|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 9:30:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mala mu
i šta strahovi prolaze kada user posted image pođe na fakultet

... a šta ako dijete ne bude željelo ići na fakultet?!user posted image
Kažem vam ja, riješit ćemo se mi ovih strahova kad nas ne bude više...user posted image

(odgovor članu mala mu)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 9:34:32   
Nunichi
Ja vise nisam paranoicna. user posted image user posted image user posted image
Bila sam neko vrijeme i shvatila, da ako tako nastavim nista nema od mene. user posted image A imala sam sve te iste strahove kao i ostale, ali stvarno kad krenem tako razmisljati pa nikad prestati, samo se nadovezuju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 9:47:07   
bebano
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ja vise nisam paranoicna. user posted image user posted image user posted image
Bila sam neko vrijeme i shvatila, da ako tako nastavim nista nema od mene. user posted image A imala sam sve te iste strahove kao i ostale, ali stvarno kad krenem tako razmisljati pa nikad prestati, samo se nadovezuju. user posted image



Potpisujem! Znate ono kada covjek negativno razmislja, negativno ce i prizvati. Mislim da ne treba biti paranoican, jer time ne cinimo dobro ni sebi, a bogme ni svojim bebicama. I ja sam, kao i sve mame, dok je Lukica bio mala bebica, stalno gledala da mu dekica ne dodje na usta, provjeravala dise li itd. Medjutim kako je malo porastao, vise se ne opterecavam tim stvarima. A sada da idem tako daleko i mislim sta ce biti kada se ozeni, hoce li upisati fakultet, ma to mi je bas bas daleko i time se ne opterecujem. Jedina mi je zelja da on meni bude zdrav i strah me je bolesti (nedo Bog). To je najveci strah koji imam, a ostalim stvarima se ne zamaram. Kako budu dolazile, tako cemo ih rjesavati user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 9:57:01   
mamina princeza
meni se cini da ja kako vrijeme ide jedne strahove potskujem druge stvaram :) mada sam i ja sad dosta popustila morala sam sta cu da ne izludim skroz....

ipak mislim da su meni pravi strahovi nastupili kad se moja Dz pocela kretati 8 puzati i hodati)  tad me je nekako bas pocelo biti strah jel ona se stalno u glavu udara nigdje drugo. mada sam sad i na to navikla :)
nekad nisam dala drugim apuno oko nje ja sam htjela da joj dajem hapu uvijek ( kad je bila manja i jela iskljucivo adaptirano na flasicu), ja sam voljela najvise da ja guram kolica nekako bila najsigurnija i sve slicno. sad jedva cekam da je neko drugi nahrani  user posted image

i sad sam dosta strasljiva mada sam popustila npr: do sada je tri puta prespavala kod moje mame ,mada sam ja non stop zvala pitala slaal poruke ....hehehe
sad jos da je pustim kod jos  svekiuser posted image malo teze al moracu i to prevalit nekako.

zbog toga svega i mog nekog zastiticnog stava ona je sada sama uvela neka svoja pravila - npr sad vise nema sanse da je neko drugi osim mene uspavljuje , izuzev ako nisam tu. ako me vidi nema sanse- ja je moram uspavljivat i kad se budi u sred noci i stalno. valjda sam joj ja tako to stvorila. sa mm se boje igra al tako za neke stvari ona samo meni kleti kao  nrp spavanje, hranjeneje i slicno :)

sta cu takva sam ... i sad se uhvatim milion puta kako pretjerujem. valjda ako budem abd imala jos koje djete budem "slobodnija"



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 10:46:07   
delly
evo i ja da napisem malo ,.. dana kada sam je rodila i sad dobili mi svoju sobu da budemo sami nas troje ,tu naime dobivamo jako malo pomoci vise smo sami na svoju ruku bili to je bio kao "hotel u bolnici" posto je porod i sve ok proslo imali smo pravo na tu obiteljsku sobu , i sad mi dosli i ja legla mm stavio malu izmedu nas i on legnuo i mala se tad jako pocela crvenit pa kasljat ja okrenula na stranu i rekla mm trci po nekog dok je ona otiso mala pocela plavit ja sam umirala samo sam ju tad uzela prebacila preko ruke i po guzici lagano i ispljuvala je tu vodu i bilo je sve ok i tek dad dodose oni , to mi je tako uvuklo strah da ja nekoliko sedmica nisam mogla da spavam , ako ja npr ocu zaspat onda mm nesmije mora je on pratit a ako bi ga uhvatila da spava uh napala bi ga, bila sam stresana,bojala se presvuc je,sva se tresla kad sam ju uzimala,ipak to mi je prvo djete i imala sam osjecaj da sam najgora mama na svijetu user posted image kad je ona imala grceve ja sam plakalauser posted image , cak je spavala izmedu nas u krevetu prva 2 tjedna, i onda je sve sebi dolazilo na svoje ,dogovorili se da ju stavimo u krevetac,meni je to tesko palo i mm je rekao da ce skinut jednu stranu krevetca i prispojit uz nas krevet da joj budem blizu al da ona ipak spava na svome...pristala sam i mala od tad spava u krevetcu bez problema a ja blizu nje i imam je na oku ,..
strah veliki je nestao ,jos ga ima ali ovaj strah cu imati dok neumrem ,. i jos znam provjeravati dali dise ,ali to je normalno ,..ali sad ona zaspe u 22 i ustane u 4 jede 10 min i zaspe i spava do 9 sati jede zaspe u 10.15 i tako da sam jako sretna i odmorena i straha nema vise tu onog "opsesivnog"

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 10:48:27   
delly
a da ju pustim kod nekog ma na 15 min uh nema sanse samo muz to moze bit jer on zna oko nje ali netko drugi ,moja mama,njegova uh ne user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strahovi kod mama
2.11.2009 11:40:15   
Anoniman
Strah me da se ne razboli,
strah me da ne bi pala s balkona,
strah me da se ne otkrije kad spava, pa se na svaki njen pokret nocu budim i ususkavam je,
strah me da je neko ne ukrade,
strah me da mi se ne otrgne iz ruke na ulici i da izleti na cestu,
strah me kada dugo spava(mirno), pa provjeravam da li dise,
strah me da je ostavim kod nekog ako to nije muz ili moja mama,
strah me da li je dovoljno dobro odgajam...
strah me da ne bi pala na nesto ostro i coskasko,
strah me da li cu imati dovoljno vremena za nju kad nam, aBd, dodje druga beba,
strah me kako ce ona to sve prihvatiti kad dodje drugi bebac(vec je pomalo navikavamo na tu cinjenicu, ona jedva ceka bebicu...ali opet....),
strah me....svega
Ali ZAISTA pokusavam da ne bude paranoicna i da se taj strah ne primjei na meni. Smireno i razumno uvijek djelujem kada je moje dijete u pitanju(sto se ne moze reci uopce za moje reagovanjeuser posted image )


(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strahovi kod mama
9.11.2009 20:54:44   
Anoniman
mene je strah,da nije gladan kad malo pojede
strah da usnu nenabaci na sebe dekicu na glavu poce se vrtit puno,okretat
strah da kad place da ga sta neboli a ja neznam
kad god je on plakao i imao grceve i ja sam zato sto sam volila da mene muci i boli nego njega
kad je bio maji htjeo je na meni spavati,non stop nije se mogao drugacije smirivati ja sam znala snjim do jutra presjedit dok,na meni spava bojala sam se da me san neprevari da nespane nedo bog
strah me da me sutra nece upitat kad poraste a zasto,ja nemam brata ili seku kako da to mu objasnim jer  se bojim zatrudnit i ta bol,i strah iz mene nece nikad izaci da bi ja ponovo zatrudnila...
ima toga punooo jos cega se ja bojim a inace i jesam panicarka
svega me strah......



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 20:38:33   
becka
drage moje,ako mi pomognete da se oslobodim od svog straha,bicu vam zahvalna do kraja zivota,naime ja sam mlada mama koja ima bebana od 4 mjeseca,u trecem sam se morala vratiti na posao,a svekrva je nastavila da cuva dijete,ja sam prestravljena i nikako ne mogu da se opustim u vezi toga,a razloga je vise,moja svekrva je prije mog bebana cuvala djevojcicu od mog muza iz prvog mu braka,ta djevojcica zivi sa njom i ona joj je sve u zivotu,imam osjecaj da ona sada zeli da privoli mog  sina da on nju zavoli najvise,bas kao sto je i ova djevojcica,koju je mama ostavila kad je bila sasvim mala.Ja radim,ali cim sam kuci gotovo i ne odmaram,samo se igram sa bebom i pokusavam nadoknaditi izgubljeno vrijeme,ali strah ne prestaje.Sad jos i iako sam joj govorila da nema govora da on jede ista osim hape ona mu je na moje oci davala peceni krompir,da ja nisam vrisnula,ona bi to i ucinila,govoreci kako je ona svojoj djeci davala svasta s 4 mjeseca,ma ne smijem ni zamisliti sta mu daje dok ja nisam tu.O razgovoru sa suprugom nisam ni razmisljala,posto je on lud za svojom majkom i mene smatra premladom da bih joj mogla parirati u bilo cemu,ja vas molim javite se

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 20:49:40   
nikita
nisam mama , nadam se da cu biti u roku od 7 dana user posted image al nisam mogla preskociti tvoj post...
kcerka od tvog muza jer privrzenija baki jer je nju majka napustila, baka je privolila kao svoje rodeno dijete jer nije ni imala izbora a malena je tako to prihvatila jer njoj treba zamjena...znas i sama kako su kcerke vise privrzenije majkama nego ocevima ... tvoj sin ima majku i koja  ga nece nikad napustiti i mislim da se ne trebas brinuti da ce mu baka biti draza...
Sto se tice hrane tu budi stroga, dobro podvuci to sta smije davat a sta ne i zamoli je da tako radi ...ti si mu majka i to drugi trebaju postovati , tu nemoj nikad presutiti ...Imas i pravo sto to ne govoris muzu, trebamo biti mudre ...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu becka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 20:56:34   
noaa
Draga becka,nikad tvoje djete nece voljeti vise baku\nanu vise od vlastite majke,mene je baka cuvala jer je mama puno radila i voljela sam baku puno puno al mama je uvjek bila mama.tebe joj nitko ne moze zamjeniti..ne brini.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu becka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 20:57:50   
škorpija
becka što se tiče hrane pomoći nema, moja svekrva zna šta smije davati bebiju a šta ne, ali kad donesem dijete od nje uvijek je musavo i vidim da je jeo nešto što ja inače ne dajem, ona se čak ni ne trudi da to sakrijeuser posted image ,
a što se tiče privreženosti ja imam strah da će moje dijete voljeti više moju mamu nego mene, jer on je njoj jedina životna radost i može s njim da se igra 24 sata dnevno, što ja, bez obzira koliko ga volim, ne mogu.isto tako, bojim se da će kad počnem raditi zavoljeti više tetu čuvalicu nego mene, ali znam da su to nerealni strahovi, protiv toga s ene vrijedi boriti, dovoljno je okrentui se oko sebe i vidjeti da nijedno dijete ne voli nikog više nego mamuuser posted image , naravno ako je ona normalna i nije neki psihopatauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 20:58:43   
becka
joj hvala ti,malo si me smirilauser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 21:00:33   
becka
hvala vam drage mojeuser posted image

(odgovor članu becka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 21:08:03   
Ex Yu
becka evo javljam se jer smo u skoro slicnoj situaciji a i ja imam bebu od 5 mjeseci ... mislim da je tvoj strah po pitanju svekrve nepotreban i ako je djete zavoli sto je normalno pogresno je trovati djete da je ona vjestica jer to djete provodi vrijeme snjom i majka mu je nana baka il sta vec ... al sva ta "ljubav il privrzenost" nana, baka, cuvalica prodze pogotovo sto ih necuvaju vjecno ... djeca kad krenu u skolu i kad krenu obaveze posjecuju bake i djedove onda kad ih natjeras bukvalno tako ... bez obzira na ljubav il paznju koju im pruze dok su maleni tako da nemas razloga da panicaris jer je s curicom skroz druga prica ... mm ima sestru koju je majka ostavila i odrasla je sa dedom i nenom koji su joj bili sve u zivotu al kad su poceli momcici i pubertet onda je presla da vidi kod amidze i strine jer su oni bili "razumni" po njenom shvatanju  ... a isto tako sad mm ima kcerkicu iz prvog braka koju je cuvala majka i sa njom provodila sve ucila je hodati nosala hranila ... a sad dodje s vremena na vrijeme a ima 5 godina ....

a sto se hrane tice to muku muce i sve ostale mame koje imaju te "tubro svekrve tipa "kako sam ja othranila svoje pa im nista nefali ... stim il se moras pomirit il zaratit il nac nekog drugog da ti cuva djete ... il se jednostavno strpiti par mjeseci dok bebac nebude mogao da jede sve sto ti mislis da je normalno tu nema prijekog lijeka user posted image user posted image jednostavno je tako


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu becka)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Strahovi kod mama
10.11.2009 21:14:32   
teta berta
Backa reci ti njima ako si mlada nisi gl..., znas sta se smije, a sta ne....
Tvoje dijete, tvoja pravilla....
Kod nas je ovako: moja beba vise voli tatu nego meneuser posted image user posted image  Mene nikad ne zove mama, a njega stalno zove, on izmislja neke igre koje meni nebi pae na pamet...user posted image  Kad je kuci stano mu govori dagi tata, pocela mu je tepati i sad ga zove tati... Ali meni to ne smeta, mama je ipak mama..

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 12:00:55   
ena23
Ja cu jos malo pa u ludnicu... ako nisam vec skroz pobudalila a onda sam bar na pola puta...

mene nije strah ovih obicnih stvari, znaci da padne, da se razbije da ovo ono... o ne. mene je strah onih scena iz svih onij jezivih filmova kad se djeca otimaju, zlostavljaju i... ma ne smjem ni napisati sta meni nekada na pamet padne. i onda moram duboko disati, govoriti sebi da sam luda  i da tako nesto nece da se desi mom djetetu... sinoc je bilo bas lose... ja ne znam do kada cu ovako..
pokusala sam pricati sa mm ali ne shvata...
zna li neko dobrog psihologa?


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 12:37:55   
Skvo RR
Ma zivimo u teskom vremenu, sta reci...i meni se hiljadu misli roji i roji....Ono sto bi ti dala kao savjet je da ne ides u to tako srcano...a briga koju imas sada u ovakvom vremenu i okruzenju je sasvim nazalost normalna.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 12:54:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ena23

mene je strah onih scena iz svih onij jezivih filmova kad se djeca otimaju, zlostavljaju i... ma ne smjem ni napisati sta meni nekada na pamet padne.
 

- prestani gledati jezive filmove
- prestani slušati dnevnik
- prestani čitati crnu hroniku...
Pomaže! Provjereno.

Moja djeca se kupaju u kupaćim gaćama, ko manijak na plaži zagledam da li ih neko gleda, ili ne daj bože slika.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 12:57:52   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja djeca se kupaju u kupaćim gaćama, ko manijak na plaži zagledam da li ih neko gleda, ili ne daj bože slika.

Isto...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 13:05:01   
malena sharena
Draga ena, ja ne znam nikakvog psihologa, ali ako ti je neka utjeha, znam kako ti je vjeruj mi user posted image .  Meni je dosta pomoglo pozitivno razmisljanje i to sto sam sebi stalno ponavljala da je sve od Boga i da je glupo razmisljati o buducnosti na taj nacin, da je svaki dan blagoslov i da hocu maksimalno da uzivam u njemu, da mi je danas lijepo i hocu da uzivam u toj sreci, a ako se ne daj Boze sutra desi nesto lose onda cu razmisljati kako da se cupam iz toga.

Mene su mjesecima mucili isti strahovi kao i tebe, doduse odkako je doslo lijepo vrijeme malo vise vremena provodim vani i druzim se vise, tako da ih odmah ima manje. A sta me je sve mucilo ne smijem ni napisati, grozno. Po cijele dane sam samo razmisljala o tome sta bi bilo kad bi bilo - naravno sve u negativnom kontekstu, uopste nisam mogla uzivati u majcinstvu radi toga. Mislim da je kod mene dosta ulogu odigralo to sto skoro godinu dana nisam nikud izlazila iz kuce osim radi obaveza (rizicna trudnoca, cetresnica i s.), poslije poroda sam imala tri traumaticna dogadjaja u uzoj porodici koja su me bas izbacila iz kolosijeka user posted image  i bas nekako nakon tih stresova su poceli ti jaki strahovi.

Ako ti treba razgovor, neko da te razumije, saslusa (znam kako je kad muz nema razumijevanja, oni ne mogu ni shvatiti kako je proci sve ono kroz sto majke prolaze), slobodno se javi user posted image





_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 13:10:14   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: hanabanana



- prestani gledati jezive filmove
- prestani slušati dnevnik
- prestani čitati crnu hroniku...
Pomaže! Provjereno.

Moja djeca se kupaju u kupaćim gaćama, ko manijak na plaži zagledam da li ih neko gleda, ili ne daj bože slika.


Meni je ovo takodje pomoglo, mjesecima nisam gledala dnevnik ni isla na sarajevo-x, odnedavno sam pocela, ali cim primijetim da lose utice na mene, gasim komp i TV. Pustim sebi neke pozitiva pjesme i plesem s bebom, pjevam mu ili pustim ucenje Kur'ana. Odmah oboje budemo razspolozeniji.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 14:21:43   
ena23
Ja sam odavno prestala gledati dnevnik, filmove maximalno izbjegavam, sa-x ponekad citam ali bit ceda cu sve ukinuti i pokusati se opustiti.

u svakom slucaju pomaze sto znam da nisam jedina.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Strahovi kod mama
19.7.2010 16:11:39   
Mya_81 RR
Eh, kao što Skvo reče u ovom blesavom svijetu takvi naši strahovi su očito postali normala...ali ako ti sama sebi ne možeš pomoći i iskontrolirati taj osjećaj straha i panike onda mislim da bi bilo dobro otići kod nekog na razgovor. Mene isto masa stvari muči kad je moje dijete u pitanju, ali nisam nikad imala filing da ne mogu disati i da me to toliko razdire. Iz tog razloga kažem ako si sama ne možeš pomoći onda mi je sasvim normalno (i preporučljivo) da se obratiš nekom stručnom. Nekad se s takvim stvarima ne smije zezati...tanka je linija izmedju normalnog i nenormalnog, a onda samo sebi možeš učiniti još veću štetu. Nije dobro postati previše paranoičan.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Strahovi kod mama
27.7.2010 17:13:17   
Mamica24
Sad me je strah da ga neko zbog ne pažnje slučajno ne osloni na noge ili ga stavi da sjedi... ili mu da nešto da jede što ne smije ni pošto...

Uporno govorim svima nemojte ga na noge rano je još... mali je on!!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *