|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija i dojenje
23.4.2012 9:43:48   
emma.L
Panika i kod nas user posted image . S prvim djetetom sam dobila odmah nakon 40 dana, a s drugim točno dva mjeseca nakon poroda i u dan je točno dolazila 4 mjeseca. Sad odjednom nema ništa iako sam trebala dobiti 5.4. ili negdje oko og datuma. Radila sam test, negativan je, ali mene buni što me bole križa i stomak i loša sam kao pred mengu evo cijeli mjesec user posted image . Dakle simptomi PMS-a me drmaju a nje nigdje.

Toliko sam se radovala jer bi s ovim mjesecom počela piti pilule, bila bih zaštićena, normalna žena napokon user posted image ... a ona izostane.
Nego,znam da hormoni divljaju i da može biti preskakanja, ali me zanima hoću li ja ako ne dobijem još pola godine cijelo vrijeme biti neuračunljiva?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.5.2012 10:29:33 >


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mama_aBd)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Menstruacija i dojenje
18.6.2012 14:00:39   
RICI
Pretala dojiti prije nepunih mjesec dana zadnji ciklus bio 18 maja, inače ciklus uredan 28 do 29 dana, i sad menzesa nema. Nadam se da je to sve posljedica uzburkanih hormona zbog prestanka dojenja, mlijeko još nije u potpunosti presušilo ima ga još al bistre boje.

Forumašice iskustva ima li po ovom pitanju, da li ciklus izostaje zbog nedavnog prestanka dojenja ili je trudnoća u pitanju user posted image uh samo mi još to fali uhhhhhhhhh.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Menstruacija i dojenje
18.6.2012 14:07:48   
Teddy Bear
RICI, ne mora znacit da je trudnoca u pitanju, moguce da su hormoni, al da budes mirna skokni po jedan testic, cisto da znas na cemu si, pa nam javniuser posted image

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Menstruacija i dojenje
19.6.2012 9:52:38   
RICI
Svakako ću test uraditi, al osjećam da to nije trudnoća nego se hormoni uzburkali, još jednom mi se desilo da kasni 7 dana kad je N počela slanu hranu jesti manje dojila.
Javnem rezultate testa kad uradim

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Menstruacija i dojenje
21.6.2012 12:05:42   
RICI
Test juče kupila kad jutros crvena stigla, ipak je do hormona, prestanak dojenja to je uzrok kašnjenja.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Menstruacija i dojenje
24.7.2012 11:29:16   
cvjetich
Drage moje,porodila sam se prije 3 mjeseca. Mjesec dana nakon poroda sam dobila menstruaciju. Predprosli mjesec sam isto dobila,vise smedji iscjedak. Meddjutim,ona sad meni kasni 5 dana,uradila test,negativan. Da li je to zbog dojenja ili hormona? Jel neka od vas imala ovakav slucaj ili da idem doktoru?user posted image pozz

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Menstruacija i dojenje
24.7.2012 11:48:17   
Monaa
Nista se ne brini to je normalno, ja sam prvu dobila tek nakon 2,5 mjeseca od poroda i to je trajalo samo 2 dana isto smedjkasti iscjedak. Meni je dr rekao da je moguce da ne dobijem 4-6 mjeseci nakon poroda a neke zene i do godinu dana. Tako da je to sve normalno, do hormona je. Pogotovo ako si jos radila i test nemas sta da brines.

(odgovor članu cvjetich)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Menstruacija i dojenje
4.8.2012 18:45:35   
animagical
samo da dopisem na temu...bebi je skoro 11 mjeseci a menstruacije jos nema... osjecam se uzasno napuhano, cak mi i poneka bubuljica izadjeuser posted image da hoce vise...

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Menstruacija i dojenje
4.8.2012 20:43:14   
Dz3ni
Evo i ja jedva čekam svoju user posted image
Već sam jednom dobila i to 46. dan od poroda user posted image Doduše trajalo je samo jedan dan (zbog toga čak ne mogu ni biti sigurna da li je u pitanju menstruacija...) i evo sad mi kasni već 13 dana. Nisam valjda toliki peh da već ostanem trudna...bebi je tek dva i po mjeseca. user posted image Malo mi je lakše kad vidim da se većini poremetio ciklus, ali me opet brine. Luda sam ovih dana kao kad sam trudna bila, rasplačem se svako malo itd. Možda je samo PMS user posted image Ma ako ne dobijem sutra, u ponedjeljak definitivno kupujem test.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Menstruacija i dojenje
4.8.2012 23:49:55   
M kao Mama
i ja dobila, bebi nema još dva mjeseca, štrajkuje mi dojenje, vjerujem da to ima neke veze

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 0:06:14   
mala_sa
Mi smo uvijek imali strajk u dojenju prva 2 dana user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 0:08:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mi smo uvijek imali strajk u dojenju prva 2 dana user posted image



znaći ne ginu mi apauini, strašno, što kažete samo što ne ne udara kad joj prinesem dojuku, zar je to toliko ružno mlijeko ili šta već

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 0:18:42   
Hanady RR
nije lama ružni mlijeko...
već je najčešće refluks opuštenosti istoga poremećen jer i mi u PMS-u i u oprvima dnaima imannjauser posted image nismo baš najsmirenijeuser posted image

mislim da je najbolje precopirati kako to lejla naša lijepo objasni

''Mlijeko nekad jednostavno blokira u dojkama, najčešći uzrok je psihički stres. Znači mlijeko je tu, i dalje se proizvodi, ali ne može da se otpusti i krene iz dojki. Za to je potrebno djelovati na opuštanje majke, što prisniji kontakt sa bebom, kontakt gole kože majke sa golom kožom bebe, možda zajedničko tuširanje, a pri tom ne forsirati dojenje jer neuspjeh samo povećava majčin stres i nervozu pa unazađuje proces.

PMS kod nekih žena djeluje na dojenje tako da poremeti refleks otpuštanja, i nešto malo uspori proizvodnju, a kod beba često izazove potrebu za pojačanim, najčešće nočnim dojenjem, pa se majke poboje da je dijete gladno, da je mlijeka manje, pa krenu provjeravati, pa ne mogu izdojiti, pa se uspaniče, pa onda tek to sve blokira i eto začaranog kruga.

Najbolje rješenje je povjerenje u vlastito tijelo i svijest da se takve stvari normalno dešavaju, ali isto tako normalno prolaze.''

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 0:26:27   
mala_sa
Mi smo ta 2 dana jedino uspjevali dojiti nocu, ili dok je jos u "uspavanom" stanju; inace ako je budan uopste je nije htio ni staviti u usta, cim bi je pomirisao poceo bi okretati glavu i odbijati siku. Meni je licilo, isto kao da mu "smrdi" pa nece da doji user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 1:23:30   
Lejla Ka
Može se desiti i da mlijeko malo promjeni ukus što nekim bebama smeta. Sve je to u glavnom kratkotrajno, i nema opasnosti za bebu, no majci je svako odbijanje hranjenja normalno stresno.

Nema potrebe da se brinete, samo strpljivo i da znate za ubuduće ako se ponovi kako da reagujete.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 10:58:00   
animagical
ja dobila menstruacijuuser posted image vala, i vakat joj je bio, zadnja bila 2. decembra 2010user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 14:48:24   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

ja dobila menstruacijuuser posted image vala, i vakat joj je bio, zadnja bila 2. decembra 2010user posted image


Uh pa ti bila skroz zaboravila kako to izgleda user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Menstruacija i dojenje
5.8.2012 23:46:25   
animagical
upravo tako, meni ova dosla kao prva, ona pubertetskauser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Menstruacija i dojenje
29.11.2012 14:43:43   
adonermy
drage moje zene porodila sam se u aprilu i do sad sam imala redovne menstruacije,bebi je 7,5 mjeseci i sad mi kasni 10 dana da li je moguce da nije trunoca da je do hormona il dojenja,jer me stomak boli kao da cu dobit pa javitee molim vas user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Menstruacija i dojenje
29.11.2012 14:46:47   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: adonermy

drage moje zene porodila sam se u aprilu i do sad sam imala redovne menstruacije,bebi je 7,5 mjeseci i sad mi kasni 10 dana da li je moguce da nije trunoca da je do hormona il dojenja,jer me stomak boli kao da cu dobit pa javitee molim vas user posted image user posted image

dok dojis sve je moguce da kasni zbog hormona

al najbolje je kupi test trakicu gravignost 3,5km i provjeriuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu adonermy)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 8:29:53   
Crnkica
ja zadnju imala u avgustu 2011.g i još malo zaboraviću kako izgleda menga user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 9:42:54   
Dz3ni
Evo mene, opet mi kasni i to ovaj put ozbiljno. Zadnju user posted image dobila 20.10. a danas 30. 11. Prije trudnoće su mi ciklusi bili kraći, 25-26 dana otprilike, znači trebala dobiti nekad 15.11. Valjda nisam trudna opet, čuvamo se ali me neka šuha spopala user posted image jer imam dosta simptoma, vjerujte strah me test uraditi.
Piški mi se stalno, ali imala sam neku urinarnu infekciju nedavno pa je možda to...onda stalno sam umorna i spava mi se ko kad sam trudna bila na početku ono. Nervozna sam i razdražljiva već danima, valjda je PMS. Jadni mm, juče sam se izderala na njega, a on ni kriv ni dužan user posted image Grudi su mi iste kao i inače, ali dojim pa mi to nije pokazatelj...i ne boli me ništa.

Uhh žensko prokletouser posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 9:51:07   
vjestica
ne znam što se mučiš i brineš, vjerovatno bespotrebno, kad sve nedoumice možeš brzinski riješiti testom user posted image
i zašto sebe a i ostale žene degradiraš tom rečenicom prokleto ženskouser posted image
mene fakat vrijeđa kad žene tako govore

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 9:56:41   
ninuska
Mozes biti u iscekivanju jos koji dan i jesti se, ali ti je bolja opcija da uradis test i rijesisi dileme. Znam da te panika uhvatila, ali sto prije saznas bice ti bolje, vjeruj. A, mozda test bude negativanuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 11:22:32   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: vjestica

ne znam što se mučiš i brineš, vjerovatno bespotrebno, kad sve nedoumice možeš brzinski riješiti testom user posted image
i zašto sebe a i ostale žene degradiraš tom rečenicom prokleto ženskouser posted image
mene fakat vrijeđa kad žene tako govore

Ama kakvo degradiranje, ja obožavam što sam žensko, ovdje sam mislila blago muškarcima što ne moraju računati cikluse i pratiti kad su dobili i općenito što se ne moraju natezati na porođajnom stolu. I ne znam ženu koja se ne slaže sa ovim. Ruku na srce, muškarcima je puno lakše, sreća samo što biti žena ne znači samo prolaziti kroz sve ovo, već ima puno više pozitivnih strana.
Ali kad se to na forumu napiše u nekom obliku, odmah neko negodovanje i problem, a da se mozak malo uključi prije nego što se napiše bilo šta da bi se računao post više - suvišno. I većina nalazi za pravo da napiše bilo šta, bilo kome pa čak i ako veze nemaju, niti ikakvo iskustvo vezano za problem. Mislila sam da ovaj forum postoji da bi se podijelila iskustva, i pozitivna i negativna, dao kakav isprobani i provjereni savjet, radi podrške i druženja, a ne da se traži dlaka u jajetu.

(PMS user posted image user posted image )

IZVORNA PORUKA: ninuska

Mozes biti u iscekivanju jos koji dan i jesti se, ali ti je bolja opcija da uradis test i rijesisi dileme. Znam da te panika uhvatila, ali sto prije saznas bice ti bolje, vjeruj. A, mozda test bude negativanuser posted image


Eh, sad ontopic user posted image ninuska, mene najviše i brine ovo možda user posted image . Znam ja uraditi test, ali stvarno me strah šta će pokazati jer stvarno nismo spremni na drugo dijete ni finansijski, a ni psihički. Naravno da ću ga uraditi, ali ovaj post je napisan sa željom da se javi neka ženica sa sličnim iskustvom, možda sa ovim simptomima i da li je na kraju bila trudna ili ne. Ali će test na kraju ipak presuditi user posted image samo eto da se tješim dok ga ne uradim. user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *