spava na trbuhu i nikada nije hb bilo problema.




IZVORNA PORUKA: snijeg

Lamija je od rođenja spavala na boku, negdje sa mjesec i po se sama počela okretati na leđa i dan danas je stavljam da spava na leđima. Nikad nisam ni pokušala da je stavim na trbuh, mada ne vjerujem da bi bila oduševljena, kad je budna stavim je na trbuh i izdrži max 5 min. Znam da je mojim rodicama koje su rađale djecu prije 10 - 15 godina savjetovano od strane pedijatara da spavaju na trbuhu. Ko će ga znati više, sve se mijenja, ali zato nam Bog dao instinkt i majčinski osjećaj pa furam po njemu, poneki savjet prihvatim, poneki odbacim i molim Boga da mi da razuma, snage i osjećaja da u svakom momentu prepoznam šta je najbolje za nju, ako ništa nadam se min. broju grešaka sa min. učinkom na njen razvoj... Nek su nam živi i zdravi



IZVORNA PORUKA: dafri

Moja Una spava na leđima od rođenja i nisam je nikada stavljala na trbuh,bilo me strah da se ne uguši .Od 4 i pol mjeseca se okreće s leđa na trbuh a odnedavno i obrnuto ,pa kada počne sama da se tako namješta za spavanje tada ću je tako i ostaviti.



IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: Breskva

Pričali smo na temi bebe 2009 o ovome jer je jedna pedijatrica rekla našoj mami da ne stavlja bebu na trbuh evo i zašto?
http://life.familyeducation.com/baby/safety/42339.html
a evo i prevod
http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flife.familyeducation.com%2Fbaby%2Fsafety%2F42339.html&sl=en&tl=hr
Baš čovjek ne može biti pametan? Prvo govore okrećite bebu na trbuh zdravo je a sad ni u kom slučajuuser posted image




Ja kad sam rodila Timura znala sam da bebu ne valja stavljati na stomak kad spava zbog moguceg gusenja i tzv iznenadne smrti dojencadi kojoj jos uvijek ne znaju razlog. Preporucuje se spavanje na strani i imaju i rolice koje im nedaju da se prevrnu.
A koliko znam da je jako dobro stavljati bebu na stomak kad ona ne spava. Zbog razvoja misica i opste pokretljivosti bebe.



IZVORNA PORUKA: Suzana

Moji su prvi mjesec spavali na strani, a već sa navršenim 1 mjesecom na stomaku redovno.



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: beba neće potrbuške
11.12.2009 12:40:52   
hanabanana
Zar ovo nisu različite teme??

Jedna govori o stavljanju dijeteta na stomak u smislu vježbanja leđnih mišića i razvoja motorike, a druga o tome da li smo djecu puštali da spavaju na stomaku ( kako su nekada savjetovali ) ili na stranu ( kako sada savjetuju ).

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: beba neće potrbuške
11.12.2009 19:34:08   
Visnja RR
na kraju se ta prva svela na ovo drugo :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: beba neće potrbuške
25.12.2009 17:08:50   
marija mara
zana i ostale mamike,procitajte o tortikolisu,ja sam postavila tu temu,ni moj beban nije hteo na stomak,sto je karakteristika za bebe sa tortikolisom,nece na stomak i spavaju u obliku slova c,nije nista strasno,ali bolje spreciri (proveriti) nego leciti, pusa velika od nas,i srecan bozic ko slavi pozzz

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 8:43:08   
Anoniman
Dobro jutro drage moje,
evo mene zabrinute na sabahu... naime, moj Nane od rodjenja nikako nije volio potrbuske... ali razvoj je isao normala... danas ima 5 i po mjeseci i masallah pravo je napredan... cak ponekad mislim da je malo i deblji nego sto bi trebao biti... eh moja zabrinutost se javila od prije par dana jer moj Nane kada ga drzim u krilu ono kao sjedeci polozaj desi se da u momentu zacima glavicom unazad... jucer kad smo bili kod mojih roditelja i babo ga drzi u krilu i pokazuje mu cvijece da bi Nane htio pogledati u njegovo lice i zaklima glavom... opet unazad... maloprije zove mene mama i kaze mi da je sigurna da nesto nije u redu sa njegovim vratnim zilama i da bih pod hitno trebala forsirati potrbuske... user posted image user posted image user posted image user posted image  bas sam zabrinuta...
a sad procitah ovaj zadnji post da dijete spava u obliku slova C, to sam primjetila da u posljednje vrijeme zaspi na ledjima, da bi se nakon par minuta sam okrenuo na stranu ali zabaci glavicu u nazad i tako se izvije da bude u pozi okrenutog slova C... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
plz help mi ako sta znate...

(odgovor članu marija mara)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 9:04:49   
Mya_81 RR
Minja sad uglavnom tako spava, u tom obliku, ali nisam mislila da je to neki znak već jednostavno da joj tako paše...

Uglavnom, ne znam šta bih ti rekla osim da bi možda zbog svog mira bilo najbolje da odeš kod doktora. Ovako ćeš samo dumati šta je u pitanju, a velika vjerovatnost da nije ništa. Pa, uostalom, da ga moraš i forsirati na stomaku da bude nije ništa strašno...mada ja znam 3 bebe Minjine dobi koje nikako ne vole biti na stomaku pa nemaju nikakvih problema oko toga. Ma, bit će to sve OK sigurna sam user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 9:18:23   
Anoniman
eh malo si me smirila kad kazes da i Minja tako voli... ma i ja kontam da on jednostavno voli tako da spava, jer kad je na ledjima spava ono pravo kao beba sa rukicama iznad glave kao na reklami... ali valjda i djetetu dojadi na ledjima pa se okrene na stranu i izvije se... a Sabina tako spava oduvijek, sva izvijena... ponekad je moram otkriti da vidim kako lezi jer mi nelogicno gdje drzi glavu a gdje noge... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  sva se ona izvije ne znam ni koje bi to slovo moglo biti... user posted image user posted image user posted image user posted image
a eto u nedjelju nam je kontrola kukova pa cu bas upitati dr.-a, a do tada cu ga forsirati na razne nacine potrbuske, pa cu malo i ovih aviona se igrati i helikoptera i tako to...
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 9:52:03   
milomoje
Moja beba od rodjenja spava na ledjima iskljucivo zbog SID su nam rekli da tako radimo... ona je sada naucila tako da spava iako se vec moze okrenuti na stranu ili bar glavicu ona nece, ja sam pokusavala da spava na stomaku ili na strani ali nikako... sada ima ravnu glavu ozada i ja sam jako tuzna zbog toga i ne mogu si oprostiti sto nisam vise forsirala razne poze bar u toku dana, sada joj je 4,5 mjeseci i cisto sumnjam da se sto moze puno promijeniti dok ne bude bas velika da se sama okrene, a tada ce biti kasno da se oblik glave izmijeni... inace potrbuske kada je budna jako dugo hoce biti i motorika je ok...

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 10:03:36   
Anoniman
bambi draga ne brini se vidim ga na avataru on super drži glavicu, ko strijela...user posted image

(odgovor članu milomoje)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:20:12   
Anoniman
milomoje i Nanetu je tako bila se glava spljostila pozadi jer je stalno spavao na ledjima... ja kako god da ga ostavim da spava, malo i okrene se sam na ledja... jednostavno nije htio nikako drugacije... dzaba i rolne od peskira, od jorgancica od ovog od onog da ga podupire da ostane bocno nema sanse... eto tek od neki dan se sam okrece na stranu da spava... ali od kako je to poceo tako mu se i glava opet fino formira... znaci milomoje, eto Nanetu je 5 i po mjeseci a jos mu se oblik glave formira, tako da nemoj misliti da je i kod tvoje user posted image  to zavrseno...

breskva on stvarno uvijek drzi glavu cvrsto... inace od rodjenja je uvijek bio jak i cvrst... glavu je sam drzao jos sa mjesec dana... bas ono fino... i dok je bio manji cim ga potrbusim on odmah glavu dize, ali nije htio u tom polozaju duze od 2 minute... evo i danas ista stvar... ma nema sanse... i igracke i ja i ovo i ono i vako i nako, ma nema sanse... ali eto kad ga drzim on fino drzi glavu, i fino se okrece na poziv u pravom smjeru, okrece ravnomjerno i desno i lijevo i gore i dole... samo eto sto ponekad, ali samo ponekad zacima glavu unazad... a kako procitah ove postove da bi to mozda moglo znaciti nesto, neki mozda nedostatak ili mozda zastoj u motorickom razvoju bas sam se nasikirala...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:26:58   
Meri29
Bambi mozda jednostavno nece os tako da lezi. Moja Majda nece nikako npr. da se okrece sa stomaka na leda, krene, ali ne zna ili ne moze, a potrbuske hoce, nikad mi nije palo na pamet da nesto ne valja. Nane drzi glavicu lijepo, igras se sa njim, davno bi primjetila da nesto ne stima. Majda isto zna da glavicu tako zabaci unazad, ali to je sve dio igre, pogotovo ako im je sta zapelo za oko, a iza njihovih je leda ili ako neko stoji iza, odmah trza glavicom, ja se zezam da joj mrsko okrenuti glavicu nego bi ona da preskoci i odmah vidi ko je tamouser posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:33:23   
anidla
Bambi, ako ce ti biti lakse evo da napisem i kod nas situaciju...

Noa je jako zilava beba, cini mi se da je od 5 dana poceo pomalo dizati glavicu...uglavnom jako brzo je poceo da se prevrce s jedne strane na drugu, ali, nikad nijeh htio spavati na stomako, sve do prije 10-tak dana...ja ga po obicaju uspavljujem na ledjima, a on sam se okrene sad na stomak i tako zaspe...sad mu to godi...

nama ce sutra 7 mjeseci, tako da nemoj se opterecivati s tim, on kad bude spreman ili kad bude htio da mjenja polozaj pokazat ce ti user posted image

ako bas nisi mirna i imas onu bubicu u glavi, svakako otidji doktoru, cisto radi sebe i svog mira...

pusa!user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:36:30   
anidla
i da, sva su djeca razlicita....

Noa bude po pola sata, sat na stomaku, igra se tako, odguruje se rukicama, prevrce se, a jedna njegova vrsnjakinja sama vec sad sjedne i tapka rukicama bravoooo user posted image nemoj se samo opterecivati plssss

a ti ga stavi na stomak, pa  2 minute izdrzi, super, na kraju ce on skontati da mu je lijepo user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:41:54   
Medić*
moj dijete nikada nije voleo biti na stomaku, odmah bi pocelo vristanje, tek nekad sa 8 ili 9 mj poceo je spavati na stomaku, sad mu je to omiljena poza kad zaspi, dok je bi manji zaspi na ledjima i onda se okrece na bok pa ledja pa drugo bok, stomak mnogo kasnije

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 13:53:33   
Niina
Bambi joj mogu misliti kako si se nasikirala, jer i ja bih isto tako reagovala.
Ali ovako objektivno da ti kazem, cim beba zauzima i drugi polozaj kod spavanja osim tog opistotonusa ili ti slova "C" mislim da nije nista alarmantno. Ali da budes mirna otidji doktoru i nek ga pogleda da ne dumas jel ovo ili ono.
A moja Nasrin isto tako nece na stomak, to je ziva borba od prvog dana, prije kad je bila manja nije mogla sastaviti ni 5 min potrbuske, da ne pricam da se nije odupirala na laktove ko sve bebe, ja se bila zabrinula i mislila je voditi fizijatru ali evo sada skoro joj je 6mj i sama se zaigra na stomaku odupire se na ruke i pomalo se gura nozicama kao da hoce da puze.
toliko sikiracije, a moja beba prava ljencina, mrsko joj bilo dojiti, mrsko i sve ostalo...user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 14:03:54   
Anoniman
Bambi razumijem tvoju brigu i sama sam ti takva, uvijek je bolje provjeriti mada ti i doktori mogu zadati još veću glavobolju...
Kako to on cimne glavom? Zašto spominješ zastoj u motoričkom razvoju, u čemu to on zaostaje?
Je li ima asimetriju lica?

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 15:43:17   
Anoniman
ma nema nikakvu asimetriju, nema nikakvih vidljivih znakova zastoja (barem koliko ja znam), ne vidim nista na njemu da odudara, osim tog cimanja glave... ali ni to mi ne bi bilo toliko aman zaman da me nije mama jutros sabahile nazvala jer je primjetila to jucer i skrenula mi paznju na to i ona smatra da je to razlog sto mu stavljam jastuk ispod glave (onaj mali djeciji tanki) pa mu se vratne zile naprijed istezu a pozadi povlace pa se bojim da bas to nije problem i ne bih oprostila sebi da se sta ne daj Boze desi a ja nisam reagovala na vrijeme... inace on je meni masallah... pravo napredna bebica... ja inace ne pratim niti tablice uvodjenja hrane, niti ono izbjegavanje hodalice, nego pratim njegove prohtjeve... tako mi je prije mjesec dana poceo se dizati sam u sjedeci polozaj... dovoljno je bilo da ima bilo sta iza ledja sto bi mu dalo oslonac da se podigne i sam bi se podigao u sjedeci polozaj... naravno nije sad ono da sjedi pravo, nego se podigne ne zeli da lezi... u hodalicu sam ga stavila od 3 mjeseca, svake hefte po 5 minuta duze, tako da danas recimo on u hodalici provede pola sata... a danas je u hodalici napravio prve svoje korake ka naprijed... proslu heftu se poceo odgurivati unazad da bi danas poceo ici naprijed i to pravim malim koracima... sve mi to daje znak da on fino napreduje da se razvija i lagano shvata sta i kako funkcionise... rukicama prinosi fino cuclu do usta, igra se s njom... prebacuje igracke iz ruke u ruku, prati zvukove pravilno... ma sve sve sve je kazem masallah... ali eto, mama mi jutros ubaci crva i hocu da svisnem evo cijeli dan...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 15:47:35   
koka i po
Bambi dušo,otiđi doktoru,posavjetuj se s njim i odagnaj bilo kakve sumnje.Ponekad bona i nane pretjeruju.Možda to zabacivanje ne znači ništa.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 15:50:02   
Anoniman
ma eto, sigurno cu se posavjetovati sa pedijatrom, ali danas sam zakasnila jer rade do 16 h, ne znam vidjecu sutra da odem ili mozda da sacekam nedjelju pa kad ga budem na uz kukova nosila da ujedno i to pitam???

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: beba neće potrbuške
8.6.2010 16:26:04   
teacher75
evo lani je 8 mjeseci i vec sam spominjala na drugim temama da ne voli na stomaku. dok je bila novorodjence spavala je na strani, ono mijenjala sam joj strane desno-lijevo i glavica joj se fino formirala, a poslije je pocela sama da spava uglavnom na ledjima sa podignutim rucicama. kad je budna isto najvise voli na ledjima i nece uopce da se okrece. potrbuske je stavljam par puta dnevno, al izdrzi najvise 2-3 minute i odmah place. jednom se samo okrenula sama na ledja iz tog polozaja (i to tek nekidan), znaci da moze al je vjerovatno lijena i mrsko joj. s ledja se samo par puta okrenula potrbuske, zadnji put prije vise od mjesec dana i odmah je plakala. jednostavno ne voli da se okrece, okrene se na stranu da dohvati igracke a kao da je strah dalje, kad vidi da joj je igracka predaleko i da bi se mogla izvrnuti, odmah odustaje. pitala sam pedijatricu i rekla mi je da je jednostavno lijena beba i da dosta beba ne voli potrbuske, a da joj je inace motoricki razvoj ok.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *