|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:21:18   
sporty mamaa
mene je strah da je ona gladna. i da ne dehidrira, evo sad mi spava na rukama, dode mi da izdojim mlijeko pa joj dam na bocicu da bas vidim koliko pojede...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:22:50   
R&T@
Ne mora biti uljana, moze samo topla i zamotaj je malo cvrsce u dekicu, ako su grcevi...
Pokusaj da je ne nosis odmah nakon podoja...
Javi se na temu problemi s dojenjem, tamo su zenice koje imaju vise iskustva...
I user posted image  

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:51:02   
sporty mamaa
Tajra hvala ti, evo i sad je malo pojela... Al ovo mi lici na grcice, jer bas stisce noge prema stomaku i sva se crveni u licu... Ne znam koje kapi joj smijem dati, prva curica mi nikad nije imala grceve, ona bi samo jela i spavala, pa mi je ovo posve novo...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:52:10   
Skvo RR
Mozes joj dati espumisan 25 kapi. Sretno...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 23:01:46   
sporty mamaa
Hvala skvo, probat cemouser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 23:42:15   
iv@ncica
draga idi na  prtobleme  s  dojenjem..sve  mo  mi tamo  pisale i  to  prosle..iscitaj,  mozda  ti  halapljivo  jede pa  se  naguta  i  zraka...a  vjerujem  da  ti  dolazi sad  prvi  famozni  skok, koliko  se  sjecam ...obavezno  je  dizi  da podrigne...mASIRAJ  STOMACIC...imas tamo sve objasnjeno...a  sad  vjerojatno  imas  i previse  mlijeka  pa  joj  previse  brzo  tece i zbog  toga  znaju  bljucati i plakati,  jer  su jos  mali i  nemaj  snage  da se  s tim  bore....nista  ti  nece  znaciti  mililitri  na  boci i izdajanje..pogotovo  Ad. ..sad  ide  ona  uspostava  ponude  i  potraznje..i  sad  ona  sebi  navlaci  mlijeko....cim  ti  bebaca  cesto  kaki  i  zlatne  je,  boje  sve  je  u redu,  nije  gladna i  znaj da  ti  moze  imati  stolicu i  to  vodnu  nakon  svakog  podoja..to  je normalno.. a place  ti  i zbog  toga  sto upoznaje  svijet...i  imas i onaj  famozni  vecernji  bebin plac  kad  se  bebe  rjesavaju stresa..a  nije  bas  vezan ni  uz glad ni  grceve..nosat,  mazit  pazit,  upalit  fen  i  slicno...prouci  te  teme  plizzzz

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Beba povraca?
2.10.2011 0:05:11   
sporty mamaa
Ok, hvala ti ivancice. Proucit cu malo kad uhvatim vremena, malo mi je tesko jer se moram posvetiti i starijoj djevojcici, a i kuci stalno uradi ovo, ono... Hocu da mi sve bude kao i prije poroda, a nekad jednostavno padam s nogu, pa me to ne spavanje po noci dodatno umori...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Beba povraca?
2.10.2011 0:08:52   
iv@ncica
hajde  bona..pusti  kucu  sad...odmori  cim  uspijes..a sta da  ti  pricam za  noci..mom  su 2,5 godine pa  se  jos  hrvamo, iako  manje, ali svejedno  ni  jedna  nije  u  komaduuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Beba povraca?
2.10.2011 0:21:56   
sporty mamaa
Ma moja prva djevojcica je bila mirnica sto se spavanja tice, pojede, spustis je i zaspe, a ovauser posted image user posted image  Problem je sto sve u kuci probudi, kaze joj starija: "bebo sta ti je bona, spavaj, jesi li normalna"user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Beba povraca?
2.10.2011 0:40:09   
Anoniman
Sporty moj mali bas bljuca, a cesto se desi i da podrigne... bili smo i kod pedijatra i rekla nam je ako beba napreduje da to nije nikakav problem, ako gubi na kilazi onda jeste... nama je rekla da ako kad bljucne odskoci od bebe vise od 10cm to se smatra povracanjem i ako je kolicina veca od 2ml. Drzi li beba pravilno dojku? mome se desi da nekad je ne uzme pravilno i naguta se bas vazduha pa i zbog toga bljuca.

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 20:48:21   
Apotekarka
Pitanje jedno...Bebi je 25 dana kad je tekj dosla iz bolnice znala je povratiti i to se smirilo medjutimn zadnjih par dana povrati mi jednom dnevno a nekad i dvaput uglavnomn to bude sat poslije hranjenja i u mlazu otprilike nekih pola obroka povrati...Grcevi je muce je li moguce da je od toga imam li razloga za brigu koliko sam upratila vaganje na kucnoj vagi normalno dobiva na tezini....Pojede otprilike 8 obroka

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 20:52:13   
MicoTico
Apotekarka, moja curica je bljuckala poslije svakog dojenja, sve dok joj nisam oko 6 mj počela uvoditi drugu hranu. I mi smo se u početku baš prepadali, jer nam se to učinilo previše, ali svi nalazi pokazali da je beba OK, a i super dobijala na težini. Moguće da se previše napapa, bar je tako bilo kod moje cure, pa povrati višak.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 20:55:35   
Apotekarka
ona pojede u 24 sata izmedju 630-750 ml mlijeka,a povrati u mlazu bas

< Poruku je uredio Apotekarka -- 9.5.2013 20:56:15 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 20:56:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Pitanje jedno...Bebi je 25 dana kad je tekj dosla iz bolnice znala je povratiti i to se smirilo medjutimn zadnjih par dana povrati mi jednom dnevno a nekad i dvaput uglavnomn to bude sat poslije hranjenja i u mlazu otprilike nekih pola obroka povrati...Grcevi je muce je li moguce da je od toga imam li razloga za brigu koliko sam upratila vaganje na kucnoj vagi normalno dobiva na tezini....Pojede otprilike 8 obroka


dok dobiva na težni sve je ok...
i da od grčeva je moguće isto...
moje su obe bljuckale...al kako je F bljuckala...užas...
zapljusne prkeo ramena zid iza nasuser posted image
ja otišla doktorici sa kdijagnozom ...GER...žena djete na vagu ona dobila baš fino...rekla mi da se ne igram doktora prkeo neta i fakat bila u pravu 100%...
tada mi je rekla sve dok dobiva na težini sve je OK...bez brige

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 20:59:03   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zapljusne prkeo ramena zid iza nasuser posted image

Ovako je i naša M., Zbog njenog bljuckanja smo tada sklonili sve tepihe po kućiuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:00:10   
Apotekarka
Sjecam se da je i Antonio bas u ovom periodu povracao cak i vise ali on je dosta izgubio na tezini radi zutice cak 550 gr pa sam ga morala buditi svako 2 sata a i nju budim otprilike svaka 3 sata ako se sama ne probudi kontam malena je a nekad nocu prodje i 3,5 sata,evo sad kmezi mozda je i gladna a povratila prije pola sata

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:01:03   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

ona pojede u 24 sata izmedju 630-750 ml mlijeka,a povrati u mlazu bas

Ja sam svoju dojila i tada ne znaš koliko je ml pojela, a još bljucne mašala, pa sve kontam je li šta u njoj ostalo. Ali ostalo -nego šta, prvi mjesec , uz to stalno bljuckanje, 1.800 g dobila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:02:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zapljusne prkeo ramena zid iza nasuser posted image

Ovako je i naša M., Zbog njenog bljuckanja smo tada sklonili sve tepihe po kućiuser posted image


mi kupili nekoliko trenerki...kad ko dođe u goste i na babaine da ima...jer kako ko dođe ode ukiseljene od nasuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:03:53   
Apotekarka
masala 1800user posted image ,ako mi je vaga ok moja je za 3 sedmice dobila 700-800 grama ,ali idemo 23.05 na kontrolu pa cemo preciznije dati

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:04:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Sjecam se da je i Antonio bas u ovom periodu povracao cak i vise ali on je dosta izgubio na tezini radi zutice cak 550 gr pa sam ga morala buditi svako 2 sata a i nju budim otprilike svaka 3 sata ako se sama ne probudi kontam malena je a nekad nocu prodje i 3,5 sata,evo sad kmezi mozda je i gladna a povratila prije pola sata


ma ne...kakav glad...
to što je izbacila a dobiva na težini je njoj višak...plače jer je halapljiva...
ti hrani nju al nemoj pretjerivati...
jer i ako joj opet daš ta će to povratiti i opte plakati za još...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:04:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

masala 1800user posted image ,ako mi je vaga ok moja je za 3 sedmice dobila 700-800 grama ,ali idemo 23.05 na kontrolu pa cemo preciznije dati

mašallah...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:05:59   
Apotekarka
Jede prebrzo nekad u roku 10 min pojede 100 ml a nekad ppo noci kad je uspavana i po 20-25 minuta. ..Do kad ste vi svoje budoiili da jedu ako se nisu same budile ona se nociu uglavnom sama probudi a danju zna 2 obroka pojesti spavajuci

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:07:43   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

masala 1800user posted image ,ako mi je vaga ok moja je za 3 sedmice dobila 700-800 grama ,ali idemo 23.05 na kontrolu pa cemo preciznije dati

Ma moji su ti bili pravo proždrljivi. vazda mi na (.) visili. T je bio još gori, malo manje od 2 kg dobio prvi mjesec, pa me dr u savjetovalištu najstrašnije iskritikovala.

A vidiš da je tvoja cura super dobila, nemoj uopšte da brineš. To je u prosjeku 250 g sedmično, što je , čini mi se, idealnouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:09:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Jede prebrzo nekad u roku 10 min pojede 100 ml a nekad ppo noci kad je uspavana i po 20-25 minuta. ..Do kad ste vi svoje budoiili da jedu ako se nisu same budile ona se nociu uglavnom sama probudi a danju zna 2 obroka pojesti spavajuci

halapljivac mali...zato i ima grčeve...jede brzinom svjetlosti...
ja sma sa F to prošla...
ludilouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Beba povraca?
9.5.2013 21:10:16   
vila_7
I moje su obje bljucale - mladja jos bljuca . Prvu sam vodila dr. zbog tog-al sve OK bilo jer je napredovala,tako da za ovu nisam ni spominjala dr-ici.
Ja svoje nikad ne budim da jedu

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *