|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba povraca?
10.12.2008 5:51:09   
bebbe RR
Spasile ste me savjetom za kapi protiv grceva. Hvala, sve vas ljubim! Emi se prilicno nadima trbuscic, ali dam joj kapi predvece i umiri se. Kada se samo sjetim kako se je moja starija kcer patila s grcevima... Hvala Bogu na razvoju medicine. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Beba povraca?
10.12.2008 12:30:32   
Nana_Ze
Bebbe, bas mi je drago da bebi pomažu kapi protiv grčeva, ja i dalje svojoj dajem svako vece u 8 po 15 kapi, jer su vecernji i noćni sati bas termini za grčeve. I zaista nemam nikakvih problema...Legnemo u pola 11 i spava do 8 ujutro, doji u tom intervalu dva puta( ja budem u nekom polusnu:))...Bas se naspavam!!!

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Beba povraca?
15.12.2008 10:13:10   
bebbe RR
Nana_Ze, to mi je drago cuti - mamu novoreodjenceta koja se ne zali da je pospana:) Ma, i sa Emom je prilicno OK. Ako nema grcica, samo jede i spava dalje. Urijetko kakva noc da se grci, stenje, te, ako ne reagujemo, i place... Ali, ne zalim se... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Beba povraca?
18.8.2009 10:28:11   
bebbe RR
HEJ, DRAGE!
Evo, slučajno naletjeh na ovu temu! Kada se samo sjetim kako sam bila samo uplašena! Da nije vas i vaših savjeta bilo, bila bih i potpuno sama u dalekom svijetuuser posted image !
Ma, ljubim vas i hvala vam još jednom, mjesecima poslije!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Beba povraca?
8.8.2010 22:51:29   
goda
Drage mamice,sada čitam temu i  verujte utešila sam se. Moja Ana povraća u mlazu već 4 dana po jednom dnevno pola sata nakon obroka. Svesna sam da se prejede ali neznam kako da joj odvratim pažnju kada nece ni cucu ni ništa. Spava joj se i hoće da sisa. Toliko se ispovraća da je nakon toga opet gladna (povrati sigurno 200 ml,nioje šala verujte mi). Mleka imam vrlo malo viška,pa tako za ceo dan izmuzem jedan njen obrok i to što sam izmuzla dam joj da pojede nakon povraćanja jer su moje cice prazne tatalno,izucrpila me je. Mleko pojede u cugu nakon povraćanja i onda zaspi baš kao beba. Kao da ništa nije bilo. Naprediuje normalno tako da pedijatar kaže da nije zabrinjavajuće.Kakica je normalna,nema temperaturu,lepo je raspoložena...........a opet povraća. Kontrola je za sedam dana pa ću vidjeti kak je napredovala do tada i da li će prestati. Ovakvo povraćanje je biolo pre 15 dana i trjalo 4 dana po jednom nakon jela.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:25:39   
veeseelaa
moja malena je jutros iz sna povratila u mlazu a zatim je bila vesela i igrala se kao i uobičajeno
Nakon pola sata ispovraćala se strašno user posted image user posted image user posted image user posted image i opet nastavila sa igrom
dala sam joj čaj od kamilice i njega je povratila nakon izvjesnog vremena
Temp nema
Kasnije je doručkovala i od podne nije više povraćala, uredno je odspavala popodnevnu turu i malo je ranije večeras zaspala, valjda jer je rano ustala
Nisam je vodila dr
Šta mislite šta je razlog tome? zaspala je sinoć uz flašicu mlijeka koju je pijuckala tokom noći? jel moguće da se mlijeko pokvarilo pa je stoga povraćala?
evo strepim da ne počne ponovo
sa mm sam planirala malu kasnuuuuu večericu al sam tako uznemirena user posted image jooooj
brinem li previše?


< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.10.2010 23:27:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu goda)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:31:02   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:31:58   
Lalana
veeseela, brige nikada dosta kad je upitanju povracanje, jer sam ja sa tim non stop deverala, uvijek je znak ili prehlade ili virusa, moze biti i prejedenost u pitanju, tesko da se radi o pokvarenom mlijeku jer joj vjerovatno dajes svaku noc da pijucka. Ali sve ce ti se vec do sutra pokazati, ako nastavi vrijeme je za paniku, ako prestane onda se moze prepisati popkvarenom mlijeku ili prejedenosti....
Nadam se da se nece vracati user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:34:13   
veeseelaa
uh user posted image ne bi rekla da se prejela, bojim se da nije neki viris al eto danas od podne nije povraćala pa sam kontala da nema veze s mlijekomuser posted image user posted image
A i tražila je stalno da jede i pije, kontam da je grlo u pitanju (s kojim često deveramo) odbijala bi hranu user posted image jer malena neće da jede kad je grlo muči ili kad dobije tempuser posted image šta je ovo jutros bilo, veze nemam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:38:16   
Hanady RR
vesela...
vrlo je moguće da je virus...
ali grešku si napravila nakon povraćanj ne daje se kamilica...ona iritira na povraćanje nadražen organizam.
Moguće da je virus, pa da se opet povrati jednom sutra a da se nakon ovoga javi proljev...ili čak nosić da curi.
no to nije ništa opasno...
naravno bez obzira na večeru koju pretpodstavaljam bit ćete kući moći ćete pratiti kako beba spava i dali povraća...
nema potrebe za panikom...
virus može da bude a da ona više ne povrati uošte...user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:43:01   
veeseelaa
hvala Hanady, prisjede mi večera, nije mi vala do nje user posted image user posted image user posted image bez obzira što mi je mala na oku, daleko mi se čini da sjednem par metara od nje user posted image user posted image user posted image user posted image
šta bi joj mogla dati da popije tokom noći ukoliko bude tražila?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:47:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala Hanady, prisjede mi večera, nije mi vala do nje user posted image user posted image user posted image bez obzira što mi je mala na oku, daleko mi se čini da sjednem par metara od nje user posted image user posted image user posted image user posted image
šta bi joj mogla dati da popije tokom noći ukoliko bude tražila?



šipurak i nana.
kamilicu nemoj....
sok jabuka i mrkva....

ne brini...virus je zavladao...evo moja farah od jutros nosić curi...samo polako...
dežurat ću i ja noćas jer plašim se da ne bude bronhitisa...ali ne treba paničiti...sve i da opet noćas povrati samo polako...
malo suhe hrane da smiri trbuščić mali.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Beba povraca?
9.10.2010 23:50:57   
veeseelaa
hvala puno, odoh joj skuhati čaj od nane
Ja budala opet pripremila čaj od kamilice user posted image user posted image user posted image nisam stvarno znala  da njega ne treba davati bebi nakon povraćanja user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Beba povraca?
10.10.2010 2:03:53   
veeseelaa
kako je farah? jel sve ok? nadam se da je dobro
moja malena spava mirno, nadam se da se neće buditi
da idemo leći nas dvije? user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.10.2010 2:04:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Beba povraca?
10.10.2010 2:05:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako je farah? jel sve ok? nadam se da je dobro
moja malena spava mirno, nadam se da se neće buditi
da idemo leći nas dvije? user posted image


ah evo maloprije smo bayvacom nos ipuhali...

sreća ne kašelj i nema hroptaja...pije čak od luka i jabuka...

biće to kod ljepotice ok...neće ona više povraćat...a ako noćas ne bude kašlja kod moje pregurale smo i mi user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Beba povraca?
10.10.2010 2:07:25   
veeseelaa
sretno! biće aBd sve u redu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 11:11:32   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala puno, odoh joj skuhati čaj od nane
Ja budala opet pripremila čaj od kamilice user posted image user posted image user posted image nisam stvarno znala  da njega ne treba davati bebi nakon povraćanja user posted image



Vesela, ovdje doktori kažu da je samo šipurak umirujući nakon povraćanja i baš, ali baš zahtijevaju da se ne daje ni kamilica ni nana. Ne znam zašto, nemam iskustva s tim, zaista, ali eto, ako vam nešto znači ovaj savjet... Sretno!
Kako je Ajša danas? Farah?


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 11:16:56   
Hanady RR
Farah je pregurala.user posted image
Jutros ni nosić ne curi...temperaturu nije nikako imala.
ne hropiti i ne kašlje...zanči izbjegli smo brohitis user posted image
Eh sad starija ima turu i kaže grlo je boli...ali idemo prirodno je mislim virus je i kod nje...do večeras ću zantio jeli za doktora.user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 11:19:13   
veeseelaa
hej bebbe hvala što pitaš user posted image
Ajša je povraćala u subotu ujutro, u mlazu par puta a nakon toga je uredno dorčkovala i više nije povraćala, juče je bila ok, ja sam pratila da ne dobije temp ali nije
Jutros je u vrtiću, teta kaže da je dobro doručkovala i da se ponaša sasvim normalno
ta je uzrok pojma nemam al povraćanje je bilo ono baš zabrinjavajućeuser posted image
Danas sam joj napravila čaj od šipurka i popila ga je u vrtiću
Nadam se da će biti ok
Hvala još jednom
Hanady super da je Farah dobro, hB, zao mi je zbog Hanadi, joj brizi nikad kraja

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.10.2010 11:20:45 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 11:24:51   
DM
Eh sad starija ima turu i kaže grlo je boli

Nedajte se!!!!!!!!
Btw i meni se S žali na grlouser posted image da nije šta od subote?


< Poruku je uredio doublemum -- 11.10.2010 11:25:02 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 11:26:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: doublemum

Eh sad starija ima turu i kaže grlo je boli

Nedajte se!!!!!!!!
Btw i meni se S žali na grlouser posted image da nije šta od subote?


a h ko zna...
to je rizik igraonica uvijek...zato ja i neidem često...samo u posebnim prilikama zaista.
Al opet kontam da nije prerano da je rakcija od subote...a opet još se mama žali koje su u subotu bile...ma ko zna...savjetujem ti sirup rhinostop u apoteci 6,5 KM po pola kažike na 6 sati...dobar za viruse i nahlade...i izbjegnete antibiotik.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 13:00:33   
bebbe RR
Drago mi je da je curama bolje. Nadam se da će i kod Hanady biti začas OK. A povraćanje kod djece uzrokuje puno toga... Ako je prestalo, dobro je, ne sekiraj se. Djeca se fakat odjednom i razbole i ozdrave. Ljubite cure.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 22:11:35   
Lalana
veeseela kako je Ajsa, je li se vracalo povracanje?

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 22:27:03   
M kao Mama
Evo i moja sahsta, baš je smotalo, upala grla, nosći, oči pune krmelja, početak konjuktivitisa, i još na sve ovo noćas je počela povračati, a tem. je imala dvije noći.

Jedva se smirila koliko je plakala što je bolesna, samo me pita da li će ozdraviti, duša moja draga

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Beba povraca?
11.10.2010 22:30:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lalana

veeseela kako je Ajsa, je li se vracalo povracanje?


dobra moja, hvala što pitaš, nije više hB
mislim očekivala sam neki virus koji ćemo liječiti danima, medjutim povraćanje je trajalo samo u jutarnjim satima i onda je bila ok, malo sam u čudu al hB

mama alma baš mi je žao malene, pa od kuda konjuktivitis?????
pile malo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *