|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:01:46   
stella
Hanabanana,ona je tek pocela jesti svaki dan po tri obroka 20-og decembra.Skontala sam da ustvari nema vremena da jede.Pa mi je tada pukao film i stavila sam je u krilo i onako malo nazor je hranila par puta,ona se bunila a sad fino jede i rijetko se buni,jos uvijek u krilu jede.Osim kad je supa onda pojede u hranilici.Prije toga smo sve zivo pokusali i nije islo.
A sto se tice hrane u krutom stanju nema sanse da sta pojede izgnjavi i baca nista u usta ne stavlja vec joj mixamo.A ako sta i stavim ona ispljuje.
Probacu joj te obroke za stariju djecu mixati pa davati da jede.
Hvala svima na odgovorima.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:08:38   
hanabanana
Ma i ja sam svojoj Hani skoro do 18 mjeseci miksala, osim neke hrane: bananu, pavlaku s mrvicama kruha ( pa sve dobro izmješam ), mladi sir izmiješam dobro sa viljuškom, jaje isto tako ispečem na maslacu i mlijeku...
Ništa zato, neka jede kako hoće, svako nauči žvakati. user posted image

Da joj staviš na tanjur jabuku, krušku ( komadiće ) možda će početi sama čopati?!

Ja sam tako stavljala Hani od početka, pa je nešto i htjela pojesti a da nije smiksano.



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:13:29   
rozi
IZVORNA PORUKA: MELLI

Joj i mene zanima ta količina.Ja ovog svog mišura ograničavam na nekoliko kašikica,onda on počne da plače i gunđa,traži još,a ja ne smijem da dam i tako u nedogled.I ja sam tek prije dvadesetak dana počela sa dohranom pa nekako kontam puno mu je,ali sam kao i ti neki dan odlučila da mu dam koliko može pojesti.Podojio je a nakon petnaest minuta spucao cijelu hippovu kašicu od jabuke.Mislila sam da će eksplodirati,ali nije,ukakio se do vrata nakon pola sata i tržio da dojiuser posted image Halo ????????Ne kontam??????????
Ima li ko kakav pametan savjet.
Meni je ovo drugo dijete,ali je totalno drugačije od prvog pa se ovako s vremena na vrijeme gubim.S prvim sam uspjela nekako postepeno sve izbalansirati,ali ovaj mali bi ko nešto malo preskakao i ubrzavao.Izludiće meuser posted image


Meli , ja se ne bih brinula ako se ukakio.  Ovaj moj se bas pati, stomak mu se napuse, evo opet 2 dana nije kakio.  Vec sam mu ukidala jednom dohranu,ne mogu opet, tj . ne smijem.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:19:52   
stella
Probala sam i jos uvijek probam al ona uopste nece ni kad je gladna ni komadic u usta da stavi.A i ja se nadam da ce nekad poceti jesti tu krutu hranu a dotada cu se naoruzati strpljenjemuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:20:51   
stella
I da,zaboravih sve drugo stavlja u usta osim hraneuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:29:09   
MELLI
Rozi ne brine mene što se ukakio,čak šta više,morao je negdje izbaciti višak.Mene brine ta količina,bojim se da je puno dati mu čitavu kašicu ovako na početku dohrane.Nisam pametna,da li da osluškujem njegove potrebe ili da se ipak držim tih famoznih nekolko kašikica dnevno.On je oduševljen svim što sam mu do sada ponudila( jabuka,banana,kruška,riža).
Ti bi možda mogla kao što neko gore reče,pokušati nešto laganije ponuditi kao obrok.Možda ipak nije spreman za dohranu,ako ima tako zatvor poslije obroka.
Mislim da nije problem ni dohranu uvesti sa osam- devet mjeseci.Ja sam prvoj bebi sa osam mjeseci tek ponudila da nešto proba,danas s njom nemam nikakvih problema kada je ishrana u pitanju.Jede sve što joj serviram.
Sve su bebe drugačije i svaka zahtjeva poseban pristup i tretman.user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 17:59:19   
Ilhana RR
Ja kad sam mojoj maloj pocela da dajem davala sam joj oko kaskicu prvi put pa onda po dvije i posle toga sam joj davala dok ona sama "nekaze" stop...

bila sam je fino naucila da jede tri obroka dnevno plus hapa po potrebi ali pocese joj zubici i onda se razboli pa je bila prestala da jede gustu hranu, jedva i hapu jela. Dok se nije razbolila jela je skoro dvije velike teglice hrane dnevno, kasu i voce.

Napokon sam je ponovo naucila da jede normalnu hranu, sada jede jednu teglicu veliku 200gr dva obroka i kasu sva tri obroka jede. Ujutru za dorcuak i druga dva obroka kao dezert. Hapu jede samo ujutru i navece sada...

A inace nesikiram se dal je gladna ili ne jer ona to uvijek "kaze"... koliko god da pojede ona uglavnom znam da ce hapom zavrsiti ako nista..


Imam ti jedan prijedlog, kad bude malo veca i pocela da jede malo bolje. Da znas da si promjenila obrok dadni joj obavezno odma nakon jela da doji, ako nebude htijela da jede to znaci da si promjenila jedan obrok i znas odprilike koliko hoce da jede tokom obroka.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 23:54:56   
boogy woogy
Rozi, stvari koje si gore navela: kuhana jabuka, banana, riza...ta hrana inace zatvara, pa mozda je to razlog zatvora kod tvoje bebe. Kad je moj bebac imao proljev, pedijatrica nam je rekla da mu dajemo ovu hranu. Inace, sok od jabuka OTVARA a skuhana jabuka ZATVARA.
Stella, u jednom casopisu za mame i bebe sam procitala (pa probaj ovaj trik) da na tanjiru napravis lice klovna od komadica mrkve, jabuke itd. Sto sarenije to bolje i pusti Hani da sama pojede "cika klovna"user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
5.1.2009 2:21:01   
stella
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Stella, u jednom casopisu za mame i bebe sam procitala (pa probaj ovaj trik) da na tanjiru napravis lice klovna od komadica mrkve, jabuke itd. Sto sarenije to bolje i pusti Hani da sama pojede "cika klovna"user posted image


Probacu jos i to,hvala.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
5.1.2009 3:39:12   
Mimi22
IZVORNA PORUKA: MELLI

Rozi ne brine mene što se ukakio,čak šta više,morao je negdje izbaciti višak.Mene brine ta količina,bojim se da je puno dati mu čitavu kašicu ovako na početku dohrane.Nisam pametna,da li da osluškujem njegove potrebe ili da se ipak držim tih famoznih nekolko kašikica dnevno.On je oduševljen svim što sam mu do sada ponudila( jabuka,banana,kruška,riža).
Ti bi možda mogla kao što neko gore reče,pokušati nešto laganije ponuditi kao obrok.Možda ipak nije spreman za dohranu,ako ima tako zatvor poslije obroka.
Mislim da nije problem ni dohranu uvesti sa osam- devet mjeseci.Ja sam prvoj bebi sa osam mjeseci tek ponudila da nešto proba,danas s njom nemam nikakvih problema kada je ishrana u pitanju.Jede sve što joj serviram.
Sve su bebe drugačije i svaka zahtjeva poseban pristup i tretman.user posted image
Ja sam pocela da mu dajem kasice od 4 mj na pocetku jedna mala kasica pr:hipp podelim i dajem ujutro i popodne.Nikad se nisam drzala do 1 pa 2 pa 3 kasike.Sada jede po celu kasicu.Od prvog dana kad sam pocela sa dohranu on je imao zatvor ustvari ne pravi zatvor nego je kakio na 3 dana i malo tvrdiju stolicu sto je normalno kad pocne da jede.To je sve novo za bebama i zato se to desava neki dobijaju proliv a neki zatvor.Probaj sa sljive ima i sokici i kasice daj 1-2 dana i videces.Moze i kruska i kajsija i to pomaze.samo malo izbegavaj banane oni uvek ucvrstavaju stolicu.A isto sam primetila da kad sam pocela da mu dajem kasice od povrca malo se regurisala stolica.pozdrav


_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
5.1.2009 19:47:37   
rozi
Melli, mislim da nakon 20 dana dohrane cijela kasica (ona mala ) nije puno.  Ako super prihvata jos bolje.

Ovaj moj 3 dana nije kakio, pa je onda 3 puta u toku dana. Evo danas opet ne kaki. 

Boogy woogy, nisam znala to da kuhana jabuka zatvara, svi recepti za prve hape su sa kuhanom. Ne znam smijem li mu dati svjezu? Banane mu nisa  davala , ali jesam krusku, rizine pahuljice i palentu.

Napokon sam nacunjala domace sljive od jednog djeda, zamrznute od ove godine. Da li je to ok za dati bebi?

I kako da ih pripremim, jel ok da ih skuham , pa odstranim kozicu i na kraju propasiram?

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
6.1.2009 11:05:34   
Suzana
Rozi,
 
Bananu slobodno daj bebici, moji je jedu vec 2 mjeseca i vise skoro pa svakodnevno. Ona koja nije zrela zatvara, a lijepe zute zrele banane su sasvim OK.
Svjezu jabuku takodjer mozes dati, ona protjera (barem je moje djecake), a vidim da ti mali pati od zatvora.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
6.1.2009 11:52:26   
boogy woogy
Rozi, evo ti jedan recept sa sljivama od iskusne mame (www.tratincica.blogger.ba)

2. Majka šestomjesečne bebe me je pitala šta raditi kada npr. hoće da da šljive a nije sezona šljiva jer je ista protivnik HIPPovih kašica jer sadrže šećer.
Kada čovjek počne sa dohranom obično brzo ispuca ono što beba može jesti prvih mjesec-dva i onda mu se čini da stalno vrti jedno te isto. A kako u sezoni nema više od nekoliko vrsta voća i povrća tim više se čini da dijete jede jedno te isto. Uglavnom, što se tiče šljiva npr. mami sam savjetovala da kupi suhe šljive. U principu suho voće je super stvar i za stariju djecu, a za mlađu isto tako. Kada nije sezona npr. marelica/kajsija i šljiva, brusnica i sl. uvijek se može kupiti suho voće koje se samo skuha u vodi i pomiješa sa npr. zobenim pahuljicama, rižolinom, prosom, grizom i sl. i ukusan obrok je tu. Konkretno što se tiče šljiva ja bi ih skuhala u vodi, izvadila, povadila košpice, u toj vodi skuhala zobene pahuljice, i onda bi sve zajedno izmiksala štapnim mikserom da dobijem kašu i tako davala svojoj curi. Ne sjećam se tačno od koliko mjeseci idu zobene pahuljice ali to može da se provjeri u tablicama dohrane. Jedini problem sa suhim šljivama je što "protjeraju" :))))



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
7.1.2009 21:48:03   
rozi
EE, super, bas vam hvala. Ne jede jos zobene , ali mogu prosane ili kukuruzne. Dva dana sam mu dala sljive iz zamrzivaca i evo danas, treci dan je kakiouser posted image

Davacu mu i suho: sljive , marelice, nemam drugog izbora. Jeste da i tom vocu ne znam porijeklo, ali nema mi druge , kada nemam domace.

A tacno, bas mi se cini da stalno jede istouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
8.1.2009 10:35:08   
Suzana
Za sve Sarajke koje bi djeci davale suho voće kao što su šljive - mislim da je Butik Badem na Čaršiji provjerena varijanta. Ja jako volim tu radnjicu i sve njihove začine, ma sve što nude...
A u svako doba dana je puna, što znači da je promet veliki i samim tim vjerujem i kvalitet namirnica koje prodaju...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
9.1.2009 23:07:15   
stella
IZVORNA PORUKA: stella

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Stella, u jednom casopisu za mame i bebe sam procitala (pa probaj ovaj trik) da na tanjiru napravis lice klovna od komadica mrkve, jabuke itd. Sto sarenije to bolje i pusti Hani da sama pojede "cika klovna"user posted image


Probacu jos i to,hvala.

Misija propala,cika klovn je zavrsio na svakom drugom mjestu osim u ustimauser posted image

a sto se tice kolicine hrane,skontala sam da je bolje da je bas ne pretrpavam jer mi je nekoliko puta povratila.kad vidim da bas nece,bez obzira sto je lagana hrana,onda joj prestanem davati.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
9.1.2009 23:28:23   
dinaa
Moje pravilo je dajt im neka jedu koliko hoce,a kad nece nemojte ih siliti,jer iako su mali i oni znaju koliko im je dovoljno.Ovako ja radim sa svojom djecom mada se i meni cini da nekad pojede ova mladja pravo puno i kontam pa gdje joj stane,a nekad par zalogajcica i gotovo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
10.1.2009 13:03:29   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: stella

Misija propala,cika klovn je zavrsio na svakom drugom mjestu osim u ustimauser posted image



user posted image user posted image user posted image E bas si me nasmijala. Haj barem si probala. Mogu misliti kako joj je bilo zabavnouser posted image user posted image Ljubi Hanci

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
10.12.2010 15:10:58   
samedi
Ja imam problem i sa gustom hranom a i sa mlijekom,jednostavno nemam nacina da je natjeram da pojede koliko treba. Ujutro oko 7-8 se budi i pije 120 ml mlijeka,cesce i manje,ja joj napravim 120 a ona popije koliko hoce,skoro nikad ne popije sve. Onda nakon sat i po,ili nakon dva sata joj dajem mlijecnu kasicu kao dorucak,pojede jako malo,napravim joj pola male zdjelice ona pojede pola od toga. Onda ide spavanje i budjenje oko 12 kad opet pije 120ml mlijeka ,oko 3 opet pije mlijeko i oko 5 joj ponudim vocnu kasicu ili povrce za veceru-opet pojede isto kao za dorucak. Nakon toga opet pije flasicu oko 7-8 nekad cak i oko 9 i onda ide na spavanje. Znam da je to jako malo mlijeka kolicinski i malo guste hrane,ali kako da je natjeram da popije vise mlijeka? Ili da joj dajem vise guste hrane? Da joj uvedem i rucak? Sumnjam da bi vise pojela nego sada. Namjerno napravim pauzu izmedju flasice i kasice ne bi li ona vise pojela ali to se ne desava. Kad pojede kasicu dam joj mlijeka da se napije umjesto vode,ne bi li bsr malo vise mlijeka popila a ona samo malo popije i gotovo,ali zato se nece okaniti flasice dok ne popije sok,koji joj skoro nikad ne dajem jer znam da ce ga popiti naiskap a znam i da moze vise pojesti i popiti mlijeka ali jednostavno nece! Cim se malo zasiti ona pocne kenjkati i nece da proguta zalogaj. Ovaj problem traje vec mjesec i po,skoro dva mjeseca. Oduvijek je slabo pila mlijeko ali mislila sam da ce vise htjeti jesti. Sve sto sam joj smjela dati da jede davala sam ali nema nista sto ona posebno voli da jede pa da smaze sve,osim banane ali ne mogu joj davati bananu svaki dan,trebalo bi i nesto drugo da pojede. Sta da radim,ima li neko prijedlog?

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
10.12.2010 19:52:19   
samedi
znam da ova tema nije trenutno "in" ali ima li neko da mi odgovori? neki pametan savjet?

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
10.12.2010 21:36:16   
puma
samedi draga,
po meni to koliko si napisala da pije dnevno mlijeka, je sasvim dovoljna doza za njen uzrast... jer moras imati obzira da ipak jede i jos nesto pored mlijeka, sto znaci da je relativno sita... ako ti se jos ne budi po noci da jede, to po meni znaci da je dijete zdravo i sito i da jede onoliko koliko je dovoljno... samo bih savjetovala da joj dajes sto vise prirodne hrane (koliko je to moguce) a da izbjegavas kupovne kasice i te stvari... umjesto da kupis npr. kasicu od banane, ti kupi svjeze banane pa izgnjeci dobro i tako joj daj... ipak je svjezije i prirodnije puno zdravije... cmokara user posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 16:11:22   
edinna
mom bebcu je 5 i po mjeseci i pocela sam mu davati cvrstu hranua al po 2 kasikice iako i to nece imate li neki prijedlog za hranjenje jer jedva ga natjeram da pojede i pola kasikice inace vecinu izbaci i napravi grimasu?hvala unaprijed

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 16:14:21   
bebacha
nase bebe su istog uzrastauser posted image
namoj ga tjerat,vjerovatno jos nije spremam.sacekaj pa pokusaj opet.
moj sad pojede otprilike kolicinu koja stane u malu Frutek kasicu.ima jedan obrok dnevno,jedan dan slatki,jedan dan slani


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 16:21:07   
edinna
inace ja samo dojim ga od pocetka tako da nezna nizasta drugo osim za mlijeko a nadam se da ce poceti uskoro fino papati,iako njemu godi i samo dojenje jer dobro napreduje al imam osjecaj nekad da mu je malo jer zna dojiti svaki sat i pol

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 16:26:47   
bebacha
isto nam je tako.u biti ja njemu nedajem kasicu svaki dan.nego kad vidim da stalno trazi da doji i nakon sto pojede vise netrazi da doji.znaci da je bio gladan.



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *