|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
7.6.2009 14:30:34   
dana3
hanabanana-umjetni puz nije tek jednostavna operacija i to nije tek tako jednostavno ugraditi jer je to u kombinaciji sa vanjskim dijelom i seraficem koji se ugradjuje u lobanju.mi smo bili na predavanjima o tome.vjeruj da su covjeku pomijesanja osjecanja.s jedne strane dragost jer postoji sansa da mnoga , potpuno gluha djeca cuju a s druge strane zalost sto to moraju da imaju.
posto se sve to vidi uvijek su objekt napadanja druge djece.nema veze sto zivim gdje zivim jer je i ovdje najvise onih kojih koji vode tudju politiku.nazalost.

manuela-sva djeca koja nisu testirana i ostali su netestirani.ovdje je to pocelo prije godinu i par mjeseci i tako da sva djeca prije toga nisu testirana vec ako se nesto desi ili tek u skolskom uzrastu kad se testiraju za hor ili drugu muzicku sekciju.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
7.6.2009 14:44:35   
dana3
http://www.youtube.com/watch?v=Yu37Me94BYY

cochlear-ov inplatant se zove ta umjetna puznica i evo na ovom snimku koji sma gledala mali milion puta se vidi kako izgleda

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
8.6.2009 10:51:23   
Anoniman
Moja dana3 teško ti je, ali si veliki korak naprijed napravila tj. prihvatila si to stanje da tvoje dijete ne čuje na jedno uho. Roditelji često negiraju da njihova djeca imaju neki problem, oštećenje, pa ih to dovodi u još težu situaciju kako za dijete tako i za njih. A takođe dobro si informisana... Moraš još prihvatit činjenicu da su ljudi takvi, i ne obaziri se na njih nego samo kako ćeš pomoći svom djetetu. Nisam stručna što se tiče surdoaudiologije jer ja sam završila drugi smjer , i susretala sam se sa veoma teškim sindromima, poremećajima i kod nas nisu mnoge stvari zaživjele, a da ne govorim o mentalitetu mišljenju i podcjenjivanju ovakvih osoba.  Što se tiče Švedske bar su naprijed u tehnologiji,prevenciji,detekciji,rehabilitaciji, zakonima...kod nas je katastrofa. I ako Bogda bit će to sve u redu.


(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
9.6.2009 15:49:31   
dana3
Breskva tu si u pravu .MM je bio malo skeptican na njihove testove i sad nekad kaze da im ne vjeruje ali mu opet ponovim da ne zivi u nadi ili da ne vjeruje u to.trebamo izvuci najbolje iz situacije i vidjeti na koji nacin pomoci djetetu.

vjeruj da se budim i zaspim sa tom mislju i nije lako.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
10.6.2009 19:22:39   
mnn
mi idemo uskoro na ispitivanje sluha jer nije im radio aparat dok smo bili u rodilištu.a maleni čuje itekako dobro, sve što ne treba i treba čuje mali miš.kako voli kad mu pjevam a nemam neki glas pa više zavijam ali nema veze, malo me zna pogledati čudno...najviše voli kad mu tata pjeva uz gitaru i onda dirigira sa rukama.miš mamin trako je mali a več sve kuži.user posted image  

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.1.2011 10:15:05   
heni
Prvo veliki pozdrav svima,nova sam na forumu iako vas pratim 1god.Interesuje me kada su vaše bebe počele da se okreću prema izvoru zvuka ?Moja user posted image je stara 10 sedmica reaguje na zvuk ali ne okreće glavicu,pa sam malo zabrinuta user posted image .Inače kada nešto gleda normalno prati .

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.1.2011 10:16:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: heni

Prvo veliki pozdrav svima,nova sam na forumu iako vas pratim 1god.Interesuje me kada su vaše bebe počele da se okreću prema izvoru zvuka ?Moja user posted image je stara 10 sedmica reaguje na zvuk ali ne okreće glavicu,pa sam malo zabrinuta user posted image .Inače kada nešto gleda normalno prati .
ma maja je jos...cim reaguje na zvuk nema razloga da se brines

(odgovor članu heni)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.1.2011 10:23:16   
heni
Hvala  imam djevojčicu kod koje je sve ubrzano bilouser posted image isto mali skočko ,a sad user posted image sve polako pa me malo zabrinulo to sa sluhom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.1.2011 10:29:03   
Anoniman
Mi smo u bolnici poslije rodjenja radili test slusni i sve je bilo ok, pa ako sumnjas da beba ne reagije ja bih ti preporucila da  uradis taj test

(odgovor članu heni)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.1.2011 10:40:55   
Srculence
Kod nas je isto bilo kao kos vas.(a mama odmah umislila da dijete ne čuje user posted image )Ja kad bih recimo pljesnula rukama on bi trepnuo i ali nije okretao glavisu za zvukom npr zvečke.Kad se sjetim sebe tih dana po cijeli dan plješći rukama i zveckaj zvekomuser posted image Tek je sa neka 3 i po mj počeo da okreće glavicu prema izvoru zvuka.Tako da ne trebaš da se brineš.Počeće on ,sad je još mali,al znam kako ti je jer sam i ja ista bilauser posted image .Mama je mama i uvijek oko nečega brineuser posted image .

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.8.2015 13:31:35   
idicaa
Drage mame, molim vas za info da li se skrining radi na ORL ? I kako to izgleda?
Beba ima 5 mjeseci i moramo odraditi skrining, jer je prije vremena rodjena i spada u grupu neurorizicnih beba
Mada, ona reaguje na zvukove i okrece se prema izvoru zvuka.
Hvala unaprijed

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.8.2015 13:45:05   
veeseelaa
jel se ikada dana3 javljala, znal ko šta je sa sluhom njenog djeteta?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu idicaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
6.8.2015 8:14:40   
almondray

IZVORNA PORUKA: idicaa

Drage mame, molim vas za info da li se skrining radi na ORL ? I kako to izgleda?
Beba ima 5 mjeseci i moramo odraditi skrining, jer je prije vremena rodjena i spada u grupu neurorizicnih beba
Mada, ona reaguje na zvukove i okrece se prema izvoru zvuka.
Hvala unaprijed

Na TK je to obavezna procedura za svu novorođenčad.Instrument mjeri sve tonove ne samo te glasne kao što je lupanje vrata i sl.
Procedura je jednostavna,samo što beba mora spavati ili ev.dojiti (biti mirna kao bubicauser posted image ).Stavi se aparatić u uho i očita ,to je to.Traje par min.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu idicaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
28.9.2015 9:02:04   
tičerica
Kad se radi skrining sluha? U kojoj dobi bebe? Znam da treba odraditi pregled u DZ pa naredni dan se ide na UKC al zaboravih kad.... :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
2.10.2015 14:46:36   
tičerica
Anybody? Kad se radi skrining sluha?
IZVORNA PORUKA: tičerica

Kad se radi skrining sluha? U kojoj dobi bebe? Znam da treba odraditi pregled u DZ pa naredni dan se ide na UKC al zaboravih kad.... :)

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.10.2015 10:15:07   
loptica7
IZVORNA PORUKA: tičerica

Anybody? Kad se radi skrining sluha?
IZVORNA PORUKA: tičerica

Kad se radi skrining sluha? U kojoj dobi bebe? Znam da treba odraditi pregled u DZ pa naredni dan se ide na UKC al zaboravih kad.... :)



Nama su uradili odmah u rodilištu.
Kad je jetrva rodila, aparat bio pokvaren i rekli joj da uradi privatno. Mislim u roku mj dana, jer sam ja stariju vodila naknadno u Mo, bilo joj 15-ak dana.


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.10.2015 11:42:20   
tičerica
Hvala :)

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
6.10.2015 20:17:02   
mufica
Mi smo radili sa navrsena dva mjeseca. Isti dan smo u domu zdravlja na orl se pregledali, pa onda na ukc dole u podrum na skrining.

< Poruku je uredio mufica -- 6.10.2015 20:18:58 >


_____________________________

21.03.2015 I

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
8.10.2015 17:05:47   
tičerica
Da, takvu sam i ja informaciju dobila. Bila sam u nedoumici jel s navršenih mjesec il dva zivota se radi. Hvala :)

(odgovor članu mufica)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *