|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
29.8.2013 12:05:18   
Targus

IZVORNA PORUKA: canim

Bili smo u gostima maloprije i domacica je imala neku navodno kucnu macku koja ocito voli malo grebati i ujedati pa tako je i mene ispod stola ili ogrebala ili ujela, nisam vidjela pa ne znam tacno.
Ako je ujed, jeli se trebam sta doktoru javljati user posted image radi vakcine i slicno user posted image poprskala sam malo parfemom jer ona nije imala alkohola a kad sam dosla kuci stavila sam bivacin i bepanten, na tri mjesta je ta ogrebotina user posted image



Samo pripazi da ti se ne pojave kao crvene fleke na kozi, to je meni macka prenijela, pa sam otisla doktoru i dobila neku tecnost da mazem..sad se ne sjecam koju, bilo je to prije 5-6 godina..

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
29.8.2013 19:05:48   
Apotekarka
Ne znam gdje da pisem i gdje da pitam..Strasno sam potresena i nasikirana...Nije rijec o mojoj djeci hvala Bogu ali boli me rijec je o malom djecaku od moje rodice koji ima 1,5 godinu....Prosle sedmice je povracao i bio u bolnici u N Biloj djetetu su davane infuzije jer je dehidrirao i inmhalacije radi bronhitisa,stalno je jecao od bolova u zeludcui bio bolje pusten kuci,medjutim jako je izgledao iscrpljen,povremeno bi opet povrati,blijed i tamo mu u bolnici nisu snimali stomak,rodica ga danas odvela privatno da mu snime i paf dijetetu je srce u vodi i pluca,ne znaju je li urodjeno ili od neke upale srcanog misica,uzdati je se u Boga,lezi na intezivnoj u Sarajevu,majka mu u soku....Zna li itko ista o ovome zene....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Targus)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:20:00   
koka i po
vec treci dan imam grlobolju koja je slabog intenziteta.prvi dan je bilo najgore i bol sam eliminisala zalfijom.sad mi se pojavila temperatura i bolovi u udovima.temperatura nije visoka i grlo me boli kao i inace s tim da su mi se na lijevom krajniku pojavile bijele tackice.krajnici nisu crveni.sad se dvomim dali uzeti antibiotik ili ne? a mrzi me ici doktoru.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:24:14   
damma
ja sam nedavno zbog iste boljke uzela antb na svoju ruku..
prvo probala sa zalfijom, angal pijukala, paracetamol i nista..
ispila almacin i proslo..


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:26:22   
koka i po
damma hvala.
ma ja nisam bas pobornik antibiotika ali eto imam tui nesrecu da ih moram cesto piti pa sam ovaj put mislila da cu ih zaobici....ali haman sipak i ovaj putuser posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:28:44   
damma
ni ja ih ne volim i pijem ih bas rijetko..
al to me spopalo poslije ramazana, valjda imunitet pao...

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:32:13   
bebacha
prije dva mjesca je tako pocelo kod mene,nakon 3 dana nisam mogla usta otvorit,temp,bolovi,mislila sam gotovo je
dijagnoza jakaaa gnojna angina ,14 dana ntibiotik
i ja ih mrzim al nekad se mora

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
11.9.2013 18:42:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

vec treci dan imam grlobolju koja je slabog intenziteta.prvi dan je bilo najgore i bol sam eliminisala zalfijom.sad mi se pojavila temperatura i bolovi u udovima.temperatura nije visoka i grlo me boli kao i inace s tim da su mi se na lijevom krajniku pojavile bijele tackice.krajnici nisu crveni.sad se dvomim dali uzeti antibiotik ili ne? a mrzi me ici doktoru.


ovo je najbliže gnojnoj angini...
svakako doktoru da pogleda i antibiotik će biti njegov izbor zasigurno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
18.12.2013 11:51:35   
mimh
može li mi neko pomoći dok ne odem do doktora naime, prošli menzes sam dobila 5.12. sve redovno najnormalnije. Dosad je bila tačna kao švicarski sat nikad nikakvih problema. ne radimo na bebi tako da ne očekujem trudnoću. sad bi trebala imat ovulaciju umjesto toga ja sam dobila menzes od prethodnog nema ni 10 dana šta da radim??????????????

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
18.12.2013 12:01:31   
Lulu_08
Moje mišljenje je da jedino što realno možeš jeste da odeš DR. Sve drugo bi bilo nagađanje što kada je zdravlje u pitanju baš i nije najpametnije.

Sretno uglavnom!



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
18.12.2013 19:43:16   
azra I ADI
Jesi li pod stresom?
Meni se jednom slično desilo i doktorica kaže da može biti od stresa.

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
18.12.2013 19:46:31   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mimh

može li mi neko pomoći dok ne odem do doktora naime, prošli menzes sam dobila 5.12. sve redovno najnormalnije. Dosad je bila tačna kao švicarski sat nikad nikakvih problema. ne radimo na bebi tako da ne očekujem trudnoću. sad bi trebala imat ovulaciju umjesto toga ja sam dobila menzes od prethodnog nema ni 10 dana šta da radim??????????????

Meni se zna desiti da dobijem puno ranije ili kasnije kad se prehladim, odem negdje na put (pogotovo na more ili planinu).
Idi ti ipak kod dr da si sigurna.

< Poruku je uredio MicoTico -- 18.12.2013 19:47:11 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
19.12.2013 15:37:43   
Mamica24
Odlucila ja da radim svaki dan vjezbe za vrat i ramena.. Jutros kad sam se probudila kao da me neko pregazio ramena mi se upalila ledja me rezu a o vratu da ne pricam.
popila sam mg.. Ne znam jel bolje paracet ili neofen za bolove... Jedva cekam.da me mm izmasira kupila sam onaj deep relife!! jooooj koji me djavo nagovori da vjezbam!!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 9:32:37   
ziki
Da pitam vas, mozda neka zna. Maleni od brata mm, ima 3 godine, pojavila mu se voda u kuku.Mali sad sepa i boli ga. Vodli ga djecijem hirurgu-mirovanje, nikakva terapija, danas ga opet vode jer je proslo 5 dana bez ikakvih rezultata. Oni to nesto povezuju sa injekcijom koju je primio par dana prije toga.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 9:33:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Da pitam vas, mozda neka zna. Maleni od brata mm, ima 3 godine, pojavila mu se voda u kuku.Mali sad sepa i boli ga. Vodli ga djecijem hirurgu-mirovanje, nikakva terapija, danas ga opet vode jer je proslo 5 dana bez ikakvih rezultata. Oni to nesto povezuju sa injekcijom koju je primio par dana prije toga.user posted image

user posted image
jel dijagnoza kositis ili???


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 9:43:22   
ziki

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Da pitam vas, mozda neka zna. Maleni od brata mm, ima 3 godine, pojavila mu se voda u kuku.Mali sad sepa i boli ga. Vodli ga djecijem hirurgu-mirovanje, nikakva terapija, danas ga opet vode jer je proslo 5 dana bez ikakvih rezultata. Oni to nesto povezuju sa injekcijom koju je primio par dana prije toga.user posted image

user posted image
jel dijagnoza kositis ili???


njih dvojica su pricali, nije dijagnozu nikavu rekao. Nista nam do sinoc nisu ni rekli, bas sam se nasekirala, on je sav ko pucak da ga punes poleteo bi i sad to

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 9:59:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Da pitam vas, mozda neka zna. Maleni od brata mm, ima 3 godine, pojavila mu se voda u kuku.Mali sad sepa i boli ga. Vodli ga djecijem hirurgu-mirovanje, nikakva terapija, danas ga opet vode jer je proslo 5 dana bez ikakvih rezultata. Oni to nesto povezuju sa injekcijom koju je primio par dana prije toga.user posted image

user posted image
jel dijagnoza kositis ili???


njih dvojica su pricali, nije dijagnozu nikavu rekao. Nista nam do sinoc nisu ni rekli, bas sam se nasekirala, on je sav ko pucak da ga punes poleteo bi i sad to


ne znam zaista...
mislim zbam za kostitis...mirovanje, ekstenzije ono teg i tako tako...
uglavnom sam upoznala kostitis uz djecu koja su kasnije operirala krajnike...
grlo češće upaljeno, krajnicin za vađenje i ode na kukove nekako...
nije strašno ni opasno i rješivo...svi koji su se kasnije pozabavili karjnicima nisu imali ponvaljanja kostitisa...
nemama infro i vakcinaciji i vezi i nisma sigurna dali je to voda unutar kuka...user posted image
žao mi je, osobito ako njega to boli...moja prijetljica je plakal sa svojim sinom radi tog kostitisa njega užsno boljelo :(
durga je opet azvršila na magnetnoj rezonanci da isključe sve drugo vezano za kuk...hB sve je OK i kostitis je u jenjavanju a na operaciju će krajnika ubrzo...
ja se nadam biće to OK...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 9:59:37   
vjestica
ziki da i ovdje napišem - imaju li ikakav nalaz ili uputnu dg ?
ako ima, napiši, tek onda ti mogu nešto reći, ovako mi ništa ne govori

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 10:03:52   
vjestica
hanady ti goviriš o koksitisu tj upali zgloba kuka (koja dođe od neliječene bakterije iz grla)
ako je u pitanju injekcija, ona se daje i mišić i to je onda skroz druga stvar
vakcinu ziki nije spomenula i ne vidim tu nikakvu povezanost
ali sad možmo samo nagađi, zato mi treba ljekarski nalaz i dijagnoza, pa makar i ona po kojoj je upućen ljekaru

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 10:05:18   
ziki
Hvala Vam, popodne kad se vrate sa kontrole zvace ih mm pa cu imat dijagnozu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
20.12.2013 10:06:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

hanady ti goviriš o koksitisu tj upali zgloba kuka (koja dođe od neliječene bakterije iz grla)
ako je u pitanju injekcija, ona se daje i mišić i to je onda skroz druga stvar
vakcinu ziki nije spomenula i ne vidim tu nikakvu povezanost
ali sad možmo samo nagađi, zato mi treba ljekarski nalaz i dijagnoza, pa makar i ona po kojoj je upućen ljekaru

Oni to nesto povezuju sa injekcijom koju je primio par dana prije toga.

mislia sam na inekciju koju spominje...sory...
pitah jel ima veze ovo što znam iz sikustav kolegica...jer mi je baš svježe...nedavno se urgiralo za brzinu nalaza magnetne jer se puno čeka i kada leže gore :(
ja se ndama da djetetu nije bolno a sa sigurnošću ne znamo šta je bez tačnedijagnoze to si u pravuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
7.2.2014 13:32:08   
shej
Suprug bi trebao uraditi uzv stomaka, da ne zna neko dobrog a povoljnog ultrasonicara? Privatno?
Dobili smo preporuku za Fahrudina Smajlovica u hrasnici ali na informacijama nemaju broj, a broj koji je na internetu vec odavno nije u funkciji, pretpostavljam da mozda covjek i ne radi vise? user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
7.2.2014 15:23:19   
Apotekarka
Sve zenice koje imaju problem sa stitnom moze jedan savjet,naime nedavno sam dobila neki napad slabost,vrucina,povisen pritisak,aritmija,lose mi bilo dr me poslao da uradim kompletne nalaze,uz stitne,hormone,bila sam i kod obicnog dr i interniste,sve je skroz dobro jedino kod hormona T3 hormon je gornja granica 2,53 a kod mene 2,56....sad me zanima je li to blago povisenje moze izazivati takve probleme i da li ce biti potrebna terapija na tako malu povisenost postotgek iza nedjelje imam preglec kod obicnog dr,potom interniste...Je li tko imao slican slucaj...Stalno sam umorna(to jesam s obzirom na dijete) aliu svakako kontam da ne bi trebala ovoliko biti....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Targus)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
7.2.2014 18:01:22   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Sve zenice koje imaju problem sa stitnom moze jedan savjet,naime nedavno sam dobila neki napad slabost,vrucina,povisen pritisak,aritmija,lose mi bilo dr me poslao da uradim kompletne nalaze,uz stitne,hormone,bila sam i kod obicnog dr i interniste,sve je skroz dobro jedino kod hormona T3 hormon je gornja granica 2,53 a kod mene 2,56....sad me zanima je li to blago povisenje moze izazivati takve probleme i da li ce biti potrebna terapija na tako malu povisenost postotgek iza nedjelje imam preglec kod obicnog dr,potom interniste...Je li tko imao slican slucaj...Stalno sam umorna(to jesam s obzirom na dijete) aliu svakako kontam da ne bi trebala ovoliko biti....


Za ovo se ne daje terapija....to je pa neprimjetno povecanje.....a svi ti simptomi ti mogu biti i od stresa....prekontrolisi i ostale hormone....polne, prolaktin, kortizol....zna nekad i nadbubrezna slicno reagovati...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:00:45   
koka i po
u pitanju je meni jako bliska osoba...da ne duzim..misli su mi zbrkane.

leukociti poviseni
sedimendacija 50
ultrazvuk pokazao tri mrlje na jetri
ct - obavljen.dato je tri opcije-metastaza,tumor ili upala jetre.
osoba treba ici ma magnetnu rezonancu

bas sam ljuta na doktore...il si slomio prst il si se porezao il ti je pukao nokat.

zvone...ti mi ovo znas najbolje objasnitiuser posted image ...jel moguce da se ct-om moze dati ovoliko potencijalnih dijagnoza..nekako se tjesim...ova nalazi krvi upucuju na upalu jeli tako?
koliko ct moze biti pouzdan u ovim slucajevima?

zvone...ili neko...cekam teuser posted image ?



_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *