|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 21:22:08   
Dalila Sa
IZVORNA PORUKA: rose

eto i ja sam jedna mama koja je kao nase nekad, ostavila curicu od 3.5 mjeseca i vratila se na posao na radno vrijeme od 8.30-17.30 s dvije pauze za dojenje...zasto? zato sto zivimo i placamo racune od mog posla i sto to isto ne bismo mogli od mm plate, sto sam kad sam dobila taj posao s mogucnoscu ugovora do 3 godine i odlucila definitivno da je najbolje vrijeme da rodim dijete sad ili nikad jer su mi 34 godine...pa makar imala ugovor od samo godinu dana i porodiljsko od samo 16 sedmica...(mada bih je i bez toga rodila i zivjela u zajednici kod svojih roditelja do prve prilike za posao...i to je bila opcija...mada ne bas najbolja) ..evo potpisala sam ugovor za drugu godinu, ima se za kiriju, za odjecu i igracke, nadamo se i izgradnji vlastitog krova nad glavom...dojimo skoro svaka dva sata, po noci lijepo spavamo bez prekida pa mama odmorna na posao ode...ali i dodajemo po potrebi neku malu flasicu adaptiranog ili caja cisto da beba lakse saceka mamu izmedju one dvije pauze za dojenje prije povratka kuci u 18.00, srecom mi je posao na 2 minute taksijem od kuce (taksijem jer imamo brdo...a moglo bi se i pjeske za 5 min)...da je lako, nije...pozelimo se...moja mama je ne moze cuvati a sveki zivi 50 km dalje, mi nemamo tetu cuvalicu...mi imamo tAtu cuvalicu user posted image i sada se povezuju kao sto smo se nas dvije vezale protekla 3.5 mjeseca...sada tata uziva u njenom cjelodnevnom gugutanju a mama dobije zbunjeni pogled kad se pojavi kuci u 11, pa u 15 pa u 18...prezivjet cemo ko i u vrijeme nasih mama user posted image  

user posted image user posted image user posted image user posted image rose svaka čast,samo naprijed,što se mora nije teško,uz malo organizacije sve će biti uredu.I ja sam počela raditi kad je mom A bilo tri ipo mjeseca i to radila sam i noćne smjene a udaljenost od posla sat i po i u potpunosti te razumijem.Samo naprijed i neobaziri se šta drugi kažu ti znaš najbolje šta je i kako je.
Evo mom dječaku je sad nazdravlje dvije godine i hB zdrav je i prav i ništa mu nefali.


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 21:29:29   
rose
ma naravno...evo i tata se vec navikao...pa i kad radi nocnu smjenu do 4,5, ili 6 ujutro...opet ustane u 8 da cuva svoju princezu...a ona opet nekad zna biti i spavalica pa ga pocasti spavanjem do 9 user posted image ...samo nam je petak kritican a ja opet petak radim do 15.00 a ne radim vikende pa nekako i on nadoknadi nedostatk sna...srecom on radi po potrebi pa ima dana i da se uspije odmoriti...ali evo vikendi su njegov rad...tako da smo nas dvoje roditelji na smjenu user posted image srecom ona je jos mala pa ne konta da ja negdje idem i da me nema par sati pa nema jos drame ujutro...al eto i na to se spremam u narednim mjesecima user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 21:45:20   
Dalila Sa
Kad su mali nekontaju,već poslije saznaju,al evomoj nikad ne plače zamnom.Moja mama ga čuva dok ja nedođem s posla.I on se navikao.I vjeruj mi da mi je drago što nije puno vezan za mene,sad je dosta samostalan,i u odnosu na druge dvogodišnjake nije pekav,i kad ga nekad ostavim u nekoj igraoni i sa strane posmatram uopšte me netraži tako se brzo uklopi ko da je s njima sto godina,bori se za ono što hoće netraži mene da mu damuser posted image jako snalažljiv hehee

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 22:36:29   
teacher75
lana je pocela u zadnjih mjesec dana plakati kad idem na posao,a prije nije nikada, place i za mm kad vidi da negdje ide. izbjegavam tu scenu tako sto se iskradam iz kuce dok je teta zapricava, inace cim vidi da oblacim kaput pocinje frkauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 0:42:17   
š t a
joj i ja ću brzo na posao čini mi se teško.Ja sam užasna plačiguza i veliki emotivac   ajoj kako ću??? Volim posao, volim raditi, i znam da neće biti lako ostaviti bebića 8 sati ali šta da radim???
Čuvat će ga malo svekrva pa onda jaslice...........
znam da nije jedini al svakom je svoje
Koko koko nije nama lako


_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 0:58:03   
veeseelaa
mene Boga mi duša zaboljela čitajući postove onih mama koje su prije godine dana počeli ostavljati svoje bebice user posted image user posted image user posted image user posted image kako je to samo tužno žene drage
suosjećam s vama, budite jake i istrajne i uvijek imajte u glavi da radite kako bi djetetu obezbijedile bolji i kvalitetniji život i glavu gore i odmarajte kad god možete
Sretno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 14:16:16   
koka i po
kao i mnoge do sada i ova tema koju sam ja otvorila je malo odlutala od pravog smisla iste.
pod upitnik nije stavljeno pitanje...dali raditi ili ne.....nego kako lakse prevladati svoje osjecaje kada ostavljate dijete nekome na cuvanje.i nije bitno dali je to nana,vrtic ili teta.
besmisleno je raspredati o tome sta je bolje(a i ja sam sama odlutala vodjena pojedinim postovima).
sve ima svoje prednosti i nedostatke.
vodjena prethodnim iskustvom kad sam radila i nosila "loptu"u zelucu radi toga sto sam ostavila dijete nekome na cuvanje,mislila sam da cu cuti par dobrih savjeta kako se nositi sa time a ne ubjedjivanje zasto je dobro biti na poslu a zasto ne.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 15:47:08   
škorpija
lana je pocela u zadnjih mjesec dana plakati kad idem na posao,a prije nije nikada, place i za mm kad vidi da negdje ide. izbjegavam tu scenu tako sto se iskradam iz kuce dok je teta zapricava, inace cim vidi da oblacim kaput pocinje frka


eeee nama ova faza još trajeuser posted image user posted image user posted image , ali većina nas mora raditi, niko ne zna gdje će biti za 5-10 godina, znam dosta slučejav da žena nije raidl, odrekla se "karijere" (smiješno mi zvuči u našim uslovima zato navodni) i ondas e poslije 5-10 godina razvedu, i odjednom mora da se zaposli jer je alimentacija mala i neredovna uglavnom, a nema staža, radnog iskustva već su to neke godine, uh ma na sve čovjek mora mislit

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 16:02:49   
rose
hm mislim da su u razloyima za povratak na posao odgovori na pitanja kako se nositi s tim...radim zato sto zelim svom djetteu osigurati bolju buducnost...nisu sve stvari u zivotu ugodne ni lake pa tako ni odvajanje od malog djeteta...ali ne radimo uvijek sve sto je lako i lijepo...nije lako, stalno pricam o njoj na poslu, zovem, gledam joj slicice...a onda dodje neki poslovni zadatak pa se na to fokusiram i u to dodje vrijeme za prvu pauzu za dojenje...odlazim kuci 2 puta dnevno....mozda je meni i lakse jer je ako nista vidim ta dva puta u toku radnog vremena...prvi dan mi je bilo najteze, noc prije sam je stalno grlila...ali znam da radim za nju i cekam vikende user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Povratak na posao
6.3.2011 16:04:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dalila Sa

Kad su mali nekontaju,već poslije saznaju,al evomoj nikad ne plače zamnom.Moja mama ga čuva dok ja nedođem s posla.I on se navikao.I vjeruj mi da mi je drago što nije puno vezan za mene,sad je dosta samostalan,i u odnosu na druge dvogodišnjake nije pekav,i kad ga nekad ostavim u nekoj igraoni i sa strane posmatram uopšte me netraži tako se brzo uklopi ko da je s njima sto godina,bori se za ono što hoće netraži mene da mu damuser posted image jako snalažljiv hehee
blago tebi mislim nadam se da me niko nece pogresno skontatiuser posted image user posted image
Moj A. od mene ne mrda samo sto me jos (za suknju e vuce sto bi se reklo)user posted image
Ozbiljno kad sidjem kod sveki , on se zaigra ja gledam da smugnem ovaj cim spazi da me nema tu,pocne traziti vikat plakati dok sam tu pored njega sve o.k
Iskreno Ne svidjami se touser posted image al eto snjim sam 0-0 sati non-stop naravno da je vezan .
Kad gdje moram ici sveki kaze place zove te trazi te nista ga ne zanima.
Kad se igra s djecom (kad smo vani) sve gleda jesam li ja tu u blizini
al nemogu rec da se ne bori za svoje stvari.Posto je agresivan po pitanju toga, neda svoje igracke nikomeuser posted image kad dodje od jetrve mali pa oce od A. guralicu autic A. neda place baca se dere se...


(odgovor članu Dalila Sa)
  Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Povratak na posao
8.3.2011 14:50:10   
Majčica
IZVORNA PORUKA: teacher75

lana je pocela u zadnjih mjesec dana plakati kad idem na posao,a prije nije nikada, place i za mm kad vidi da negdje ide. izbjegavam tu scenu tako sto se iskradam iz kuce dok je teta zapricava, inace cim vidi da oblacim kaput pocinje frkauser posted image


Zato sto je veca i zato sto sad znauser posted image To je neka faza koja je i kod nas krenula oko 1,5 godinu i iskreno i sad traje. Ja se i sad iskradam, znam da to ne valja jer je on sad veliki momak, al' sta cu.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Povratak na posao
17.3.2011 18:37:34   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana je pocela u zadnjih mjesec dana plakati kad idem na posao,a prije nije nikada, place i za mm kad vidi da negdje ide. izbjegavam tu scenu tako sto se iskradam iz kuce dok je teta zapricava, inace cim vidi da oblacim kaput pocinje frkauser posted image


Zato sto je veca i zato sto sad znauser posted image To je neka faza koja je i kod nas krenula oko 1,5 godinu i iskreno i sad traje. Ja se i sad iskradam, znam da to ne valja jer je on sad veliki momak, al' sta cu.


eeee čovječe, kako su sva djeca ista, jednostavno dođu u fazu kad skontaju i gotovo. i kod nas još traje plakanje i vješanje o moju nogu kad krenem na posao, a haman mu je dvije godine. zna li neko kad to završava, da li će proći do školeuser posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Povratak na posao
17.3.2011 21:57:58   
rose
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana je pocela u zadnjih mjesec dana plakati kad idem na posao,a prije nije nikada, place i za mm kad vidi da negdje ide. izbjegavam tu scenu tako sto se iskradam iz kuce dok je teta zapricava, inace cim vidi da oblacim kaput pocinje frkauser posted image


Zato sto je veca i zato sto sad znauser posted image To je neka faza koja je i kod nas krenula oko 1,5 godinu i iskreno i sad traje. Ja se i sad iskradam, znam da to ne valja jer je on sad veliki momak, al' sta cu.


eeee čovječe, kako su sva djeca ista, jednostavno dođu u fazu kad skontaju i gotovo. i kod nas još traje plakanje i vješanje o moju nogu kad krenem na posao, a haman mu je dvije godine. zna li neko kad to završava, da li će proći do školeuser posted image user posted image


kad skonta da mu je zabavnije samom ili s nekim drugim user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Povratak na posao
18.3.2011 8:39:46   
Nedi
IZVORNA PORUKA: škorpija



eeee čovječe, kako su sva djeca ista, jednostavno dođu u fazu kad skontaju i gotovo. i kod nas još traje plakanje i vješanje o moju nogu kad krenem na posao, a haman mu je dvije godine. zna li neko kad to završava, da li će proći do školeuser posted image user posted image


Kad završi ovaj ciklus plakanja očekuj opet iduće godine sve iz početka. Jednostavno im dođe period, N ima 3 god i zadnju sedmicu se tako ponaša a već smo ranije prošli.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Povratak na posao
18.3.2011 9:15:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: škorpija



eeee čovječe, kako su sva djeca ista, jednostavno dođu u fazu kad skontaju i gotovo. i kod nas još traje plakanje i vješanje o moju nogu kad krenem na posao, a haman mu je dvije godine. zna li neko kad to završava, da li će proći do školeuser posted image user posted image


Kad završi ovaj ciklus plakanja očekuj opet iduće godine sve iz početka. Jednostavno im dođe period, N ima 3 god i zadnju sedmicu se tako ponaša a već smo ranije prošli.



moj sin koji ima 2 godine je to radio do prije mjesec-dva, pa mi je psiholog rekao kada sam s njom razgovarala, ali ne zbog toga da se ne zacudimo ako krene opet plakati kada neko krene i to moze trajati do 3 godine, pa sad.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Povratak na posao
8.5.2011 22:52:50   
lost
Prekosutra se vraćam na posao nakon tačno 11 mjeseci...
Valja se vratiti u životnu  kolotečinu i drago mi je zbog toga dosta mi je više i kuće... A bilo je lijepo malo i odmoriti vala user posted image  Samo da mi se još M navikne na jaslice i super...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Povratak na posao
8.5.2011 23:11:48   
škorpija
lost drago mi je čuti da se neko raduje povratku na posaouser posted image

joooj ja se poslije 14 dana godišnjeg trebam vratiti na posa i već noćima ne mogu da psavam, sve me u stomak zavrće kad na to pomislim, a tako smo se navikli jedno na drugo user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Povratak na posao
9.5.2011 0:00:56   
lost
IZVORNA PORUKA: škorpija

lost drago mi je čuti da se neko raduje povratku na posaouser posted image

joooj ja se poslije 14 dana godišnjeg trebam vratiti na posa i već noćima ne mogu da psavam, sve me u stomak zavrće kad na to pomislim, a tako smo se navikli jedno na drugo user posted image

 
I mene stomak zavrće ali samo zbog moje curice, jer znam da će i ona patiti bez mene. I mi smo se navikle jedna na drugu, pa eto 11 mjeseci smo zajedno, nismo se odvajale nikako ni na par sati, pa je stoga još teže sada ovo odvajanje.
A radujem se povratku na posao, fali mi i posao pomalo a i druženje s kolegama, jer sam porodiljsko provela uglavnom kući s bebom slabo sam izlazila i družila se...
Na posao moramo ali zato svaki slobodan trenutak iskoristiti maximalno sa svojim dušicama... Ja svoju M izgnjavi ovih dana, samo je mazim ljubim grlim jer znam da ću poluditi koliko će mi nedostajati user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Povratak na posao
9.5.2011 10:10:33   
veeseelaa
drage moje ženice meni je ovo jedna od tužnijih tema na RR
iščitala sam haman sve postove i tako sam user posted image user posted image user posted image
Iako radim već 1,5 godinu /nakon isteka porodiljskog/ svake nedjelje se potresem jer ujutru moram na posao... i tako brojim dane do petka i tješim sama sebe pa brzo će proći, pa vikend je naš, pa praznici....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Povratak na posao
25.8.2012 15:55:42   
Monaa
U uzasnoj sam dilemi. user posted image Mojoj bebici je sada 4 mjeseca a ja sam dobila ponudu za posao koju mi je jako tesko odbiti. Radi se o poslu u skoli koja je 5 minuta udaljena od kuce. S jedne strane mislim da je prerano ali opet razmisljam o tome da je blizu te da to nije posao od 8 sati, znaci mene nema max 5-6 sati a nekada necu imati cas za casom pa mogu doletiti kuci da je podojim. Morala bih unajmiti i tetu cuvalicu. Ima li neko slicno iskustvo da mi kaze da li se to prerano odvajanje odrazava negativno na dijete?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Povratak na posao
26.8.2012 0:04:09   
animagical
imas pravo an dvije pauze po sat vremena, za dojenje

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Povratak na posao
26.8.2012 10:15:13   
Monaa
Ali kako su izaci na pauzu s obzirom da je skola u pitanju i da postoji raspored casova, ne mogu tek tako otici sa casa. user posted image Da li mogu ja od njih traziti da mi prilagode raspored?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Povratak na posao
26.8.2012 19:50:34   
animagical

IZVORNA PORUKA: Monaa

Ali kako su izaci na pauzu s obzirom da je skola u pitanju i da postoji raspored casova, ne mogu tek tako otici sa casa. user posted image Da li mogu ja od njih traziti da mi prilagode raspored?

mislim da mozes, u svakom slucaju duzni su ti dati tih dva sata za pauzu, a vjeruje da cete se dogovoriti kada da ih koristis....

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Povratak na posao
26.8.2012 21:43:14   
pahuljica_25
Ohh dođe vrijeme da i ja pišem na ovoj temi,a kao da sam jučer otišla na bolovanjeuser posted image
Vraćam se na posao aBd 03.09. beba će imati punih 10 mjeseci...Danas prvi put došla teta koja će ga čuvati...On je fino prihvatio,igra se sa njom,smije se sve ok,a u to nisam ni sumnjala jer je jakooo društven,ni na koga još nije zaplakao,bez obzira ako je novo lice.Međutim,problem je uspavljivanje,do sada je uvijek spavao uz dojenje,i danas su bile krokodilske suze dok ga je teta pokušavala uspavati,ma jecao je,a ja....uhhhh srce mi se steglo dok sam ga slušala iz druge sobe...E sad ako ima neko pametan savjet kako što lakše ovo prebroditi neka pišeeuser posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Povratak na posao
26.8.2012 22:27:27   
škorpija
mislim da si trebala angažovati tetun puno ranije, barem mjeswc ranije da povremeno dolazi, ali sad e nebitno to, da li bebac koristit cucu, ili da ga teta ljuja i uspavljuje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *