|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:13:26   
Hanady RR
drage moje F je jutros bolje....

povratila je još jednom u 4 i jednom oko 6...od 7 sam počela sa dijetom na način kako je porpisana...

za sada nema povraćanja....

jutros smo se telefonom konsultirali s anašom doktoricom pa je rekla da nema potrebe da dolazimo samo da nastavimo ovako...u zavisnosti od razvijanja situacije da se javimo...
ako dođe do porljeva radili bi nalaz stolice za svaki slučaj....

nadam se biće ok...pile mamino je blijedo i umorno i nije mi baš veselica danas...ali biće ona dobra mama to osjeća

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:18:03   
Honey3
Hanady zao mi je blijede ljepotice,nadam se da nece biti vise povracanja i moja Esma od sinoc ima proliv,skuhala sam joj nanu ali nisam znala da ne treba seceriti i dala joj keks da gricka,skuhala sam joj i jajauser posted image ali ona nece,evo pokusat cu sa ovim sto je vama dr.rekla...

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:22:35   
dinaa
Ljubim drage curice da sto prije ozdraveuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:24:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zaha

Hanady zao mi je blijede ljepotice,nadam se da nece biti vise povracanja i moja Esma od sinoc ima proliv,skuhala sam joj nanu ali nisam znala da ne treba seceriti i dala joj keks da gricka,skuhala sam joj i jajauser posted image ali ona nece,evo pokusat cu sa ovim sto je vama dr.rekla...


zaho nana i kamilica ni slučajno...
to je rekla doktorica...

šipurak i ćubra samo...ni trundke šećera...a jaja su poteška pa nemoj ni njih...

žao mi je da imate porljevuser posted image prati temperaturu obavezno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:30:20   
dinaa
Meni je cubra spas u kuci od ovakvih problema,uvjerila sam se koliko je dobra kad mi je sin povracao i istovremeno imao proljev pa za dlaku izbjegao ostanak u bolnici.Napravila sam mu caj od cubre i dala da pomalo pijucka na slamcicu i stvarno mu je valjalo.
I sad kad se pozale da ih boli stomak ili im je muka i povraca im se cubra je uvijek tu,jednom sam probala dati kamilicu jao sta uradi tada samo goru stvar napravi.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:30:27   
taurus
hanady user posted image  za F
nadam se da će u toku dana biti još bolja i veselija


a što se tiče šećera ja sma napisla da tečnost koja se daje treba sadržavati šećer iz razloga što i na klinici uključe infuziju kaja sadrži glukozu i so
ali nisma mislila da se stavi kašika šećera na šolju već malo (koliko se može uhvatiti između prsta) a isto važi i za so jer to su dvije komponente koje se najviše "troše" povraćanjem i prolivom

< Poruku je uredio taurus -- 5.7.2011 11:33:34 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:34:16   
Honey3
a cubar je li to majcina dusicauser posted image ako je to isto ja sam starijoj djeci davala majcinu dusicu i nanu pomjesane i jako brzo zaustavi povracanje ali sam malo sladila....a hvala Bogu nema ture,nadam se da je nece bitiuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:36:43   
taurus
majčina dušica se još zove i čubra
a kamilica se ne daje ni u kom slučaju, ni kod proliva ni kod povraćanja

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:43:07   
Honey3
IZVORNA PORUKA: taurus

majčina dušica se još zove i čubra
a kamilica se ne daje ni u kom slučaju, ni kod proliva ni kod povraćanja
znaci to je touser posted image za kamilicu znam a za nanu nisam znala da se ne daje jer nama je mama uvijek za stomak prvo nanu davalauser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:47:28   
teacher75
uh hanady, pa bas ste se napatileuser posted image nema nista gore nego kad je user posted image bolesnouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:50:18   
taurus
nana ne zaustavlja povraćanje
ona se koristi kod mučnine, otežanog varenja, grčeva i nadutosti u crijevima
pospješuje lučenje probavnih sokova, a naročito ući pa time može imati i kontra efekat kod proliva i povraćanja
a ako se predozira može izazvati povraćanje i proliv (uzrok je velika količina mentola)

a tačno je da je nana od pamtivijeka korištena "za stomak" ali treba razgraničiti stomačne tegobe, jer nisu sve iste

< Poruku je uredio taurus -- 5.7.2011 11:51:00 >

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:51:19   
Honey3
IZVORNA PORUKA: taurus

nana ne zaustavlja povraćanje
ona se koristi kod mučnine, otežanog varenja, grčeva i nadutosti u crijevima
pospješuje lučenje probavnih sokova, a naročito zući pa tima može imati i kontra efekat kod proliva i povraćanja
a ako se predozira može izazvati povraćanje i proliv (uzrok je velika količina mentola)

a tačno je da je nana od pamtivijeka korištena "za stomak" ali treba razgraničiti stomačne tegobe, jer nisu sve iste
hvalauser posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 11:54:49   
Nedi
Šaljemo pusu bojesnim stomačićima da što prije ozdraveuser posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 12:04:08   
tekja
Esmice i Farah, guzlice male, ozdravite brzouser posted image ...user posted image ...user posted image ...
 
eh ne znam nije provjereno ali sam cula da je i kod povracanja i kod proliva dobro u navratima davati po kasikicu blago zasoljene vode, navodno nadoknadjuje elektroliteuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 12:06:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tekja

Esmice i Farah, guzlice male, ozdravite brzouser posted image ...user posted image ...user posted image ...
 
eh ne znam nije provjereno ali sam cula da je i kod povracanja i kod proliva dobro u navratima davati po kasikicu blago zasoljene vode, navodno nadoknadjuje elektroliteuser posted image

ima i ona prolife suspenzija za proljev i regulisanje crijevne flore

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Beba povraca?
5.7.2011 13:13:18   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: zaha

Hanady zao mi je blijede ljepotice,nadam se da nece biti vise povracanja i moja Esma od sinoc ima proliv,skuhala sam joj nanu ali nisam znala da ne treba seceriti i dala joj keks da gricka,skuhala sam joj i jajauser posted image ali ona nece,evo pokusat cu sa ovim sto je vama dr.rekla...


zaho nana i kamilica ni slučajno...
to je rekla doktorica...

šipurak i ćubra samo...ni trundke šećera...a jaja su poteška pa nemoj ni njih...

žao mi je da imate porljevuser posted image prati temperaturu obavezno


Slažem se s ovim.
Ovdje pedijatri čak kažu da čaj generalno nema potrebe davati, samo prekuhanu vodu s elektrolitima, ali naglase da šipurak i majčina dušica ne mogu štetiti.
I, na tom listu dijeta je takođe oksidirana jabuka (dakle, jabuka se nariba i ostavi da stoji pola sata), a isto tako piše da šećer i kekse s pasnoćama niti slučajno.
Nadam se da će nam curice biti brzo dobro.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Beba povraca?
13.7.2011 10:58:41   
Trnoruzica
Hanady, kako je curica, sta je na kraju bilo, jel se ispostavilo da je virus?


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Beba povraca?
14.7.2011 18:00:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Hanady, kako je curica, sta je na kraju bilo, jel se ispostavilo da je virus?




pa da bio je virus koji smo sanirali za 3 dana...pa smo ukinuli ovu vrstu dijete ali smo dvali da hede po malo i lagano uvodili ponodvno namjerniceuser posted image

zaho...evo tema sa svejtimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:01:25   
sporty mamaa
Drage zene molim vas savjet. Evo i jucer i danas beba mi nakon dojenja povrati. Nemam iskustva s ovim sva sam isprepadana, ne znam da joj mozda ne skodi nesto sto sam ja pojela ili je prehladila stomacic. U rodilistu bi spavala po noci nakon dojenja a kuci je sasvim drugacije, budi se po noci, doji po pet minuta i onda place i place. Zna biti budna po dva i po sata... I nakon svakog podoja se pokaki... Mozda ima i grcice, jednostavno ne znam kako da joj pomognem. Cak sam mislila da joj probam dati ad, pravo me strah vise, sinoc nakon podoja povratila. Danas opet oko 7h i evo maloprije... Nije se mogla prejesti nakon 10 minuta dojenja, bojim se da je gladna, jer sve izade iz nje... Stvarno ne znam sta da radim...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:04:29   
DM
sporty-je li bljucanje u pitanju ili baš povraća'?
Trebala bi da joj daješ da što ćešće doji(koliko ja znam-zbog dehidracije)a za tako male bebice , ako nastavi -mislim da je najbolje obratiti se pedijatru!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:08:19   
sporty mamaa
meni vise lici na povracanje... a nakon toga nece da doji evo i sad samo place moram je nosati...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:13:15   
DM
Pa vidi-kod tako male bebe- možda je ipak najbolje otići doc.
Sretno


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:13:47   
R&T@
Nadam se da samo bljuca...
nazalost o dojnju ne znam mnogo...

Koliko dana ona ima?
Smije li one kapi za grceve?

Kakva joj je boja stolice ako samo doji?
Jesu li joj pelene pune?


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:17:03   
sporty mamaa
danas 12 dana. stolica joj je zlatne boje, onako nije bas da bude puna pelena, ali moze se cuti kako joj krci stomacic... ne znam smijem li uljanu krpu buduci da joj ima ono crveno skoreno na pupku koje samo sto nije otpalo...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Beba povraca?
1.10.2011 21:18:34   
Mya_81 RR
Ako se nastavi s obzirom da je mala beba u pitanju ja bih se posavjetovala sa pedijatricom. U slučaju da je povraćanje u pitanju da se reagira na vrijeme i na pravi način.

Mada zaista postoji mogućnost da je u pitanju i bljucanje ali u puno većim količinama, što stvarno podsjeća na povraćanje. Znam beba koje su imale takve situacije, ali su napredovale sasvim normalno.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *