|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 16:38:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rose

mona divna prica...posebno zadnji dio "tehnicar joj je proucio ezan, ikamet i pozvao je njenim imenom. Okupana je zemzem
vodom."

 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Saby,čestitam i tebi!Također lijepa priča...uživajte u vašim djevojčicama! Sve najljepše... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 1251
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 17:16:21   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: henna ze

user posted image user posted image user posted image user posted image
jao Mona..krasna prica..ostavila si me bez teksta i nasmijala si me...svaka cast...



Potpisujem user posted image user posted image user posted image user posted image

Pricam ja Aisi..U jednom trenutku joj govorim: Dodi brzo, brzo mami..Pa da..Rucki..Pametna mala djevojcica..Neces ti maco, neces ti koko..user posted image
 

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 1252
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 17:20:22   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Mona, svaka cast, prica je za zurnala, vjeruj mi,

toliko drugacijaod nasih, ovih Evropskih,

slomljeni tocak, zar to tamo ima, svadja medicinara, dr. u pidzami,  i na kraju ucenje ezana, kako lijepo, ma sta lijepo prelijepo. TO se treba dozivjeti.

Sretno i cuvaj to malo pile

Bolnica u kojoj sam rodila je internacionalna. Tu sam i zaposlena kao psiholog. Imamo odjel za ginekologiju ali kako nema pacijentica, onda je i postavka bas onakva kako sam je opisala. Imali su oni nova kolica ali momak kako je bio preplasen uzeo je prva koja su bila pri ruci. Iznenadila sam sve pa su se onako malo izgubili u svoj toj prici. Ovdje se porodi rijetko desavaju, jer zene idu u glavni grad..Ja sam jedan od izuzetaka. Meni su bile smjesne sve reakcije ali ih razumijem. Hvala Bogu, proslo je, mada se i dalje s osmjehom sjecam svih trenutaka na tom odjelu. Iskreno, malo me je kasnije bilo sram kolega zbog *musake*.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1253
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 17:22:05   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Dinkica

rasplakah se ja od neke sreće, ali si me nasmijala sa onim "kao musaka" user posted image , drago mi je čuti lijepe porođajane priče, treba mi poleta za još djecice akoBogda user posted image

Nadam se da sam ti dala poleta aBd. Samo opusteno..

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 1254
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 17:25:38   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

user posted image user posted image user posted image predivna prica i komicna, suze su mi krenule od smijeha. svaka cas_tuser posted image user posted image user posted image

i u pravu si tvoja prica me je bas ohrabrila, kao sto me je sarina uplasila. nadam se da cu imati bar upola lagan porod kao ti.


Hoces ako Bog da. Pripremaj se na pravilno disanje i zaposli muza oko masaze donjeg dijela leda. Tamo se, naime, nalazi jedan centar za bol i masazom bas trticne kosti bol se ublazava. Nece nestati ali ce biti blaza, slabija. I zapamti, dova mijenja sudbinu..Uz tebe smo. Navijamo za tebe da prode sto brze i sto lakse.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1255
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 17:51:48   
sara.at
Mona prelijepa pricauser posted image sve cestitke....
Dzeno ma neboj se draga, nije svaki porod isti nekom lak porod a tezak oporavak,nekom oboje lako, a nekom tezak porod a lak oporavak, eto mene zadnje zakacilo Al vjeruj za ovog mog andjela Jos Duplo bih pretrpjela, Samo da je ziv i zdravuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 1256
   RE: vaša porođajna priča
2.9.2010 18:03:57   
Mirkica
Ovo je tema gdje ja  ne zalazim , al et vidjeh moju Monu pa poletih i Mona mislim da je tvoja prica i jedina koju sam procitala "mislim", predivna prica user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mirkica -- 2.9.2010 18:08:55 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1257
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 0:37:02   
melly__
Mona predivna porodjajna prica,zaista,user posted image user posted image user posted image user posted image na hrabrosti super si ti to sve podnijela...svaka cast...

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1258
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 0:45:13   
melly__
Idacha...nasla sam teuser posted image user posted image moram te ganjati po forumuuser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 1259
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 12:03:48   
samedi
Mona,prelijepa prica prelijepo ispricana user posted image user posted image
Trudnice,ne bojte se,sve majke su to prosle i izdrzale pa cete i vi uz Bozju pomoc,da ne ponavljam vise ono- sva bol se isplati i zaboravi jako brzo user posted image - 100% istina !

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 1260
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 15:36:08   
sara.at
Htjela sam da ne napisem svoju porodjajnu pricu,jer nisam htjela da prestrasim druge trudnice il one koje su sad pred terminom,a onda sam citala vase porodjajne price i shvatila da svaka prica je razlicita i svaka ima ono najljepse u sebi. Iako moj porod nije nimalo lagan bio opet ga se rado sjecam, Jer trenutke svih 21h sa mojim mm i ono iscekivanje su mi ostali u lijepom sjecanju. Pa da krenem ja od pocetka....termin bio 14.08 na koji su mi svi govorili da necu docekat i da ce moj princ prije da nas posjeti,toliko su bili ubjedjeni da su nam u 32sedmici trudnoce dali inekciju za sazrijevanje pluca i poslali nas kuci da cekamo jer „svaki cas“ moze krenuti,hahaha malo sutra,mi smo cak i termin promasili i svanuo nam 22.08.....Svi koji su samnom djelili 9mj trudnoce znaju da sam bila svih 9mj ovisnica o kineskoj hrani,da su mi znali reci da ce mi djete liciti na kineza (na svu srecu nelici hahaha) tako sam i dan poroda takav apetit dobila da mi nista nije prijalo nego kineska hrana (koja mi je poslije na nos izasla hahah) Cjeli dan hodanje sa mm,mamom i bratom po trgovinama,igrala golf, rucak, nisam osjetila da me amo ni trun zabolio...Navecer svi smo skupa sjedili na terasi ugodna atmosfera,meni srce tako veliko jer napokon je moja mama i moj brat kod mene i jos mi je samo falilo da moje pile meni u narucje dodje....Negdje oko 23h poceli su lagani bolovi svakih 20min, a onda su se smanjivali na sve manji razmak. Vise nisam obracala paznju na koliko jer mi se cinilo opet lazne kontrakcije,ja cu vjecito biti trudna, na srecu tu sam se prevarila.Bolovi na 20min, a onda na 15min,pa na 10min vidim ja nije nije se vise saliti. Pocnem polagano da kontrolisem kofer za bolnicu i krenem da se tusiram, Mama se uspanicarila a mm sve oko mene i ja kazem da necu jos u bolnicu da jos malo sacekamo,lezemo u krevet da pokusam malo odspavati al bezuspjesno. Svaki pocetak bolova mm me drzi za ruku, nisam htjela da vidi da mi je tesko ipak sam ja njegova lavica uvijek bila....1h poslije ponoci bolovi na 8min i odlucili smo krenuti za bolnicu,nije vise bilo sumnje da porod polako pocinje, mami dam kljuc od kuce i kazem da cu joj se javiti kad sve bude gotovo kao da ja idem vaditi zub hahah,a majka kako majka u suzama me ispratila...Po dolazku u bolnicu ono uobicajno ctg, izaberi porodjajnu salu, obuci spavacicu, otvorena samo 2cm. Kazu zena se po pocetku poroda ocisti i stolicu i povracanje,sva tekucina izadje. Ja sam pocela povracat (kazem kinezi izisli na nos hahaha) a zatim su nas poslali set_ati.
Mm je od pocetka trudnoce izrazio zelju da prisustvuje porodu i da bude moja podrzka i naravno ostao je uz mene do kraja. 1h set_nje opet ctg i pregled jos uvijek otvorena 2cm,ctg uredu,poslani jos na 3h set_nje, stizu trudnice sa bolovima i ja sama sebe hrabrim „pa vidis da nisi sama“ al sve su se one porodile prije mene i utjesne rijeci moje babice „jos si nam ti ostala“ nisam znala il bih plakala il bi me bilo sram. 12h podne moji bolovi na 4min i 4cm otvorena a ni sluzni cep mi ispao nije i kad smo opet poslani da set_amo da se brze otvorim doslo mi da spakujem i kuci krenem. Sati set_nje po hodniku, bezbroj ctg i neznam koji doktor i koja sestrica i babica  nije smjenu promjenila a ja jos uvijek na istom...16h poslije podne poslana sam u kadu da pokusamo bar sa tim da ubrzamo, moj mm je ostao u Sali za porodjaj na mom krevetu da odspava jer na oci vise nije mogao gledati sa tim sto je babica obecala da ce cjelo vrijeme biti uz mene...2h sjedenja u kadi nije mi donio ni centimetar, vise nisam mogla bolove trpjeti,spavala sam izmedju trudova minuta pa minuta....Nakraju sam trazila epiduralnu jer nisam imala snage vise,nakon 18h patnje dolazi anesteziolog i donosi papir da potpisem,mm je u suzama izisao iz sale jer nije vise mogao gledati,a ja potpisala bih u tom momentu i carski samo da se sve zavrsi. Napokon bez bolova da sam mogla 2h da odspavam a mm je sjedio kraj mene i brojao na aparatu trudove, cak me i nasmijavao jer sa svim aparatima sto su nakacili na mene i kablovima izgledala sam kao bozicno drvo..  Ukljucena mi je i inekcija za otvaranje jer sam i dalje bila na 4cm i babica je rekla da nesmije vise cekati beba mora ,duze od 24h nesmije porodjaj da traje.  Izmedju trudova osjetim pritisak da moram tiskati, lagano epiduralna popusta i nesmijem vise dodavati jer onda nebi osjetila kad moram tiskati, jos jedan pregled babice i cujem gdje zove doktoricu da bi mogli poceti, da poceti jer ja sam imala strasne bolove da sam od muke i povracala i buncala i sa mm bosanski pocela pricati a on sve sa mislila nakon poroda me nece moci ni pogledati jer cu mu se zgaditi...Dolazi doktorica,babica i sestrica i kaze mi kad osjetim da trebam tiskati da tiskam i jesam al sam snagu izgubila sve sate trudova i kilometarske set_nje...A onda mi je rekla moramo joj pomoci samo sam vidjela makaze,blijedo lice mm i sestricu koja mi stisce stomak da sam mislila slomit ce mi sva rebra,doktorica gdje drzi mislim na nasem da je to vakum (sto se stavi bebi na glavu da ga povuce van)
Mm mi je drzao glavu i ruku i cujem mu glas gdje mi kaze „glava je vec izasla,jos samo jednom“ bila sam kao u nekom transu al sam osjetila da nesto iskliznu iz mene,pogled u mm koji nije treptao i onda bebin plac i ono olaksanje i rijeci doktorice „sve je gotovo“ Umotala je moje pile u topal rucnik i stavila mi ga na prsa,a onda tutanj nekih nepoznatih osjecaja i klik u glavi „pa to je moje djete“ pogled na njega,pogled u mm kojem su suze isle niz lice, da bilo je to muke 21h duge al sad iskreno kazem opet bi ih ponovila za ovo moje najljepse djete i za onaj ponosni pogled mm. Kazu da na porodu zena grdi muza,psuje i neznam ti ja sta vec,ja nisam samo sam u glavi imala misao da mi djete na svijet kako treba dodje,da bude zivo i zdravi a sama bol poroda se zaboravi onog momenta kad se djete stavi u narucje. Mene su rezali sreca pa su me i sili dok sam jos bila tako reci vruca da nisam nista osjetila,iskreno bila sam zaokupirana malenim klupkom na mojim prsima da o tom nisam ni mislila. Moj mm je okupao nase djete i uz pomoc babice obukao a zatim smo sat vremena proveli sami uzivajuci u nasoj sreci,u pogledima i brojanju prstiju...Tek sam neki dan sa mm pricala o porodu jer me je bilo i srah zapoceti temu jer sam mislila da sam u njegovim ocima sad druga osoba, al tu sam se prevarila on kao muz je dozivio porod kao nesto najljepse u zivotu i da bih sad ne jos jedno djete nego 3-4 jer za njega je to bio poseban trenutak, u samo jednom trenutku je osjetio strah kad je vidio da je beba izasla i ona minuta prije nego je zrak udahnuo i zaplakao,mm je rekao da je 300 puta umro i ozivio, zahvalan mi do neba jer sam mu priustila da dozivi porod kao pravi otac i osjeti osjecaje kao i ja kad beba se rodi, a ja...pa nemogu mu svoju zahvalnost rijecima iskazati jer nisam samo ja trebala snagu vec i on da me gleda u takvom stanju a nemocan mi pomoci i svaki dan cu mu biti zahvalna jer bez njega sama nebi sve mogla izdrzati....

Moje pile je rodjeno 23.08 u 23:11h sa 3.770gr i 53cm i ljubav je to na prvi pogled....
 
E vala ja sad oduzi al reko kad pricam da pricam hahahah.....
Trudnice bez straha jer nema ljepseg osjecaja i vjerujte sva bol se isplati...


< Poruku je uredio sara.at -- 3.9.2010 15:40:31 >


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 1261
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 16:04:00   
dzeni_nl
saro divna prica, napitila se jesi, ali kao sto i sama kazes, svaka bol se zaboravi kada ugledas to mleno bice na svojim grudima.

meni samo da hoce vise krenut, pa makar se i napatila kao ti znam da mora izaci pa na koji god nacin.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1262
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 19:22:32   
Magicze
Saro rasplaka me....zao mi je sto si se napatila ali eto sve je proslo i sad uzivas....to si zasluzila...

_____________________________

Rodila se nasa Ayla, 16tog Septembra...

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1263
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 19:32:36   
Mirkica
Saro bas si se namucila al et i vredelo je svakog bola masallah mali princ je kao med :))) bucko pravi ...

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Magicze)
Neposredna veza do poruke: 1264
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 21:43:29   
voljena
Mona i Sara,
priče su vam divno napisane...i duhovite i produhovljene...
nek su vama vaša pilad zdrava i živa i vječiti ponos na oba svijeta
:)

_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1265
   RE: vaša porođajna priča
3.9.2010 21:44:11   
rose
e saro a ja ocekivala da ces rezat na doktore i sestre...nek je on vama dvoma ziv i zdrav i nek si se brzo oporavila...falis nam na trudnicama...vidim ja da se javis pomalo ali eto ipak falis...user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1266
   RE: vaša porođajna priča
6.9.2010 15:21:28   
sara.at
Hvala vam Drage mojeuser posted image jest Muka roditi Al je i sreca u narucje djete uzeti....user posted image
Rose i ja Sam mislilauser posted image Al mi vjeruj u Tim momentima nije padalo na pamet jer su svi bas ljubazni bili i maximalno mi pokusavali pomociuser posted image

< Poruku je uredio sara.at -- 6.9.2010 15:22:05 >


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1267
   RE: vaša porođajna priča
6.9.2010 15:29:46   
anidla
Saro, predivna prica!

Tvoj muz je mi je licio na mog muza u ovoj prici user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1268
   RE: vaša porođajna priča
6.9.2010 17:53:52   
melly__
Saro user posted image user posted image user posted image na hrabrosti,super pricauser posted image napatila se jesi ali zato sad uzivas sa svojim zecicemuser posted image vrijedilo je..


_____________________________

17.06.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 1269
   RE: vaša porođajna priča
6.9.2010 18:04:14   
jasmin
Mona i sara,prekrasne price.Da dozivite sve najljepse od vasih pilica.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 1270
   RE: vaša porođajna priča
6.9.2010 18:06:05   
sporty mamaa
Saro predivna prica! I pouka svim ocevima da se ne boje biti tu u najljepsem trenutku - rodenju onoga sto ste zajedno i stvoriliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 1271
   RE: vaša porođajna priča
7.9.2010 13:42:16   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1272
   RE: vaša porođajna priča
12.9.2010 3:02:45   
sike
Eh moje mamice,ovo vam je moja porodjajna prica...
Termin za porod se blizio.Vec odavno je spremna torba sa svim potrepstinama o kojima su nam sestre pricale na vjezbama i cekala sam.Bila sam na pocetku devetog mjeseca i vec mi je receno da cu se najvjerovatnije poroditi prije termina.Tog finog januarskog dana,2009.godine,bila sam s bratom u Pionirskoj dolini.Bila sam onako bas lijepo raspolozena i nisam dala da me omete neki cudni i tupi bol u malom stomaku.Nije boljelo samo sam osjetila nelagodu.Nisam tome pridavala neku narocitu paznju jer sam od osmog mjeseca brzo se umarala i osjecala pritisak pa sam i tada mislila da sam se samo dobro nasetala.Medjutim,kada sam stigla kuci i odlezala dobrih sat vremena,taj tupi bol nije popustao.Shvatila sam da se nesto desava jer me do tada nikad "umor"nije toliko drzao.Odlucila sam sacekati muza da dodje s posla pa cemo zajdno otici na pregled.Kada je on dosao,mene sve popustilo pa mu nisam nista ni govorila,znajuci koliki je panicar.Medjutim,navecer oko 23 h,bol se opet vratila ali malo jaca.Tada sam shvatila da se nesto ipak mora ciniti,i "pripremiti mm-a na polazak".Do tada nista nisam govorila o bolu koji je bio taj dan,samo sam mu u onako sabrano rekla da moramo u bolnicu jer mislim da je pocelo.A ja njegove panike!Mislim da bi mi bilo bolje da sam se sama spakovala i na taxi.U bolnici su mi rekli da sam otvorena dva prsta i da do porodjaja ostajem u bolnici.Tada sam pocela plakati.Obuzeo me strah,neopisiv i jak...obuzela me i sreca,neopisiva i jaka.Plakala sam i osjecala sam se kao malo dijete sa velikim stomakom ispred sebe.Kao da se sve desava nekom drugom.Odjednom mi je pred ocima proletjelo cijelo moje djetinjstvo,srednja skola,studentski dani...pa ja sam jos dijete a sutra cu postati majka.Doktorica je rekla da me puste da odspavam i ujutro na pregled.Odjednom sam se u svoj panici pocela brinuti za mm-a,kako ce on sam veceras i pocela sazivati svijet da budu uz njegauser posted image user posted image user posted image ,kao da se on treba poroditi.Ujutro su rekli da sam otvorena dva psta ,da ne treba nista siliti i da sam do daljnjeg u bolnici.Oduzi se moj boravak u bolnici punih petnaest dana.A tu je tek bilo svega.Vec su se i sestre pocele saliti da sam "vjecna trudnica".Vise me nista nije ni boljelo,a polako sam se otvarala,pola po pola prstauser posted image user posted image user posted image .Negdje osmi ili deveti dan pocelo me boluckati.U smjeni nije bilo mog doktora ali me poslase u pripremu za porodjaj-otvorena cetiri prsta i to je to,nema se sta vise cekati.Noc je bila preduga,bezbroj ctg-a,klistir,setanja a mene nista ne boli.Jutro je i svanulo a ja nista.Zene u sobi do mene se poradjaju,iznose bebe a ja kao da sam u posjeti.U vrijeme smjene,dolazi moj doktor i zabezekne se kada me vidi da sam tu."Ova zena nije jos za porodjaj,vracajte je u njenu sobu!"Prvo sto sam pomislila bilo je:zar cu oet za par dana morati raditi klistir?I ja opet dole u sobu,opet u iscekivanje i budjenje u 6 ati svako jutro sa prodornim glasom sestre:"Hajmo zene,setajte!"(jer smo prije svakog ctg-a morale setati da "probudimo"bebe).Zene u toj osmokrevetnoj sobi,u kojoj sam provela petnaest dana,su se smjenjivale,poradjale,a ja nista...sve do jedne noci.Odjednom me pocelo boljeti za ne izdrzati.Vise me je bol udarala u kicmu nego u stomak.Zovnem sestru a ona kaze da brojim na koliko mi bolovi dolaze.Ma sta na koliko,mene konstantno boli.Nije to bila jaka bol,ali prava jeste.Uopste nisam mogla skontati na koliko minuta me zaboli,sad na deset,sad na osam,sad petnaest,tako da mi je sestra rekla da to nije nista i da necu jos koji dan.Ipak sam se otisla istusirati i pripremiti za porodjaj jer sam znala sta mi jutro donosi.Jedva sam docekala vizitu i odmah su me poslali u pripremu jer porod sada dolazi,ali zaista.Otvorena sedam prstiju-SEDAM!!!,pa mene uopste toliko ne boli koliko sam mislila da ce boljeti.I da,opet klistiruser posted image .Odveli su me u salu za porodjaje.Bila su tri kreveta,dva prazna i ja na srednjem.Pravo ispred mene prozori koji gledaju u neku drugu salu i na kojem su se nacickali ucenici iz srednje Medicinke skole-imaju praksu.Ukljucili su mi drip i utom je dosao moj doktor,pa mi je bilo mnogo lakse.Pitali su me da li hocu da ucenici odu jer imam to pravo reci,ali to nisam zeljela jer da nije njih bilo i razgovora s njima ne znam kako bih podnijela bolove koji su uslijedili.Nisam bila dugo na dripu,sat i po,ali meni se cinilo kao da je prosla citava godina dana.Dosla je babica i rekla da tiskam.I tiskala sam,cetiri puta i moja beba je ugledala svjetlo dana.Cula sam plac bebe,MOJE bebe.Ali jos nije gotovo..."Hoce li drugo manje boljeti ili vise?",dobro se sjecam svog pitanja na koje nisam dobila odgovor jer za njega nije bilo vremena.U pozadini sam cula zvonjavu telefona i odgovore sestrica da se nisam jos porodila.Poslije cetiri minute,rodila se moja druga beba,djevojcica Ines,teska 2900 g i duga 49cm,sestra starijeg brata Sanjina,teskog 2100 g i dugog 48cm.Tada sam zeljela da skocim sa stola i odem do onog telefona koji je toliko zvonio i iz sveg glasa kazem:DA,PORODILA SAM SE!!!Da,zaista je gotovo i sad mi vise nije bilo ni toliko bolno,ni strasno,ni mucno...sve to ostavljam iza sebe i pocinjem novi zivot sa svojim bebama.Od tog dana ja sam majka i bit cu majka do kraja svog zivota....Od dana devetog,mjeseca februara,godine dvijehiljadedevete postadoh i sama...Ljubi vas vasa majka,okarice moje lijepe...

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 1273
   RE: vaša porođajna priča
12.9.2010 3:26:20   
Mona Mohamed
Saro,Sike, prelijepo..Cestitke!

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 1274
   RE: vaša porođajna priča
15.9.2010 23:07:22   
melly__
user posted image user posted image Cestitam....

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *